Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Οπότε σε έναν απλό λογαριασμό μια χαρά χρεώνει.

3€ χρεωση για ποσα πανω απο 5€ στην AlphaBank

Στην Eurobank η χρεωση ειναι για ποσα πανω απο 20€

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Και 3 ευρώ είναι για κάθε 5 ευρώ ή 3 ευρώ φιξ τιμή για οποιοδήποτε πόσο πάνω από τα 3 ευρώ?

3€ χρεωση σε καθε εισερχομενο εμβασμα απο 5€ και πανω. Για οποιοδηποτε ποσο μεχρι 12500€ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, alfeios είπε

Πάντως θεωρώ ότι αφού το γράφει στο τιμολόγιο, θα ισχύει.

Εκεί που είναι σίγουρο ότι δεν επιβάλλεται προμήθεια χρέωσης είναι στους (παλιούς) λογαριασμούς direct της Πειραιώς. Όσοι έχουν από παλιά. Πλέον δεν μπορείς να ανοίξεις τέτοιον

 

Εγώ έχω Πειραιώς μισθοδοσίας αλλά με χρεώνει 4 ευρώ το έχω δοκιμάσει. Κρίμα που δεν γίνεται με το direct που λες.

Δεν θα αλλάξω λογαριασμό μισθοδοσίας γι'αυτό το πράγμα είπαμε 😝

Επεξ/σία από FarCry
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω, έκανα μια αγορά απο Αγγλικό eshop μέσω paypal 6.25 ευρώ. Αφού έκανα confirm στο paypal το ποσό με πήγε στην τελική σελίδα αγοράς του καταστήματος με το "place order" στην οποία όμως έκανα cancel για να τσεκάρω τα μεταφορικά.

Έπειτα έκανα ξανά την παραγγελία με την ίδια διαδικασία και την ολοκλήρωσα αλλά παρατήρησα οτι απο την τράπεζα αφαιρέθηκαν 2 x 6.25 ενω στο paypal account και το confirmation mail που ήρθε απο αυτό αφoρά μια αγορά (την δεύτερη).

Με την πρώτη λοιπόν τι γίνεται που δεν ολοκλήρωσα? Θα μου επιστρέψει αυτόματα το paypal/τράπεζα τα χρήματα της πρώτης συναλλαγής ή πρέπει να μιλήσω με κάποιον απο τους 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. θέλω να αγοράσω ένα macbook μεταχειρισμενο θα πληρώσω με paypal. το παιδί πού το πουλάει έχει καλές κρητικές και φαίνεται ακούγετε αξιόπιστος, σε περίπτωση που το mac είναι κλεμμένο η κλειδωμένο υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να πάρω τα λεφτά μου πίσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το paypal σήμερα έβγαλα κάρτα και πήγα να βάλω την κάρτα στο λογαριασμό της paypal και λέει ότι η κάρτα απορρίφθηκε από την εκδότρια τράπεζα καμία βοήθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Theo123a είπε

Καλησπέρα σας αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το paypal σήμερα έβγαλα κάρτα και πήγα να βάλω την κάρτα στο λογαριασμό της paypal και λέει ότι η κάρτα απορρίφθηκε από την εκδότρια τράπεζα καμία βοήθεια?

Ειναι ενεργοποιημένη για ονλαιν αγορες;

εχει λεφτα μεσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Theo123a είπε

Καλησπέρα σας αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το paypal σήμερα έβγαλα κάρτα και πήγα να βάλω την κάρτα στο λογαριασμό της paypal και λέει ότι η κάρτα απορρίφθηκε από την εκδότρια τράπεζα καμία βοήθεια?

Χρεωστική; Ποια τράπεζα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ,καταρχας να ξεκαθαρισω οτι παρολο που εχω λογαριασμο paypal ειμαι εντελως ασχετος με την χρηση του , εκτος απο το να αγοραζω απο ηλεκτονικα καταστηματα μεσω αυτου. Θελω να προβω σε μια αγορα ενος κινητου μεσω αγγελιας του insomnia απο ιδιωτη που εχει επισης paypal . Υπαρχει η δυνατοτητα να γινει η πληρωμη μεσω paypal ; Μας εξασφαλιζει για μια πιο ασφαλη συναλλαγη .; Και αν ναι με ποιον τροπο ,τοσο εμενα σαν αγοραστη οσο και το πωλητη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά από πότε η payapl άρχισε χρεώνει να 0,40 την συναλλαγή; 
Έκανα δύο συναλλαγές προχθές κάτω των 20€ (και οι δύο μαζί κάτω από 35€) και τώρα είδα ότι σήμερα χρεώθηκα για κάθε μια από τις συναλλαγές 0.40€ (σύνολο 0.80€). 
Από πότε άλλαξε η πολιτική;

Να σημειωθεί πως ο συνδεδεμένος λογαριασμός - κάρτα είναι της Πειραιώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...