Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Επειδή η κοιλιά μου (το λίπος της δηλαδή) μου χει σπάσει τα νεύρα υπάρχει κάποιος τρόπος να τη χάσω πλην της δίαιτας?? Χοντρός δεν είμαι, ίσα ίσα απλά εδώ και 1,5 χρόνο βάζω κιλά μόνο εκεί. Έχω αραιώσει την διατροφή μου με αποτέλεσμα να πεθαίνω της πείνας και να χάνω από παντού πλήν της συγκεκριμένης περιοχής, τα πόδια μου αν συνεχίσω έτσι θα φτάσουν να γίνουν καλαμάκια.

Από γυμναστική κάνω μόνος μου σπίτι κάμψεις, κοιλιακούς, βαράκια και προβολές καμιά φορά ενώ το καθημερινό μου φαγητό είναι 1 ποτήρι σοκολάτα (1.5 κουταλιά) με άπαχο γάλα και μια φέτα τσουρέκι για πρωί, μια κανονική μερίδα φαγητού το μεσημέρι/βράδυ, 1-2 μήλα, κανα τοστ με κασέρι και γιαούρτι με μέλι μετά όμως τις 10μμ αλλιώς δεν θα την παλέψω από την πείνα.

Κάνω κάτι λάθος σε αυτά, κυρίως στη διατροφή. Για γυμναστήριο δυστυχώς δεν έχω χρόνο, μόνο περπάτημα μπορώ να κάνω αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να ωφελήσει κάτι τέτοιο.

 

Κανω 7 χρονια περιπου βαρη και παντα ειχα προβλημα με περιτο λιπος στην κοιλια μεχρι που φετος προσθεσα και πυγμαχια 2 μερες την βδομαδα + 3 μερες βαρη και μεσα σε 3 μηνες ξαναειδα τους κοιλιακους μου φετες.

Φυσικα δεν ειναι εγγυηση οτι δουλευει για ολους αλλα σιγουρα η προπονηση για πυγμαχια βοηθησε οσο τιποτα αλλο για χασιμο λιπους, συγκεκριμενα η καθε προπονηση ειναι μιαμιση με 2 ωρες αρα πες 4 ωρες την βδομαδα + 4.5 ωρες βαρη την βδομαδα.

Απο διατροφη δεν κανω τιποτα εκτος οτι εκοψα τα γλυκα αυτους τους 3 μηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

h-how

Εγώ προπονούμαι βράδυ.

 

Συμφωνώ με bosei

:mad: , I can't believe I fell for that

Να, ορίστε και κάποια ελληνικά

 

jackman does it... why not you...

 

επισης

μεχρι τις 17:00 θα πρεπει να εχω φαει για να παω στις 22:00 στο gym...

 

ΥΓ: ποτε δεν καταλαβα εσας που τρωτε το βραδυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jackman does it... why not you...

 

επισης

μεχρι τις 17:00 θα πρεπει να εχω φαει για να παω στις 22:00 στο gym...

 

ΥΓ: ποτε δεν καταλαβα εσας που τρωτε το βραδυ...

Γιατι 5 ωρες νηστικος? Καταβολιζεσαι ετσι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν κλεισεις 10ετια μιλαμε παλι

 

 

 

 

βασικα

no carbs after 15:00...

 

XD

 

Βασικά, δέκα κιλά κάτω είμαι, αλλά αυτό δεν τηρείται με τπτ, όσο κι αν το θες και δε νομίζω ότι ισχύει τόσο πολύ.

 

Για βραδινό να αναφέρω ενδεικτικά ότι τρώω τοστάκι γαλοπούλα με μισό βρασμένο αυγό και μία μικρή κουταλιά μαγιονέζα.

 

Μισή μερίδα φαγητό το μεσημέρι με μαύρο ψωμί και κανένα μανούρι ή ανθότυρο και φυσικά φρούτα ή κανένα σνακ ενδιάμεσα.

 

Πρωί τοστάκι ή weetabix/quaker με μέλι και γάλα.

 

Γενικά το παραπάνω με 2-3 φορές τη βδομάδα γυμναστήριο, κυρίως body power, fitbox κλπ, δηλαδή έντονη αερόβια με έχει σώσει.

 

Τον τελευταίο μήνα δυστυχώς δεν άντεξα και έφαγα καμιά δεκαριά φορές junk food, (βρώμικο μετά από μπουζούκια, σουβλακερί, κάτι Κυριακές, κοπανήσαμε και κάτι ρακές με την κοπέλα μου, 3-4 φορές, ευτυχώς για μεσημέρι, αλλά χειμώνας είναι δεν μπορεί να γίνει και αλλιώς κάποιες φορές).

 

Για κακή μου τύχη βέβαια όλο το junk έκατσε στην κοιλιά και τσίμπησα δύο κιλά σε ένα μήνα, όλο στην κοιλιά, αλλά ως γνωστόν, όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα οταν κανεις γυμναστικη 6 ημερες την εβδομαδα

θα δεις οτι θα χρειαστεις αλλες θερμιδες και σε διαφορετικες ωρες για να αντεξεις την αεροβια...

 

δλδ καλο ειναι να μην ξερασεις στον διαδρομο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ανοιχτα τετοιες ωρες

 

ΥΓ. στην πολη

Ανοιχτα χαιρω πολυ οτι ειναι ,πως την παλευεις τοσο αργα εννοουσα...

 

 

Υ.Γ γυμναστικη (για να δεις αποτελεσμα )= 60% διατροφη ,40% πως και τι γυμναζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσπαθώ να ανεβάσω το Squat μου, το ΟΗΡ μου είμαι χαρούμενος που ανεβαίνει αργά μαζί με τον πάγκο και έχω δυνατό Deadlift 5x140 και θέλω να δυναμώσω τα traps+biceps πριν το ανεβάσω. Τώρα τι κιλά μου λέτε, υγιέστατα 114 κιλά ούτε 105 δεν με κάνεις. Και έχω καιρό ακόμα . Στόχος? 200άρια Deadlifts, 140+ Squat, 70+OHP , 100Bench press, 100 Pendlay rows. Και να μείνω στα 110.Και λίγο πιο κάτω αλλά θα είναι δύσκολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδερφε δεν ειναι αναγκη νασαι τοσα κιλα για α παιζεις τα νουμερα που λες.εγω κανω 110 παγκο ας πουμε και ειμαι 96 κιλα.

 

α και παιδια για να μη λεμε οτιναναι,το λιπος δε μετατρεπεται σε μυς ουτε και το αντιθετο φυσικα.

μυς ειτε περνουμε ειτε χανουμε και το ιδιο ισχυεικαι για το λιπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσπαθώ να ανεβάσω το Squat μου, το ΟΗΡ μου είμαι χαρούμενος που ανεβαίνει αργά μαζί με τον πάγκο και έχω δυνατό Deadlift 5x140 και θέλω να δυναμώσω τα traps+biceps πριν το ανεβάσω. Τώρα τι κιλά μου λέτε, υγιέστατα 114 κιλά ούτε 105 δεν με κάνεις. Και έχω καιρό ακόμα . Στόχος? 200άρια Deadlifts, 140+ Squat, 70+OHP , 100Bench press, 100 Pendlay rows. Και να μείνω στα 110.Και λίγο πιο κάτω αλλά θα είναι δύσκολο.

 

Που θες να καταλήξεις ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...