Προς το περιεχόμενο

TCL TV γενική συζήτηση


Satzik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, 

Ψάχνομαι για μια 40 με 43 ιντσών smart tv για το υπνοδωμάτιο για σειρές netflix, Disney.

Και βρήκα αυτή  TCL 40S5400A HDR (2023), έχετε γνώμη;

https://www.skroutz.gr/s/44700835/TCL-Smart-Tileorasi-40-Full-HD-LED-40S5400A-HDR-2023.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Και μετά σκεφτόμουν την tesla.

https://www.skroutz.gr/s/42174798/Tesla-Smart-Tileorasi-43-Full-HD-LED-43E635BFS-2023.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Οπότε άμα την ξέρει κανείς την tlc 40s5400, να μου δώσει καμία γνώμη;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 998
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 14/11/2023 στις 9:41 ΠΜ, Cacciatore είπε

Σε 43 ίντσες ποιο μοντέλο TCL είναι το πιο ολοκληρωμένο? Ταινίες, αθλητικά, και για αρκετό gaming ps, xbox. 
 

Έχω μπερδευτεί, βλέπω κάποιες p635, c645, 735, 745 κλπ, τι είναι πιο vfm

Αν δε κάνω λάθος, δυστυχώς δεν υπάρχει c745 σε 43".

Κρίμα γιατί για Ps5/Xbox series X θα ταν ότι πρέπει, αλλά και γενικά για αυτά που προσφέρει (σε αυτά τα λεφτά πάντα...)

Κατά τ' άλλα δες αξιολογήσεις, μπες και σε forums (σίγουρα  θα βρεις πολλές πληροφορίες εκεί) να δεις τι λένε για να μην το μετανιώσεις μετά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερες

σκεφτομαι για αγορα της TCL Mini LED 50C805 50"  την εχει καποιος να μας πει εντυπωσεις του (προοριζεται για χρηση κυριως netflix , cosmote tv kai καναλια .

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, tengai34 said:

καλημερες

σκεφτομαι για αγορα της TCL Mini LED 50C805 50"  την εχει καποιος να μας πει εντυπωσεις του (προοριζεται για χρηση κυριως netflix , cosmote tv kai καναλια .

ευχαριστω

https://www.displayspecifications.com/en/model/ecaa355f

Κούκλα την βλέπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, υπάρχει κάποιος που να έχει την 50C645 να μου πει σίγουρα τι απόσταση έχουν τα ποδαράκια και αν έχουν δεύτερη θέση τοποθέτησης, γιατί είμαι οριακά στο έπιπλο. Ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, παρουσιάζεται το πρόβλημα συγχρονισμού ήχου με ομιλία μόνο σε παρακολούθηση επίγειων καναλιών  παρόλο που έχω δοκιμάσει πολλές ρυθμίσεις που μπορεί να φταίνε αλλά δεν έχω καταφέρει κάτι.έχει κάποιος άποψη για αυτό το θέμα.Η Tv είναι η 55C635

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την 75c845 εδώ και μια εβδομάδα στο κουτί της. Θέλω να την τοποθετήσω σε βάση στον τοίχο και δεν θα περίμενα πως, εκτός από δύο επαγγελματίες του χώρου, 5-6 άλλοι δεν θα καταδεχόντουσαν καν να μου δώσουν προσφορά ή έστω να απαντήσουν στα mail... Τέλος πάντων. Αποφάσισα να αγοράσω αυτή τη βάση:
https://www.skroutz.gr/s/31380461/Brateck-LPA49-486XLD-Vasi-Tileorasis-Toichou-me-Vrachiona-eos-90-kai-80kg.html

Είναι για πιο μεγάλη τηλεόραση και πιο μεγάλο βάρος, αλλά καλύτερα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Ποια είναι η γνώμη σας; Δεν θέλω να πάω στα 3Χ τουλάχιστον χρήματα για κάποια Vogels πχ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

Εχω την 65C635 και προχθες την εκανα αναβαθμιση στην  ver  V8-R51MT05-LF1V571

  Και τωρα δεν μπορω να μεγαλωσω τους υποτιτλους στον Media Player.

 Γνωριζει κανενας πως  μπορω να  το κανω ? 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Ψάχνω για 50' ή 55' για τους γονείς! TCL 50P735 ή TCL 55P735. Υποστηρίζουν HbbTV; Στο eshop λέει οτι η 50αρα υποστηρίζει αλλά δεν αναφέρει κάτι για την 55αρα. Στο skroutz λέει ότι δεν υποστηρίζει.

Την έχει κανείς; Παίζει το hybrid tv (πχ ertflix) των ελληνικών καναλιών;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stazzy1978 είπε

Καλησπέρα!

Ψάχνω για 50' ή 55' για τους γονείς! TCL 50P735 ή TCL 55P735. Υποστηρίζουν HbbTV; Στο eshop λέει οτι η 50αρα υποστηρίζει αλλά δεν αναφέρει κάτι για την 55αρα. Στο skroutz λέει ότι δεν υποστηρίζει.

Την έχει κανείς; Παίζει το hybrid tv (πχ ertflix) των ελληνικών καναλιών;

 

Τι εννοεις να παιζει το ertflix? Android δεν ειναι? Την εφαρμογη θα βαλεις. Στα υπολοιπα γιατι να μην παιζει το "κοκκινο" κουμπί ?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, andreaspA είπε

Τι εννοεις να παιζει το ertflix? Android δεν ειναι? Την εφαρμογη θα βαλεις. Στα υπολοιπα γιατι να μην παιζει το "κοκκινο" κουμπί ?

Το "κοκκινο" κουμπι θα παίζει δηλαδή κομπλέ και ας λεει ότι δεν εχει hbbtv?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, stazzy1978 είπε

Το "κοκκινο" κουμπι θα παίζει δηλαδή κομπλέ και ας λεει ότι δεν εχει hbbtv?

Εγω την 55C635. Μια χαρα παιζει το κοκκινο κουμπι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, unforgiven said:

Έχω την 75c845 εδώ και μια εβδομάδα στο κουτί της. Θέλω να την τοποθετήσω σε βάση στον τοίχο και δεν θα περίμενα πως, εκτός από δύο επαγγελματίες του χώρου, 5-6 άλλοι δεν θα καταδεχόντουσαν καν να μου δώσουν προσφορά ή έστω να απαντήσουν στα mail... Τέλος πάντων. Αποφάσισα να αγοράσω αυτή τη βάση:
https://www.skroutz.gr/s/31380461/Brateck-LPA49-486XLD-Vasi-Tileorasis-Toichou-me-Vrachiona-eos-90-kai-80kg.html

Είναι για πιο μεγάλη τηλεόραση και πιο μεγάλο βάρος, αλλά καλύτερα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Ποια είναι η γνώμη σας; Δεν θέλω να πάω στα 3Χ τουλάχιστον χρήματα για κάποια Vogels πχ...

Όπως οι περισσότερες TCL έτσι και αυτή έχει την βάση πάνω στην τηλεόραση κάτω και οχι στην μέση με αποτέλεσμα αμα πάρεις πολύ μεγαλύτερη βάση τοίχου να εξέχουν τα κάθετα της βάσης απο κάτω απο την τηλεόραση. Αυτή που έβαλες έχει πολλές τρύπες για να διαλέξεις και δεν βλέπω να έχεις πρόβλημα συν οτι είναι πολύ καλή βάση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας παιδιά,

Ψάχνω μια τηλεόραση για το σαλόνι των γωνιών μου 65'. Τώρα έχουν μια lg 49uh610v που έχουν χαλάσει τα led και εξ αρχης ήταν το μαύρο χάλια. Έχω δει 4 TCL και 2 LG αλλά έχω πελαγώσει. Δε βρίσκω διαφορές, μόνο σχόλια χριστώ διαβάζω.

Έχω δει τις TCL:

65C635 65C645 KAI 65P635 65P735. Δεν μπορώ να καταλάβω πολλές διαφορές. Απο προτίμηση, γενικά θέλω ζωντανά χρώματα και έντονο μαύρο.Οι γονείς μου βλέπουν κυρίως ΟΤΕ Τν.

Επίσης έχω δει τις LG 65NANO756QC KAI 65UR78006LK.

Όποια άλλη πρόταση δεκτή. Ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...