Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 κινητά που έβαλα αντίστροφη αναζήτησή με αριθμό δεν υπάρχουν.........ουτε και με ονομα

τα τηλέφωνα μου είναι what's up.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

51 λεπτά πριν, kostasbm είπε

3 κινητά που έβαλα αντίστροφη αναζήτησή με αριθμό δεν υπάρχουν.........ουτε και με ονομα

τα τηλέφωνα μου είναι what's up.......

Εγω είμαι με συμβόλαιο και μου το βγάζει. Τέλος πάντων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αγορασει προιοντα απο καταστημα στην Αγγλια. Τελικα το μεγεθος απο ενα ειναι αρκετα λαθος οποτε θα πρεπει να επιστραφει πισω. Η αγορα ευτυχως εχει γινει με paypal.
Το δεμα που θελω να παει πισω ειναι 1100γρ και λογικα θα μου το μετρησουν σαν 2κιλα, ο τιμοκαταλογος των ΕΛΤΑ αναφερει 28,50€.
Πως κανω την διαδικασια; Πληρωνω τα ΕΛΤΑ και γυρνωντας σπιτι βαζω στοιχεια με το ποσο που πληρωσα και μου στελνουν τα χρηματα απο το paypal;
Εχει καποιο συγκεκριμενο οριο οσον αφορα το κοστος των μεταφορικων;
Δεν εχω πατησει καποιο κουμπι για να ενεργοποιησω την υπηρεσια απο paypal αλλα φαινεται να ειναι ενεργη, κατω απο την παραγγελια εχει συνδεσμο να συμπληρωσω τα στοιχεια.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα, μπαίνω σε ιντερνετικά καταστήματα.  Κάνω όλες τις αγορές  με λογαριασμό PP , όπου βάζω το  PP e-mail , και πάει κατ ευθείαν και κάνει την πληρωμή - δεν μου ζητάει καν password.   Πρoφανώς κάπως έχω συνδέσει τα Windows 10 που χρησιμοποιώ με τον λογαριασμό PP,  ή στην αποθήκευση κωδικών του Chrome.

To ερώτημα:

 Επιλέγω προϊόν,  αν για να πληρώσω με PP επιλέξω  άλλο λογαριασμό απο τον παραπάνω ,όταν βάλω   user/e-mail και password  ,  θα μου ζητησει το PP και verification με τλφν ?   Δεν λέω την περίπτωση να μπω στο λογαριασμό , αλλά απλά να κάνω την πληρωμή  μέσα απο τη σελίδα του καταστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, kounga είπε

Καλημέρα, μπαίνω σε ιντερνετικά καταστήματα.  Κάνω όλες τις αγορές  με λογαριασμό PP , όπου βάζω το  PP e-mail , και πάει κατ ευθείαν και κάνει την πληρωμή - δεν μου ζητάει καν password.   Πρoφανώς κάπως έχω συνδέσει τα Windows 10 που χρησιμοποιώ με τον λογαριασμό PP,  ή στην αποθήκευση κωδικών του Chrome.

To ερώτημα:

 Επιλέγω προϊόν,  αν για να πληρώσω με PP επιλέξω  άλλο λογαριασμό απο τον παραπάνω ,όταν βάλω   user/e-mail και password  ,  θα μου ζητησει το PP και verification με τλφν ?   Δεν λέω την περίπτωση να μπω στο λογαριασμό , αλλά απλά να κάνω την πληρωμή  μέσα απο τη σελίδα του καταστήματος.

Εχεις ενεργοποιήσει το one touch check out. https://www.paypal-community.com/t5/About-Protections-Archive/Turn-Off-One-Touch/td-p/1042659

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Εχεις ενεργοποιήσει το one touch check out. https://www.paypal-community.com/t5/About-Protections-Archive/Turn-Off-One-Touch/td-p/1042659

Σωστό αυτό αλλά ρωτώ κατι άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kounga είπε

θα μου ζητησει το PP και verification με τλφν

Αναλογα πως εχει σεταρει αυτος που εχει τον αλλο ππ λογαριασμο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Αναλογα πως εχει σεταρει αυτος που εχει τον αλλο ππ λογαριασμο

 

Δεν υπάρχει ιδιαίτερο σετάρισμα - όσον αφορά το ΟneTouch εδώ όχι  δεν έχει ενεργοποιηθεί, ούτε αγορές μέχρι τώρα, απλά μεταφορές ποσών μεταξύ λογαριασμών.   Απλά, για το loggin στο λογαριασμό  ζητείται και verification στο κινητό, αυτό όμως ζητείται ούτως ή άλλως στο loggin και του πρώτου λογαριασμού για τον οποίο υπάρχει Οne Touch.

To θέμα είναι , εφ οσον δεν υπάρχει εδώ OneTouch  ,   με τη διαδικασία που περιγράφω αγοράς προϊόντος απο ιντερνετικό μαγαζί , και χωρίς να έχει προηγηθεί απο τον ίδιο Chrome loggin  στο λογαριασμο,  εαν θα ζητηθεί εκτός απο user+password και τηλφν verification?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους, έχω μια απορία - ερώτηση. Την 1η Δεκέμβρη έκανα ακύρωση μιας συναλλαγής και το PayPal μου έστειλε το μήνυμα που λέει για την ακύρωση και την επιστροφή χρημάτων στην κάρτα - λογαριασμο σε 3 έως 5 ημέρες αν θυμάμαι καλά.  Στο ιστορικό του λογαριασμού PayPal φαίνεται κανονικά η επιστροφή όμως στην κάρτα απ'όπου τραβήχτηκαν τα χρήματα δεν έχουν επιστρέψει. Στην τράπεζά μου που κάλεσα δεν φαίνεται κάποια εντολή επιστροφής.

Είναι φυσιολογική τέτοια καθυστέρηση; Το περισσότερο που έκανε στο παρελθόν η επιστροφή ήταν 5 μέρες. 

Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

Επεξ/σία από Hiddenite
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Hiddenite είπε

Καλημέρα σε όλους, έχω μια απορία - ερώτηση. Την 1η Δεκέμβρη έκανα ακύρωση μιας συναλλαγής και το PayPal μου έστειλε το μήνυμα που λέει για την ακύρωση και την επιστροφή χρημάτων στην κάρτα - λογαριασμο σε 3 έως 5 ημέρες αν θυμάμαι καλά.  Στο ιστορικό του λογαριασμού PayPal φαίνεται κανονικά η επιστροφή όμως στην κάρτα απ'όπου τραβήχτηκαν τα χρήματα δεν έχουν επιστρέψει. Στην τράπεζά μου που κάλεσα δεν φαίνεται κάποια εντολή επιστροφής.

Είναι φυσιολογική τέτοια καθυστέρηση; Το περισσότερο που έκανε στο παρελθόν η επιστροφή ήταν 5 μέρες. 

Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

Μπορει να παρει και 15 εργασιμες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρετε αν η δυνατότητα  "Δωρεάν επιστροφή προϊόντος"  ισχύει οποιαδήποτε στιγμή για ένα προϊόν ή iσχύει μόνο για DOA ?

Eπίσης, έχω παραλάβει το ελατωματικό προιόν και ενεργοποιώ κατόπιν  τη δυνανότητα απο τον PP λογαριασμό μου.     Μπορώ να κάνω χρήση της ή έπρεπε να το είχα ενεργοποιήσει πριν την αγορά του προιόντος ?

 

Επεξ/σία από kounga
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη εχω αλλαξει αριθμο κινητου τηλεφωνου γνωριζεται αν υπαρχει καποιος αλλος τροπος να κανω επιβεβαιωση για μπω στον λογαριασμο μου?

Δεν μου βγαζει επιβεβαιωση μεσω email αλλα μονο με αριθμο ειτε τηλεφωνικη κληση ειτε με sms.

 

 

 

Επεξ/σία από HERTHAN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Επειδη εχω αλλαξει αριθμο κινητου τηλεφωνου γνωριζεται αν υπαρχει καποιος αλλος τροπος να κανω επιβεβαιωση για μπω στον λογαριασμο μου?

Δεν μου βγαζει επιβεβαιωση μεσω email αλλα μονο με αριθμο ειτε τηλεφωνικη κληση ειτε με sms.

 

 

 

Κανε μια εικονική αγορά μέσω ΡΡ και θα σε συνδέσει στον λογαριασμό σου. Αλάλαξε το τηλ. και βγες να κάνεις την επαλήθευση.

Επεξ/σία από thant
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, thant είπε

Κανε μια εικονική αγορά μέσω ΡΡ και θα σε συνδέσει στον λογαριασμό σου. Αλάλαξε το τηλ. και βγες να κάνεις την επαλήθευση.

 

Εκανα μια προσπαθεια να μπω μεσω του ebay αλλα δεν μπορεσα να μπω ν'αλλαξω στοιχεια.

Μολις δοκιμασα απο αλλο site και μου εβγαλε να βαλω αριθμο κινητου.

Σ'ευχαριστω φιλε να'σαι καλα.

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...