Προς το περιεχόμενο

Νέοι μετρητές ΔΕΗ


pdamigos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 704
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άλλο οι έξυπνοι μετρητές άλλο οι ψηφιακοί.

Οι ψηφιακοί δεν κάνουν τιποτα παραπάνω απο οτι κάνουν οι μετρητές με τα ρολογάκια.

Έξυπνους βαζουν μονο οταν εχουν και εκει που εχουν προγραμματίσει, ειναι πολυ μικρός ο αριθμός 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εμενα σε καινουργιο ψηφιακο μετρητη αναβοσβηνει η L1 L2 L3. Ειχε πεσει 1 απ τις 3 ασφαλειες ρολογιου και εκτοτε αναβοσβηνει. Ειναι φυσιολογικο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Iwannakati είπε

Εμενα σε καινουργιο ψηφιακο μετρητη αναβοσβηνει η L1 L2 L3. Ειχε πεσει 1 απ τις 3 ασφαλειες ρολογιου και εκτοτε αναβοσβηνει. Ειναι φυσιολογικο? 

Στειλε φωτογραφια... Τριφασικο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Iwannakati είπε

Ναι τριφασικο.. φωτο δυσκολο γιατι ειμαι επαρχια. 

Και τι εχει να κανει επειδη εισαι στην επαρχια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, takoulou είπε

Και τι εχει να κανει επειδη εισαι στην επαρχια...

...σπάσε πλάκα να μην κατάλαβε ότι ζήτησες φωτό ΤΟΥ ΜΕΤΡΗΤΗ 😁

(...κολλάει και με το "επαρχία": πάντα "πιο σφιχτά τα πράγματα εκεί"....:-D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Iwannakati είπε

Εμενα σε καινουργιο ψηφιακο μετρητη αναβοσβηνει η L1 L2 L3. Ειχε πεσει 1 απ τις 3 ασφαλειες ρολογιου και εκτοτε αναβοσβηνει. Ειναι φυσιολογικο? 

8004004000 (χρέωση αστικής κλήσης ή και χωρίς χρέωση/δεν θυμάμαι) - τηλεφωνική εξυπηρέτηση ΔΕΔΔΗΕ (24/7/365 κι απαντάνε και σχετικά γρήγορα, ειδικά βράδυ, θα φας βέβαια λίγο πρήξιμο στην αρχή με το ανούσιο μπλαμπλα του αυτόματου τηλεφωνητή) και τους ρωτάς εάν θεωρούν ότι είναι θέμα που πρέπει να επιληφθεί (αν και δεν νομίζω - μάλλον τα λαμπάκια του "nete metering" είναι) συνεργείο τεχνικών (αυτό με τις ασφάλειες ομολογώ δεν το 'πιασα), οι οποίοι θα περάσουν χωρίς να χρειαστεί παρουσία ενοίκου, αν έχουν ελεύθερη πρόσβαση στο συγκεκριμένο "ρολόι"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Iwannakati είπε

Εμενα σε καινουργιο ψηφιακο μετρητη αναβοσβηνει η L1 L2 L3. Ειχε πεσει 1 απ τις 3 ασφαλειες ρολογιου και εκτοτε αναβοσβηνει. Ειναι φυσιολογικο? 

Προφανώς αναβοσβήνει γιατί έχει διακοπεί η μία από τις 3 φάσεις.., αν δουλεύει κάτι τριφασικό στο χώρο, μπορεί να σου πάθει ζημιά.., επικοινώνησε με τις βλάβες που λέει ο washcloud (800-400-4000 δωρεάν) και ζήτα να έρθει συνεργείο να το δει.., ανέφερε και πως πέφτει η ασφάλεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εχει διακοπη η μια φαση, στο σπιτι δουλεύουν ολα τέλεια αλλα το κατάλαβε απο τα λεντακια.

σηκώνω τα χέρια ψηλά 😁

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/11/2022 στις 8:24 ΜΜ, Iwannakati είπε

Εμενα σε καινουργιο ψηφιακο μετρητη αναβοσβηνει η L1 L2 L3. Ειχε πεσει 1 απ τις 3 ασφαλειες ρολογιου και εκτοτε αναβοσβηνει. Ειναι φυσιολογικο? 

Ανακάλυψα κι εγώ πρόβλημα με τη μία φάση χθες (την ώρα που δοκίμαζαν τις γραμμές οι ηλεκτρολόγοι για να συνδέσουν ΑΘ) και δηλώθηκε online ως βλάβη στον ΔΕΔΔΗΕ. Υποτίθεται ήρθαν να το δουν αυθημερόν αλλά δεν έχω άλλη ενημέρωση, μιας και δεν μένω εκεί ακόμα. Φαντάζομαι αν το είχαν φτιάξει θα μου έλεγαν. Θα τσεκάρω αύριο πρωί να δω τι κάνει ο μετρητής και θα επανέλθω. 

edit: άκυρο, απ' ότι φαίνεται το έφτιαξαν αυθημερόν γιατί η ένδειξη των L1/L2/L3 φαίνεται ΟΚ και πέρασαν νέα καλώδια στην προσωρινή εγκατάσταση που βρίσκεται τώρα ο μετρητής (ανάβει το alarm βέβαια αλλά δεν ξέρω από πότε είναι αυτό).

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...