Προς το περιεχόμενο

Έκανες πατατιά? Μοιράσου την μαζί μας!


liopyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 712
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ισως,οχι ακριβως πατατα αλλα εχει πολυ γελιο.... 2003 σε ενα μαγαζι που δουλευα χαλασε ενα pc.H συναδελφος μου ,τοτε γυρω στα 45,τσακωθηκε με το παλικαρι που ηρθε να παρει το pc,γιατι δεν θα ειχε μετα που να βαζει τον καφε της!!!! νομιζε οτι το το cd-rom οταν ηταν ανοικτο, ηταν για να ακουμπαμε ποτηρια!!!! Ε Λ Ε Ο Σ. και οι δικες μου πατατιες,εχω γραψει ηδη μια....2 καμμενοι athlon xp με overvoltage μια gforce 5200 απο θερμακρασια..μια μητρικη χαλασμενο το slot agp απο το βαλε βγαλε την καρτα γραφικων,και ολλα αυτα εκτος απο τα χαλασμενα video player,τηλεφωνα, κ.τ.λ. ααααα και μερικα ''μπαλιδια'' (ετσι τα λεω την ηλεκτροπληξια) απο λαμπα el 504 (fm),οι παλοι ραδιερασιτεχνες την γνωριζουν καλα!!!! ΕΠΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα βραδυ ειχα ξεχασει το dvd-rom ανοιχτο.Το πρωι με το που σηκωθηκα πηγα να φτιαξω καφε.Ε το κακο εγινε περασα διπλα απο το pc και το πορτακι το ξυλωσα με το ποδι.Αποτελεσμα?Να αγορασω καινουργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατατιά εν μέρει :

 

Πριν κανα 5αρι χρόνια είχα πάρει ένα Η/Υ απο πλαίσιο.Επι κανα 4χρόνια δεν μπορούσα να καταλάβω πως στο μπιπ μπορώ να βγάλω τα 2 drives που μου χαν εγκαταστήσει εξ αρχής.Ρε να ψάχνω απο δω , να ψάχνω απο κει , να μη βρίσκω τις γ@$%^$$ τις βίδες... Κάτι πλαστικά έβλεπα που κάπως κουμπώναν πάνω στο κουτί αλλά με τη καμία δε μπορούσα να τα βγάλω.Μια μέρα όπως σκάλιζα το tower "κατα λάθος" ξηλώνω τη πρόσοψη - δε θυμάμαι τι ακριβώς ήθελα να κάνω.Μετά απο 4 χρόνια παιδέματος επιτέλους βρίσκω τα κλιπάκια που κρατούσαν τα drives στη θέση τους...:oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

h pio prosfath blakeia pou ekana einai oti agorasa ena logitech cordless xeiristirio gia to pc to opoio omos ekane mono gia ps2!! Entaksei malakia dikia mou pou den diabasa kalla ta xarakthristika alla otan sto eshop diabazo sthn kathgoria pc hardware - game controllers, e tote nomizo exo kai thn apaithsh na einai symbata me pc! Anyway to xarisa se ena filo me ps2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όλα αυτά και χρήσιμα να τα γνωρίζουμε....και επειδή είμαι και στο στρατό....ποτέ δε λύνουμε όπλο αν δε βεβαιωθούμε πρώτα ότι ΔΕΝ είναι γεμάτο και βασικότερο... ποτέ δε λύνουμε ένα όπλο ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΟΠΩΣ ΣΤΟ Γ@Μ1Μ3Ν0 ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Ο Γ@Μ1Μ3Ν0$ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ.Αυτά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ εκαψα ενα tagan 430 Watt Easy-Con... ακόμη δεν ξέρω γιατί...

 

 

 

Και επειδή τα ταγκάν όπως και τα ένερμαξ και όλες οι ψιλο σαβούρες δεν είναι καλά , αλλα και επειδή εσύ την έκανες κανονικά την πατατιά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

h pio prosfath blakeia pou ekana einai oti agorasa ena logitech cordless xeiristirio gia to pc to opoio omos ekane mono gia ps2!! Entaksei malakia dikia mou pou den diabasa kalla ta xarakthristika alla otan sto eshop diabazo sthn kathgoria pc hardware - game controllers, e tote nomizo exo kai thn apaithsh na einai symbata me pc! Anyway to xarisa se ena filo me ps2

 

να το ξε-χαρίσεις και να πας να πάρεις ένα ps2/usb adaptor, 15 e έχει, αξίζει να παίζεις με το καλύτερο gamepad ever!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα 2 routers... μια μέρα βγάζω όλα τα μηχανήματα απο το γραφείο για να καθαρίσω λίγο το μέρος.... όταν όμως τα ξανα σύνδεσα έβαλα ανάποδα τους φορτιστές τον router... ο ένας κάηκε γιατί πήρε παραπάνω τάση... pouf.... φωτιά.... και έλεγα... τι μυρίζει... τι μυρίζει.... ψητός router....

 

το τι έπαθε μετά.... τον διέλυσα κανονικότατα... το είχα άχτι.... ήθελα πάντα να χαλάσω κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενοιωθα πολύ βλήμα με τις δικές μου <<πατάτες>>,μέχρι που διάβασα τις δικές σας!!

 

1)Υπολογιστής σε εγγύηση και γω τον σκάλιζα βάζοντας λάμπες,φωτιζόμενα καλώδια κλπ κλπ.Κάποια στιγμή βιδώνοντας (με το Power ON..) κάποιο pci έφυγε μιά βιδίτσα ή το κατσαβόδι-δεν θυμάμαι με την ταραχή που έπαθα-και ακούμπησε στην mobo..και μετά παγωμάρα...

Παρόλα που το tower φαινόταν ότι ήταν πειραγμένο,μου το επισκεύσαν στο Multirama με 15 ευρά μόνο, και μου άλλαξαν και το καπάκι το οποίο ήταν γρατζουνισμένο.

 

2)Τελευταία,κάηκε σε pc 7 ετών η mobo λόγω αποκόλλησης της ψύκτρας της.Υποθέτω ότι έφταιγε ο αέρας με πίεση που τον καθάριζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το ξε-χαρίσεις και να πας να πάρεις ένα ps2/usb adaptor, 15 e έχει, αξίζει να παίζεις με το καλύτερο gamepad ever!!!

 

Μόλις του διπλασίασες την πατατιά!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Και το πήρε λάθος ... και το χάρισε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...