Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/11/2020 στις 11:45 ΜΜ, NikosKallithea είπε

Η επιλογή εκείνη  καταργήθηκε απο το ππ, τωρα υπαρχει επιλογή ακριβως στο τελευταίο βημα, και την τσεκαρεις μαθε φορά που πληρώνεις με ππ

.

Δηλαδή?

Μπορεί κάποιος να βγάλει μια φώτο με αυτό χωρίς εννοείτε τα προσωπικά του στοιχεία.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Δηλαδή?

Μπορεί κάποιος να βγάλει μια φώτο με αυτό χωρίς εννοείτε τα προσωπικά του στοιχεία.

Πήγαμε στο θέμα του ππ ν θελεις να ρωτήσεις κατι παραπάνω, οχι εδω

,

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά τι έχουν κάνει στο paypal. Δεν υπάρχει ένα mail επικοινωνίας; Με το ζόρι βρήκα το Message Center όπου μου λέει να επικοινωνήσω εργάσιμες ώρες.

έχω στείλει έμβασμα (από ελληνική τράπεζα) εδώ και 2 εβδομάδες και δεν έχει εμφανιστεί στο λογαριασμό μου. Από τον ίδιο λογαριασμό είχα στείλει κι άλλες φορές; Τι διάολο να κάνω; απλά περιμένω τη Δευτέρα; Παλαιότερα μπορούσα να στείλω mail (το είχα κάνει) και μου είχα απαντήσει την άλλη μέρα. τώρα πάει κι αυτό ή εγώ είμαι στραβός και δε το βλέπω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Bitbit είπε

καλά τι έχουν κάνει στο paypal. Δεν υπάρχει ένα mail επικοινωνίας; Με το ζόρι βρήκα το Message Center όπου μου λέει να επικοινωνήσω εργάσιμες ώρες.

έχω στείλει έμβασμα (από ελληνική τράπεζα) εδώ και 2 εβδομάδες και δεν έχει εμφανιστεί στο λογαριασμό μου. Από τον ίδιο λογαριασμό είχα στείλει κι άλλες φορές; Τι διάολο να κάνω; απλά περιμένω τη Δευτέρα; Παλαιότερα μπορούσα να στείλω mail (το είχα κάνει) και μου είχα απαντήσει την άλλη μέρα. τώρα πάει κι αυτό ή εγώ είμαι στραβός και δε το βλέπω;

Έμπα από browser, υπάρχουν όλα στο resolution center

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2020 στις 3:52 ΜΜ, Paragontas-x είπε

Μα είμαι στο τοπικ του Paypal.

Eχεις δικιο σορρυ 😀

47 λεπτά πριν, Bitbit είπε

καλά τι έχουν κάνει στο paypal. Δεν υπάρχει ένα mail επικοινωνίας; Με το ζόρι βρήκα το Message Center όπου μου λέει να επικοινωνήσω εργάσιμες ώρες.

έχω στείλει έμβασμα (από ελληνική τράπεζα) εδώ και 2 εβδομάδες και δεν έχει εμφανιστεί στο λογαριασμό μου. Από τον ίδιο λογαριασμό είχα στείλει κι άλλες φορές; Τι διάολο να κάνω; απλά περιμένω τη Δευτέρα; Παλαιότερα μπορούσα να στείλω mail (το είχα κάνει) και μου είχα απαντήσει την άλλη μέρα. τώρα πάει κι αυτό ή εγώ είμαι στραβός και δε το βλέπω;

Ποτε δεν υπήρχε μαιλ για να μιλήσεις απευθείας, το έμβασμα πριν το στείλεις έλεγξες σε πιο ΙΒΑΝ το έστειλες είναι το σωστό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NikosKallithea είπε

Ποτε δεν υπήρχε μαιλ για να μιλήσεις απευθείας, το έμβασμα πριν το στείλεις έλεγξες σε πιο ΙΒΑΝ το έστειλες είναι το σωστό;

ε ναι. έχω στείλει κι άλλες φορές από τον ίδιο τραπεζικό λογαριασμό (verified εννοείται) στο paypal. copy paste εξάλλου τα έκανα. Κοίταξα πάλι τις αποδείξεις της τράπεζας και είναι σωστά.

Η μόνη γκάφα που έγινε είναι ότι επιλέχτηκε το OUR που σημαίνει χρέωση 20€ τζάμπα. Ενώ με το SHA θα ήταν 1,2€. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο. έχουν περάσει 2 εβδομάδες, χρήματα δεν έχουν γυρίσει πίσω στην τράπεζα, άρα κάτι δε πάει καλά σίγουρα.

Παλαιότερα αν θυμάμαι καλά, πήγαινα στο ίδιο σημείο, έγραφα το πρόβλημα μου και το λαμβάνανε. τώρα μου λέει επικοινώνησε εργάσιμες ώρες. Μπορώ να ανοίξω case αν αφορά μια συναλλαγή αλλά τώρα δεν έχει να κάνει με συναλλαγή. Πατάω τώρα report a problem και μου βγάζει να επιλέξω συναλλαγή. Το πρόβλημα μου δεν αφορά συναλλαγή όμως. Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,προσπαθω να στειλω χρηματα με την επιλογη friends and family αλλα για καποιο λογο μου λεει να προσθεσω νεα καρτα.Την καρτα που εχω στον λογαριασμο την εχω επιβεβαιωσει.Γιατι ακυρωνει τη συναλλαγη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, alexander098 είπε

Καλησπερα,προσπαθω να στειλω χρηματα με την επιλογη friends and family αλλα για καποιο λογο μου λεει να προσθεσω νεα καρτα.Την καρτα που εχω στον λογαριασμο την εχω επιβεβαιωσει.Γιατι ακυρωνει τη συναλλαγη;

Ρώτα την τραπεζα σου γιατι απορρίπτεται η συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα σε όλους-όλες.Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.Είμαι καινούργιος στο paypal .Εβαλα σήμερα μια debit της εθνικής εκεί αλλά μετά είχα κάποιους ενδοιασμούς και ήθελα να την "βγάλω" απο το λογαριασμό μου. Μου βγάζει το μήνυμα της φωτογραφίας.Εχω μπεί σε πιθανές μεθόδους επίλυσης που δίνει αλλά απο αυτές δεν βρίσκω καμία που να με καλύπτει.Οταν την έβαλα στο paypal μου έδειξε ένα μηνυμα στο κινητό οτι χρεώθηκα 1,80 νομίζω αλλά στην εθνική δεν μου βγάζει οτι χρεώθηκα κάτι.Μήπως παίρνει μέρες η διαδικασία και μετά να δοκιμάσω ξανά να τη βγάλω?

1.png

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά μεγαλή καραγκοζιοεταιρία. Έχω να μπω κάτι χρόνια. Από πριν αλλάξουν τα θέματα ασφάλειας τους. Για να λογκαρω πια, μου στέλνουν sms δεν ξέρω τι στέλνουν στο σταθερό που είχα δηλώσει την προηγούμενη χιλιετία. Προφανώς δεν υπάρχει πια. Για να αλλάξω το τηλεφωνο πρέπει να κάνω login. Email μπορώ να στείλω μόνο αφού κάνω login...

Τηλέφωνο βγαίνει τηλεφωνητής και λέει χαζά περί μειωμένης εργασιας/covid κλπ. Fb επίσης απανταει bot. Υπάρχει πουθενά κάποιος που δύναται άραγε να εξυπηρετήσει πελάτες; Μόλις βγάλω άκρη τους χαιρετάω. Κάποτε ήταν μονόδρομος. Τώρα είναι αδιέξοδο.

Επεξ/σία από snips
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, snips είπε

Τελικά μεγαλή καραγκοζιοεταιρία. Έχω να μπω κάτι χρόνια. Από πριν αλλάξουν τα θέματα ασφάλειας τους. Για να λογκαρω πια, μου στέλνουν sms δεν ξέρω τι στέλνουν στο σταθερό που είχα δηλώσει την προηγούμενη χιλιετία. Προφανώς δεν υπάρχει πια. Για να αλλάξω το τηλεφωνο πρέπει να κάνω login. Email μπορώ να στείλω μόνο αφού κάνω login...

Τηλέφωνο βγαίνει τηλεφωνητής και λέει χαζά περί μειωμένης εργασιας/covid κλπ. Fb επίσης απανταει bot. Υπάρχει πουθενά κάποιος που δύναται άραγε να εξυπηρετήσει πελάτες; Μόλις βγάλω άκρη τους χαιρετάω. Κάποτε ήταν μονόδρομος. Τώρα είναι αδιέξοδο.

Διάβασε στον παρακατω σύνδεσμο πως έβγαλα εγώ άκρη...

Πάντως είναι σπαστικό κάθε λίγο και λιγάκι να ζητάει επαλήθευση με sms.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

Στις 24/11/2020 στις 11:24 ΜΜ, snips είπε

Τελικά μεγαλή καραγκοζιοεταιρία. Έχω να μπω κάτι χρόνια. Από πριν αλλάξουν τα θέματα ασφάλειας τους. Για να λογκαρω πια, μου στέλνουν sms δεν ξέρω τι στέλνουν στο σταθερό που είχα δηλώσει την προηγούμενη χιλιετία. Προφανώς δεν υπάρχει πια. Για να αλλάξω το τηλεφωνο πρέπει να κάνω login. Email μπορώ να στείλω μόνο αφού κάνω login...

Τηλέφωνο βγαίνει τηλεφωνητής και λέει χαζά περί μειωμένης εργασιας/covid κλπ. Fb επίσης απανταει bot. Υπάρχει πουθενά κάποιος που δύναται άραγε να εξυπηρετήσει πελάτες; Μόλις βγάλω άκρη τους χαιρετάω. Κάποτε ήταν μονόδρομος. Τώρα είναι αδιέξοδο.

 

Και που θα πας?

Δεν νομίζω να υπάρχει άλλη εταιρία σαν το Paypal και το εύρος καταστημάτων(Online και μη) που το υποστηρίζουν ανά το κόσμο.

Άποψη μου είναι προσπάθησε να λύσεις το θέμα σου και μετά παρέμεινε εκεί ή τουλάχιστον κράτα το λογαριασμό σου για παν ενδεχόμενο.

Και κάτι άλλο δεν είχες δηλώσει δευτερεύον μειλ για τέτοιου είδους περιπτώσεις?

Προσωπικά πάντως για εμένα το Paypal είναι από τις καλύτερες εταιρίες ανά το κόσμο και όταν είχα πρόβλημα είτε με κάρτα είτε με οτιδήποτε επικοινώνησα μαζί τους και λύθηκε αμέσως το πρόβλημα.

Και ακόμα και πρόσφατα που είχα ένα μικρο πρόβλημα τους έστειλα ένα μειλ και τους είπα να με πάρουν τηλέφωνο μιας και εγώ δεν μπορώ πλέον να τους καλέσω όπως προ κορονοιου.

Και την επόμενη μέρα με πήραν τηλέφωνο και λύθηκαν όλα.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...