Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά. Μια βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος. 

Μου ήρθε ένα μέιλ από την τράπεζα αδύναμια εκτέλεσης συναλλαγής λόγω ανεπαρκούς υπολοίπου . Η χρέωση ήταν 9€ αλλά δεν μπόρεσε να τα πάρει.

Αιτιολογία γράφει paypal.

Και επίσης υπάρχει σαν πάγια εντολή από PAypal ,από 2 Ιουλίου στο IB χωρίς να έχω κάνει εγώ κάποια ενέργεια και έχω χρεωθεί αλλά 15€.

Γνωρίζει κανείς τι παίζει;

Σας ανεβάζω και εικόνα μήπως σας βοηθήσει.

ΕυχαριστώScreenshot_2021-10-01-10-40-11-535_com.android.chrome.jpg.913b10af0e978100941747cb15652d1e.jpg

Screenshot_2021-10-02-02-21-49-154_com.android.chrome.jpg

Επεξ/σία από Toleria
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφορά πληρωμή στο paypal μέσω τραπεζικού λογαριασμού (SEPA Direct Debit).

Έχεις λογαριασμό στο paypal;

Αν δεν αναγνωρίζεις τη συναλλαγή μίλα με την τράπεζα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω λογαριασμό στο paypal ναι αλλά είναι του άντρα μου που είχαμε προσθέσει και τον λογαριασμό μου και την κάρτα μου .

Δουλεύω στην τράπεζα οπότε ξέρω εκ των πραγμάτων ότι δεν γίνεται κάτι.

Με την  PayPal θα μου πουν να μιλήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Toleria είπε

Έχω λογαριασμό στο paypal ναι αλλά είναι του άντρα μου που είχαμε προσθέσει και τον λογαριασμό μου και την κάρτα μου .

Δουλεύω στην τράπεζα οπότε ξέρω εκ των πραγμάτων ότι δεν γίνεται κάτι.

Με την  PayPal θα μου πουν να μιλήσω.

ειχε διαθεσιμο υπολοιπο ο λογαριασμος ....829 οταν το paypal αιτηθηκε τα 9 ευρω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχε λεφτά ο λογαριασμός.. στις 1/7 υπάρχει πάλι η ίδια χρέωση των 15€ με ίδια αιτιολογία στο internet banking.

PayPal δεν έχει τίποτα εκείνη την ημερομηνία σαν κίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν είσαι 100% σίγουρη ότι δεν έχει γίνει από εσένα η συναλλαγή μιλάς με την τράπεζα απευθείας.

ΠΡΟΣΟΧΗ οπωσδήποτε να είσαι σίγουρη, γιατί ο λογαριασμός paypal που σχετίζεται με αυτό θα περιοριστεί ή μπορεί και να κλείσει.

Θα στην αντιλογίσουν υπάρχει 100% προστασία στο sepa direct debit.

Από εδώ:EPC SEPA schemes enabling billers to debit money from the account of a payer | European Payments Council

The refund rules are different in the  scheme.

During the eight weeks following the direct debit date, the payer has the possibility of requesting a refund without having to provide any justifications. This is the right to a ‘no-questions-asked’ refund.

If the transaction was unauthorised (i.e. the collection does not relate to the signed mandate), the payer can ask for a refund up to 13 months after the direct debit.

Επεξ/σία από user2163
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,πρώτη φορά έκανα αγορά μέσο PayPal(15 ευρώ) αλλά η κάρτα μου δεν χρεώθηκε. Θέλω να ρωτήσω παίρνει ωρες/μέρες για να φανούν οι χρεώσεις; ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά καλησπέρα,

Προσφατα έκανα μια αγορα για πρωτη φορα απο ενα site του εξωτερικού.

Αφορούσε ένα πάκετο φωτογραφιών για επεξεργασία κλπ. Ολα καλά με την χρέωση που εγραφαν,δεν ειχα προβλημα.Έπιπλέν ανέφεραν στο site οτι δεν υπάρχουν επιπλέον χρεώσεις και μηνιαίες δεσμεύσεις.

Ωστόσο μπορώ να το τσεκάρω απο κάπου μέσω paypal? Μη βρεθώ να μου τραβήξει μια μέρα ξαφνικά καμια υπηρεσία που δεν έχω ζητήσει. Ειχα ακούσει οτι τσιμπούσαν χρήματα ορισμένες φορές απο ανυποψίαστους πελάτες κάποια site. 

 

ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, trelospanta είπε

Παιδιά καλησπέρα,

Προσφατα έκανα μια αγορα για πρωτη φορα απο ενα site του εξωτερικού.

Αφορούσε ένα πάκετο φωτογραφιών για επεξεργασία κλπ. Ολα καλά με την χρέωση που εγραφαν,δεν ειχα προβλημα.Έπιπλέν ανέφεραν στο site οτι δεν υπάρχουν επιπλέον χρεώσεις και μηνιαίες δεσμεύσεις.

Ωστόσο μπορώ να το τσεκάρω απο κάπου μέσω paypal? Μη βρεθώ να μου τραβήξει μια μέρα ξαφνικά καμια υπηρεσία που δεν έχω ζητήσει. Ειχα ακούσει οτι τσιμπούσαν χρήματα ορισμένες φορές απο ανυποψίαστους πελάτες κάποια site. 

 

ευχαριστω πολυ

Τουλάχιστον στην εφαρμογή του Android. Πας στην τρίτη καρτέλα, στο ψηφιακό πορτοφόλι πηγαίνεις κάτω που λέει Αυτόματες πληρωμές. Φαντάζομαι παρόμοια μενού θα έχει και στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και χρόνια είχα προσθέσει έναν γερμανικό λογαριασμό για αναλήψεις.

Προχθές πάτησα confirm του λογαριασμού και έγραψε ότι θα μου στείλει 2 εμβάσματα και θα πάρει τα λεφτά πίσω.

Άμεσα όμως έκανα διαγραφή του λογαριασμού από τον Paypal λογαριασμό μου. Το θέμα είναι ότι ήρθαν τα εμβάσματα (σύνολο 0,15€).

 

Ξέρει κανένας τι γίνεται με αυτά τα χρήματα τώρα; Δεν μπορώ να βγάλω άκρη με το support του Paypal, γιατί πρακτικά δεν υπάρχει support. Λογικά δεν μπορεί να τα τραβήξει πίσω εξαιτίας της ακύρωσης και φοβάμαι μήπως μου παγώσουν το λογαριασμό μου, χωρίς να μπορώ πρακτικά στη συνέχεια να βγάλω κάποια άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...