Προς το περιεχόμενο

TCL TV γενική συζήτηση


Satzik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, unforgiven είπε

Πού το διάβασες αυτό;

TCL 845 Review AVForum

TCL C805 Spanish

Όσο μπόρεσα να καταλάβω από τους ισπανικούς υπότιτλους που τους έκανε μετάφραση στα Αγγλικά λέει ότι φοράει τον πιο καινούργιο επεξεργαστή Pentonic 700 και ότι τα μαύρα είναι ελάχιστα καλύτερα .

Γενικά όμως και αυτός τη βάζει ένα κλικ κάτω από την 845 που είναι απόλυτα λογικό 

Επεξ/σία από Nick64
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 998
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα, μετά το τελευταίο update στο firmware (όσοι το έκαναν σίγουρα θα το καταλάβουν), έχει βρει κανείς αν βλέπει όλες τις πληροφορίες του προγράμματαος που παρακολουθεί με το κουμπί Info; Δηλαδή βλέπεις κάτι στην TV (DTV), παντάς Info και βλέπεις μόνο την πρώτη γραμμή της πληροφορίας. Για να το δεις όλο πρέπει να μπεις στο Guide. Τελείως άβολο και η πρώτη τηλεόραση που μου τυχαίνει να συμβαίνει αυτό. Θα έπρεπε να μπορείς να σκρολάρεις σε όλη την πληροφορία χωρίς να μπεις στο epg/guide. Μου ξεφεύγει κάτι;

Nαι, βλέπω ακόμα τηλεόραση, πρόβλημα; :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, θα ήθελα feedback για την TCL 55'' 55C735 ULTRA HD

ποιοτητα κατασκευής , αναβαθμίσεις , υποστήριξη κλπ

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Επεξ/σία από dentnick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 43 ίντσες ποιο μοντέλο TCL είναι το πιο ολοκληρωμένο? Ταινίες, αθλητικά, και για αρκετό gaming ps, xbox. 
 

Έχω μπερδευτεί, βλέπω κάποιες p635, c645, 735, 745 κλπ, τι είναι πιο vfm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Cacciatore said:

Σε 43 ίντσες ποιο μοντέλο TCL είναι το πιο ολοκληρωμένο? Ταινίες, αθλητικά, και για αρκετό gaming ps, xbox. 
 

Έχω μπερδευτεί, βλέπω κάποιες p635, c645, 735, 745 κλπ, τι είναι πιο vfm

Στην ουσία η σειρές Ρ είναι led και οι σειρές C είναι QLED. Μετά ανεβαίνει ανα δεκάδα σε κάθε σειρά, 35,45, με διάφορες προσθήκες όπως ήχος ONKYO με woofer ή χωρίς, HZ, φωτεινότητα κλπ.

Telewizory-TCL-lineup-2022.jpg.39042a0b9ca5645155bac22079d3646c.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά αναρωτιέμαι ποια από τις δυο να επιλέξω, ανάμεσα στην 43P635 & 43C645

90€ διαφορά έχουν, και δεν ξέρω αν υπερτερεί τόσο σε gaming η μια της άλλης. 

Υπάρχει κάποιος κάτοχος να μας μεταφέρει εντυπώσεις από την P635 με χρήση κονσόλας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, Cacciatore said:

Πραγματικά αναρωτιέμαι ποια από τις δυο να επιλέξω, ανάμεσα στην 43P635 & 43C645

90€ διαφορά έχουν, και δεν ξέρω αν υπερτερεί τόσο σε gaming η μια της άλλης. 

Υπάρχει κάποιος κάτοχος να μας μεταφέρει εντυπώσεις από την P635 με χρήση κονσόλας;

αν σε ενδιαδέρουν τα 120 hz που δίνουν οι κονσόλες καμια δεν θα σε ικανοποίησει.

οπότε βλέπεις εδώ.  Σκρουτζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από θέμα χώρου, δεν μπορώ να ανέβω πάνω από 43 ίντσες, που ακόμα κι εκεί είμαι οριακά, και χωράει μόνο με βραχίονα...

Γι αυτό προσπαθώ να κατασταλάζω σε μια από τις δυο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 43p635 η 43c635 είναι περσινα μοντέλα, τα φετινά μοντέλα είναι τα 43c645 h 43p645. Η σειρά p είναι ποιο οικονομική με v Oled οθόνες ενώ η σειρά c είναι με qled οθόνες. Αν πάρεις συσκευή τις σειράς p να πάρεις την 43P745  έχει καλύτερο ήχο και ποιο γρήγορο επεξεργαστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, phanispal said:

Η 75P635 λέει τίποτα;

Έχω την 50p635. Εαν την είχα δουλέψει θα είχα πάει για την 75'' χωρίς σκέψη σε αυτά τα λεφτά. Τώρα νομίζω οτι θα πάω στην σειρά C  που είναι QLED μάλλον την C645 ή την C745 που πάει στο χιλιάρικο περίπου και δεν θα με πονέσει αμα μου βγεί κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει εσύ συγκρίνεις το μέγεθος.

Εμένα μ' ενδιαφέρει αν θα μου σπάσει τα νεύρα σε απλή χρήση (τη θέλω πιο πολύ για Cosmote TV, YouTube και Netflix).

Δηλαδή αν έχει αργό μενού, αν κολλάει συχνά, αν έχει τραγικό ήχο κ.λπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, phanispal said:

Εντάξει εσύ συγκρίνεις το μέγεθος.

Εμένα μ' ενδιαφέρει αν θα μου σπάσει τα νεύρα σε απλή χρήση (τη θέλω πιο πολύ για Cosmote TV, YouTube και Netflix).

Δηλαδή αν έχει αργό μενού, αν κολλάει συχνά, αν έχει τραγικό ήχο κ.λπ..

Εννοούσα την μάρκα και το γεγονός οτι έχει στοκ ανδροιδ και βέβαια το μέγεθος. Στο μενού, στις εφαρμογές και στα youtube κλπ πάει σφαίρα. Στις αλλαγές απο κανάλι σε κανάλι στην απλή τηλεόραση είναι αργό. Υποθέτω οτι αργεί ο επεξεργαστής να κάνει upscale το σήμα. Κολλήματα δεν μου έχει κάνει ακόμα για να χρειαστεί επανεκκίνηση και τέτοια και το ρουτερ το βλέπει στα 40mbps με μέγιστο τα 50mbps στα 15 μέτρα και μέσα απο 3 τοίχους. Ο ήχος είναι μια χαρά μόλις φτιάξεις τις ρυθμίσεις αλλιώς ηχόμπαρα για μεγαλεία εκτός και εαν πάρεις ακριβότερο μοντέλο που έχει ενσωματωμένη ηχόμπαρα με subwoofer της ONKYO. Σαν εταιρεία δεν με έχει χαλάσει κάτι.

Επεξ/σία από -dL-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...