Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Doubt είπε

Το μόνο σχετικό που βρίσκω είναι αυτό, αλλά φαίνεται να απευθύνεται στην αγορά USA.

https://www.paypal.com/shopping/

Κάτι άλλα αποτελέσματα αναφέρουν μια mastercard της PayPal που πάλι είναι για USA.

Εσύ πως έχεις λογαριασμό σε $?

Υ.Γ. μάλλον κατάλαβα λάθος, σε € πρέπει να έχεις.

Οχι σε ευρω εχω απλο λογαριασμο. Και μου εβγαζε κανονικα τα παντα στο shopping. Ηδη ηρθαν και αλλοι ποντοι και αν γραψω στο search τα καταστηματα μου τα βγαζει κανονικα και με το ποσοστο cash back. Καθε 100 ποντοι ειναι 1 δολλαριο επιστροφη. Κοντα χρονο δουλευε αψογα ακομα δηλαδη κανω αγορες μεσω του paypal πατας δηλαδη πανω στο humble bundle και μπαινεις απο εκει στη σελιδα για να αγορασεις και ετσι γινεται η πιστωση των ποντων. Με εχει βολεψει παρα πολυ τωρα εχω 6000 ποντους pending και περιμενω να γινουν confirm οπως οι 1178 που βλεπεις στο screenshot ωστε να παρω τα χρηματα. Ελπιζω να φτιαξει δεν ειναι μονο για Αμερικη κανει για πολλες χωρες της Ευρωπης και εχει πολλα καταστηματα μεσα καποια δινουν πανω απο 10% cash back.

 

Screenshot-1.png
Screenshot-2.png
Screenshot-3.png

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Doubt είπε

Shopping πάντως εξακολουθώ να μη βρίσκω, ούτε στην εφαρμογή, ούτε στη σελίδα για κινητό. Θα δω αργότερα από υπολογιστή τι γίνεται.

Μπες στο link που εβαλα πιο πανω στην εφαρμογη του κινητου δεν υπαρχει καθολου. Το εχω bookmark και μπαινω παντα απο εκει τυχαια το ανακαλυψα στο reddit και ειδα υποστηριζει και Ευρωπη και απο τοτε εχω παρει πανω απο 100 ευρω. Και πρεπει να ισχυει χρονια αλλα ελαχιστοι το γνωριζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ερώτηση. Η PayPal για αγορές τυπου fb marketplace, που στην ουσία είναι μεταφορά χρημάτων και όχι σε κατάστημα, προσφέρει κάποιου είδους προστασία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stathis34 είπε

Ερώτηση. Η PayPal για αγορές τυπου fb marketplace, που στην ουσία είναι μεταφορά χρημάτων και όχι σε κατάστημα, προσφέρει κάποιου είδους προστασία; 

Τι εννοείς ειναι μεταφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Τι εννοείς ειναι μεταφορά;

εννοώ οτι απο το ενα προσωπο, θα σταλθουν στο αλλο προσωπο, δεν θα φανει σαν αγορα σε καταστημα, σωστα? αρα σε αυτη τη περιπτωση θα υπαρχει καποιου ειδους προστασια? Στην ουσια για αγορα απο αλλη πολη το θελω, και μετα αποστολη του αντικειμενου σε μενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Stathis34 είπε

εννοώ οτι απο το ενα προσωπο, θα σταλθουν στο αλλο προσωπο, δεν θα φανει σαν αγορα σε καταστημα, σωστα? αρα σε αυτη τη περιπτωση θα υπαρχει καποιου ειδους προστασια? Στην ουσια για αγορα απο αλλη πολη το θελω, και μετα αποστολη του αντικειμενου σε μενα

Αποστολη χρηματων μεσω ππ και με την επιλογή friends & family δεν παρέχεται προστασία, γιατι απλα δεν ειναι αγορα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Το paypal έχει συνδρομή?

Εν ολιγης πληρώνεις προμήθεια ανάλογα του ποσού που θα πληρώσεις?

Το ππ δεν εχει καμια προμήθεια για τον αγοραστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήγα να κάνω ανανέωση στο κινητό μέσω Paypal και μου επέστρεψε μήνυμα σφάλματος λόγω ανεπαρκούς υπολοίπου, ενώ η χρεωστική έχει χρήματα μέσα. Μπαίνω στο Paypal και βλέπω υπόλοιπο 0€. Τι συνέβη; Τον Ιούλιο που έκανα τελευταία αγορά φαινόταν κανονικά το υπόλοιπο. Πως μπορούν να εμφανιστούν πάλι τα χρήματα στον λογαριασμό;

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Πήγα να κάνω ανανέωση στο κινητό μέσω Paypal και μου επέστρεψε μήνυμα σφάλματος λόγω ανεπαρκούς υπολοίπου, ενώ η χρεωστική έχει χρήματα μέσα. Μπαίνω στο Paypal και βλέπω υπόλοιπο 0€. Τι συνέβη; Τον Ιούλιο που έκανα τελευταία αγορά φαινόταν κανονικά το υπόλοιπο. Πως μπορούν να εμφανιστούν πάλι τα χρήματα στον λογαριασμό;

Aφου ήταν να τραβήξει απο κάρτα τι υπόλοιπο να δεις στο paypal?Σου τα έχει τραβήξει απο την κάρτα;

Οταν δεν έχεις υπόλοιπο στο ΡΡ τραβάει ακριβώς το ποσό που χρειάζεται απο την συνδεδεμένη κάρτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Σου τα έχει τραβήξει απο την κάρτα;

Όχι.

Edit

Έκανα μόλις ανανέωση χρόνου στη Wind και τα τράβηξε κανονικά. Τη προηγούμενη φορά που δεν τα τράβαγε ήταν από την Cosmote (η οποία θυμάμαι πριν 2 μήνες δεν είχε επιλογή για Paypal) oπότε υποθέτω ότι είναι ζαβή η σύνδεση της Cosmote με την Paypal ή κάτι τέτοιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Τέρης Α. είπε

Όχι.

Edit

Έκανα μόλις ανανέωση χρόνου στη Wind και τα τράβηξε κανονικά. Τη προηγούμενη φορά που δεν τα τράβαγε ήταν από την Cosmote (η οποία θυμάμαι πριν 2 μήνες δεν είχε επιλογή για Paypal) oπότε υποθέτω ότι είναι ζαβή η σύνδεση της Cosmote με την Paypal ή κάτι τέτοιο.

Πληρώνω whats up εδω και 4 χρόνια με paypal μέσα απο την εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Τέρης Α. είπε

Εκανες απο αυτο το λινκ, top up πληρωνοντας με paypal;

Περυσι ειχα κανει χωρις προβλημα. Φετος, κανα δυο φορες που προσπαθησα (μια εντος του καλοκαιριου που μας περασε), δεν ολοκληρωνε τη συναλλαγη. Μαλιστα, για να μην πει κανεις οτι ειχα προβλημα με την καρτα στο paypal κλπ, σας λεω οτι φροντιζω παντα να εχω balance εντος paypal. Αρα δεν εφτανε η συναλλαγη καν στην τραπεζα. Και ομως, δεν εκανε top up. Δεν εδινε καποιο διαφωτιστικο μηνυμα. Απλα δεν το εκανε. Καθαρα προβλημα αναμεσα σε cosmote και paypal.

Το εχουν φτιαξει τωρα αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...