Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω κάποιος να με πληρώσει για κάτι που θα του στείλω, η πληρωμή μέσω paypal.

Τι στοιχεία πρέπει να του στείλω για να μου μεταφέρει τα χρήματα στον paypal λογαριασμό μου; Το email μου και το όνομα;

Μέχρι στιγμής έχω χρησιμοποιήσει το paypal μόνο για αγορές από το ebay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Θέλω κάποιος να με πληρώσει για κάτι που θα του στείλω, η πληρωμή μέσω paypal.

Ο πιο απλός τρόπος είναι να στείλεις το email που έχεις δηλώσει στο ΡΡ, στον αγοραστή και να κάνει αυτός πληρωμή.

Εναλλακτικά μεσά στο CP του PP υπάρχει ηα δυνατόητα να δημιουργήσεις εσύ ένα "τιμιλόγιο" και να το στίλεις στο email του αγοραστή

Τέλος υπάρχει και το paypal.me (πάλι μέσα στο CP του PP, θα το βρεις και θα το ενεροποιήσεις)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, super3bingo είπε

Το Paypal έχει απίστευτη και τρομερά άθλια ιδιοκτησία, απαγορεύει σχεδόν όλες τις χρηματικές συναλλαγές, απορώ γιατί υπάρχει ακόμα.

εεεεε???????????

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, super3bingo είπε

Προσπαθώ να κερδίσω λεφτά μέσω Ίντερνετ, παντού απαγορεύεται το Paypal, μας καταργήσανε λένε.

Αυτό που γραφεις τωρα τι σχεση εχει με αυτό που εγραψες πριν;

Βρες αλλο τρόπο να πάρεις τα λεφτά σου.Δεν μπορεί να μην υπάρχει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Αυτό που γραφεις τωρα τι σχεση εχει με αυτό που εγραψες πριν;

Βρες αλλο τρόπο να πάρεις τα λεφτά σου.Δεν μπορεί να μην υπάρχει.

 

Γιατί το απαγορεύει τώρα και παλιότερα το επέτρεπε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, super3bingo είπε

Γιατί το απαγορεύει τώρα και παλιότερα το επέτρεπε;

Που να ξέρω;Μηπως δεν είναι σύννομο με τους όρους του;Δεν υπάρχει άλλος τρόπος;οι άλλοι πως πληρώνονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Που να ξέρω;Μηπως δεν είναι σύννομο με τους όρους του;Δεν υπάρχει άλλος τρόπος;οι άλλοι πως πληρώνονται;

Δεν ξέρω, πάντως γίνεται συνέχεια όλο και χειρότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/7/2021 στις 12:58 ΜΜ, super3bingo είπε

Προσπαθώ να κερδίσω λεφτά μέσω Ίντερνετ, παντού απαγορεύεται το Paypal, μας καταργήσανε λένε.

Τι εννοείς να "κερδίσεις" λεφτά μέσω Ίντερνετ ? Παράνομα ή νόμιμα ? Οι περισσότεροι στο εξωτερικό το χρησιμοποιούν/προτιμούν και παραμένει απο τους βασικούς τρόπους πληρωμής. Φαίνεται άλλωστε και απο το κόστος της μετοχής που εκτοξεύτηκε μέσα σε 1 χρόνο απο τα 110-120 usd στα 300.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, nikos032 είπε

Τι εννοείς να "κερδίσεις" λεφτά μέσω Ίντερνετ ? Παράνομα ή νόμιμα ? Οι περισσότεροι στο εξωτερικό το χρησιμοποιούν/προτιμούν και παραμένει απο τους βασικούς τρόπους πληρωμής. Φαίνεται άλλωστε και απο το κόστος της μετοχής που εκτοξεύτηκε μέσα σε 1 χρόνο απο τα 110-120 usd στα 300.

Παράνομα σε καμιά περίπτωση, νομιμότατα με εργασία στο σπίτι απο το Ίντερνετ κατανοητό και τι εννοείς ότι είμαι εγώ παράνομος;

Επεξ/σία από super3bingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, super3bingo είπε

Παράνομα σε καμιά περίπτωση, νομιμότατα με εργασία στο σπίτι απο το Ίντερνετ κατανοητό και τι εννοείς ότι είμαι εγώ παράνομος;

Ε και που είναι το πρόβλημα ακριβώς ? Πάντα χρησιμοποιούσα το PayPal ως κύρια μέθοδο συναλλαγής και ποτέ δεν είχα πρόβλημα, αν εξαιρέσεις 1) τα υψηλά transaction fee rates και 2) Απαγορεύτηκε στην Τουρκία απο το 2016 λόγω μη φυσικής παρουσίας εκεί. Το 2ο αμφιβάλλω αν σε επιρρεάζει, όσον αφορά το 1ο, εφόσον κάνεις καλή δουλειά και αυτό φαίνεται απο την πελατεία.. τότε κι αυτό μικρό το κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...