Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με διαθεσιμότητα παράδοσης μέχρι τους 3 μήνες


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποτίθεται η dacia είναι η renault του φτωχού.μη ξεχνάμε 9.000 έκανε το streetway, oi Γερμανοί με 3 μηνιατικα το αγόραζαν.κ τώρα πήγε κοντά 17.000 έλεος δηλαδή.

Στα Ρενώ δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα θα γίνονταν γνωστό.

Η dacia έχει το θέμα στα νέα μοντέλα. Είναι υπό εξέταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 567
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην επόμενη 5ετια η γκάμα όλων των μοντέλων θα είναι μόνο ηλεκτρικά.  Ως εκ τούτου νομίζω τώρα δεν έχει νόημα η αγορά νέου θερμικού, κρατάς αυτό που έχεις όσο πάει, αφού στα επόμενα χρόνια θα "αναγκαστείς" έμμεσα η άμεσα να πας σε ηλεκτρικό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, tutuyo είπε

Στην επόμενη 5ετια η γκάμα όλων των μοντέλων θα είναι μόνο ηλεκτρικά.  Ως εκ τούτου νομίζω τώρα δεν έχει νόημα η αγορά νέου θερμικού, κρατάς αυτό που έχεις όσο πάει, αφού στα επόμενα χρόνια θα "αναγκαστείς" έμμεσα η άμεσα να πας σε ηλεκτρικό 

Υπάρχει και κόσμος που δεν ψάχνει να αντικαταστήσει, αλλά να αγοράσει επιπρόσθετο, όπως υπάρχει και κόσμος που έχουν σαπίσει οι λύσεις που έχει και πρέπει αναγκαστικά να πάει σε κάτι άλλο.

Επίσης, με μέση ηλικία στόλου στα 16+ έτη και αστείες υποδομές δημόσιες ή ιδιωτικές σε πολυκατοικίες, ηλεκτρικά δεν είναι πιθανό να γίνουν mainstream στη χώρα σε λιγότερο από 10-15 χρόνια.

Οπότε για κάποιον που αναζητά, ακόμα και τα θερμικά είναι μια λύση που θα υπάρχει ακόμα στη χώρα. Προφανώς, full hybrid θα είναι όλη η μεταβατική εποχή (στη χώρα).

Με την έλλειψη αυτοκινήτων που υπάρχει, ακόμα και ένα θερμικό καινούριο εντός 3μηνου, σε έστω αυξημένες τιμές με πριν - που αναζητούμε στο παρόν θέμα - φαντάζει «κυριλέ» μπροστά στη σαπίλα που υπάρχει στα μεταχειρισμένα.

Γενικότερα, καλό είναι μην καταντήσουμε κι αυτή τη συζήτηση σε κάτι άλλο από αυτό που ξεκίνησε. Εδώ μέσα ψάχνουμε να βρούμε λύσεις για αγορά νέου με παράδοση εντός 3μηνου. Δεν είναι θέμα φιλοσοφικής συζήτησης για νέο ή μεταχειρισμένο.

Επεξ/σία από kostasgr78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/8/2022 στις 8:43 ΜΜ, kostasgr78 είπε

Αν υπάρχει ανανεωμένη εικόνα από ερωτήσεις που κάνει κάποιος σε κάποια αντιπροσωπεία, μπορεί να την γράφει εδώ.

Για Scoda Fabia 22, μου είπαν 3 μήνες περίπου, ίσως και 2,5 με λίγη τύχη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kon1to είπε

Για Scoda Fabia 22, μου είπαν 3 μήνες περίπου, ίσως και 2,5 με λίγη τύχη.

Να σημειωθεί με τιμή ανοιχτή κ υποχρεωτική.δεν μπορείς να ζητήσεις ακύρωση παραγγελίας κ επιστροφή χρημάτων.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, borealisnor είπε

Να σημειωθεί με τιμή ανοιχτή κ υποχρεωτική. δεν μπορείς να ζητήσεις ακύρωση παραγγελίας κ επιστροφή χρημάτων.

στην αντιπροσωπεία μου είπαν οτι εφόσον η παράδοση γίνει πριν τις 30/10, δεσμεύονται οτι η τιμη παραμένει σταθερή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν θα γίνει εγκαίρως η παραλαβή.το παιδί που μίλησα μου είπε ότι πολύ οριακά να παραλάβουμε το πιο πιθανό είναι η ανοικτή τιμη κ μάλιστα τόνισε το "να είμαι ειλικρινής μαζί σου".

Είναι ρίσκο.

Το θέμα είναι ότι δεν θα είναι ομαλή άνοδος τιμής μπορεί κ κανένα 800αρι δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σε ερώτησή μου για παραγγελία για Fiesta ST πριν μια εβδομάδα, μου ανέφεραν ότι υπάρχουν μερικά άμεσα διαθέσιμα ST-line 1.0 125ps.

Επίσης υπάρχουν και μερικά Α3 1.0 110ps, ενημέρωση πριν μία εβδομάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/8/2022 στις 1:08 ΜΜ, GeorgeTrzs είπε

Πάντως στην εταιρεία που εργάζομαι έχουμε παραλάβει 5 Clio Lpg και περιμένουμε αλλά 6 μέσω leasing.... όλα μέχρι τώρα έχουν αριθμό πλαισίου που αρχίζει από VF........ πού σημαίνει χώρα κατασκευής Γαλλία...

Το κακό είναι ότι δεν έχω πιάσει κανένα στα χέρια μου για καμμιά μεγάλη διαδρομή....για να έχω ολοκληρωμένη άποψη... πιθανόν από Σεπτέμβρη.

Είδα ένα παρκαρισμένο καινούργιο και δεν άντεξα . Είδα τον αρ. πλαισίου στο παρ μπριζ και οντως είχε γαλλικό κωδικό! 

Ψήνομαι τρελά !

Το δίλημμα όμως είναι με χιλιάρη διπλού καυσίμου ή 1500 ντήζελ; 😕

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AntonisKo είπε

 Σε ερώτησή μου για παραγγελία για Fiesta ST πριν μια εβδομάδα, μου ανέφεραν ότι υπάρχουν μερικά άμεσα διαθέσιμα ST-line 1.0 125ps.

Επίσης υπάρχουν και μερικά Α3 1.0 110ps, ενημέρωση πριν μία εβδομάδα.

Για το ST τι σου ειπαν;

Περασε λιγος καιρος βεβαια, αλλα 3 φορες που περασα απο γνωστη αντιπροσωπεια στην κηφισιας ο πωλητης δεν ειχε καν τιμοκαταλογο διαθεσιμο, ποσο μαλλον για εκτιμωμενο χρονο παραδοσης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, kostantisgr είπε

Για το ST τι σου ειπαν;

Περασε λιγος καιρος βεβαια, αλλα 3 φορες που περασα απο γνωστη αντιπροσωπεια στην κηφισιας ο πωλητης δεν ειχε καν τιμοκαταλογο διαθεσιμο, ποσο μαλλον για εκτιμωμενο χρονο παραδοσης..

Για το st πήρα τον πούλο. Είμαι έτοιμος για παραγγελία και το μόνο που μου είπαν είναι ότι ΙΣΩΣ από Σεπτέμβριο να έχουν την δυνατότητα για παραγγελία με άγνωστη φυσικά ημερομηνία παράδοσης.

Όντως, σήμερα δεν έχουν ούτε τιμές ούτε τίποτα.

Τρομερό.🫤

Το ίδιο ισχύει και για το focus.

 

Επεξ/σία από AntonisKo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Maurikycli είπε

Είδα ένα παρκαρισμένο καινούργιο και δεν άντεξα . Είδα τον αρ. πλαισίου στο παρ μπριζ και οντως είχε γαλλικό κωδικό! 

Ψήνομαι τρελά !

Το δίλημμα όμως είναι με χιλιάρη διπλού καυσίμου ή 1500 ντήζελ; 😕

Ωραία!!!

Εντ μεταξύ στο Wikipedia εδώ και καιρό γράφει ότι παράγεται στην Τουρκία καί Σλοβενία για Γαλλία δεν αναφέρει κάτι...

Μήπως το παράγει στο εργοστάσιο που είχε για το Micra στην Γαλλία γιατί το μικρό Nissan έχει πιάσει πάτο σε πωλήσεις πανευρωπαϊκα....

 

Εγώ πάντως dieselακιας είμαι...με 35000 χλμ το χρόνο και επαρχία....δεν έχω άλλη επιλογή...

Είναι φοβερά τα diesel της Renault.... είχα Scenic 1.6 DCI 131ps μέχρι τις 300000 χλμ μόνο αναλώσιμα...

Επεξ/σία από GeorgeTrzs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Maurikycli είπε

Είδα ένα παρκαρισμένο καινούργιο και δεν άντεξα . Είδα τον αρ. πλαισίου στο παρ μπριζ και οντως είχε γαλλικό κωδικό!

offtopic, έχω ένα Megane 2004 και ένα Clio 2010. Αμφότερα τα VIN από VF αρχίζουν. Δεν έχουν κατασκευαστεί στη Γαλλία, είναι είτε Ισπανίας είτε Τουρκίας (εκεί υπήρχαν γραμμές παραγωγής για τα συγκεκριμένα).

Εννοώ ότι VF δεν λέει απολύτως τίποτα.

Επεξ/σία από soterman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...