Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, CallMeRp είπε

Ότι έχει κενές θερμίδες.Προτιμώ το στραγγιστό.Το 0 % να το αποφεύγεις - φουλ χημεία.

Το σπανάκι του είναι κοντά στα 1,50.Το έχει κανείς αγοράσει;

22309_offer_alternative.jpg

Σπανάκι , αρακά , φασολάκια έχω πάρει από όλα πολλές φορές έχει και Ελληνικά σε πολύ καλές τιμές και καμία σύγκριση με κάτι άλλα που πωλούνται στη διπλή και βάλε.Πολλές δε φορές τα βάζει σε προσφορά κοντά στο 1 ευρώ το κιλό και αν έχεις μεγάλη κατάψυξη συμφέρει να παίρνεις 3-4-5 συσκευασίες.

Μια χαρά είναι όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατι για Χημεια διαβασα....

Συγγνωμη αλλα τι νομιζετε οτι στο γαλα χαμηλων λιπαρων ή το απαχο ριχνουν καμια σκοτεινη χημικη ουσια να σκοτωσει τα λιπη; 😛

Μια φυγοκεντρηση γινεται, ησυχαστε.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό με αυτές τις ξυριστικές ακόμα και επώνυμες είναι ότι έχουν πανάκριβες ανταλλακτικές κεφαλές.

Παραγγέλνω ιμιτασιόν από Κίνα αλλά δεν ξέρω πόσο θα κρατήσουν.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, margaritagr είπε

Κατι για Χημεια διαβασα....

Συγγνωμη αλλα τι νομιζετε οτι στο γαλα χαμηλων λιπαρων ή το απαχο ριχνουν καμια σκοτεινη χημικη ουσια να σκοτωσει τα λιπη; 😛

Μια φυγοκεντρηση γινεται, ησυχαστε.

απ'οτι μου εχει πει και εμένα τεχνολόγος τροφίμων το γιαούρτι με χαμηλά η μηδέν % λιπαρά θα έπρεπε να ειναι κατι ρευστό ,εκει παίζει η χημεία, αν γνωρίζει κάποιος καλύτερα να μας διαφωτίσει.  

Επεξ/σία από Votritis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Votritis είπε

απο'οτι μου εχει πει και εμένα τεχνολόγος τροφίμων το γιαούρτι με χαμηλά η μηδέν % λιπαρά θα έπρεπε να ειναι κατι ρευστό ,εκει παίζει η χημεία, αν γνωρίζει κάποιος καλύτερα να μας διαφωτίσει.  

Δε θα κατσω να ανάλυση όλο τον τροπο παρασκευής γιαουρτιού... 

Ο χρήστης έγραψε «Το 0% να το αποφευγεις-φουλ χημεία». Αυτο λοιπόν δεν έχει επιστημονική υπόσταση , κι αυτο σχολίασα. Δεν μπορω να ξερω τι εννοούσε , τι ήθελε να πει ο τεχνολόγος.. Το να εχουμε λεπτορρευστο πήγμα ειναι ελάττωμα και μπορεί να οφείλεται σε ύπαρξη αντιβιοτικών, σε πολυ χαμηλή θερμοκρασία επώασης και βέβαια σε λάθος αναλογία στερεών συστατικών κ.ά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, margaritagr είπε

Δε θα κατσω να ανάλυση όλο τον τροπο παρασκευής γιαουρτιού... 

Ο χρήστης έγραψε «Το 0% να το αποφευγεις-φουλ χημεία». Αυτο λοιπόν δεν έχει επιστημονική υπόσταση , κι αυτο σχολίασα. Δεν μπορω να ξερω τι εννοούσε , τι ήθελε να πει ο τεχνολόγος.. Το να εχουμε λεπτορρευστο πήγμα ειναι ελάττωμα και μπορεί να οφείλεται σε ύπαρξη αντιβιοτικών, σε πολυ χαμηλή θερμοκρασία επώασης και βέβαια σε λάθος αναλογία στερεών συστατικών κ.ά

Ο χρήστης;LOL

Εμπεριέχει μια καλή δόση προκλητικότητας το ποστ σου και ειρωνίας ,όλα αυτά μέσα σε μια περίοδο.Να ξέρουμε δηλαδή να μην μιλάμε ,να μην πουμε καν την γνωμη μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CallMeRp είπε

Ο χρήστης;LOL

Εμπεριέχει μια καλή δόση προκλητικότητας το ποστ σου και ειρωνίας ,όλα αυτά μέσα σε μια περίοδο.Να ξέρουμε δηλαδή να μην μιλάμε ,να μην πουμε καν την γνωμη μας.

Όυτε ειρωνία ουτε προκλητικότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Παραγγέλνω ιμιτασιόν από Κίνα αλλά δεν ξέρω πόσο θα κρατήσουν.

Καποιο λινκ , εχω 2 παροπλισμενες gillette mach3 , μπας και τις παω εξοχικο .

Εδω και μερικα χρονια παιζω μπαλα με τον παλιο καλο τροπο

dPqDdMd.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

Ο χρήστης;LOL

Εμπεριέχει μια καλή δόση προκλητικότητας το ποστ σου και ειρωνίας ,όλα αυτά μέσα σε μια περίοδο.Να ξέρουμε δηλαδή να μην μιλάμε ,να μην πουμε καν την γνωμη μας.

δεν ειπες απλα την γνωμη σου,αφησες να εννοηθει οτι ξερεις,και αυτο που ξερεις ειναι οτι το γιαουρτι  χαμηλων λιπαρων ,ειναι χημικο....κατι που οχι απλα δεν στεκει,αλλα παιζει στα ορια συκοφαντιας δυσφημισης και προπαγανδας.δλδ αν το γιαουρτι ηταν φυσικο προσωπο,ανετα σε ετρεχε στα δικαστηρια και τα κερδιζε μακραν.........και για να καταλαβεις  το λαθος που κανεις και εσυ ,ο πλατων ειπε το μεγιστο:αν δεν γνωριζεις ,δεν δικαιουσε να εχεις γνωμη-αποψη,για αυτο που δεν γνωριζεις...........

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, dollyyy19 είπε

δεν ειπες απλα την γνωμη σου,αφησες να εννοηθει οτι ξερεις,και αυτο που ξερεις ειναι οτι το γιαουρτι  χαμηλων λιπαρων ,ειναι χημικο....κατι που οχι απλα δεν στεκει,αλλα παιζει στα ορια συκοφαντιας δυσφημισης και προπαγανδας.δλδ αν το γιαουρτι ηταν φυσικο προσωπο,ανετα σε ετρεχε στα δικαστηρια και τα κερδιζε μακραν.........και για να καταλαβεις  το λαθος που κανεις και εσυ ,ο πλατων ειπε το μεγιστο:αν δεν γνωριζεις ,δεν δικαιουσε να εχεις γνωμη-αποψη,για αυτο που δεν γνωριζεις...........

Απ΄οτι βλέπω ,με καλή διάθεση σχολιάζεις και εσύ.Κοιτά μπλέξιμο.Με ενα ποστ για τον γιαουρτι των 0%(ούτε καν φίρμα είπα) που το αποκάλεσα χημεία ,θα με τρέχουν και δικαστήρια;Εδώ γελάμε;Αν είχες άσχημη μέρα - με καλή διάθεση στο λέω - ξέσπασε αλλού.

Και ένας τσέχος συγγραφέας είπε : Ο καθένας εχει το δικαίωμα να έχει την άποψη του ,αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.Μάντεψε για ποιόν πάει.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, villasg είπε

Καποιο λινκ , εχω 2 παροπλισμενες gillette mach3 , μπας και τις παω εξοχικο .

Εδω και μερικα χρονια παιζω μπαλα με τον παλιο καλο τροπο

dPqDdMd.jpg

Αφού το ξεκίνησες πάρε και το βουρτσάκι μέσα στο μπολάκι να φτιάχνεις αφρό σαν τους παππούδες μας :)

After save,  το old spice άσπρο μπουκαλάκι. Retro και ετσι

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, villasg είπε

link ? ? ?

Χτυπά πχ philips hq 8 ( μοντέλο λεπίδων ή μοντέλο μηχανής και replacement blades) στο ebay ή amazon και θα στο βγάλει.

Αν δεν βρεις ανεβάζω link. Μέχρι στιγμής εμαιι ευχαριστημένος όταν ο ένας ζητάει 5 ευρώ και άλλος τουλάχιστον 40 για λεπίδες. Άσε που μπορεί να είναι και το ίδιο εργοστάσιο κατασκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Αφού το ξεκίνησες πάρε και το βουρτσάκι μέσα στο μπολάκι να φτιάχνεις αφρό

Μα αυτο κανω φιλε μου με

HNGTB7i.jpg

Αλλα αγαπημενο αλλα ακριβο το

image.png.6d7881d9425a51faf97ca07daeff2cf2.png

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, CallMeRp είπε

Ότι έχει κενές θερμίδες.Προτιμώ το στραγγιστό.Το 0 % να το αποφεύγεις - φουλ χημεία

To γιαουρτι με λιπαρα εχει βλαπτικες θερμιδες. Στραγγιστο τρωω κι εγω, συνηθως το total 0%. Xημεια αν εννοεις το πως 'μαγειρευουν' το 0, τοτε ομοιως πρεπει να ονομάσουμε χημεια το 2 ή  4 ή οποιοδηποτε ποσοστο φτιαχνουν. 

17 ώρες πριν, margaritagr είπε

Γιατι τρως 0% ειναι υποδεεστερο ποιοτικα. Οχι η αγελαδιτσα συγκεκριμενα, γενικα.

Γιατι είναι "υποδεεστερο ποιοτικα" το να ξεφορτωνεσαι τα λιπαρα? Το 0-1,5% στα γαλακτοκομικα είναι must για μας τους ενηλικες.

9 ώρες πριν, papoys1 είπε

Κεσεδάκι κλασικό από το lidl αγελαδινό ή πρόβειο με 59 και 69 λεπτά.Με πετσούλα φτιαγμένο παραδοσιακά με τα λιπαρά του με τα όλα του......

Απ ότι ξερω το προβειο εχει πετσα, υπαρχει και αγελαδινο με πετσα?

6 ώρες πριν, papoys1 είπε

Σπανάκι , αρακά , φασολάκια έχω πάρει από όλα πολλές φορές έχει και Ελληνικά σε πολύ καλές τιμές και καμία σύγκριση με κάτι άλλα που πωλούνται στη διπλή και βάλε.Πολλές δε φορές τα βάζει σε προσφορά κοντά στο 1 ευρώ το κιλό και αν έχεις μεγάλη κατάψυξη συμφέρει να παίρνεις 3-4-5 συσκευασίες.

Μια χαρά είναι όλα.

Σωστα. Το προβλημα είναι ότι τωρα το καλοκαιρακι μεχρι να τα πας σπιτι εχουν ξεπαγωσει, αρα δε μπορουν να μπουν καταψυξη.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...