Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίος. Εγώ είχα ετοιμαστεί για το brevet Παλαμάς

http://www.openrunner.com/index.php?id=6104485

 

αλλά μια γαμωβροχίτιδα από το πουθενά μου έκοψε την φόρα.

Φιλαράκι, περαστικά. Φαινόταν ζόρικη διαδρομή, θα γούσταρα πολύ να την έκανα.

 

Με πιανει ριγος ναι   γιατι ειναι σαν time machine   βλεπεις πραγματα  που τα εχουν δει απο κοντα πολυ λιγοι .

Αλλα εκει που ανατριχιαζει η σπονδυλικη μου στηλη ειναι στο  cave diving   ειναι αποκοσμα μερη  δεν μοιαζουν καν γηινα ,στην ουσια μεταφερεσαι χιλιαδες χρονια πισω στον χρονο  πριν πλυμμυρισουν η'καταρευσουν .

The thrill of the dive, σε δύο προτάσεις. Αυτά είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Επισκέπτης

Με πιανει ριγος ναι   γιατι ειναι σαν time machine   βλεπεις πραγματα  που τα εχουν δει απο κοντα πολυ λιγοι .

Αλλα εκει που ανατριχιαζει η σπονδυλικη μου στηλη ειναι στο  cave diving   ειναι αποκοσμα μερη  δεν μοιαζουν καν γηινα ,στην ουσια μεταφερεσαι χιλιαδες χρονια πισω στον χρονο  πριν πλυμμυρισουν η'καταρευσουν .

 

Εγώ νιώθω το δέος όταν βλέπω αυτές τις σπηλιές στον καναπέ μου με το σώβρακο..εσύ που είσια μέρος του τοπίου πρέπει να είναι πολύ ξεχωριστό. 

Πάντα γερός για περισσότερες εμπειρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες για την 

Stacker 2 Whey 100% 908gr

 

και σε ατομο που θελει να το παιρνει μια φορα τν μερα ποσα ml νερο πρεπει να διαλυεται η σκονη; και ποσες κουταλιες μεσα;

γτ αυτος απο το xtreme sport μ ειπε 3 φορες τν μερα ενα κουταλακι σε 200-250ml νερου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις υποδείξεις στο θεμα της διατροφης μου.

 

Μια ακομα ερωτηση

Στο τελος της προπόνησης με βαρη κανω διάδρομο για 40-45 λεπτά με 6 κλίση και 6 ταχύτητα.

Ιδρωνω παρα πολυ αλλα δεν μπορω να πω οτι κουραζομαι ιδιαιτερα.

Μπορω να μεγαλωσω την διαρκεια ή να κανω αλλη μια αεροβια το απογευμα?

Στοχος μου ειναι να ελαττώσω το ποσοστο λιπους στο σωμα μου και πιο συγκεκριμένα λιγο που μου εχει μεινει στο κατω μερος της κοιλιας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες για την Stacker 2 Whey 100% 908gr

 

και σε ατομο που θελει να το παιρνει μια φορα τν μερα ποσα ml νερο πρεπει να διαλυεται η σκονη; και ποσες κουταλιες μεσα;

γτ αυτος απο το xtreme sport μ ειπε 3 φορες τν μερα ενα κουταλακι σε 200-250ml νερου

Όταν λες κουταλάκι μήπως εννοείς σκουπ; Το πόσο θα παίρνεις την ημέρα εξαρτάται απ'το υπόλοιπο πρόγραμμα διατροφής σου. Μπορείς να το ανακατέψεις με νερό ή και με γάλα πάλι ανάλογα με το πόσες θερμίδες θες να είναι το shake/γεύμα σου. Με νερό να μη βάζεις πάνω από 200ml γιατί αλλοιώνει τη γεύση, τουλάχιστον αυτό συμβαίνει σε μένα.

 

Απ'οτι είδα η δικιά σου εχει 24 grams ανά δόση οπότε υπολόγισε το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γτ ολοι τρωνε τοταλ?πια η διαφορα με τα υπολοιπα γιαουρτια? και πια η διαφορα στα μακαρονια ολικης με τα κανονικα 

 

αμα παω 3 φορες γυμναστηριο να κανω φουλ μποντι τυπου powerlifting η να συνεχισω το σπλιτ?

 

γαμησαν,τα εκανα σμρ με την σος
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις υποδείξεις στο θεμα της διατροφης μου.

 

Μια ακομα ερωτηση

Στο τελος της προπόνησης με βαρη κανω διάδρομο για 40-45 λεπτά με 6 κλίση και 6 ταχύτητα.

Ιδρωνω παρα πολυ αλλα δεν μπορω να πω οτι κουραζομαι ιδιαιτερα.

Μπορω να μεγαλωσω την διαρκεια ή να κανω αλλη μια αεροβια το απογευμα?

Στοχος μου ειναι να ελαττώσω το ποσοστο λιπους στο σωμα μου και πιο συγκεκριμένα λιγο που μου εχει μεινει στο κατω μερος της κοιλιας. 

 

Αντί να κάνεις 45 λεπτα στο 6  κανε 20- 25 με κλίση στο 12-15 και ταχύτητα 4-5 αναλόγως ποσο μπορείς, στην αρχή θα δυσκολευτείς στην συνέχεια θα ανεβάζεις ταχύτητα  !

Και όχι  μην κάνεις πρωί απόγευμα, μια φορά οκ δεν τρέχει τιποτα , αν το κάνεις καθημερινά ομως θα κλατάρεις!

Επίσης το οτι δεν κουράζεσαι ιδιαίτερα στην αερόβια σημαίνει οτι δεν εχεις δουλέψει προηγουμένως στην προπόνηση με βάρη, δώσε μεγάλη προσοχή και ένταση και στα βάρη όχι μόνο στο διάδρομο και να βάλεις και  ελλειπτικό στο πρόγραμμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες κουταλάκι μήπως εννοείς σκουπ; Το πόσο θα παίρνεις την ημέρα εξαρτάται απ'το υπόλοιπο πρόγραμμα διατροφής σου. Μπορείς να το ανακατέψεις με νερό ή και με γάλα πάλι ανάλογα με το πόσες θερμίδες θες να είναι το shake/γεύμα σου. Με νερό να μη βάζεις πάνω από 200ml γιατί αλλοιώνει τη γεύση, τουλάχιστον αυτό συμβαίνει σε μένα.

 

Απ'οτι είδα η δικιά σου εχει 24 grams ανά δόση οπότε υπολόγισε το.

ναι συγνωμη scoop εννοουσα...24g? εμενα πισω δειχνει οτι 2 scoops=30g :/

 

βεβαια πως γινεται στν περιγραφη να λεει οτι καθε κουταλια εχει 24g

και στις οδηγιες χρησεως να λεει οτι 2 σκουπς εχει 30g? :/

κατι δεν ειναι σωστο

 

aaa.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη, μπορείς να βγάλεις καμιά υποβρύχια φώτο; 

ό,τι πρέπει για ενάλια αρχαιολογία είσαι! 

Παντα βγαζουμε φωτο και video re  ,απλα τις ανεβαζω στο τοπικ της αυτονομης καταδυσης του μπλα-μπλα ,οχι εδω .

 

Πολυ ενδιαφερουσα η εναλια αρχαιολογια ξερω καποιες απο τις μεθοδολογιες που χρησιμοποιουν κυριως στον τομεα  της χαρτογραφισης και καταγραφης των αντικειμενων στον βυθο .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι συγνωμη scoop εννοουσα...24g? εμενα πισω δειχνει οτι 2 scoops=30g :/

 

βεβαια πως γινεται στν περιγραφη να λεει οτι καθε κουταλια εχει 24g

και στις οδηγιες χρησεως να λεει οτι 2 σκουπς εχει 30g? :/

κατι δεν ειναι σωστο

 

aaa.png

Τα nutrients θα τα κοιτάς πάντα από το επισημo site όχι από δευτερα..

post-300762-0-16869700-1464867622_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια ειμαι νεο μελος και εχω την εξης απορια:πως θα μπορουσα να κανω μια καλη αρχη στο γυμναστηριο,χρειαζετε να παρω τιποτα ιδιαιτερο πχ πρωτεινες(δεν θελω κατι βλαβερο για τον οργανισμο μου)ειμαι 1.62 73 κιλα ηλικια 15 ετων(δεν θελω hate απλα συμβουλες ευχαριστω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα, το τοταλ έχει περισσότερη πρωτείνη από τα υπολοιπα γιαούρτια, γι αυτό τα προτιμάνε όσοι κάνουν βάρη.

 

Οτιδήποτε ολικής, πέρα από το ότι είναι πιο υγιεινό, έχει και πιο σύνθετους υδατάνθρακες άρα χαμηλότερο γλυκαιμικό δείκτη.


γεια σας παιδια ειμαι νεο μελος και εχω την εξης απορια:πως θα μπορουσα να κανω μια καλη αρχη στο γυμναστηριο,χρειαζετε να παρω τιποτα ιδιαιτερο πχ πρωτεινες(δεν θελω κατι βλαβερο για τον οργανισμο μου)ειμαι 1.62 73 κιλα ηλικια 15 ετων(δεν θελω hate απλα συμβουλες ευχαριστω)

 

Όχι, δε χρειάζεσαι πρωτείνη. Τρώγε τροφές πλούσιες σε πρωτείνη (αυγά, γαλακτοκομικά, κρέατα, ψάρια, ξηρούς καρπούς, κτλ) κι είσαι καλυμμένος.

 

Τα κιλά/ύψος από μόνα τους δε λένε τπτ. Η περιφέρεια μέσης (γύρω από τον αφαλό) είναι καλός δείκτης για το πόσο bf έχεις. 

 

Καλή αρχή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να κάνεις 45 λεπτα στο 6  κανε 20- 25 με κλίση στο 12-15 και ταχύτητα 4-5 αναλόγως ποσο μπορείς, στην αρχή θα δυσκολευτείς στην συνέχεια θα ανεβάζεις ταχύτητα  !

Και όχι  μην κάνεις πρωί απόγευμα, μια φορά οκ δεν τρέχει τιποτα , αν το κάνεις καθημερινά ομως θα κλατάρεις!

Επίσης το οτι δεν κουράζεσαι ιδιαίτερα στην αερόβια σημαίνει οτι δεν εχεις δουλέψει προηγουμένως στην προπόνηση με βάρη, δώσε μεγάλη προσοχή και ένταση και στα βάρη όχι μόνο στο διάδρομο και να βάλεις και  ελλειπτικό στο πρόγραμμα

 

Στην προπονηση με βαρη δουλευω αρκετα καλα κ με καλη ενταση. Μαλλον την ενεργεια που εχω στον διαδρομο στο τελος μου την δινει ενα προεξασκητικo συμπληρώμα που πινω λιγο πριν την προπονηση (Rush Enraged Stacker2). Με εχει βοηθησει αρκετα στην ενεργεια κ στην αντοχη. Και πινω λιγοτερη δοση απο το προτεινόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...