Προς το περιεχόμενο

TCL TV γενική συζήτηση


Satzik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 998
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, phanispal είπε

Με στοκ τι γίνεται, θα προλάβουμε τίποτα οι τελευταίοι;

Δεν το κόβω...

άφησα κι εγώ να φτάσει η εβδομάδα της bf μήπως συμπληρωθούν νέες προσφορές και τώρα βλέπω προσφορές που αγνοούσα να είναι εξαντλημένα προϊόντα και χωρίς αντίπαλο.

Παρόλα αυτά μην απελπίζεσαι.

Έρχεται cyber Monday (week) και μετά ξεκινούν εορταστικές προσφορές.

Γνωρίζοντας τι έχει παίξει και σε τι τιμές ίσως μπορείς να είσαι πιο αποτελεσματικός(γρήγορος) σε επερχόμενες προσφορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 21/11/2023 at 11:51, Giannisma said:

Καλημέρα σας παιδιά,

Ψάχνω μια τηλεόραση για το σαλόνι των γωνιών μου 65'. Τώρα έχουν μια lg 49uh610v που έχουν χαλάσει τα led και εξ αρχης ήταν το μαύρο χάλια. Έχω δει 4 TCL και 2 LG αλλά έχω πελαγώσει. Δε βρίσκω διαφορές, μόνο σχόλια χριστώ διαβάζω.

Έχω δει τις TCL:

65C635 65C645 KAI 65P635 65P735. Δεν μπορώ να καταλάβω πολλές διαφορές. Απο προτίμηση, γενικά θέλω ζωντανά χρώματα και έντονο μαύρο.Οι γονείς μου βλέπουν κυρίως ΟΤΕ Τν.

Επίσης έχω δει τις LG 65NANO756QC KAI 65UR78006LK.

Όποια άλλη πρόταση δεκτή. Ευχαριστώ προκαταβολικά

Δες συγκριτικό των 4ων TCL που ανέφερες. Στα γρήγορα οι p σειρά είναι led και η c σειρά qled. Το πορτοφόλι σου σε βοηθάει στην απόφαση.

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/1d67289433

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα!
Πήρα πρόσφατα την 65P635 σε προσφορά που έτρεχε στο γνωστό κόκκινο κατάστημα.
VFM τηλεορασάρα γενικά, το θέμα είναι ότι δε βρίσκει με τίποτα κανάλια κατά τη σάρωση (αυτόματη σάρωση -> κεραία -> ψηφιακά μόνο).
Στην αρχή νόμιζα ότι φταίει η κεραία ή το καλώδιο, οπότε δοκίμασα με το ίδιο καλώδιο μια πιο παλιά LG που είχα, η οποία όμως τα έπιασε κανονικά (δεν έβρισκε τα HD απλώς).

Τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά; Δεν έχω ιδέα από κεραίες κλπ οπότε δε μπορώ να κάνω διάγνωση.
Υπάρχει περίπτωση να είναι παλιά η κεραία ή το καλώδιο (ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων) και να μην είναι συμβατά με αυτή την τηλεόραση ή φταίει η ίδια η τηλεόραση;
Δε νομίζω να υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που μπορώ να πειράξω στην tv.

Επεξ/σία από Eatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/11/2023 στις 7:01 ΜΜ, nickol-us είπε

Δεν το κόβω...

άφησα κι εγώ να φτάσει η εβδομάδα της bf μήπως συμπληρωθούν νέες προσφορές και τώρα βλέπω προσφορές που αγνοούσα να είναι εξαντλημένα προϊόντα και χωρίς αντίπαλο.

Παρόλα αυτά μην απελπίζεσαι.

Έρχεται cyber Monday (week) και μετά ξεκινούν εορταστικές προσφορές.

Γνωρίζοντας τι έχει παίξει και σε τι τιμές ίσως μπορείς να είσαι πιο αποτελεσματικός(γρήγορος) σε επερχόμενες προσφορές

Εν τω μεταξύ αύριο που υποτίθεται είναι η μέρα δε βλέπω να υπάρχουν και πολλά διαθέσιμα, πώς το κατάφεραν.

Βέβαια καλύτερα για εκείνους, και περισσότερα πούλησαν, και με λιγότερο φόρτο εργασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Strategos είπε

σε TCL P635 έχει νόημα να πληρώσουμε διπλή τιμή το hdmi 2.1 καλώδιο;

Εξαρτάται από την συσκευή που θα συνδέσεις και το σήμα που θα μεταφέρεις.

Την πλειοψηφία των περιπτώσεων την καλύπτει και το hdmi 2

https://www.avaccess.com/blogs/guides/hdmi-2-0-vs-2-1-difference/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορουμε να βαλουμε stremio ή οποια άλλη εφαρμογη θελουμε ή υπαρχουν περιορισμοι ?

Το kodi βλεπω να υπαρχει στη λιστα αλλα πρεπει καπως να βαλουμε τα προσθετα ?

Μπορω να συνδεσω ποντικι πληκτρολογιο?

Μπορουν να μπουν υποτιτλοι στις ταινιες - σειρες που εχει το δωρεαν tcl tv?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, adi32 είπε

Μπορουμε να βαλουμε stremio ή οποια άλλη εφαρμογη θελουμε ή υπαρχουν περιορισμοι ?

Το kodi βλεπω να υπαρχει στη λιστα αλλα πρεπει καπως να βαλουμε τα προσθετα ?

Μπορω να συνδεσω ποντικι πληκτρολογιο?

Μπορουν να μπουν υποτιτλοι στις ταινιες - σειρες που εχει το δωρεαν tcl tv?

Stremio το έχω κανονικά παίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/11/2023 στις 9:54 ΠΜ, Eatos είπε

Καλημέρα!
Πήρα πρόσφατα την 65P635 σε προσφορά που έτρεχε στο γνωστό κόκκινο κατάστημα.
VFM τηλεορασάρα γενικά, το θέμα είναι ότι δε βρίσκει με τίποτα κανάλια κατά τη σάρωση (αυτόματη σάρωση -> κεραία -> ψηφιακά μόνο).
Στην αρχή νόμιζα ότι φταίει η κεραία ή το καλώδιο, οπότε δοκίμασα με το ίδιο καλώδιο μια πιο παλιά LG που είχα, η οποία όμως τα έπιασε κανονικά (δεν έβρισκε τα HD απλώς).

Τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά; Δεν έχω ιδέα από κεραίες κλπ οπότε δε μπορώ να κάνω διάγνωση.
Υπάρχει περίπτωση να είναι παλιά η κεραία ή το καλώδιο (ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων) και να μην είναι συμβατά με αυτή την τηλεόραση ή φταίει η ίδια η τηλεόραση;
Δε νομίζω να υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που μπορώ να πειράξω στην tv.

Φίλε μου καλησπέρα.. και εγώ μόλις την παρελαβα... Να σε ρωτήσω, μέσα έχει ένα ή δύο χειριστήρια σε εσένα?? εγώ επίσης δεν είχα θέμα με τα κανάλια.. ίσως είναι θέμα κεραίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagnest είπε

Φίλε μου καλησπέρα.. και εγώ μόλις την παρελαβα... Να σε ρωτήσω, μέσα έχει ένα ή δύο χειριστήρια σε εσένα?? εγώ επίσης δεν είχα θέμα με τα κανάλια.. ίσως είναι θέμα κεραίας.

Ένα χειριστήριο είχε, προηγούμενα μοντέλα της tcl που έχω είχαν πάντα δύο χειριστήρια μέσα.
Btw είναι όντως θέμα κεραίας γιατί με εσωτερικό κεραιάκι που έβαλα έπιασε σήμα κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...