Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λέω να πάω ενα τριήμερο σκόπελο να χαλαρώσω λιγο,, ξέρει κανεις ποσό ειναι τα ακτοπλοϊκά απο Βόλο ?

Θα πάρω και αυτοκίνητο μαζί.. Έψαξα λιγο στα σάιτ αλλα δεν πολυ έβγαλα άκρη..

Κανενα καλό μέρος να προτείνετ σε παραλία κλπ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Θα πάω στην Πράγα για κυνήγι μέσα στον Αύγουστο. (δεν κυνηγάω γενικά αλλά μου έγινε μια πρόσκληση και ακούγεται fun). 

 

Τι λέει η Πράγα?

 

Δέχονται ευρώ εκεί η σονυ και καλά κορόνες? Με το πλαστικό χρήμα πώς τα πάνε?

 

τωρα που ρωτησες δεν μπορω να θυμηθω αν οταν ειχα παει πληρωνα σε ευρο ή κορονες :P

 

ειναι ωραια πολη! Εγω ειχα παει να δω μαυρο θεατρο και μου αρεσε. Επισης αν βρεις στο δρομο δοκιμασε tredlink!!

 

Το γκουλας (παραδοσιακο πιατο) δεν με ενθουσιασε καθολου.  

 

Θα σου αρεσει σιγουρα η αρχιτεκτονικη της παντως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p></p><p> </p><p>

Ναι,αν είσαι μεχρι 18 χρονων καλη ειναι η Πάρος.</p>

 

Την υποτιμάς την Πάρο,απλά αν είσαι πάνω από 25 δεν μένεις Νάουσα αλλά Παροικιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

για Ιο έχετε να προτείνεται κανένα ενοικιαζόμενο καλό;

Εννοείται και οικονομικό :P

δεν ξερω για ενοικιαζομενα αλλα πηγαιν στο Far out beach club (1 αυγουστου εχουν και παρτυ κατι γνστο μου)

 

μια χαρα θα περασεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω για ενοικιαζομενα αλλα πηγαιν στο Far out beach club (1 αυγουστου εχουν και παρτυ κατι γνστο μου)

 

μια χαρα θα περασεις!

 

Μετά τις 15 θα κατέβω κάτω ελπίζω να υπάρχει κανένα party τότε! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Έχω φάει Gulash στην Πολωνία. Μου άρεσε αυτό το είδος φαγητού.</p>

 

Ωωω ναι!

Σε χωριό της Ουγγαριας, μαγειρεμένο σε τσουκαλι από έναν απίστευτο παππούλη. Το γκουλας γαμησε \m/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω στην Πράγα για κυνήγι μέσα στον Αύγουστο. (δεν κυνηγάω γενικά αλλά μου έγινε μια πρόσκληση και ακούγεται fun). 

 

Τι λέει η Πράγα?

 

Δέχονται ευρώ εκεί η σονυ και καλά κορόνες? Με το πλαστικό χρήμα πώς τα πάνε?

 

Πάει μια δεκαετία που πήγα Πράγα, αλλά θα προσπαθήσω να βοηθήσω.

 

Το 2005, πληρώναμε με κορόνες. Μόνο ένα εστιατόριο είχε δεχτεί να πληρωθεί σε ευρώ. Πλέον μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα. Για πλαστικό χρήμα δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί είχα πάει ως φοιτητής και δεν είχα καν πιστωτική κάρτα. Αυτό που μου είχε κάνει πολύ αρνητική εντύπωση είναι ότι σχεδόν κανένας δεν μιλούσε Αγγλικά. Σε μερικές περιπτώσεις η επικοινωνία ήταν απλά αδύνατη.

 

Κατά τα άλλα, πολύ όμορφη πόλη. Αν είσαι μπιράκιας, θα περάσεις τέλειεα. Θα πιεις καταπληκτικές μπίρες. Γκούλας μην φας τέτοια εποχή, είναι πιο χειμωνιάτικο φαγητό. Αν έχεις χρόνο, πάρε το τρένο και πετάξου Δρέσδη. Είναι 2 ώρες απόσταση και η πόλη είναι πανέμορφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να πάω ενα τριήμερο σκόπελο να χαλαρώσω λιγο,, ξέρει κανεις ποσό ειναι τα ακτοπλοϊκά απο Βόλο ?

Θα πάρω και αυτοκίνητο μαζί.. Έψαξα λιγο στα σάιτ αλλα δεν πολυ έβγαλα άκρη..

Κανενα καλό μέρος να προτείνετ σε παραλία κλπ ?

 

Κάπου 20-40 ευρώ, ανάλογα πότε πάς και τι θέση θέλεις. Αν έχεις Cosmote, το deals for you σου έχει δωρεάν το εισιτήριο επιστροφής. Δες Link.png Site: εδώ με ακρίβεια και για το αυτοκίνητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου 20-40 ευρώ, ανάλογα πότε πάς και τι θέση θέλεις. Αν έχεις Cosmote, το deals for you σου έχει δωρεάν το εισιτήριο επιστροφής. Δες Link.png Site: εδώ με ακρίβεια και για το αυτοκίνητο.

 

    Ευχαρστω πάρα πολύ για την απάντηση σου ,.. Τελικα όμως τα σχέδια άλλαξαν και μιας και τα μεταφορικά με το καράβι είναι αρκετά ακριβά ψάχτηκα και βρήκα ευκαιρία για Λευκαδα.. Σημερα έκανα και την κράτηση μου και όλα μια χαρά .. Η οδήγηση δεν με χαλάει και πολύ ίσα ίσα θα δούμε και μέρη που είχαμε καιρό να δούμε .. Μιας και θα πάω Λευκάδα λοιπόν είναι αυτονόητο ότι θα πάω και εγώ με την σειρά μου στο πορτό κατσίκι .. 

    Γνωριζει κάνεις πληροφορίες για την παράλια ? Με ενδιαφέρει περισσότερο αν υπάρχει η δυνατότητα να πάμε με δική μας ομπρελά και ψάθα να καθίσουμε με τις ώρες.. Γνωστη μου παλαιότερα είχε επισκεφθεί την παράλια και είχε πάει σε οργανωμένες ξαπλώστρες  λέγοντας μου κάτι εξωφρενικές τιμές ...

   Γενικα βέβαια κάθε πληροφορία πρόταση κλπ ευπρόσδεκτη ..

Βασιλικη θα είναι η βάση μου ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό με τη Λευκάδα είναι ότι είναι μακριά και μετά το Ρίο έχει παλιοδρομο με πολλά μπλόκα. Επίσης οι καλές παραλίες είναι από την άλλη μεριά του νησιού οπότε πρέπει κάθε μέρα να κάνεις πολλά χιλιόμετρα. Στους εγκρεμνους να πας που είναι ίσως η καλύτερη παραλία που έχω πάει ποτέ. Ουρανός και θάλασσα γίνονται ένα και χάνεσαι ανάμεσα τους

post-40128-0-25744200-1438190018_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...