Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.youtube.com/watch?v=5zvqNHDTf8Y

 

To αγαπημένο μου motivational video για γυναίκες και επιτέλους ας καταρίψουμε κάποιους μύθους για τις γυναίκες που γυμνάζονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

http://www.youtube.com/watch?v=5zvqNHDTf8Y

 

To αγαπημένο μου motivational video για γυναίκες και επιτέλους ας καταρίψουμε κάποιους μύθους για τις γυναίκες που γυμνάζονται

Δηλαδη τι μυθους? αν δεν ειναι στο φαρμακο με υπερβολικη μυικη μαζα ,μια χαρα ειναι οι γυμνασμενες γυναικες ,τους καλυτερους κωλους εχουν . :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξήγησέ το εσύ στις γυναίκες που κάνουν σούπερσετ 1 ώρα διάδρομο-1 ώρα ελλειπτικό και πόδια στα μηχανήματα με δέκα κιλά το ανώτερο πλάκες γιατί άμα πιάσουν κανένα αλτήρα ''θα φουσκώσουν και θα πρηστούν''.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει αυτες ειναι ασχετες προφανως με το θεμα γυμναστικη ,ειναι στην κατηγορια 3μηνου,οι λεγομενοι και επισκεπτες του gym.Eδω βλεπεις μερικες που ειναι κυριολεκτικα 40 κιλα και κανουν μονο διαδρομο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος σας είπε ότι oι γυναίκες πάνε στο γυμναστήριο με στόχο να γίνουν όπως η τύπισσα του βίντεο;Το 95% των γυναικών που πάει στα γυμανστήρια το κάνει απλά για να χάσει βάρος, να φτιάξει σώμα αδύνατο,οπίσθια, πόδια και τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιος σας είπε ότι oι γυναίκες πάνε στο γυμναστήριο με στόχο να γίνουν όπως η τύπισσα του βίντεο;Το 95% των γυναικών που πάει στα γυμανστήρια το κάνει απλά για να χάσει βάρος, να φτιάξει σώμα αδύνατο,οπίσθια, πόδια και τίποτα άλλο.

Δεν αναφερομαστε σε αυτο το ειδος(σωματοτυπος) γυναικων ,πως να το θεσω κομψα? ευτραφεις ας πουμε .Μιλαμε για τις γυναικες που εχουν ενα καλο σωμα επειδη γυμναζονται και δεν κανουν βαρη διοτι νομιζουν πως θα" φουσκωσουν "οι μυς τους .Πραγμα το οποιο ειναι τελειως ατοπο σε οποιονδηποτε εχει εστω και μια μικρη σχεση με την γυμναστικη.

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι με λες...

 

εγω νομιζα οτι πηγαινουν γυμναστηριο για τις γνωριμιες and to blow off some steam...

 

oh well

 

κατι θα ξερεται παραπανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξήγησέ το εσύ στις γυναίκες που κάνουν σούπερσετ 1 ώρα διάδρομο-1 ώρα ελλειπτικό και πόδια στα μηχανήματα με δέκα κιλά το ανώτερο πλάκες γιατί άμα πιάσουν κανένα αλτήρα ''θα φουσκώσουν και θα πρηστούν''.

 

νταξει

οκ

σουρε

 

δλδ αυτες δεν ειναι πρησμενες...?

 

εγώ εστίασα στο ότι υποστηρίζουν και δεν κάνουν κάτι γιατί "έτσι ακούγεται"

 

δεν μιλαγα σε εσενα...

XD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιός σας είπε ότι δεν κάνουμε βάρη (αλτήρες κτλ);

μια χαρά τα κάνουμε αλλά όχι με τα κιλά που έχετε στο νου σας, λίγα και καλά και με πολλές επαναλήψεις.

 

όπως και οι άντρες έτσι και οι γυναίκες πάνε γυμναστήριο και οι δύο για τους ίδιους ακριβώς λόγους....

καλοκαίρι-μαγιό-παραλίες, γκόμενο/α στο γυμ κτλ

 

μερικές από μας το κάνουμε για την φυσική άσκηση και καθαρά για αυτή, εγώ για παράδειγμα με την γυμναστική και τη διατροφή

κατάφερα να κόψω το κάπνισμα και αισθάνομαι σαν καινούργια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή η κοιλιά μου (το λίπος της δηλαδή) μου χει σπάσει τα νεύρα υπάρχει κάποιος τρόπος να τη χάσω πλην της δίαιτας?? Χοντρός δεν είμαι, ίσα ίσα απλά εδώ και 1,5 χρόνο βάζω κιλά μόνο εκεί. Έχω αραιώσει την διατροφή μου με αποτέλεσμα να πεθαίνω της πείνας και να χάνω από παντού πλήν της συγκεκριμένης περιοχής, τα πόδια μου αν συνεχίσω έτσι θα φτάσουν να γίνουν καλαμάκια.

Από γυμναστική κάνω μόνος μου σπίτι κάμψεις, κοιλιακούς, βαράκια και προβολές καμιά φορά ενώ το καθημερινό μου φαγητό είναι 1 ποτήρι σοκολάτα (1.5 κουταλιά) με άπαχο γάλα και μια φέτα τσουρέκι για πρωί, μια κανονική μερίδα φαγητού το μεσημέρι/βράδυ, 1-2 μήλα, κανα τοστ με κασέρι και γιαούρτι με μέλι μετά όμως τις 10μμ αλλιώς δεν θα την παλέψω από την πείνα.

Κάνω κάτι λάθος σε αυτά, κυρίως στη διατροφή. Για γυμναστήριο δυστυχώς δεν έχω χρόνο, μόνο περπάτημα μπορώ να κάνω αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να ωφελήσει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε για τις γυναικες που εχουν ενα καλο σωμα επειδη γυμναζονται και δεν κανουν βαρη διοτι νομιζουν πως θα" φουσκωσουν "οι μυς τους .Πραγμα το οποιο ειναι τελειως ατοπο σε οποιονδηποτε εχει εστω και μια μικρη σχεση με την γυμναστικη.

 

Πες τα. Κι εγώ αρχικά ήμουν λίγο διστακτική όσον αφορά το θέμα βάρη αλλά το συζήτησα με τον γυμναστή μου, μπήκα σε ολοκληρωμένο πρόγραμμα και δεν το μετανιώνω καθόλου. Μία μέρα την έχω αφιερωμένη σε ασκήσεις για πλάτη, μία για στήθος και τελευταία μέρα πόδια. Τα βάρη γαμούν btw. Νιώθω επιτέλους πιο δυνατή και δεν βογγάω όταν είναι να σηκώσω πχ την πολυθρόνα. Πριν μισό μήνα άρχισα να σηκώνω και μπάρα και είναι ΟΚ.

Το μόνο που σιχαίνομαι είναι αυτό εδώ το μηχάνημα:

used-gym-equipment.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...