Προς το περιεχόμενο

Router 4g/5g για το Cosmote Unlimited


ipal
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από drdedus,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 762
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 hours ago, verylife78 said:

Ωραια θα το κοιταξω. Ευχαριστω πολυ

αν χρειαστει να κανεις Port forward για να δεις την καμερα και δεν παιζει με καποιο server τοτε θα πρεπει να παρεις συγκεκριμενο πακετο mobile internet ωστε να εχεις πραγματικη ip και οχι πισω απο cgnat/proxy πεστο οπως θες.και δεν ειναι δωρεαν οπως ειναι στο adsl/vdsl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, poulinos είπε

αν χρειαστει να κανεις Port forward για να δεις την καμερα και δεν παιζει με καποιο server τοτε θα πρεπει να παρεις συγκεκριμενο πακετο mobile internet ωστε να εχεις πραγματικη ip και οχι πισω απο cgnat/proxy πεστο οπως θες.και δεν ειναι δωρεαν οπως ειναι στο adsl/vdsl.

εχει ενας φιλος μου μια καρτα vodafone μου ειπε που του βαζει 4,95€ για 30 μερες ή 10gb .. θα το παω εκει να δω αν πιανει πρωτα, να δουμε και με την καμερα που εχω ηδη αλλου να δουμε αν παιζει.
Αν ειναι ολα καλα ισως θα πρεπει να κοιταξω ενα modem/router για να το βαλω πιο μονιμα ή τουλαχιστον μεχρι να κατοικηθει σε μονιμη βαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, verylife78 said:

εχει ενας φιλος μου μια καρτα vodafone μου ειπε που του βαζει 4,95€ για 30 μερες ή 10gb .. θα το παω εκει να δω αν πιανει πρωτα, να δουμε και με την καμερα που εχω ηδη αλλου να δουμε αν παιζει.
Αν ειναι ολα καλα ισως θα πρεπει να κοιταξω ενα modem/router για να το βαλω πιο μονιμα ή τουλαχιστον μεχρι να κατοικηθει σε μονιμη βαση.

ναι για μονιμη βαση πας σε router 4g/5g και αν ειναι να τοποθετηθει σε εξωτερικο χωρο θα πρεπει να μπει σε κουτι κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από εμένα! Πως κι κάνεις δεν αναφέρει το ZTE mc888 ενώ βλέπω πολλά σχόλια για τη προηγούμενη έκδοση mc801a. Ήμουν έτοιμος να αγοράσω κι εγώ το mc801a όμως είδα ότι έχει προκατοχο του mc888. Κι τώρα με βάλατε σε σκέψεις. Μίλησα στο chat του ZTE site κι με παρότρυναν να πάω για το mc888. Κάποιος με καλύτερες γνώσεις αν μπορεί ας δώσει φως κι σε εμάς τις πλεμπες αν υπάρχει ένας λόγος που το mc888 δεν προτιμάται.😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 03/07/2023 at 16:36, Spy_Magnum said:

Καλησπέρα κι από εμένα! Πως κι κάνεις δεν αναφέρει το ZTE mc888 ενώ βλέπω πολλά σχόλια για τη προηγούμενη έκδοση mc801a. Ήμουν έτοιμος να αγοράσω κι εγώ το mc801a όμως είδα ότι έχει προκατοχο του mc888. Κι τώρα με βάλατε σε σκέψεις. Μίλησα στο chat του ZTE site κι με παρότρυναν να πάω για το mc888. Κάποιος με καλύτερες γνώσεις αν μπορεί ας δώσει φως κι σε εμάς τις πλεμπες αν υπάρχει ένας λόγος που το mc888 δεν προτιμάται.😀

Μπορεις να δεις specs και στα 2 για να δεις οχι ποιο ειναι καλυτερο αλλα ποιο καλυπτει τις αναγκες σου.

το ιδιο λεω και για τα fritz. οτι υπαρχουν πχ τα 7590,7590ax,7530,7530ax. και τα τεσσερα καλυπτουν διαφορετικες αναγκες.δεν υπαρχει καλο ή κακο .υπαρχει τι θες για τις αναγκες σου.

μπορει να εχουν διαφορα στο wifi ή διαφορα στα Ports ή στο lte cat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα όλες τις σελίδες του τοπικ και η καλύτερη, οικονομικότερη και με 5g λύση είναι να σύνδεσεις ένα τηλέφωνο σε ρούτερ με ένα usb-c to lan.  Αν εξαιρέσουμε το θέμα της μπαταρίας και αν έχεις και κοντά σου σήμα κινητής τηλεφωνίας, πιστεύω ότι είναι καλύτερη επιλογή από το να δώσεις τα ίδια λεφτά για ένα ρούτερ όπως το mr600.

Θα ήθελα γνώμες και αν όλα τα τηλέφωνα με 5g είναι συμβατά για αυτή τη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, JOJONAKIS είπε

Διάβασα όλες τις σελίδες του τοπικ και η καλύτερη, οικονομικότερη και με 5g λύση είναι να σύνδεσεις ένα τηλέφωνο σε ρούτερ με ένα usb-c to lan.  Αν εξαιρέσουμε το θέμα της μπαταρίας και αν έχεις και κοντά σου σήμα κινητής τηλεφωνίας, πιστεύω ότι είναι καλύτερη επιλογή από το να δώσεις τα ίδια λεφτά για ένα ρούτερ όπως το mr600.

Θα ήθελα γνώμες και αν όλα τα τηλέφωνα με 5g είναι συμβατά για αυτή τη δουλειά.

Στο εξοχικό με τη προσφορά της Cosmote (10,9€/μήνα unlimited) και ένα 5G κινητό το οποίο το έχω μόνιμα στη φόρτιση έχω την απόλυτη λύση με ονομαστικές ταχύτητες down500mb/up100mb
4 κινητά συνδεμένα , 1 smart TV και το Ps4 των παιδιών δεν κάνουν κιχ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, trainer είπε

Στο εξοχικό με τη προσφορά της Cosmote (10,9€/μήνα unlimited)

...αυτο ειναι μονο για τους μηνες του καλοκαιρού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 11/07/2023 at 22:20, JOJONAKIS said:

Διάβασα όλες τις σελίδες του τοπικ και η καλύτερη, οικονομικότερη και με 5g λύση είναι να σύνδεσεις ένα τηλέφωνο σε ρούτερ με ένα usb-c to lan.  Αν εξαιρέσουμε το θέμα της μπαταρίας και αν έχεις και κοντά σου σήμα κινητής τηλεφωνίας, πιστεύω ότι είναι καλύτερη επιλογή από το να δώσεις τα ίδια λεφτά για ένα ρούτερ όπως το mr600.

Θα ήθελα γνώμες και αν όλα τα τηλέφωνα με 5g είναι συμβατά για αυτή τη δουλειά.

αυτη ειναι η φτηνη λυση.καλως ή κακως ενα κινητο δεν εχει ολα αυτα που εχει ενα router . μπορει βεβαια καποιους να τους καλυψει.αναλογως την χρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, thodorisarch είπε

Τελικά, ποια είναι επί της παρούσης η πιο εύκολη (εν Ελλάδι) λύση για να παίξεις με το 5G και το Cosmote Απεριόριστα με έξτρα SIM; Να δω τα ΖΤΕ;

ZTE 5001 ναι. Και extra sim από το πρόγραμμα giganax unlimited που βγάζεις μέχρι 4 extra sim. 100TB limit το μήνα πρακτικά απεριόριστα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 16/07/2023 at 11:30, thodorisarch said:

Τελικά, ποια είναι επί της παρούσης η πιο εύκολη (εν Ελλάδι) λύση για να παίξεις με το 5G και το Cosmote Απεριόριστα με έξτρα SIM; Να δω τα ΖΤΕ;

εκτος αν θες αλλη μαρκα μετα πχ mikrotik,fritz κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις καπποιον συγγενη με σατθερο κοσμοτε ,σου δινουν το πακεττο απεριοριστα δεδομενα-τηλεφωνο-μηνυματα απο 41 ευρω ,31 καπου,και +3 ευρω καθε καρτα ..Αξιζει αρκετα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...