Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ξέρεις ότι ο CE4 που έχει το πακέτο εκείνο είναι πολύ παλιάς τεχνολογίας. Έχει φιτίλια εμφανή και κεφαλή στο πάνω μέρος. Βγάζουν ζεστό ατμό αλλά πολύ λίγο σε ποσότητα. Θεωρούνται παλιάς τεχνολογίας και έχουν λίγα ανταλλακτικά πλέον. Τα σετ της Nobacco έχουν σύγχρονους ατμοποιητές που θα έχουν καλύτερη απόδοση. Τέλος, μια 650άρα μπαταρία δεν ξέρω πόσο μπορεί να σου βαστάει, πιθανώς να χριαστείς και δεύτερη για να σε βγάζει στη μέρα, και για να ατμίζεις με τη μια ενώ φορτίζεις την άλλη. Τέλος, ειδικά στις απλές μπαταρίες η εγγύηση είναι χρήσιμη καθώς πολλές φορές χαλάνε πολύ γρήγορα.

 

Edit: Σε κάθε περίπτωση, σου συστήνω να πας σε φυσικό μαγαζί να δοκιμάσεις γεύσεις πριν αγοράσεις κάποια (όλα τα καλά μαγαζιά έχουν δοκιμαστήριο) και να σου δείξει ο υπάλληλος τη χρήση του προιόντος.

Ειχα παει στης nobacco και ειχα δοκιμασει καποια κ ο αδερφος μου εχει κ αυτος το 650 και του το δανειζομαι καμια φορα, εμεινα ευχαριστημενη αλλα δεν μπορουσα να πληρωσω με καρτα και δεν ειχα χρηματα πανω μου. Μετα εψαξα το ι τερνετ και βρηκα την αλλη εναλλακτικη. Το θεμα ειναι πως η nobacco μου δινει 1 μηνα εγγυηση για τη μπαταρια και 3 μερες για τον ατμοποιητη! Δηλαδη ειναι σαν να μην εχει εγγυηση...ποιο αλλο μοντελο οικονικο απο Ελλαδα μπορω να βρω μιας και δεν ειμαι εντονη καπνιστρια/ατμιστρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Well, οι απλοί πλαστικοι ατμοποιητές είναι γενικά αναλώσιμοι (προσωπικά τους πλαστικούς που απορροφάνε μυρωδιές θα τους άλλαζα στους 2-3 μήνες ολόκληρους) ενώ οι μπαταρίες έχουν προσδοκόμενο χρόνο ζωής 3 με 6 μήνες (ανάλογα με το πόσες φορές φορτίζονται). Κάτι πιό φθηνό δύσκολα θα βρείς. Υπάρχει και αυτό στην ecig hellas σε λίγο χαμηλότερη τιμή και με επιλογή χωρητικότητας μπαταρίας.

 

Μετά πας σε Κίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προτεινω να πας σε κινα μερια , και ας κανουν 20 μερες να ερθουν. (ανοιξαν οι αγορες μεσο fasttech???? :P)

τα λεφτα που θα δωσεις θα πιασουν τοπο.

 

οι ελληνες μου πουλανε το istick 30w 65! ολοκληρα! ευρο! ενω εγω ο ιδιος τιμη λιανικης το αγοραζω απο εξω , με 25 Ευρο!

 

δηλαδη γιατι τετοια κοροιδια???οταν ο καταστηματαρχης περνει ποσοτητες απο 20 μεχρι 100 κοματια , εχει φυσικα καλυτερες τιμες! τιμη κοστους για το μαγαζι 22 ευρο το τεμαχιο! και πληρωνουμε εμεις τα γαμπριατικα! +40 +50 και εχουμε και λεμε..

 

ειπαμε να βγαλεις ελληνα καταστηματαρχη..αλλα εσυ το γαμας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προτεινω να πας σε κινα μερια , και ας κανουν 20 μερες να ερθουν. (ανοιξαν οι αγορες μεσο fasttech???? :P)

τα λεφτα που θα δωσεις θα πιασουν τοπο.

 

οι ελληνες μου πουλανε το istick 30w 65! ολοκληρα! ευρο! ενω εγω ο ιδιος τιμη λιανικης το αγοραζω απο εξω , με 25 Ευρο!

 

δηλαδη γιατι τετοια κοροιδια???οταν ο καταστηματαρχης περνει ποσοτητες απο 20 μεχρι 100 κοματια , εχει φυσικα καλυτερες τιμες! τιμη κοστους για το μαγαζι 22 ευρο το τεμαχιο! και πληρωνουμε εμεις τα γαμπριατικα! +40 +50 και εχουμε και λεμε..

 

ειπαμε να βγαλεις ελληνα καταστηματαρχη..αλλα εσυ το γαμας..

Ρε παιδια απο κινα θα παιρνα αλλα δεν γινονται παραγγελιες πλεον απο εξωτερικο, με τη σημερινη κατασταση, γι αυτο αναγκαζομαι να βρω κατι απο Ελλαντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δου δώσουμε δανεικο ενα 100αρη μοντακι και εναν kayfun lite plus που καθονται και οταν περνεις μας τα δίνεις:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε από εδώ την μπαταρία που την έχει φθηνά: 

 

http://e-kotsis.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30618

 

Kαι έναν οικονομικό ατμοποιητή γυάλινο (πχ aspire k1, icube, protank mini) και πιστεύω για αρχή είσαι οκ, αν και εγώ με epsilon bdc ατμοποιητή και aspire k1 ατμοποιητή και 2 μπαταρίες τέτοιες, είμαι καλυμένος.

 

Ακόμα, δες και στο fb, υπάρχουν κάποιες σελίδες με αγγελίες για ηλεκτρονικά τσιγάρα και παίζουν ευκαιρίες... πχ χθές έδινε κάποιος 3 μπαταρίες (η μια vision spinner 2, οι άλλες δεν θυμάμαι) και 3 ατμοποιητές στα 25 ευρώ όλα μαζί και μερικές αντιστάσεις ανταλλακτικές μαζί...

 

Edit: εδώ η εικόνα της αγγελίας, για να πάρεις μια ιδέα

 

post-182562-0-91362900-1436629938_thumb.jpg

 

Το θέμα μου εμένα είναι τα υγρά, μιας και πήρα 5 υγρά μέσα σε 2 βδομάδες (nobacco capuccino, nobacco usa mix, el greco street, liqua coffee, liqua cuban cigar) αλλά μπορώ να κάνω μόνο τα 2 τελικά, άσχετα που όταν τα δοκίμασα, όλα μου άρεσαν. Ενημερωτικά και μόνο, συνέχεια μπορώ να κάνω το capuccino (έχω κάνει 2 μπουκαλάκια 10ml) και μετά πάει το usa mix. Από τα υπόλοιπα, χωρίς τρελή ευχαρίστηση το liqua coffe και με τίποτα το street και το cuban cigar.

 

@Discoboy

 

Δοκίμασα σήμερα όπως μου είπες και κάτι που να μην είναι καπνικό (από liqua όλα για το μεγαλύτερο pg από ότι vg που θέλω) berry mix, πρασινο μηλο, energy dring, two apples, two mints και κανα δυο ακόμα που ξεχνάω, αλλά δεν.... και πήρα το coffee που τελικά και αυτό δεν....χααχχα Ε θα το καπνίσω, δεν είναι για πέταμα, αλλά οκ, δεν είναι αυτό που θα κάνω και θα το γουστάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε από εδώ την μπαταρία που την έχει φθηνά: 

 

http://e-kotsis.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30618

 

Kαι έναν οικονομικό ατμοποιητή γυάλινο (πχ aspire k1, icube, protank mini) και πιστεύω για αρχή είσαι οκ, αν και εγώ με epsilon bdc ατμοποιητή και aspire k1 ατμοποιητή και 2 μπαταρίες τέτοιες, είμαι καλυμένος.

 

Ακόμα, δες και στο fb, υπάρχουν κάποιες σελίδες με αγγελίες για ηλεκτρονικά τσιγάρα και παίζουν ευκαιρίες... πχ χθές έδινε κάποιος 3 μπαταρίες (η μια vision spinner 2, οι άλλες δεν θυμάμαι) και 3 ατμοποιητές στα 25 ευρώ όλα μαζί και μερικές αντιστάσεις ανταλλακτικές μαζί...

 

Edit: εδώ η εικόνα της αγγελίας, για να πάρεις μια ιδέα

 

attachicon.gif16711_829580970465971_2684765743904016618_n.jpg

 

Το θέμα μου εμένα είναι τα υγρά, μιας και πήρα 5 υγρά μέσα σε 2 βδομάδες (nobacco capuccino, nobacco usa mix, el greco street, liqua coffee, liqua cuban cigar) αλλά μπορώ να κάνω μόνο τα 2 τελικά, άσχετα που όταν τα δοκίμασα, όλα μου άρεσαν. Ενημερωτικά και μόνο, συνέχεια μπορώ να κάνω το capuccino (έχω κάνει 2 μπουκαλάκια 10ml) και μετά πάει το usa mix. Από τα υπόλοιπα, χωρίς τρελή ευχαρίστηση το liqua coffe και με τίποτα το street και το cuban cigar.

 

@Discoboy

 

Δοκίμασα σήμερα όπως μου είπες και κάτι που να μην είναι καπνικό (από liqua όλα για το μεγαλύτερο pg από ότι vg που θέλω) berry mix, πρασινο μηλο, energy dring, two apples, two mints και κανα δυο ακόμα που ξεχνάω, αλλά δεν.... και πήρα το coffee που τελικά και αυτό δεν....χααχχα Ε θα το καπνίσω, δεν είναι για πέταμα, αλλά οκ, δεν είναι αυτό που θα κάνω και θα το γουστάρω.

Φαινεται καλη φαση το μεταχειρισμενο αλλα εγω ειμαι αρχαρια και θελω ενα απλο μοντελο για να ξεκινησω, δεν νομιζω να εκτιμησω απο τωρα πιο προχωρημενα μοντελα με σουπερ ατμοποιητες κλπ. Για πειτε μου ομως και καποιο συγκεκριμενο γκρουπακι που θα μπορουσα να δω γιατι ψαχνω στο facebook αλλα τα περισσοτερα ειναι απο καταστηματα κλπ....

Θελω να πιστευω πως μετα απο λιγη χρηση που θα θελησω κατι με μγαλυτερη αυτονομια θα μπορω να το παρω απο κινα!

 

Thanks για τη βοηθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, υπάρχει περίπτωση να είναι καλύτερες αντιστάσεις αυτές της nobacco (epsilon bdc) σε σχέση με τις aspire bdc? Πραγματικά, πιστεύω ότι με τις epsilon bdc έχω καλύτερη γεύση και ότι έχουν περισσότερη διάρκεια ζωής..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι οχι? μπορει να βαζουν διαφορετικο σιρμα - φυτιλι η ακομα να εχουν και διαφορετικη εσωτερικη δομη.

 

εγω δοκιμασα προσφατα την kanger vertical organic cotton coil.

για aerotank protank 3 κλπ..

 

μου αρεσαν αρκετα και ειναι πολυ καλυτερες απο τις προηγουμενες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Nobacco φέρνει πολλά προοιόντα απο τρίτους και βάζει το logo της πάνω, δεν είναι παράξενο. Και στο μαγαζί που συχνάζω έχει 2 τύπους BDC, Aspire και κάτι noname με σαγρέ φινίρισμα και ο κόσμος προτιμά τις τελευταίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ατμι..ζω https://m.facebook.com/groups/294797194017764/?ref=bookmarks

2) μεταχειρισμενες ατμομηχανες:https://m.facebook.com/groups/metaxirismenesatmomixanes/

Παω να τα τσεκαρω!thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δρόμο πέτυχα ένα μαγαζί ''join club'' και μπήκα να πάρω καμιά αντίσταση. Είχε κάτι υγρά Γαλλικά ''alfaliquid'' που ήταν πάρα πολύ ωραία. Και το καλό είναι ότι έχουν (τουλάχιστον αυτά τα 7-8 που είχε φέρει το κατάστημα) παραπάνω pg από vg (αυτό θέλω εγώ) και λέγανε ακριβώς πχ 76 pg / 24 vg. Και έχουν και πολύ καλό κατάλογο και άπειρα αρώματα (στο κάθε άρωμα δίπλα στο φυλλάδιο έλεγε την αναλογία σε pg/vg... πόσο δύσκολο να το κάνουν όλοι και να μην ξεσηκώνουμε το ιντερνετ κάθε φορά για να δούμε μπας και βρούμε κάτι ή το πει κάποιος reviewer..).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...