Προς το περιεχόμενο

ZTE H1600 (Cosmote)


SabotazNic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 20/5/2022 στις 11:35 ΠΜ, ICE-T είπε

δεν δουλευουν οι custom dns,του εχουν πετσοκοψει τις λειτουργιες του τα σαινια της cosmote ,καλυτερα οποιος εχει θεματα να μεινει στο speedport plus η να επενδυσει σε ενα avm 7530.

ρε παιδια ειναι δυνατον να ισχυει αυτο? μου ειπαν να το αλλαξω απο τον οτε. αλλα αν δε μπορω να αλλαξω dns απλα δεν παιζει...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 599
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, burnin είπε

ρε παιδια ειναι δυνατον να ισχυει αυτο? μου ειπαν να το αλλαξω απο τον οτε. αλλα αν δε μπορω να αλλαξω dns απλα δεν παιζει...

 

και όμως, προσωπικά του ΟΤΕ σαν backup υπάρχει μόνο το avm7590 δουλεύω εδώ και 2 χρόνια και είμαι ήρεμος. Ο υπάλληλος στο τηλέφωνο δεν γνωρίζει, μόνο τα βασικά που ρωτάνε το 60%, custom DNS εσύ και γω που χρησιμοποιούμε δεν την ενδιαφέρει την εκάστοτε εταιρία ,από την στιγμή που στο δίνει τσάμπα,αν θες έξτρα βάζεις το χέρι στην τσέπη και αγοράζεις άλλο.

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αίτηση για αναβάθμιση από 50 σε 100, πρώτα έγινε η αναβάθμιση της γραμμής σε 100 και αφου δούλεψε λίγες μέρες με το Entry 2i, σήμερα μου φέρανε το ZTE.

Το έχω επάνω εδώ και καμιά ώρα, 2 θέματα/ερωτήσεις:

- Δεν υπάρχει πουθενά tab για firewall. Ρίχνοντας μια ματιά στο "original" user guide προφανώς υπάρχει, αλλά υποθέτω το έχει κόψει η Cosmote με το firmware.
Υπάρχει τρόπος να εμφανιστεί, πχ μέσω άλλου firmware, το έχει δοκιμάσει κανείς?

- Δεν δουλεύει το port forward. Δεν είμαι πίσω από ISP Nat, και απενεργοποίησα από mycosmote το "Διαχείριση βαθμού προστασίας (firewall) / Επιθυμία αυξημένης προστασίας από κακόβουλες επιθέσεις".
Καμιά ιδέα?

Επεξ/σία από swstost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, swstost είπε

Αίτηση για αναβάθμιση από 50 σε 100, πρώτα έγινε η αναβάθμιση της γραμμής σε 100 και αφου δούλεψε λίγες μέρες με το Entry 2i, σήμερα μου φέρανε το ZTE.

Το έχω επάνω εδώ και καμιά ώρα, 2 θέματα/ερωτήσεις:

- Δεν υπάρχει πουθενά tab για firewall. Ρίχνοντας μια ματιά στο "original" user guide προφανώς υπάρχει, αλλά υποθέτω το έχει κόψει η Cosmote με το firmware(?)
Υπάρχει τρόπος να εμφανιστεί, πχ μέσω άλλου firmware, το έχει δοκιμάσει κανείς?

- Δεν δουλεύει το port forward. Δεν είμαι πίσω από ISP Nat, και απενεργοποίησα από mycosmote το "Διαχείριση βαθμού προστασίας (firewall) / Επιθυμία αυξημένης προστασίας από κακόβουλες επιθέσεις".
Καμιά ιδέα?

κλειδωμένα προς το παρών, υποπτεύωμαι ότι ήταν ελατωματικο στοκ που ξεφορτώθηκαν στην ΖΤΕ σε τιμή ευκαιρίας γι'αυτό και λείπει το μισό μενού 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει αναφορές για το port forward ότι σε κάποιους δουλεύει σε κάποιους όχι.

Τσέκαρα τώρα το firmware version και είδα ότι δεν είναι το τελευταίο, ένα παλληκάρι σε ένα post που είδα ανέφερε ένα πιο καινούριο.

Θα περιμένω μήπως κάνει αυτόματη αναβάθμιση ή θα τους πάρω να την κάνουν force αν μπορούν μπας και λυθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, ICE-T είπε

δεν λειτουργεί, όπως δεν λειτουργεί και στο Smart,το plus σε εμένα σε 100αρα ήταν βράχος για μήνες,με μηδαμινά CRC,στο Η1600 μαζεύει μπόλικα χωρίς λόγο μάλλον διαφορετικού hardware η καμπίνα είναι Nokia Broadcom,ο συνχρονισμος ίδιος μου φάνηκε+-1mb αλλά μέσω του κινητού δεν με αφήνει να μπαίνω στο μενού του μόνο από υπολογιστή 😂.

Εγω κανονικά μπαίνω και απο το mobile. 

Crc σε μενα είναι zero

Ακομα εβγαλαν νέο firmware που περνάει αυτόματα, έρχεται με δύο και πάει στο 3.

Αν δεν γίνει τότε δεν μπορεί να συνδεθεί με τον ΟΤΕ, αυτό μου είπαν τουλάχιστον, κκαι ότι το δίνουν για εως 100 γραμμή 

Επεξ/σία από mariapad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ήρθε με V7.0.3_OTE.2.T2p1A και συνδέθηκε μια χαρά (αυτό έχει τώρα).

Κάποιος ανέφερε ότι έχει V7.0.3_OTE.3.T4p2A

Υποθέτω αυτό εννοείς 2->3 ?

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, mariapad είπε

Εγω κανονικά μπαίνω και απο το mobile. 

Ακομα εβγαλαν νέο firmware που περνάει αυτόματα, έρχεται με δύο και πάει στο 3.

Αν δεν γίνει τότε δεν μπορεί να συνδεθεί με τον ΟΤΕ, αυτό μου είπαν τουλάχιστον, κκαι ότι το δίνουν για εως 100 γραμμή 

το τελευταίο firmware έχει, τους κωδικούς δεν τους δέχεται τους βγάζει λάθος και καλά 😂 όλα τα άλλα τα σεταρει μόνο του τηλεφωνία κτλ, ακόμη και κωδικούς να αλλάξω το ίδιο γράφει 😂 δεν κάνει log in στο μενού,με καλώδιο όλα κανονικά ,δεν ξέρω ίσως επειδή το κινητό αλλάζει IP συνέχεια να μην το αφήνει 

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, swstost είπε

Εμένα ήρθε με V7.0.3_OTE.2.T2p1A και συνδέθηκε μια χαρά (αυτό έχει τώρα).

Κάποιος ανέφερε ότι έχει V7.0.3_OTE.3.T4p2A

Υποθέτω αυτό εννοείς 2->3 ?

Ναι όπως ακριβος τα λες

Επεξ/σία από mariapad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, swstost είπε

Αίτηση για αναβάθμιση από 50 σε 100, πρώτα έγινε η αναβάθμιση της γραμμής σε 100 και αφου δούλεψε λίγες μέρες με το Entry 2i, σήμερα μου φέρανε το ZTE.

Το έχω επάνω εδώ και καμιά ώρα, 2 θέματα/ερωτήσεις:

- Δεν υπάρχει πουθενά tab για firewall. Ρίχνοντας μια ματιά στο "original" user guide προφανώς υπάρχει, αλλά υποθέτω το έχει κόψει η Cosmote με το firmware.
Υπάρχει τρόπος να εμφανιστεί, πχ μέσω άλλου firmware, το έχει δοκιμάσει κανείς?

- Δεν δουλεύει το port forward. Δεν είμαι πίσω από ISP Nat, και απενεργοποίησα από mycosmote το "Διαχείριση βαθμού προστασίας (firewall) / Επιθυμία αυξημένης προστασίας από κακόβουλες επιθέσεις".
Καμιά ιδέα?

Εγω που εχω ηδη 100ρα, παιζει να μου το αντικαταστησουν η θα λενε τα δικα τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...