Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Και αυτό τι είναι το fees .

IMG_20220321_094932.jpg

Το στέλνεις από κάρτα και όχι από balance. ισως γι'αυτο.

Any Way .. το θεμα μας ειναι γιατι ενω μου τα δείχνει στον λογαριασμο μου δεν τα έχει στο balance ωστε να μπορώ να τα χρησιμοποιήσω..

Επεξ/σία από MoviemakerGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Και αυτό τι είναι το fees .

IMG_20220321_094932.jpg

  Δεν ξερω γιατί σου το βγάζει.Σε εμένα σε 3 "φίλους" που εχω στείλει δεν έχει χρεώσει  τίποτα.

Μαλιστα μου γράφει free when paying in euro within the EU

1 λεπτό πριν, MoviemakerGr είπε

Το στέλνεις από κάρτα και όχι από balance.

Any Way .. το θεμα μας ειναι γιατι ενω μου τα δείχνει στον λογαριασμο μου δεν τα έχει στο balance ωστε να μπορώ να τα χρησιμοποιήσω..

ουτε αυτό φταίει,δεν εχω ποτέ balance,μου τραβάει απο κάρτα. 

 

Screenshot 2022-03-21 07.59.59.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καποιος αν μπορεί να βοηθήσει ρε παιδιά..

 

Εφτιαξα account στο PP προσφατα και κανοντας μια πώληση ιδιωτική δέχθηκα τα χρήματα της πληρωμής (ο αγοραστής πλήρωσε για αγαθά και υπηρεσίες).

 

Σχεδόν αμεσα το Paypal περιόρισε τον λογαριασμό μου ζητώντας μου αποδεικτικά (ταυτοτητα,αποδεικτικο αποστολης προιόντος).Εστειλα σκαναρισμένη σε pdf την αστυνομική μου ταυτότητα και σήμερα ενημέρωσα και τα στοιχεία αποστολής ανεβάζοντας το tracking number

 

Ελαβα πριν λιγο μηνυμα οτι η αστυνομική μου ταυτότητα απερρίφθη!!Ειναι δυνατόν??

Εκανα μολις και δευτερη προσπαθεια στελνοντας αυτη τη φορα αντίγραφο του διπλωματος οδηγησης.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vdanasto είπε

Μήπως είναι χειρόγραφη;

Oχι,και μαλιστα εκδoθηκε προσφατα μιας και εχασα την παλια..Μου κανει μεγαλη εντυπωση.Ειναι δυνατον να μην ειναι αξιοπιστο γι'αυτους?

Επεξ/σία από EV07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EV07 είπε

Oχι,και μαλιστα εκδoθηκε προσφατα μιας και εχασα την παλια..Μου κανει μεγαλη εντυπωση.Ειναι δυνατον να μην ειναι αξιοπιστο γι'αυτους?

Περίεργο... Είχα κι εγώ αντίστοιχο πρόβλημα αλλά στην περίπτωσή μου έφταιγε το ότι ήταν γραμμένη στο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ακριβως ιδια τα στοιχεια που εχεις γραψει στο ππ με αυτα που αναφέρονται στην ταυτότητα.

Μήπως δηλαδή λεει πχ Nikolaos και εσυ εχεις γράψει Nikos

Σου ζητησαν και αφμ;

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Ειναι ακριβως ιδια τα στοιχεια που εχεις γραψει στο ππ με αυτα που αναφέρονται στην ταυτότητα.

Μήπως δηλαδή λεει πχ Nikolaos και εσυ εχεις γράψει Nikos

Σου ζητησαν και αφμ;

 

 

Εχω ακριβως τα ιδια στοιχεια με αυτα της ταυτοτητας.Μηπως φταει στο οτι σε ταυτοτητα/διπλωμα ειναι κεφαλαια λατινικα κι εγω εβαλα στο PP το πρωτο γραμμα κεφαλαιο σε ονομα/επιθετο και τα υπολοιπα μικρά?

Δεν εχουν ζητησει ΑΦΜ

Επεξ/σία από EV07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και πέρασα τα 1800 σε συναλλαγές φέτος με ζήτησαν ταυτότητα και απόδειξη που μένω. Σκαναρα την ταυτότητα πέρασε κανονικά για τη διεύθυνση έστειλα το δίπλωμα οδήγησης γράφει πάνω διεύθυνση κατοικίας. Δεν μου το πέρασαν. Τι να στείλω ώστε να κάνω επικύρωση και την διεύθυνση κατοικίας? Η ΔΕΗ γράφει πάνω διεύθυνση μέρος και ΤΚ όχι όμως πχ Χαλκιδικής και πιστεύω πάλι θα μου ζητάνε άλλο αρχείο. Κάποια βοήθεια? 

Έστειλα βεβαίωση ΑΦΜ αντε να δούμε τα έγραφε όλα πάνω. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι τύποι είναι απαράδεκτοι.

Αφού πρωτίστως μου απέρριψαν σκαναρισμενο αντίγραφο της αστυνομικής μου ταυτοτητας,απέρριψαν και το αντίγραφο του διπλώματος οδήγησης!!(έχω νέου τύπου διπλωμα,η διεύθυνση δεν αναγράφεται αλλά υποτίθεται ότι το συγκεκριμένο ήταν έγγραφο ταυτοποίησης προσώπου κι όχι κατοικίας).

 

Σαν να μην έφτανε αυτό,τώρα ζητάνε να προσκόμισω απόδειξη ή τιμολόγιο για ιδιωτική συναλλαγή που έκανα λαμβάνοντας χρήματα!Πως είναι δυνατόν να εκδώσω κάτι τέτοιο απ τη στιγμή που είμαι ιδιώτης??Ο αγοραστής πληρωσε για αγαθά και υπηρεσίες για να έχει επιπλέον προστασία,κάτι που δέχομαι και καταλαβαίνω,αλλά είναι δυνατόν να μου ζητάνε απόδειξη-τιμολόγιο προμηθευτή λες κι είμαι επαγγελματίας??

Θέλουν επίσης αντίγραφο διαβατηρίου που δεν έχω!!

Ένα μπάχαλο γενικότερα,τους πήρα τηλέφωνο,είπαν θα κάνουν review θα με καλέσουν αύριο.

Έκανα download ήδη και τις κινήσεις λογαριασμού όπου αναγράφεται η κατοικία μου για αποδεικτικό (δε μου το έχουν ζητήσει ακόμα).Είναι όμως όλα στα Έλληνικα και αμφιβάλλω αν θα το δεχτούν ΚΑΙ αυτό.

Μπλέξιμο φουλ...

Επεξ/σία από EV07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι το ππ "χειρότερο"  και απο τράπεζα για τους πωλητές και καλά κάνει.

Εσυ πριν πουλήσεις θα έπρεπε να εχεις το λιγότερο ταυτοποιημενο λογαριασμό και όχι χυμα.

Τεσπα καλή τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Ετσι ειναι το ππ "χειρότερο"  και απο τράπεζα για τους πωλητές και καλά κάνει.

Εσυ πριν πουλήσεις θα έπρεπε να εχεις το λιγότερο ταυτοποιημενο λογαριασμό και όχι χυμα.

Τεσπα καλή τύχη

Τι εννοείς?Ταυτοποιημενος ήταν ο λογαριασμός μου με επιβεβαιωμενο λογαριασμο τραπέζης και χρεωστική κάρτα.

Ταυτότητες,διπλώματα και τα ρέστα,τώρα τα ζητάνε με το που έλαβα χρήματα για μια ιδιωτική συναλλαγή.Πως μπορούσα να προβλέψω?

 

Και όχι δεν κάνουν καθόλου καλά όταν υποβάλλουν τον κοσμο σε τέτοια αδικαιολογητη ταλαιπωρία.

Επεξ/σία από EV07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, EV07 said:

Τι εννοείς?Ταυτοποιημενος ήταν ο λογαριασμός μου με επιβεβαιωμενο λογαριασμο τραπέζης και χρεωστική κάρτα.

Ταυτότητες,διπλώματα και τα ρέστα,τώρα τα ζητάνε με το που έλαβα χρήματα για μια ιδιωτική συναλλαγή.Πως μπορούσα να προβλέψω?

 

Και όχι δεν κάνουν καθόλου καλά όταν υποβάλλουν τον κοσμο σε τέτοια αδικαιολογητη ταλαιπωρία.

Για τι ποσό μιλάμε? Συνήθως αυτά τα έγγραφα τα ζητάνε σε μεγάλες αγορές ή σωρευτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Για τι ποσό μιλάμε? Συνήθως αυτά τα έγγραφα τα ζητάνε σε μεγάλες αγορές ή σωρευτικά.

480 ευρω ελαβα.Πουλησα σε μελος ξενου forum αντικειμενο απο προσωπικη συλλογη.Ο ανθρωπος πληρωσε για αγαθα και υπηρεσιες,πραγμα κατανοητο ωστε να εχει κι αυτος μια καλυψη αν κατι πηγαινε στραβά.

 

Και το PP ζηταει τιμολογιο προμηθευτή...Δε μπορω να καταλαβω και να βγαλω ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...