Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το στατιστικο αυτο πως βγηκε?

 

Από τις αποστολές που έχω κάνει μέχρι τώρα.

 

Τα Γαλλικά ταχυδρομεία είναι ΆΘΛΙΑ. Τα ΕΛΤΑ κάποτε ήταν χάλια αλλά είναι πολύ καλύτερα πλέον.

 

Προσωπικά κάνω αποστολές κατά 90% από τα κεντρικά της Αιόλου (γλυτώνω 1-2 μέρες) και να παίζει κάποιο ρόλο αλλά θα έλεγα ότι είναι πράγματι πολύ καλά πια.

 

Ασχετα απο το αν χανονται συστημμενα η οχι και σε τι ποσοστα, τα ΕΛΤΑ σε συγκριση με τα Γαλλικα ταχυδρομεια τα οποια γνωριζω παρα πολυ καλα, ειναι οσο κι αν φαινεται παραξενο πολυ πιο αξιοπιστα. Το ιδιο και με τα Αμερικανικα, για τα οποια εχω ακουσει ασχημα σχολια. Το ασχημο με τα ΕΛΤΑ ειναι οτι το κοστος για αποστολες εξωτερικου ειναι ψηλο και απλησιαστο για αποστολες ems

 

Πακετάκι 292 γραμμάρια στην Πολωνία με EMS μου κόστισε 28 ευρώ! :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα Γαλλικά ταχυδρομεία είναι ΆΘΛΙΑ. Τα ΕΛΤΑ κάποτε ήταν χάλια αλλά είναι πολύ καλύτερα πλέον.

 

Πακετάκι 292 γραμμάρια στην Πολωνία με EMS μου κόστισε 28 ευρώ! :X

Τα ιδια λεμε, στη Γαλλια επισης σημειωνονται πολλες απωλειες (κλοπες) ακομα και σε colissimo, που ειναι μια μεθοδος τυπου EMS με tracking nr για τη χωρα.

Οσο για το πακετο των 292 γραμ. αν το εστελνες απο ΗΠΑ στη Πολωνια με EMS, θα πληρωνες $26 δηλαδη γυρω στα 15 ευρω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να προσθέσω έναν λογαριασμο της Εμπορικής στο Paypal. Μηπως ξέρει κανείς τι δηλώνω στο BANK NAME K LOCATION ;

 

 

Solved http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=214151&highlight=paypal+%CB%CF%C3%C1%D1%C9%C1%D3%CC%CF%D3+%D4%D1%C1%D0%C5%C6%C1%D3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια διαβασα 5-6 σελιδες στην αρχη αλλα δεν εχω κουραγιο να τα διαβασω τα υπολοιπα. Οποτε 2 απλες ερωτησεις

 

Εφτιαξα λογαριασμο αλλα δεν εχω κανει λινκ και verified. Απο οτι διαβασα αν εχεις χρεωστικη παιρνεις ενα τηλεφωνο στην τραπεζα και σου λενε τον κωδικο απο το παυπαλ. Αν εχεις πιστωτικη πας και βγαζεις κινηση λογαριασμου και βλεπεις τον αριθμο απο την αναληψη που κανανε.

 

Λοιπον, εγω εβαλα την πιστωτικη του πατερα μου, που ουσιαστικα την δουλευω μονο εγω. Επειδη ειναι στο ονομα του των στελνω σε μια eurobank να βγαλει μια προσφατη κινηση λογαριασμου. Το Pin για να το κανω απο το μηχανημα καπου ειναι χαμενο στα συρταρια, ΙΣΩΩΩΩΣΣΣ το βρω, αλλα για να μην ψαχνω του ειπα να κανει τη δουλεια απο το ταμειο. Ε λοιπον η τυπισα εκει του λεει οτι μπορει να μου δωσει μονο το μηναιο statement και για το επομενο πρεπει να περιμενω καιμια 15ρια μερες ακομα!! Μα καλα ειναι δυνατον ολοκληρη τραπεζα να μην μπορει να σου εκδοσει ενα προσφατο bank statement?? Υπαρχει κανας τροπος να βρω των κοδικω που θελει το paypal gia verification?? Και τελος αν πατησω στο rapidshare για να αγορασω ενα μηνα, pay with paypal, προφανος αφου δεν ειναι verified ακομα η καρτα δεν θα γινει δουλεια, ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xmmm τελικα το δοκιμασα και προχορησε κανονικα, αγορασα ενα μηνα ραπιντ. Περιεργο, τοτε το verification τι το θελει?

 

φιλε απλα αν δεν γινεις verified εχεις καποια ορια στη χρηση του λογαριασμου του paypal..πχ δεν μπορεις να ξοδεψεις πανω απο 2500ε το χρονο κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι.

 

Έκανα μια παραγγελία αξίας 203 ευρώ μέσω ίντερνετ και την πλήρωσα μέσω paypal. Αναγκάστηκα να την ακυρώσω καθώς αλλάζαν συνέχεια την μέρα που θα μου την έστελναν. Περιμένω αύριο το μήνυμα που θα επιβεβαιώνει την ακύρωση.

 

Τι θα γίνει; Θα τα επιστρέψουν στο λογαριασμό μου στο paypal και απο κει θα μπουν αυτόματα κατευθείαν στην κάρτα απο την οποία τα πήρε το paypal? Θα πρεπει να κάνω withdraw funds και να περιμένω 5-7 ημέρες για να μπουν στον λογαριασμό μου; Ή μπορώ να τα έχω στο paypal να κάθονται και περιμένουν ως την επόμενη παραγγελία μου, δηλαδή όταν παραγγείλω κάτι, να μην πάρει λεφτά απο την κάρτα αλλά απο το ποσό της επιστροφής που θα είναι ακόμα στο paypal;

 

 

Εν ολίγοις έμπλεξα. Αν υπάρχει κάποιος που να ξέρει απο paypal και επιστροφές χρημάτων ας με βοηθήσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α υπέροχα, τσάμπα αγχώθηκα! :-D Χίλια ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση :-)

Για το που θα μπουν τα λεφτα αγχωθηκες? Για το αν θα στα επιστρεψει ο πωλητης και για να μη μπλεξεις με αλλου ειδους διαδικασιες δεν αγχωθηκες? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πωλητής είναι γνωστό κατάστημα και δεν πιστεύω να επιχειρήσει κάτι...

Παντως εαν δε παρεις αυριο email απο το paypal με το οποιο να σ ενημερωνουν οτι σου εγινε refund, ν αρχισεις ν ανησυχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας πηρα μια refund απο ενα πωλητη ebay(λαμογιο πουλουσε στικακια 16gb ενω ηταν 2!) στις 22/5 σε ποσες μερες θα δω τα χρηματα στον λογαριασμο μου στο paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...