Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιάννη δεν εχω κάτι συγκκεκριμένο στο μυαλό μου γιατί εξάλλου κάνω 5μερο σπλίτ, οπότε είμαι καλυμμένος.

μάου να βάλω τα κέτλμπελς την 6 μέρα ή καλύτερα να τα βάλω με κάποια άλλη ομάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μαργαριτα εγω θα κρατουσα το fuelbody ή θα εκανα upper lower οχι σπλιτ ..

 

Πολυ βασικη ειναι η ξεκουραση... μην πιεζεραι το σωμα σας νομιζοντας οτι θα αποδοσεις τα μεγιστα..

 

Την μια εξτρα μερα αφιερωσε την ωστε να φτιαχνεις φαγητα για ολη την εβδομαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαση εχει οταν δεν πινεις καθολου- κοπανας 2 σαγκριες και εισαι κουρουμπελο  :-)

Λοιπον εχω παρει 2-3 χαλια κιλα , εχω παει στα 92 και τα χερια εχουν 46ρισει σιγουρα !!

θελω καινουργια μπλουζακια δεν με χωρανε χαχαχαχαχα αντε σιγα σιγα να πεφτουμε στα 88 παλι ..

 

 

 

 

archsatan βαλτα σε καθε προπονηση απο λιγο για αρχη να τα συνηθισεις και μετα τα βαζεις την 6η μερα μονα τους !

καλημερεςςςςς

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι προτεινετε για αυτους που εχουν "βαρεθει" το γυμναστηριο?? :-(

Οι 2 φιλοι μου που παμε μαζι ερχονται σχεδον με το ζορι πλεον για γυμναστικη μετα απο 2μιση-3 χρονια nonstop γυμναστηριου.Λενε συνεχως πως εχουν βαρεθει και για να ειμαι ειλικρινης προς τα εκει οδευω κι εγω..Σκεφτηκαμε να αλλαξουμε γυμναστικη/τροπο προπονησης αλλα δε σκεφτηκαμε κατι.Απο ασκησεις κλπ εχουμε δοκιμασει παρα πολλα.Ο ενας λεει να κανει crossfit, εγω λεω πως ειναι καιρος για ενα καλο διαλειμμα ωστε να μας "λειψει" ξανα το γυμναστηριο.Ισως φταιει που αλλαξαμε και γυμναστηριο, τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι προτεινετε για αυτους που εχουν "βαρεθει" το γυμναστηριο?? :-(

Οι 2 φιλοι μου που παμε μαζι ερχονται σχεδον με το ζορι πλεον για γυμναστικη μετα απο 2μιση-3 χρονια nonstop γυμναστηριου.Λενε συνεχως πως εχουν βαρεθει και για να ειμαι ειλικρινης προς τα εκει οδευω κι εγω..Σκεφτηκαμε να αλλαξουμε γυμναστικη/τροπο προπονησης αλλα δε σκεφτηκαμε κατι.Απο ασκησεις κλπ εχουμε δοκιμασει παρα πολλα.Ο ενας λεει να κανει crossfit, εγω λεω πως ειναι καιρος για ενα καλο διαλειμμα ωστε να μας "λειψει" ξανα το γυμναστηριο.Ισως φταιει που αλλαξαμε και γυμναστηριο, τι να πω.

μετά τα 2μιση - 3 χρόνια τι εξέλιξη είχατε σωματικά ? 

 

νταξει εδω ειμαστε αιωνες πισω - σημερα ακουγα ''γυμναστη'' να προσπαθει για 10 λεπτα να εξηγησει σε πελατη τι ειναι η μυική υπερτροφία και να μην τα καταφερνει να μην ξερει πραγματικα τι λεει !! κατι για ινες κατι φουσκωματα του μυ - ο θεος και η ψυχη του αν καταλαβαινε ο ιδιος τι ελεγε !! ειπα να γυρισω και να του εξηγησω εγω με 2 λεξεις αλλα  λεω αστο δεν αξιζει γαματο .. και αυτος ο ανθρωπος πληρωνεται λοιπον εδω στο ελαντα ! και οχι μονο πληρωνεται αλλα καποιοι επιστευονται και τα παιδια τους στην αφεντια του .. 

γάμησε τα κ εγώ έχω χάσει πάσα ιδέα , άτομο που το έχουν για γνώστη αρκετοί να λέει ατάκες 

 

"και 40γρ πρωτεΐνης τη μέρα ειναι αρκετά για εμάς που γυμναζόμαστε" <--- δεν μίλαγε για συμπλήρωμα ε .. ολική πρόσληψη πρωτεΐνης /μέρα 

 

"και το κρέας έχει υδατάνθρακες και πολλούς, ακόμα και το στήθος κοτόπουλου"

 

και για άλλα πράγματα που δεν μπορώ να αναφέρω αλλα γινόταν ακόμα ποιο ακραίο . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι προτεινετε για αυτους που εχουν "βαρεθει" το γυμναστηριο?? :-(

Οι 2 φιλοι μου που παμε μαζι ερχονται σχεδον με το ζορι πλεον για γυμναστικη μετα απο 2μιση-3 χρονια nonstop γυμναστηριου.Λενε συνεχως πως εχουν βαρεθει και για να ειμαι ειλικρινης προς τα εκει οδευω κι εγω..Σκεφτηκαμε να αλλαξουμε γυμναστικη/τροπο προπονησης αλλα δε σκεφτηκαμε κατι.Απο ασκησεις κλπ εχουμε δοκιμασει παρα πολλα.Ο ενας λεει να κανει crossfit, εγω λεω πως ειναι καιρος για ενα καλο διαλειμμα ωστε να μας "λειψει" ξανα το γυμναστηριο.Ισως φταιει που αλλαξαμε και γυμναστηριο, τι να πω.

Ρίχτε το στο powerlifting. Έχεις μετρήσιμα αποτελέσματα οπότε δεν χάνεται εύκολα το κίνητρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαργαριτα εγω θα κρατουσα το fuelbody ή θα εκανα upper lower οχι σπλιτ ..

 

Πολυ βασικη ειναι η ξεκουραση... μην πιεζεραι το σωμα σας νομιζοντας οτι θα αποδοσεις τα μεγιστα..

 

Την μια εξτρα μερα αφιερωσε την ωστε να φτιαχνεις φαγητα για ολη την εβδομαδα

Λιβε μπορει να γινει κ upper lower ,

Παιζει αυτο. Μου πε να σπασουμε το προγραμμα σε δυο, κι εγω το μετεφρασα σε split.

 

Αυτο με τ αφαγητα που καθομαι κ ετοιμαζω για να χω την επομενη με ξεπερναει... Εγω το πολυ να βραζα κανα αυγο μεχρι ν αρχισω ολο αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέδωσα το ποδήλατο για πλύσιμο και μια μικρή αναβάθμιση. Αύριο, καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα "γράψουμε" 60χλμ, χαλαρά, όπως το προηγούμενο Σάββατο. Η παρέα βοηθάει μια κοπέλα, η οποία υπέφερε από έναν τραυματισμό στο γόνατο, να επανέλθει σε κανονικούς ρυθμούς και όποιος/όποιοι μπορεί/μπορούν την συνοδεύουν σε ποδηλασίες μέσων αποστάσεων και χαμηλής έντασης. Αύριο θα πάμε μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά τα 2μιση - 3 χρόνια τι εξέλιξη είχατε σωματικά ?

Αρκετα καλη μπορω να πω, τουλαχιστον οι 2 απο τους 3 ειχαμε καλα αποτελεσματα, ειδικα στα newbie gains :P

 

Φταιει κ αυτο ομως, που δε βλεπουμε ευκολα προοδο τωρα λογω κακης διατροφης, υπνου κλπ.

 

 

 

 

Ρίχτε το στο powerlifting. Έχεις μετρήσιμα αποτελέσματα οπότε δεν χάνεται εύκολα το κίνητρο.

Ο 1 απο τους 3 ηδη αυτο κανει και μας εχει πηδηξει την ψυχολογια γιατι ανεβηκε 30 κιλα στον παγκο (σε 2-3 επαναληψεις range) μεσα σε 5 μηνες το πολυ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οταν κανω squat νιωθω ενα πονο στην ουριτσα...Ο γυμναστης στο γυμναστηριο που με ειδε λεει οτι κανω squat με σωστη τεχνικη και το ιδιο ειπαν και αλλα 2-3 ατομα...Σε τι μπορει να οφειλεται αυτος ο πονος; (μην φανταστειτε οτι ποναει πολυ απλα το νιωθω εκοινη την ωρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οταν κανω squat νιωθω ενα πονο στην ουριτσα...Ο γυμναστης στο γυμναστηριο που με ειδε λεει οτι κανω squat με σωστη τεχνικη και το ιδιο ειπαν και αλλα 2-3 ατομα...Σε τι μπορει να οφειλεται αυτος ο πονος; (μην φανταστειτε οτι ποναει πολυ απλα το νιωθω εκοινη την ωρα)

Μήπως έχεις αρκετούτσικο butt wink την ώρα που κάνεις squat ?

 

Έχεις κανά βίντεο από τα πλάγια ?

 

Και ένα απλοικό βίντεο αν δεν ξέρεις τι είναι το butt wink

 

 

 

Ο 1 απο τους 3 ηδη αυτο κανει και μας εχει πηδηξει την ψυχολογια γιατι ανεβηκε 30 κιλα στον παγκο (σε 2-3 επαναληψεις range) μεσα σε 5 μηνες το πολυ :P

Πωωω τα γάμησε όλα...τι 30 κιλά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα καλη μπορω να πω, τουλαχιστον οι 2 απο τους 3 ειχαμε καλα αποτελεσματα, ειδικα στα newbie gains :P

 

Φταιει κ αυτο ομως, που δε βλεπουμε ευκολα προοδο τωρα λογω κακης διατροφης, υπνου κλπ.

 

 

 

 

Ο 1 απο τους 3 ηδη αυτο κανει και μας εχει πηδηξει την ψυχολογια γιατι ανεβηκε 30 κιλα στον παγκο (σε 2-3 επαναληψεις range) μεσα σε 5 μηνες το πολυ :P

απάντησες μόνος σου στην ερώτηση σου. Τρώτε σωστά , βλέπετε αποτέλεσμα , δεν βαριέστε 

για τον ύπνο δεν έχω να πω πολλά , όσο σημαντικός κ αν ειναι εγώ ειμαι για μήνες με 4 ώρες ύπνο κ πάλι μια χαρά gains έχω 

 

απο τα πόσα ανέβασε +30 kg ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο στην προπόνηση πήγα ο βλακάκος και κοπάνησα καταλάθος την κεφάλα μου στην μπάρα έτσι όπως πήγα να μπω στο σετ. Αύριο στην συνάντηση αν γίνει με καρούμπαλο θα έρθω  :-D.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο στην προπόνηση πήγα ο βλακάκος και κοπάνησα καταλάθος την κεφάλα μου στην μπάρα έτσι όπως πήγα να μπω στο σετ. Αύριο στην συνάντηση αν γίνει με καρούμπαλο θα έρθω  :-D.

πω το έχω πάθει ... είχα πάει για προπόνηση χωρίς να ξυπνήσω καλά καλά , ήμουν και σε δίαιτα κ όσο νάνε ήμουν lost in space

τρώω μια καλή και μετά είχα πονοκέφαλο σε όλη την προπόνηση 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...