Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο με τη σοκολατα, επειδη την αγοραζω κι εγω χρονια(κοκκινη συσκευασια, την 'μαυρη'),

και ειχα πει οτι συνεχως τσιμπαει πανω σε τιμη.

Κριμα...

 

Viacal (για τα αλατα) στο Lidl 2,5ε, στον ΑΒ 2,5ε επισης.

Να με συγχωρείς αλλά την προηγούμενη εβδομάδα πήρα viacal σε 1+1 δώρο από το αβ. "Ναι αλλά το ξύδι έχει μόνο 79λεπτα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να με συγχωρείς αλλά την προηγούμενη εβδομάδα πήρα viacal σε 1+1 δώρο από το αβ. "Ναι αλλά το ξύδι έχει μόνο 79λεπτα"

 

Ναι, οντως ο ΑΒ το εχει σε προσφορα 1+1, αλλα σε αυτη την περιπτωση η τιμη ηταν 2,85ευρω νομιζω!

Αν ηθελες μονο 1, το ειχε στα 2,5 ευρω, οπως το Lidl.

Τσεκαρε το και θα δεις οχι εχω δικιο, γιατι ημουν στα ραφια του ΑΒ χτες απογευμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα μιλάμε για καθαριστικό. Δεν βλέπω τον λόγο να μην πάρεις 2 ή και 4 ακόμη. Το κόστος του ενός είναι λιγότερο από 1,5ευρω έτσι.

Επεξ/σία από orck
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα κατάλαβα. Είναι Γερμανοί... ναζί... Σοιμπλε-Μέρκελ, εβραιομασώνοι με μυστικές χειραψίες κλπ

Αυτό το επιχείρημα είναι πιο σαφές.

 

Δεν είδα ποτέ βέβαια επιχείρηση διάσωσης γερμανικής εταιρείας. Μόνο ελληνικές βλέπω να παίρνουν παράνομες επιδοτήσεις, να "διασώζονται" αφήνοντας φέσια εκατοντάδων εκατομμυρίων.

 

Μόνο η aldi αποχώρησε χωρίς πολλά-πολλά. Εκεί δεν μας ενδιέφερε να σωθούν οι υπάλληλοι.

η πρωτη παραγραφος σου,ειναι το αντεπιχειρημα ολων σας.μηπως θα ηθελες να κανω πληρη ερευνα και να σου δωσω τα στοιχεια;

για την δευτερη παραγραφο,ειδες καμια γερμανικη να κινδυνευει;α,ναι,η σιμενς,,,,,,,,,,,,,,,,,

για την τριτη παραγραφο,ποιος σου ειπε οτι ενδιαφερεται καποιος για τους υπαλληλους;;;;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω και κατι που τιμαει το λιντλ..

πηρα προ καιρου μια αντλια λαδιου για το αμαξι που ρουφαει τα λαδια και τελικα δεν εκανε στο αμαξι μου, οπως και σε πολλα αλλα της οικογενειας/γειτονων...

ετσι την γυρισα πισω αφου μεχρι 3 μηνες μπορεις να παρεις τα λεφτα σου πισω...

φυσικα ολα καλα, μου γυρισαν τα λεφτα μου γρηγορα και χωρις πολλα πολλα... μετρητα, και οχι πιστωτικο και λοιπες "απατες" μερικων αλλων εταιρειων..

ανεβηκαν ακομα παραπανω στα δικα μου ματια παντως..

 

Την είχε βάλει προσφορά -30% και την πήρα και εγώ.Έχει ένα θέμα με το σωληνάκι που βάζεις από το μετρητή λαδιού  να

ρουφήξει τα λάδια (το λεπτό).

Είναι κυκλικό δεν ισιώνει και δεν πάει μέχρι τον πάτο του κάρτερ αλλά σταβώνει στη διαδρομή και ρουφάει αέρα.

Πήγα σε μαγαζί και πήρα ένα μέτρο ίσιο σκληρό σωληνάκι (80 λεπτά) έκοψα στους 20 πόντους το δικό του 

το προσάρμοσα και πλέον ταιριάζει τέλεια σε όλα τα αυτοκίνητα της οικογένειας. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω στο φυλλαδιο, αλλα και στην ετικετα στο καταστημα, μιλα για 2 τεμαχια.

pri.jpg

 

Ομως, στο καταστημα, τα τεμαχια ηταν μεμονωμενα. Δεν ηταν οπως σε αλλες περιπτωσεις (πχ μποξερακια), σαν σετ των 2.

Αραγε αυτο σημαινει οτι παιρνεις 2 οποια θες εσυ, και πληρωνεις και για τα δύο 7 ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο ειναι.και εγω αν δεν απεδιδα φπα και φορους,στα ωπα ωπα θα ειχα τους σκλαβους μου.ανεβασε την σοκολατα στα 65/100γραμμαρια..να θυμισω,ηταν στα 49,την πηγε 59,και τωρα 65....σε καλο δρομο ....

Εάν παρακολουθούσες την αγορά  και τις τιμές θα ήξερες ότι από 1η Ιανουαρίου υπήρχε μεγάλη αύξηση της φορολογίας

σε καφέ υγρά ηλεκτρονικών τσιγάρων καθώς και στο κακάο το οποίο μία από τις πρώτες ύλες παρασκευής της σοκολάτας.

 

Έτσι οι σοκολάτες δεν αυξήθηκαν μόνο στα lidl αλλά παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω στο φυλλαδιο, αλλα και στην ετικετα στο καταστημα, μιλα για 2 τεμαχια.

pri.jpg

 

Ομως, στο καταστημα, τα τεμαχια ηταν μεμονωμενα. Δεν ηταν οπως σε αλλες περιπτωσεις (πχ μποξερακια), σαν σετ των 2.

Αραγε αυτο σημαινει οτι παιρνεις 2 οποια θες εσυ, και πληρωνεις και για τα δύο 7 ευρω;

 

Αφου πηγες στο καταστημα και τα ειδες, γιατι δεν ρωτησες καποιον υπαλληλο;

 

Απο το poster θα συμπέραινα πως τα πολυμπριζα των 3 θεσεων ερχονται σε συσκευασια των 2 τεμαχιων και κοστιζουν 6,99€...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου πηγες στο καταστημα και τα ειδες, γιατι δεν ρωτησες καποιον υπαλληλο;

 

Απο το poster θα συμπέραινα πως τα πολυμπριζα των 3 θεσεων ερχονται σε συσκευασια των 2 τεμαχιων και κοστιζουν 6,99€...

 

Ημουν πολυ βιαστικος, και οι υπαλληλοι μακρια χαμενοι καπου στο βαθος...

Ομως, δεν ηταν δυο-δυο.

Ενω λενε για σετ των 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργα πράγματα, όλοι ξέρουμε ότι στα lidl έχει πληθώρα προσωπικού που είναι ιδιαίτερα αραχτοί. Παρακαλώ γράψτε κανά σεντόνι πάλι καταδικαζωντας τον φίλο που δεν ρώτησε και με αυτόν τον τροπο υπονομεύει την άριστη αυτή εταιρία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα παω για αληθινο "σεντόνι" την Πεμπτη (δεν κανω πλακα).

Εχει 3 μεγεθη με λαστιχο και ειναι vfm, εχω ξαναπαρει. Δειτε τιμες σεντονιων σε καταστηματα να τρομαξει το ματι σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φεραν πριν απο καιρο σεντονι με λαστιχο απο Lidl, ειχε μια υφη, καπως γυαλιστερο, γλιστραγες επανω του. Φυσικα πηρε ποδι. Απο τοτε μονο ΙΚΕΑ για τετοια θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντρικό παπούτσι με το ύφασμα από πάνω που έχει από σήμερα στα 9 ευρώ πολύ καλό  και άνετο για καλοκαίρι.

 

Το πήρα πριν 2-3  μήνες 11 και το φοράω συνεχώς με κοντό καλτσάκι. Πολύ δροσερό. Καμία σχέση με

αθλητικά με τα οποία ιδρώνει αρκετά το πόδι.

Όσο για το σεντόνι λέει στο φυλλάδιο ύφασμα ζέρσει το οποίο ως γνωστόν είναι κάπως γιαλιστερό στην

υφή κατάλληλο για χειμώνα.Για καλοκαίρι φυσικά βαμβακερό εκτός και αν κοιμάσαι με αιρκοντίσιον 

οπότε δεν έχει πρόβλημα για ίδρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φεραν πριν απο καιρο σεντονι με λαστιχο απο Lidl, ειχε μια υφη, καπως γυαλιστερο, γλιστραγες επανω του. Φυσικα πηρε ποδι. Απο τοτε μονο ΙΚΕΑ για τετοια θεματα.

 

Πριν καιρο εψαχνα κι εγω ανελλακτικη επιλογη για αγορα σεντονιων απο ικεα.

Ομως, ενω σεντονια φερνει στο ικεα, σετ ολοκληρωμενο οπως φερνει στα lidl(πανωσεντονο-κατωσεντονο με λαστιχο, και 2 μαξιλαροθηκες), δεν ειδα να φερνει! Κανω λαθος;

 

Και οντως οι τιμες στα κατασηματα ειναι αστα να πανε...

Τιμες μπορεις να χτυπησεις ισως, μονο σε τιποτε λαϊκες αγορες, αν τύχει να βρεις καλον 'λαϊκατζη' και να εχει αξιολογη πραματεια, ή σε κανενα παζαρι.

Αλλιως, lidl, ikea, ειναι μονοδρομος για αγορα απο καταστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...