Προς το περιεχόμενο

Arctic cooling aios σε προσφορα απο το site της, απο 61 ευρω + 6 μεταφορικα


mitsos185

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, tzavardin είπε

Γεια σας παιδιά, όσοι την πήρατε και την βάλατε, τι κουτιά έχετε; Χτίζω καινούριο pc με αυτήν και σκέφτομαι το 4000d airflow, το lancool 216, καθώς και το lancool ΙΙ mesh

Μπορω να σου πω για το 4000 που το εχω, και προσωπικα λεω να παρω η 240 για πανω η 360 για μπροστα. 280+420 δεν χωρανε. Οπως επισης δεν πρεπει να χωρανε ουτε στα lancool που εβαλες.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 369
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, vaggos88 είπε

Μπορω να σου πω για το 4000 που το εχω, και προσωπικα λεω να παρω η 240 για πανω η 360 για μπροστα. 280+420 δεν χωρανε. Οπως επισης δεν πρεπει να χωρανε ουτε στα lancool που εβαλες.

στο 216 απο τι ειδα χωραει στο ii θα εχει θεμα θα πρεπει να παει στο iii

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, το 216 χωράει, απλά για μένα είναι λίγο ψιλοmeh. Γενικά οι πληροφορίες είναι λίγο με το σταγονομετρο στα σάιτ, δεν βρίσκεις εύκολα ειδικα για τα Arctic που είναι παχιά. Και το Montech Sky two δεν χωράει που είδα μόλις. Προσπαθώ να δω τώρα το  III και το be quiet 500dx. Πάντα για 280.

Επεξ/σία από tzavardin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και σε μένα η ALF II 420mm, παραγγελία απο JMCtech Τετάρτη 06/03 και παραλαβή σήμερα Δευτέρα 11/03 στα 104€. Παίζει απο Γερμανία να ήρθε πιο γρήγορα σε εσάς. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, Saloufas said:

Ήρθε και σε μένα η ALF II 420mm, παραγγελία απο JMCtech Τετάρτη 06/03 και παραλαβή σήμερα Δευτέρα 11/03 στα 104€. Παίζει απο Γερμανία να ήρθε πιο γρήγορα σε εσάς. 😅

Αφού σου ήρθε στον ίδιο μήνα του ίδιου έτους μια χαρά είσαι.
Εγώ 2 φορές που έκανα την μακακία και πήρα από εκεί, στην 1η άλλαξαν και οι 4 εποχές του vivaldi μέχρι να έρθει και στην 2η δεν ήρθε ποτέ στις μέρες που έλεγαν και όλο άλλαζε κατάσταση στο προϊόν αλλά πάντα δηλωμένο ως άμεσα διαθέσιμο. 

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Αφού σου ήρθε στον ίδιο μήνα του ίδιου έτους μια χαρά είσαι.
Εγώ 2 φορές που έκανα την μακακία και πήρα από εκεί, στην 1η άλλαξαν και οι 4 εποχές του vivaldi μέχρι να έρθει και στην 2η δεν ήρθε ποτέ στις μέρες που έλεγαν και όλο άλλαζε κατάσταση στο προϊόν αλλά πάντα δηλωμένο ως άμεσα διαθέσιμο. 

το έδειχνε άμεσα διαθέσιμο με στοκ 10 κομμάτια, αλλά επειδή ξέρω κάνουν κουτοπονηριές το παρήγγειλα με αντικαταβολή σε περίπτωση που κάνανε κάνα μήνα να ακυρώσω, τελικά όλα καλά.

(Η παραγγελία έγινε μέσω skroutz και όχι απευθείας από το κατάστημα)

Επεξ/σία από Saloufas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/3/2024 στις 6:07 ΜΜ, 7nisiotis είπε

Το έχω. Όχι. Μπροστά χωράει 360αρα κανονικά και 280αρα με πατέντα αν βάλεις χιαστί μόνο 4 βίδες γιατί δεν έχει από κατασκευής υποστήριξη - μπορείς να ανοίξεις όμως με τρυπανακι. Όλα αυτά τα διόρθωσαν στο V2 του συγκεκριμένου κουτιού.

IMG_20220322_003253.jpg?ex=65f724bf&is=6

Λίγο παλιά φωτό 2χρονια πίσω. Δεν είμαι σπίτι τώρα. Όταν γυρίσω θα ανεβάσω και πώς φαίνεται χωρίς το front panel.

Την 280αρα LFII έχω εμπρός με 4 βίδες. Βαριόμουν να ανοίξω τρυπουλες οπότε την έχω έτσι. 

σας ευχαριστω για της απαντησης σας! οποτε προτινεις την 360 να βαλω η την 280;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, just getting started είπε

Στα 88€ πάντως βγαίνει τελική και 420 LF3 πάντως από την arctic. Δεν θα χρειαζόταν καν να πάρεις με αντικαταβολή από εκεί.

η ALF II 420mm βγαίνει 97€ απο εκει και εδώ 104€, μικρή διαφορά το έγραψα και πιο πίσω, δεν μπαίνει σε lga1200 η ALF III αλλιώς θα έπαιρνα τη νέα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Saloufas είπε

η ALF II 420mm βγαίνει 97€ απο εκει και εδώ 104€, μικρή διαφορά το έγραψα και πιο πίσω, δεν μπαίνει σε lga1200 η ALF III αλλιώς θα έπαιρνα τη νέα 

υπαρχει κιαλο site? διοτι ηθελα να παρω την 360 αλλα βλεπω δεν ειναι αλλο διαθεσιμη μηπως μπορω να την βρω απο αλλου σε αυτην την τιμη η με μικρη διαφορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, DimisMatthew είπε

υπαρχει κιαλο site? διοτι ηθελα να παρω την 360 αλλα βλεπω δεν ειναι αλλο διαθεσιμη μηπως μπορω να την βρω απο αλλου σε αυτην την τιμη η με μικρη διαφορα;

Θα κάνουν restock στο 2ο μισό του Μαρτίου. Οι προσφορές ισχύουν έως Μάιο. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/3/2024 στις 9:19 ΜΜ, DimisMatthew είπε

υπαρχει κιαλο site? διοτι ηθελα να παρω την 360 αλλα βλεπω δεν ειναι αλλο διαθεσιμη μηπως μπορω να την βρω απο αλλου σε αυτην την τιμη η με μικρη διαφορα;

Φαίνεται πως είναι διαθέσιμες ξανά οι 360, μόλις πήρα μια λευκή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 06/03/2024 at 05:25, SeNNinhA said:

Το βασικό σου προβλημα δεν είναι το ύψος των ανεμιστήρων αλλά το ΠΛΑΤΟΣ της ΑΙΟ.

Οι 240/360 έχουν πλατος 120mm

Οι 280/340 έχουν πλάτος 140mm

Στα 120mm εχεις ξεκαθαρο clearance από την mono και το μοναδικό ερωτηματικο σε κάποια κουτιά είναι οι μνήμες σου.

Στα 140mm οι ανεμιστήρες σου κουτουλανε ακόμη και στις ψύκτρες των MOSFETs πολλών mobo και δεν περνάνε ούτε τα καλώδια τροφοδοσίας της CPU εκτός κι αν έχεις πολύ φαρδύ κουτί ή το κουτί έχει ειδική καμπούρα ή έξτρα clearance από πάνω για την τοποθέτηση ΑΙΟ.

Θεωρώ ότι δεν θα σου λείψουν τα 2mm μόνο αλλά αρκετά παραπάνω. Δες το clearance από τις ψύκτρες της mobo και τις μνήμες σου.

Παραλαβή 14/3 από τοπικό κατάστημα DHL. Χτυπούσε ελάχιστα 1-2mm ακριβώς στο σίδερο του κουτιού που μπαίνει πιο μέσα και κάθεται το I/O shield, με λίγο τρυπάνι με βοήθεια 2ου ατόμου (λεπτομέρειες εδώ) στο κυψελωτό του κουτιού στην πάνω πλευρά να πάνε οι βίδες που κουμπώνει το radiator ακριβώς 1-2mm πιο προς τη μεριά απέναντι της μητρικής έγινε η δουλειά. Γάντι κυριολεκτικά :D

 

Arctic LF3 420 - FD Design R5.jpg

Επεξ/σία από Hacker?pcs
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...