Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με διαθεσιμότητα παράδοσης μέχρι τους 3 μήνες


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, tilaverboy είπε

Γιατί ηλιοροφή; Μακριά. Εάν το αφήνετε έξω υπάρχει κίνδυνος από τα φύλλα να φράξουν οι υδρορροές και να σας γυρίζει το νερό στο πάτωμα. Είχαμε ακριβώς αυτό το πρόβλημα στο Tiguan και το λυπήθηκα όταν το πήγαμε στην αντιπροσωπεία με μούσκεμα το πάτωμα και ξήλωσαν καθίσματα και μοκέτα. Για να μη σχολιάσω τη ζέστη που τηγανίζει το κεφάλι και πέρα από το κουρτινάκι θέλει και σκούρα μεμβράνη.

Πολυ ωραίο το Q4 αλλά και το δικό σας το Q3 είναι απίστευτο.

Ε γιατί την ψιλό ήθελα και τελευταία στιγμή φοβήθηκα αυτό που λες για βλάβες κλπ κ το πηρα χωρίς αλλά το σκεφτομαι ότι θα ήταν ωραίο. Μπα έξω το Αμαξι δε μένει παρά μόνο 8 ώρες στη δουλειά σε ανοιχτό Πάρκιν. Σε κάθε περίπτωση δε βγαίνουν τα κουκιά για αυτή την αλλαγή (κ θεωρω ότι δεν αξίζει κιόλας η δέσμευση του ηλεκτρικού) όποτε μένει στην άκρη η ιδέα. Μια χαρά είναι το Q3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, paylidis είπε

Ε γιατί την ψιλό ήθελα και τελευταία στιγμή φοβήθηκα αυτό που λες για βλάβες κλπ κ το πηρα χωρίς αλλά το σκεφτομαι ότι θα ήταν ωραίο. Μπα έξω το Αμαξι δε μένει παρά μόνο 8 ώρες στη δουλειά σε ανοιχτό Πάρκιν. Σε κάθε περίπτωση δε βγαίνουν τα κουκιά για αυτή την αλλαγή (κ θεωρω ότι δεν αξίζει κιόλας η δέσμευση του ηλεκτρικού) όποτε μένει στην άκρη η ιδέα. Μια χαρά είναι το Q3

Οδήγησα το ID4 . Άστο. Εξωγήινο. Το μοναδικό που δεν μου άρεσε είναι που δεν είχε τεμπέλη αλλά υποβραχιόνιο. Θα μου πεις τι να το κάνεις αφού δεν είχε ταχυτήτες και από δίπλα από το καντράν άλλαζες το μπροστά πίσω. Νομίζω το μέλλον ανήκει στην ηλεκτροκίνηση και στην kia που φορτίζει σε 12 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ηλιοροφη ειναι απο τα πιο ωραια πραγματα. βεβαια υπαρχει και το θεμα της στεγανοποιησης που εαν σου βαλει μια φορα νερα εχει γινει σκατα ολο το αυτοκινητο και μετα θα ειναι σαν κατουρημενο. γι αυτο ηλιοροφη ναι , αλλα σε αυτοκινητο που παρκαρει σε γκαραζ και δεν το βλεπει ο ηλιος αρα δεν ξεραινονται τα λαστιχα του.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, xsterg είπε

η ηλιοροφη ειναι απο τα πιο ωραια πραγματα. βεβαια υπαρχει και το θεμα της στεγανοποιησης που εαν σου βαλει μια φορα νερα εχει γινει σκατα ολο το αυτοκινητο και μετα θα ειναι σαν κατουρημενο. γι αυτο ηλιοροφη ναι , αλλα σε αυτοκινητο που παρκαρει σε γκαραζ και δεν το βλεπει ο ηλιος αρα δεν ξεραινονται τα λαστιχα του.

Σε vw υπήρχε μεγάλο πρόβλημα. Το να είναι σα κατουρημένο είναι το λιγότερο. Το χειρότερο είναι η σκουριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσους έχουν πει αρκετούς μήνες για παράδοση μιλάμε για χρήματα που έχετε η πάνε μέσω δόσεων;

Βασικά γενικότερη ερώτηση είναι αυτό.

 

Εχω διαθέσιμα μερικα χιλιάρικα για αγορά νέου οχήματος, αν παω στην τάδε αντιπροσωπεία και του πω θελω την ταδε εκδοση του μοντελου σας, πάρε εναν πάγκο χρήματα επιτόπου πάλι άκυρο θα πέσει;

 

Το λέω κυρίως γιατί σε φίλο που πήρε το νεο Puma με το μπλε χρώμα και την εκδοση που ηθελε παίχτηκε τέτοιο σκηνικό και ενω του ειχαν πει για αρκετους μηνες ξαφνικά τον ενημέρωσαν οτι βρέθηκε ετοιμοπαράδοτη η έκδοση που ήθελε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Xristaras12 είπε

Σε όσους έχουν πει αρκετούς μήνες για παράδοση μιλάμε για χρήματα που έχετε η πάνε μέσω δόσεων;

Βασικά γενικότερη ερώτηση είναι αυτό.

 

Εχω διαθέσιμα μερικα χιλιάρικα για αγορά νέου οχήματος, αν παω στην τάδε αντιπροσωπεία και του πω θελω την ταδε εκδοση του μοντελου σας, πάρε εναν πάγκο χρήματα επιτόπου πάλι άκυρο θα πέσει;

 

Το λέω κυρίως γιατί σε φίλο που πήρε το νεο Puma με το μπλε χρώμα και την εκδοση που ηθελε παίχτηκε τέτοιο σκηνικό και ενω του ειχαν πει για αρκετους μηνες ξαφνικά τον ενημέρωσαν οτι βρέθηκε ετοιμοπαράδοτη η έκδοση που ήθελε.

Πάλι άκυρο θα πέσει γιατί και στις δυο περιπτώσεις ο αντιπρόσωπος θα πάρει τα λεφτά του.Ποσό μάλλον με χρηματοδότηση κερδίζει παραπάνω γιατί κάνουν συμφωνίες με τις τράπεζες και παίρνουν μπόνους.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Xristaras12 είπε

Το λέω κυρίως γιατί σε φίλο που πήρε το νεο Puma με το μπλε χρώμα και την εκδοση που ηθελε παίχτηκε τέτοιο σκηνικό και ενω του ειχαν πει για αρκετους μηνες ξαφνικά τον ενημέρωσαν οτι βρέθηκε ετοιμοπαράδοτη η έκδοση που ήθελε.

τυχαιο γεγονός... δεν αλλαζει τιποτα για τον αντιπροσωπο με τα μετρητα, ισα ισα με το δανειο παιρνει κ καποιο bonus απο τοκους κλπ (παραπανω μάλιστα με τα μπαλουν προγραμματα για αυτο τα προωθουν τοσο)

18 ώρες πριν, tilaverboy είπε

Οδήγησα το ID4 . Άστο. Εξωγήινο. Το μοναδικό που δεν μου άρεσε είναι που δεν είχε τεμπέλη αλλά υποβραχιόνιο. Θα μου πεις τι να το κάνεις αφού δεν είχε ταχυτήτες και από δίπλα από το καντράν άλλαζες το μπροστά πίσω. Νομίζω το μέλλον ανήκει στην ηλεκτροκίνηση και στην kia που φορτίζει σε 12 λεπτά.

δε μου αρεσε το iD4 καθολου να σου πω την αληθεια... εδειχνε πολυ φτωχο για τα λεφτα του...

δε ξερω που ειναι το μελλον αλλα το παρον δεν ειναι σιγουρα στην ηλεκτροκινηση... εκει κατεληξα... 

Απο κια ηλεκτρικό εχω πολυ καλες εντυπωσεις (ειχα νοικιαρικο για εβδομαδα+) - αν εξαιρεσεις την αυτονομια του που με το που αναψεις κλιματιστικο πεφτει κατα 30-35%

14 ώρες πριν, xsterg είπε

η ηλιοροφη ειναι απο τα πιο ωραια πραγματα. βεβαια υπαρχει και το θεμα της στεγανοποιησης που εαν σου βαλει μια φορα νερα εχει γινει σκατα ολο το αυτοκινητο και μετα θα ειναι σαν κατουρημενο. γι αυτο ηλιοροφη ναι , αλλα σε αυτοκινητο που παρκαρει σε γκαραζ και δεν το βλεπει ο ηλιος αρα δεν ξεραινονται τα λαστιχα του.

ισχυει.. αυτο φοβηθηκα, γιατι καλως ή κακως 8-9 ωρες μενει εξω το αμαξι... κ οχι τιποτα αλλο επειδη θα το κρατησω δεκαετια θεωρητικά το θεωρησα δεδομένο οτι θα μου εβγαζε βλαβη (ακριβη συνηθως) και το απεφυγα αν κ θα την ηθελα πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ford puma ετοιμοπαραδοτα αλλά σε τέτοια τιμή λογικό.aygo cross κάποια επίσης.

Το ανησυχητικό είναι ότι η αισχροκέρδεια συνεχίζεται.οι τιμές των μεταχειρισμένων είναι στο Θεό. Μήπως είναι πιο έξυπνο να πάρει κανείς ένα μικρό ας είναι κ aygo με  παρόμοια λεφτά κ να έχει κ 5 χρόνια εγγυηση;τι λέτε;

Η αλήθεια είναι ότι βρισκόμαστε σε κομβικό σημείο να πάρει κανείς καινούριο βενζίνης;

Τα υβριδικά ακριβά ακόμη κι αν είχαν νορμάλ αναμονη.

Το φυσικό αέριο επισφαλές πλέον αλλά σε επίπεδο υγραερίου προς το παρόν.

Καινούργια υγραερίου κάποια προβληματικά(π.χ dacia).

Να συνεχίσεις να κρατάς στη ζωή με μηχανική υποστήριξη το ήδη υπάρχον 20ετιας;;;;;

Ρε που πάμε...!

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, borealisnor είπε

Ford puma ετοιμοπαραδοτα αλλά σε τέτοια τιμή λογικό.aygo cross κάποια επίσης.

Το ανησυχητικό είναι ότι η αισχροκέρδεια συνεχίζεται.οι τιμές των μεταχειρισμένων είναι στο Θεό. Μήπως είναι πιο έξυπνο να πάρει κανείς ένα μικρό ας είναι κ aygo με  παρόμοια λεφτά κ να έχει κ 5 χρόνια εγγυηση;τι λέτε;

Η αλήθεια είναι ότι βρισκόμαστε σε κομβικό σημείο να πάρει κανείς καινούριο βενζίνης;

Τα υβριδικά ακριβά ακόμη κι αν είχαν νορμάλ αναμονη.

Το φυσικό αέριο επισφαλές πλέον αλλά σε επίπεδο υγραερίου προς το παρόν.

Καινούργια υγραερίου κάποια προβληματικά(π.χ dacia).

Να συνεχίσεις να κρατάς στη ζωή με μηχανική υποστήριξη το ήδη υπάρχον 20ετιας;;;;;

Ρε που πάμε...!

 

 

Μεταχειρισμένο 5ετιας και κάτω με αντοχή σε υγραέριο πχ Φίατ, χιουνται και τοποθέτηση Κιτ υγραερίου από εσένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, borealisnor είπε

 

Καινούργια υγραερίου κάποια προβληματικά(π.χ dacia).

 

 

 

Αυτό με τα προβληματικά ντάτσια , να το αναλύσουμε λίγο γιατί είναι πολύ ελκυστικά.

Όπως και το κλειώ που έχει τον ίδιο κινητήρα αλλά είναι τούρκικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Maurikycli είπε

Αυτό με τα προβληματικά ντάτσια , να το αναλύσουμε λίγο γιατί είναι πολύ ελκυστικά.

Όπως και το κλειώ που έχει τον ίδιο κινητήρα αλλά είναι τούρκικο.

Πάντως στην εταιρεία που εργάζομαι έχουμε παραλάβει 5 Clio Lpg και περιμένουμε αλλά 6 μέσω leasing.... όλα μέχρι τώρα έχουν αριθμό πλαισίου που αρχίζει από VF........ πού σημαίνει χώρα κατασκευής Γαλλία...

Το κακό είναι ότι δεν έχω πιάσει κανένα στα χέρια μου για καμμιά μεγάλη διαδρομή....για να έχω ολοκληρωμένη άποψη... πιθανόν από Σεπτέμβρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GeorgeTrzs είπε

Πάντως στην εταιρεία που εργάζομαι έχουμε παραλάβει 5 Clio Lpg και περιμένουμε αλλά 6 μέσω leasing.... όλα μέχρι τώρα έχουν αριθμό πλαισίου που αρχίζει από VF........ πού σημαίνει χώρα κατασκευής Γαλλία...

Το κακό είναι ότι δεν έχω πιάσει κανένα στα χέρια μου για καμμιά μεγάλη διαδρομή....για να έχω ολοκληρωμένη άποψη... πιθανόν από Σεπτέμβρη.

Τί λες! Αυτό είναι σπουδαίο νέο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, liakjim είπε

Μεταχειρισμένο 5ετιας και κάτω με αντοχή σε υγραέριο πχ Φίατ, χιουνται και τοποθέτηση Κιτ υγραερίου από εσένα.

Τα vw,seat ανταποκρίνονται σε υγραέριο;

Επίσης τι κοστολογιο το βγάζεις αυτό το πλανο;

Έβαλα αναζήτηση 7 ετών αμάξια του 2015 pkus κ θες πάνω από 10.000.

Ναι μεν το ιδανικό πλάνο αλλά φτάνεις παλι στα 11.000-13000.

 

 

 

3 ώρες πριν, Maurikycli είπε

Αυτό με τα προβληματικά ντάτσια , να το αναλύσουμε λίγο γιατί είναι πολύ ελκυστικά.

Όπως και το κλειώ που έχει τον ίδιο κινητήρα αλλά είναι τούρκικο.

Ναι διάβασα για προβλήματα στο διπλό καύσιμο αδιευκρίνιστα ακόμη κ οι κάτοχοι θα ψαχτουν.

Γενικά πάντως να δώσει κανείς 19.000 για stepway θα πέσει φωτιά να μας κάψει ρε παιδιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, borealisnor είπε

 

 

Ναι διάβασα για προβλήματα στο διπλό καύσιμο αδιευκρίνιστα ακόμη κ οι κάτοχοι θα ψαχτουν.

Γενικά πάντως να δώσει κανείς 19.000 για stepway θα πέσει φωτιά να μας κάψει ρε παιδιά.

Αν δώσεις 20000 για κλειώ , ισχύει το ίδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...