Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ημίδιπλο σεντόνι έγραψα, κι εσύ επιμένεις σε αυτές τις επτά (7) λέξεις. Αν σ' ενοχλούν μπορώ να τις σβήσω, και οι υπόλοιπες μου κάνουν για να καταθέσω την άποψή μου.

Καλώς ή κακώς η συγκεκριμένη αλυσίδα αποπνέει μια φτήνια, μια κακομοιριά. Και κάτι post του τύπου «εμείς από εκεί μπορούμε, από εκεί ψωνίζουμε» και «όταν παίρναμε παχυλούς μισθούς δεν καταδεχόμασταν να πατήσουμε» συμβάλλουν κι αυτά με τη σειρά τους σε όλο αυτό. Γιατί κρυβόμαστε πίσω απ' το δάχτυλό μας;

Κι εγώ έχω δεχθεί κριτική σε νήματα τύπου «με 13€ φάε και πιες όσο θες» από κάποιους που τους παίρνει να σκάνε 500άρες/άτομο για ένα δείπνο. Δεν ήρθα ουρανοκατέβατος να το παίξω ιστορίας. Αλλά μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υπάρχει λόγος παρεξήγησης κουβέντα κάνουνε,και ο καθένας λέει την άποψη του. Αρχικά πιστεύω η πελατεία του Λιντλ είναι οι χαμηλοσυνταξιούχοι και το βλέπω στον πατέρα μου. Του λέω πάρε το ρύζι  uncle ben's που έχει 4 σακουλάκια να βάζεις το ένα για σένα να τρως. Λέει τι λες αυτό είναι ακριβό έχει στο Λιντλ μια σακουλαρα νααα νυχακι Θεσσαλονίκης-που σιγά μην ειναι- τσάμπα. 

Πράγματι έχουν μια μιζέρια και μυρίζουν κάπως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω σε ολα μα σε ολα με το φιλο για τα lidi.

  • Παλέτες αντί για ράφια
  • προιντα στα όποια ράφια μαζί τις συσκευασίες τους . Λές και δεν μπορούσαν να βγάλουν τα μακαρονια απο την κούτα  να τα βάλουν σε ράφια
  • Γαλακτομικά και τυριά που δεν ειναι επωνυμα μακριά. Ακομα θυμαμαι που ειχα πάρει φετα σφραγισμενη μεσα στην μουχλα
  • Ρουχα μαζι με εργαλεια,λαμπες παιχνιδια  πεταμενα χυμαδιο
  • Κατεψυγμένες πίτσες που δεν τρώγονται
  • Απορυπαντικα και καθαριστικα W5 που πρέπει να πλένεις ξανά τα ρουχα σου
  • Sεκιουριταδες που το έχουν δει εξουσία κόβουν βόλτες και σε κοιτούν απο πάνω μέχρι κάτω
  • Πελάτες που για να  γλιτώσουν τα λέφτα για τις πλαστικές σακούλες  ( απο την αρχη λειτουργίας τους τις χρώνουν) ,  οκ επιλογή τους .  και του lidι να τις χρέωνει και των πελατων να μην θέλουν  αντί οι πελάτες να φέρνουν απο το σπίτι τους    να ψάχνουν σε πεταμενα χαρτοκιβώτια για να βρουν να βάλουν μέσα σε κιβώτια απο φέτες τα ποτά αναψυκτικά φαγητά καθαριστικά ολα χυμαριό

Και για το τέλος το κορυφαιο , Απο τα 3  τα 4 τα 5  ποσα ταμεία έχει ποτεεεεεε μα ποτε να μην δουλεούν ολα μαζί αλλα τα 2 απο τα 5 η τα 3 απο τα 5 και αυτα που δε δουλευουν οι ταμιες να γεμιζουν τα ράφια. και να τσακώνεται ο κόσμος να φωναζει να ανοιξει το ταμείο και μετά απο λίγο ξανα τα ιδια, Επίσης να ξερετε π ληρωμη με πιστωτική diners δεν δεχονται

Στα καλά τώρα

  • είναι οτι για προοντα που δεν σε νοιάζει η ποιότητα ( χαρτία υγείας κουζίνας κονσερβες σακουλες σκουπιδιων και τα λοιπα μια χαρά
  • Οντως πληρώνουν καλά και ολα δώρα υπερωριες κτλ ( τα ξερω απο συγκενικό πρόσωπο)
  • Οντως έχουν μεγαλώσει την γκάμα απο ελληνες παραγωγους αλλα τι να το κάνω αν μου βάζει λχ το κοτοπουλο του χασαπη και εχει σαλμονέλα

 

υγ

 

Καλα ο μασουτης παιζει να έιναι το ποιο ακριβο σε ελλάδα

Πιο ακριβο και απο το οκ μαρκετ

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ημίδιπλο σεντόνι έγραψα, κι εσύ επιμένεις σε αυτές τις επτά (7) λέξεις.

Δεν επιμενω σε κατι, συνηθίζω να quotαρω τα σημεια εκεινα που χρηζουν σχολιασμου. Ακούγεσαι ενοχλημενος, δε θα πρεπε, κουβεντα κανουμε.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gpli είπε

Θα συμφωνήσω σε ολα μα σε ολα με το φιλο για τα lidi.

  • Παλέτες αντί για ράφια
  • προιντα στα όποια ράφια μαζί τις συσκευασίες τους . Λές και δεν μπορούσαν να βγάλουν τα μακαρονια απο την κούτα  να τα βάλουν σε ράφια
  • Γαλακτομικά και τυριά που δεν ειναι επωνυμα μακριά. Ακομα θυμαμαι που ειχα πάρει φετα σφραγισμενη μεσα στην μουχλα
  • Ρουχα μαζι με εργαλεια,λαμπες παιχνιδια  πεταμενα χυμαδιο
  • Κατεψυγμένες πίτσες που δεν τρώγονται
  • Απορυπαντικα και καθαριστικα W5 που πρέπει να πλένεις ξανά τα ρουχα σου
  • Sεκιουριταδες που το έχουν δει εξουσία κόβουν βόλτες και σε κοιτούν απο πάνω μέχρι κάτω
  • Πελάτες που για να  γλιτώσουν τα λέφτα για τις πλαστικές σακούλες  ( απο την αρχη λειτουργίας τους τις χρώνουν) ,  οκ επιλογή τους .  και του lidι να τις χρέωνει και των πελατων να μην θέλουν  αντί οι πελάτες να φέρνουν απο το σπίτι τους    να ψάχνουν σε πεταμενα χαρτοκιβώτια για να βρουν να βάλουν μέσα σε κιβώτια απο φέτες τα ποτά αναψυκτικά φαγητά καθαριστικά ολα χυμαριό

Και για το τέλος το κορυφαιο , Απο τα 3  τα 4 τα 5  ποσα ταμεία έχει ποτεεεεεε μα ποτε να μην δουλεούν ολα μαζί αλλα τα 2 απο τα 5 η τα 3 απο τα 5 και αυτα που δε δουλευουν οι ταμιες να γεμιζουν τα ράφια. και να τσακώνεται ο κόσμος να φωναζει να ανοιξει το ταμείο και μετά απο λίγο ξανα τα ιδια, Επίσης να ξερετε π ληρωμη με πιστωτική diners δεν δεχονται

Στα καλά τώρα

  • είναι οτι για προοντα που δεν σε νοιάζει η ποιότητα ( χαρτία υγείας κουζίνας κονσερβες σακουλες σκουπιδιων και τα λοιπα μια χαρά
  • Οντως πληρώνουν καλά και ολα δώρα υπερωριες κτλ ( τα ξερω απο συγκενικό πρόσωπο)
  • Οντως έχουν μεγαλώσει την γκάμα απο ελληνες παραγωγους αλλα τι να το κάνω αν μου βάζει λχ το κοτοπουλο του χασαπη και εχει σαλμονέλα

υγ

Καλα ο μασουτης παιζει να έιναι το ποιο ακριβο σε ελλάδα

Πιο ακριβο και απο το οκ μαρκετ

Συμφωνώ και εγώ. Ειδικά αυτοί οι σεκιουριταδες την έχουν δει σεριφιδες είναι για πολλές κλωτσιές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, notist είπε

Δεν υπάρχει λόγος παρεξήγησης κουβέντα κάνουνε,και ο καθένας λέει την άποψη του. Αρχικά πιστεύω η πελατεία του Λιντλ είναι οι χαμηλοσυνταξιούχοι και το βλέπω στον πατέρα μου. Του λέω πάρε το ρύζι  uncle ben's που έχει 4 σακουλάκια να βάζεις το ένα για σένα να τρως. Λέει τι λες αυτό είναι ακριβό έχει στο Λιντλ μια σακουλαρα νααα νυχακι Θεσσαλονίκης-που σιγά μην ειναι- τσάμπα. 

Πράγματι έχουν μια μιζέρια και μυρίζουν κάπως. 

Αυτό ακριβως ρε φιλε ,,, μια κακομοιρία μια μιζερια  απο το στήσιμο του μαγαζιου μέχρι το προσωπικο τους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, phanispal είπε

 

Καλώς ή κακώς η συγκεκριμένη αλυσίδα αποπνέει μια φτήνια, μια κακομοιριά.

Κι εμενα η αρχικη εντυπωση ηταν ότι η συγκεκριμένη αλυσίδα αποπνέει μια φτήνια και κακομοιριά, στη συνεχεια ομως παρατηρωνας τις παραλογες τιμες που ειχαν αλλα sm διαπιστωσα ένα ειδος κακομοιριας και σε αυτά.

10 λεπτά πριν, notist είπε

......Του λέω πάρε το ρύζι  uncle ben's που έχει 4 σακουλάκια να βάζεις το ένα για σένα να τρως. Λέει τι λες αυτό είναι ακριβό έχει στο Λιντλ μια σακουλαρα νααα νυχακι Θεσσαλονίκης-που σιγά μην ειναι- τσάμπα.

Το ρυζι μπαρμπα-Μπεν είναι πολυ βολικο, ετοιμο σε 15', ειτε σε σακουλάκια(πιο ακριβο) ειτε χυμα. Προσφατα  ακριβυνε 0,20€ οποτε η εναλλακτικη ειναι το Agrino. 

Το λιντλ δεν εχει κανενα από τα δυο. 

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gpli είπε

Και για το τέλος το κορυφαιο , Απο τα 3  τα 4 τα 5  ποσα ταμεία έχει ποτεεεεεε μα ποτε να μην δουλεούν ολα μαζί αλλα τα 2 απο τα 5 η τα 3 απο τα 5 και αυτα που δε δουλευουν οι ταμιες να γεμιζουν τα ράφια. και να τσακώνεται ο κόσμος να φωναζει να ανοιξει το ταμείο και μετά απο λίγο ξανα τα ιδια, Επίσης να ξερετε π ληρωμη με πιστωτική diners δεν δεχονται

Για να πούμε και του στραβού το δίκιο, στις περισσότερες αλυσίδες γίνεται αυτό το πράγμα. ΟΚ, στο Lidl παραγίνεται και γενικά δεν υπάρχει προσωπικό.

Ίσως στο Σκλαβενίτη να μην υπάρχει το συγκεκριμένο πρόβλημα, τουλάχιστον στα καταστήματα που έχει τύχει να πάω εγώ.

8 λεπτά πριν, gpli είπε

αλλα τι να το κάνω αν μου βάζει λχ το κοτοπουλο του χασαπη και εχει σαλμονέλα

Μια παρατήρηση και εδώ, έχω την εντύπωση ότι όλα τα κοτόπουλα έχουν σαλμονέλα. Το θέμα είναι να μην μεταφερθούν τα βακτήρια και αλλού κατά την επεξεργασία του ωμού κρέατος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, phanispal είπε

Για να πούμε και του στραβού το δίκιο, στις περισσότερες αλυσίδες γίνεται αυτό το πράγμα. ΟΚ, στο Lidl παραγίνεται και γενικά δεν υπάρχει προσωπικό.

Ίσως στο Σκλαβενίτη να μην υπάρχει το συγκεκριμένο πρόβλημα, τουλάχιστον στα καταστήματα που έχει τύχει να πάω εγώ.

Μια παρατήρηση και εδώ, έχω την εντύπωση ότι όλα τα κοτόπουλα έχουν σαλμονέλα. Το θέμα είναι να μην μεταφερθούν τα βακτήρια και αλλού κατά την επεξεργασία του ωμού κρέατος.

Ποτέ δεν εχω δει σε ΑΒ  , Σκλαβενιτη κτλ ταμείο κενό απο  υπαλληλο και στα  άλλα η ουρά να εχει φτάσει στα άκρα ,

 

Επίσης για το κοτοπουλο και την σαλνονέλα το  λεω γιατι είχε γίνει κρουσμα που ο εφετ σε κρητη ανακαλεσε παρτιδα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, rus είπε

στη συνεχεια ομως παρατηρωνας τις παραλογες τιμες που ειχαν αλλα sm διαπιστωσα ένα ειδος κακομοιριας και σε αυτά

Κανείς δεν είπε το αντίθετο, ούτε ότι οι άλλες αλυσίδες πουλάνε χρυσό.

Απλά έχω ξαναπεί ότι απ' ότι έχω δει, το Lidl δε βγάζει προσφορές του τύπου 1+1. Εγώ ας πούμε θα πάρω επώνυμο αποσμητικό ή ταμπλέτες πλυντηρίου όταν τις βρίσκω 1+1. Όσο υψηλές αρχικές και να έχουν, πόσο πιο φθηνά να βγαίνουν του Lidl;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγκρίνετε το Lidl που είναι Discount market με τα κανονικά σούπερ μάρκετ. Μου θυμίζει αυτό που κάνουν μερικοί που συγκρίνουν την Ryanair πχ που ειναι low cost με εταιρείες που δεν ειναι low cost και να λενε "Η ryanair ειναι σαν κτελ...μικρα καθισματα...δεν εχει φαγητο..χρεωνουν μποαρντιγκ πας και βαλιτσες και τετοια." 
Συγκρινεται διαφορετικά πράγματα!! Για άλλο λόγο πας Lidl πετάς με Ryanair και ακολούθως διαφορετικές απαιτήσεις έχει από αυτες τις εταιρείες οσον αφορα Image και ανέσεις και διαφορετικές απαιτήσεις έχεις από τον Μασουτη και τον Βασιλοπουλο οπως και απο την Qatar ή την Emirates αντιστοίχως! 

Επεξ/σία από Backpacker
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gpli είπε

Επίσης για το κοτοπουλο και την σαλνονέλα το  λεω γιατι είχε γίνει κρουσμα που ο εφετ σε κρητη ανακαλεσε παρτιδα

Kαι στον ΑΒ προσφατα βρηκε ο εφετ μολυσμενο κοτοπουλο, αυτά συμβαινουν δυστυχως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rus είπε

Δεν ειναι ευκολο να αποκαλεσεις "υγιεινο" ένα προϊον που περιεχει φοινικελαιο, μαλτοδεξτρινη και λοιπα.

Τα ευρω δεν πανε σε χωρα, πανε σε ανθρωπους. Στους ιδιοκτητες, στους εργαζομενους, στους παραγωγους/μεσάζοντες των προϊοντων. 

Ναι ολοι ειμαστε πελατεια, αλλα η πλειοψηφια είναι νοικοκυρες, γιαγιαδες και συνταξιούχοι, ατομα δηλαδη που δεν εχουν επαφη με το ιντερνετ.

Με προβλημάτισες αρκετά, μάλλον όταν μου τελειώσει η συσκευασία ,δε θα το ξανατιμησω το ταχίνι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Locke_John είπε

Με προβλημάτισες αρκετά, μάλλον όταν μου τελειώσει η συσκευασία ,δε θα το ξανατιμησω το ταχίνι...

Να τιμησεις το σκετο ταχινι :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, rus είπε

Kαι στον ΑΒ προσφατα βρηκε ο εφετ μολυσμενο κοτοπουλο, αυτά συμβαινουν δυστυχως.

Η πλάκα είναι πως με το σάπιο κοτόπουλο του λιντλ έγινε χαμουλης. Μόνο έκτακτο δελτίο ειδήσεων που δεν βγήκε. Για την σαπίλα των άλλων σ/μ στα ψηλά γράμματα και αν... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...