Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με διαθεσιμότητα παράδοσης μέχρι τους 3 μήνες


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, GeorgeTrzs είπε

Ωραία!!!

Εντ μεταξύ στο Wikipedia εδώ και καιρό γράφει ότι παράγεται στην Τουρκία καί Σλοβενία για Γαλλία δεν αναφέρει κάτι...

Μήπως το παράγει στο εργοστάσιο που είχε για το Micra στην Γαλλία γιατί το μικρό Nissan έχει πιάσει πάτο σε πωλήσεις πανευρωπαϊκα....

 

Εγώ πάντως dieselακιας είμαι...με 35000 χλμ το χρόνο και επαρχία....δεν έχω άλλη επιλογή...

Είναι φοβερά τα diesel της Renault.... είχα Scenic 1.6 DCI 131ps μέχρι τις 300000 χλμ μόνο αναλώσιμα...

Στο clio έχουν τον 1500αρι που έχει μπει σε μερσεντές, μιτσουμπίσι , νισάν. Θεωρείται πετυχημένος κι αυτός

Μόλις τώρα, soterman είπε

offtopic, έχω ένα Megane 2004 και ένα Clio 2010. Αμφότερα τα VIN από VF αρχίζουν. Δεν έχουν κατασκευαστεί στη Γαλλία, είναι είτε Ισπανίας είτε Τουρκίας (εκεί υπήρχαν γραμμές παραγωγής για τα συγκεκριμένα).

Εννοώ ότι VF δεν λέει απολύτως τίποτα.

Ξενέρωμα 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 567
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε Hyundai πάντως δεν ισχύει αυτό κάθε αυτοκίνητο έχει διαφορετικό κωδικό VIN ανάλογα με τη χώρα κατασκευής....

Άλλο τα κορεατικά άλλο τα τσέχικα και άλλο τα τουρκικά....και συμφωνούν με την παρακάτω λίστα....

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Vehicle_identification_number

Επεξ/σία από GeorgeTrzs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

κανενα hyundai i30 παιζει πουθενα; εχω φαει τον κοσμο αλλα τιποτα

Λευκό, 1.5 ατμοσφαιρικό, 5πορτο, στην πλούσια έκδοση (distinctive νομίζω), με πρώτη άδεια 05/2022, με λίγα χιλιόμετρα, στην αντιπροσωπεία της Πάτρας.

Αλλά όχι του κουτιού όπως καταλαβαίνεις.

Ήταν διαθέσιμο μέχρι πριν 15 μέρες σίγουρα.

Αλλιώς 7-8 μήνες υπομονή...

Επεξ/σία από nk9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, nk9 said:

Λευκό, 1.5 ατμοσφαιρικό, 5πορτο, στην πλούσια έκδοση (distinctive νομίζω), με πρώτη άδεια 05/2022, με λίγα χιλιόμετρα, στην αντιπροσωπεία της Πάτρας.

Αλλά όχι του κουτιού όπως καταλαβαίνεις.

Ήταν διαθέσιμο μέχρι πριν 15 μέρες σίγουρα.

Αλλιώς 7-8 μήνες υπομονή...

μακρια πεφτει πατρα 😂 ρε παιδια ποιος ο λογος καποιος να δωσει αμαξι σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

μακρια πεφτει πατρα 😂 ρε παιδια ποιος ο λογος καποιος να δωσει αμαξι σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα;

φερνουν μερικα που τα κρατανε για TD. Αν ρωτήσεις πάντως και ψάξουν στο σύστημα υπάρχει σίγουρα κάποιο που θα έρθει στο δίμηνο. Απλά θα είναι έτοιμο δεν θα μπορείς να αλλάξεις τίποτα (συνήθως Nline άσπρα ή Shadow grey. Το άσπρο σε μεταλλικό είναι ωραίο απλά τσιμπάει χιλιάρικο)

7 ώρες πριν, nk9 είπε

Λευκό, 1.5 ατμοσφαιρικό, 5πορτο, στην πλούσια έκδοση (distinctive νομίζω), με πρώτη άδεια 05/2022, με λίγα χιλιόμετρα, στην αντιπροσωπεία της Πάτρας.

Αλλά όχι του κουτιού όπως καταλαβαίνεις.

Ήταν διαθέσιμο μέχρι πριν 15 μέρες σίγουρα.

Αλλιώς 7-8 μήνες υπομονή...

ατμοσφαιρικο? Δυσκολο για μοντελο του 2022

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

μακρια πεφτει πατρα 😂 ρε παιδια ποιος ο λογος καποιος να δωσει αμαξι σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα;

Της εταιρείας μου είπαν πως είναι.

 

3 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

φερνουν μερικα που τα κρατανε για TD. Αν ρωτήσεις πάντως και ψάξουν στο σύστημα υπάρχει σίγουρα κάποιο που θα έρθει στο δίμηνο. Απλά θα είναι έτοιμο δεν θα μπορείς να αλλάξεις τίποτα (συνήθως Nline άσπρα ή Shadow grey. Το άσπρο σε μεταλλικό είναι ωραίο απλά τσιμπάει χιλιάρικο)

ατμοσφαιρικο? Δυσκολο για μοντελο του 2022

 

Εάν κάποιος κάνει κατά βάση αστικά χιλιόμετρα μια χαρά είναι, αντί του 1.0 με το μοτέρ άμεσου ψεκασμού (που ένεκα αμεσου ψεκασμού αντιπαθει την αστική χρήση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, nk9 είπε

Της εταιρείας μου είπαν πως είναι.

 

Εάν κάποιος κάνει κατά βάση αστικά χιλιόμετρα μια χαρά είναι, αντί του 1.0 με το μοτέρ άμεσου ψεκασμού (που ένεκα αμεσου ψεκασμού αντιπαθει την αστική χρήση).

Είπες 1.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, Sakiz105 said:

φερνουν μερικα που τα κρατανε για TD. Αν ρωτήσεις πάντως και ψάξουν στο σύστημα υπάρχει σίγουρα κάποιο που θα έρθει στο δίμηνο. Απλά θα είναι έτοιμο δεν θα μπορείς να αλλάξεις τίποτα (συνήθως Nline άσπρα ή Shadow grey. Το άσπρο σε μεταλλικό είναι ωραίο απλά τσιμπάει χιλιάρικο)

ατμοσφαιρικο? Δυσκολο για μοντελο του 2022

 

οσον αφορα το TD οπου κ αν ρωτησα μου παν δεν υπσρχει και δεν ξερουν ποτε το επομενο αμανι απο TD θαναι διαθεσιμο για πωληση... in any case τον εχουμε πιει ολοι οσοι επιθυμουν καινουργιο αμαξι... ευελπιστω με το 2023, να μειωθει ο χρονος παραδοσης τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

οσον αφορα το TD οπου κ αν ρωτησα μου παν δεν υπσρχει και δεν ξερουν ποτε το επομενο αμανι απο TD θαναι διαθεσιμο για πωληση... in any case τον εχουμε πιει ολοι οσοι επιθυμουν καινουργιο αμαξι... ευελπιστω με το 2023, να μειωθει ο χρονος παραδοσης τους

Εμένα όταν ειχα πάει τον Ιούνιο μου είπαν και για πανω στον μήνα για το nline. Τελικά έρχεται αρχές Δεκεμβρίου επειδή ήθελα το δωρεάν χρώμα χα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

Είπες 1.5

Ακριβως.

Είπα πώς το διαθέσιμο ελαφρώς μεταχειρισμένο είναι ατμοσφαιρικό 1.5 και γράφω για τη σύγκριση με το υπερτροφοδοτούμενο 1.0 (σε αστική χρήση).

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/11/2022 στις 7:45 ΜΜ, Tzini_Gr είπε

μακρια πεφτει πατρα 😂 ρε παιδια ποιος ο λογος καποιος να δωσει αμαξι σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα;

Σε λίγες μέρες πουλάω το δικό μου, αγορασμένο 06.22 καινούργιο από Γερμανία. Φυσικά σε άριστη κατάσταση, με εργοστασιακή εγγύηση κτλ. 
Το πουλάω απλά επειδή θέλω να παρω κάτι άλλο, και θα βγάλω και κάτι από την ιστορία. Ο αγοραστής κερδίζει και αυτός μερικά, όποτε win win.

Στο εξωτερικό συμβαίνει πολύ συχνά, στην Ελλάδα υπαρχει η νοοτροπία ότι το αμάξι το κρατάμε 10 χρόνια και αποτελεί περιουσιακό στοιχείο , σαν το σπίτι ένα πράγμα. 

Επεξ/σία από Papakaliati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Papakaliati είπε

Σε λίγες μέρες πουλάω το δικό μου, αγορασμένο 06.22 καινούργιο από Γερμανία. Φυσικά σε άριστη κατάσταση, με εργοστασιακή εγγύηση κτλ. 
Το πουλάω απλά επειδή θέλω να παρω κάτι άλλο, και θα βγάλω και κάτι από την ιστορία. Ο αγοραστής κερδίζει και αυτός μερικά, όποτε win win.

Στο εξωτερικό συμβαίνει πολύ συχνά, στην Ελλάδα υπαρχει η νοοτροπία ότι το αμάξι το κρατάμε 10 χρόνια και αποτελεί περιουσιακό στοιχείο , σαν το σπίτι ένα πράγμα. 

ειναι πιο φθηνα στη γερμανια?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...