Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Καλά αν ζητήσει ολική σιγά μην του δικαιολογήσει το Paypal ολικό refund.

Για μερικό ναι είναι πιο σίγουρο.

Τι εννοείς να "δικαιολογήσει όλικο refund" ?

Εγώ θέλω το paypal να υποχρεώσει τον πωλητή να μου κάνει επιστροφή τα χρήματα μόνο του φακού και να του τον επιστρέψω. Υπάρχει περίπτωση να γίνει επιστροφή χρημάτων απο το paypal λόγω της  "προστασίας πωλητή" και να κρατήσω τον φακό  , χωρίς να τον επιστρέψω ?

sorry αν κατάλαβα κάτι λάθος !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν με αφήνει να συνδεθώ στο λογαριασμό μου. 

Μου ζητάει επαλήθευση τον αριθμό που έχω δηλώσει με κλήση ή sms, αλλά μου βγάζει αποτυχία επικοινωνιας..

Άλλαξα κωδικό σύνδεσης αλλά πάλι ζητάει επαλήθευση μέσω τηλεφώνου.

Εδω να πω οτι το κινητό που έχω δηλωμένο στο PP είναι Αγγλικό νούμερο (0044) αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό.

καμιά ιδέα;

------------------------------------------------

edit: Το πρόβλημα λύθηκε όταν πήγα να κάνω αγορά μέσω PP.

Μου ζήτησε να καταχωρίσω το τηλέφωνο που επιθυμώ και έτσι μου εστειλε το sms επαλήθευσης. Ολα οκ.

Επεξ/σία από thant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέσω paypal  βάζω 12€ στο CU,κάνω την ανανέωση που θέλω κανονικά.

Το paypal balance ήταν και είναι 0

Εχω συνδέσει την monese ως πρωτο λογαριασμό και την eurobank ως δευτερο.Η μονεσε με ειδοποιεί ότι δεν φτάνει το υπόλοιπο (τα κρατάω στο pot)  ενώ και η €μπανκ δεν έχει χρηματα μέσα.Η συναλλαγή φαίνεται ως automatic payment στο paypal και ότι έχει χρησιμοποιήσει την Eurobank.

Πρόσθεσα 12€ στο balance του paypal αλλά μάλλον Δευτέρα θα φανούν,έβαλα και στην eurobank αλλα 12 και αυτά απο Δευτερα θα φανούν.Η monese εχει τωρα αρκετο υπόλοιπο.

Θα τα τραβήξουν μόνοι τους τα χρηματα?Xρειάζεται να κάνω κάποια άλλη ενέργεια;

Επεξ/σία από Ukforthemoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/11/2020 στις 9:15 ΠΜ, Ukforthemoment είπε

Μέσω paypal  βάζω 12€ στο CU,κάνω την ανανέωση που θέλω κανονικά.

Το paypal balance ήταν και είναι 0

Εχω συνδέσει την monese ως πρωτο λογαριασμό και την eurobank ως δευτερο.Η μονεσε με ειδοποιεί ότι δεν φτάνει το υπόλοιπο (τα κρατάω στο pot)  ενώ και η €μπανκ δεν έχει χρηματα μέσα.Η συναλλαγή φαίνεται ως automatic payment στο paypal και ότι έχει χρησιμοποιήσει την Eurobank.

Πρόσθεσα 12€ στο balance του paypal αλλά μάλλον Δευτέρα θα φανούν,έβαλα και στην eurobank αλλα 12 και αυτά απο Δευτερα θα φανούν.Η monese εχει τωρα αρκετο υπόλοιπο.

Θα τα τραβήξουν μόνοι τους τα χρηματα?Xρειάζεται να κάνω κάποια άλλη ενέργεια;

Τελικά χθες επέστρεψαν στην κάρτα τα 12€ που έστειλα στον λογαριασμό paypal,δεν ξέρω γιατί .Τα χρηματα για την πληρωμή τελικα τα πήραν απο τον τρίτο λογαριασμο που έχω συνδεσει μετα απο όλα αυτα που έγιναν.Ηρθε και μήνυμα ότι επειδή προσπάθησαν να τραβήξουν χρηματα απο την Eurobank και δεν είχε την αφαιρεσαν απο τον λογαριασμο και αν θέλω μπορώ να την προσθέσω πάλι.Γιατί έγινε η συναλλαγή ενω δεν βρήκε χρηματα δεν ξέρω,ίσως να υπάρχει κάποια προέγκριση γιατί τις cosmote και vodafone που πληρωνω συνέχεια απο το ΡΡ τις έχει σαν automatic payments.Απο την άλλη την Ryanair που είναι πιο αραιές οι πληρωμές δεν την έχει στην ίδια λίστα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κάπου στο site του paypal γράφει:

PayPal works without a balance

No kidding! You can still use PayPal to shop or send money when your balance is zero.

Θέλω πχ να αγοράσω κάτι από banggood ή σχετικό. Μπορώ να διαλέξω paypal ενώ το balance είναι 0 αλλά η συνδεδεμένη κάρτα φορτωμένη;

Επεξ/σία από vision
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, vision είπε

κάπου στο site του paypal γράφει:

PayPal works without a balance

No kidding! You can still use PayPal to shop or send money when your balance is zero.

Θέλω πχ να αγοράσω κάτι από banggood ή σχετικό. Μπορώ να διαλέξω paypal ενώ το balance είναι 0 αλλά η συνδεδεμένη κάρτα φορτωμένη;

Οταν λες φορτωμενη εννοεις οτι δεν εχει αππλο πιστωτικο οριο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω καιρό να κάνω αγορά και θυμάμαι έπρεπε να έχω paypal balance για να προχωρήσει μέσω paypal. Τώρα γίνεται έτσι δηλαδή και με μηδέν balance ακούω; Φορτωμένη εννοώ βάζω 100 ευρώ στη χρεωστική και τα τραβάει από εκεί;

Ισχύει αγορά paypal έτσι; Αν τύχει κάτι και πρέπει να κάνω dispute;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vision είπε

Έχω καιρό να κάνω αγορά και θυμάμαι έπρεπε να έχω paypal balance για να προχωρήσει μέσω paypal. Τώρα γίνεται έτσι δηλαδή και με μηδέν balance ακούω; Φορτωμένη εννοώ βάζω 100 ευρώ στη χρεωστική και τα τραβάει από εκεί;

Ισχύει αγορά paypal έτσι; Αν τύχει κάτι και πρέπει να κάνω dispute;

Όλα ισχύουν και με μηδενικό balance και ναι θα τα τραβήξει από την κάρτα χωρίς κάποια προμήθεια. Φρόντισε απλώς να διαλέξεις την σωστή χρεωστική. Αν έχεις μόνο μία, τότε ακόμη πιο εύκολο.

Edit: Και το dispute ισχύει κανονικά

Επεξ/σία από stavros750
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , μολις εκανα μια συναλλαγη μεσω paypal linked με revolut στο ebay 179 ευρω αλλα με χρεωσε 187.
Θυμαμαι ειχα κανει μια ρυθμιση που δεν υπαρχει πλεον ωστε το paypal να μην κανει μετατροπη και χρεωνει εξτρα.Επισης η πληρωμη εγινε σε γερμανια αρα δεν καταλαβαινω ποιος ο λογος να γινουν μετατροπες νομισμκατος και να χρεωθω 8 ευρω.
Ξερει κανεις κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gang_of_four είπε

Επισης η πληρωμη εγινε σε γερμανια αρα δεν καταλαβαινω ποιος ο λογος να γινουν μετατροπες νομισμκατος και να χρεωθω 8 ευρω.

Ξερει κανεις κατι?

Χρεώθηκε γιατι το ππ έκανε τα ευρω λίρες Αγγλίας, η ρεβο είναι αγγλική κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Χρεώθηκε γιατι το ππ έκανε τα ευρω λίρες Αγγλίας, η ρεβο είναι αγγλική κάρτα.

Ναι αυτο εγινε , αλλα εχει αλλαξει κατι στην πολιτικη του? 
Ειχα ρυθμισει παλιοτερα το ππ να μην κανει μετατροπη νομισματος , να την κανει η τραπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Gang_of_four είπε

Ναι αυτο εγινε , αλλα εχει αλλαξει κατι στην πολιτικη του? 
Ειχα ρυθμισει παλιοτερα το ππ να μην κανει μετατροπη νομισματος , να την κανει η τραπεζα.

Η επιλογή εκείνη  καταργήθηκε απο το ππ, τωρα υπαρχει επιλογή ακριβως στο τελευταίο βημα, και την τσεκαρεις μαθε φορά που πληρώνεις με ππ

.

 

Επεξ/σία από NikosKallithea
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...