Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΚ, ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις. Εξ όσων καταλαβαίνω, το VO2max είναι μέρος της εργομέτρησης, οπότε άρχισα να το ψάνχω εδώ στην Κύπρο. Για να δούμε...

 

 

 

Aλλοι Κυπρο και αλλοι τα @@ τους .Για σενα ειναι η ζωη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

NAI!

απο τώρα? κράτα κανα μήνα ακόμα  

εγώ αμα κόψω τώρα το φαΐ θα δαγκώσω κόσμο , χθες ξυπνάω τρώω , φευγω για προπόνηση μετά 2 μπανάνες κ δυο whey choco με γάλα(γάλα μετά την προπόνηση inb4 "μα αργεί την χώνεψη" but truth is ολη μέρα χωνεύω) , γυρνάω σπίτι κανα 2ωρο μετά τρώω , μετά το μεσημέρι τρώω, νωρίς το απόγευμα , αργά το απόγευμα , βράδυ , αργά το βράδυ ξανατρώω και πείναγα πριν κοιμηθώ μου τη βάρεσε άσχημα , το τελευταίο π έφαγα ηταν 500γιαούρτι με κακάο για γευση, βρώμη και φουντούκια και κάθε φορά που τρώω ειναι απο 600cal κ πάνω  :X 

καλά π έχω κ όρεξη , ενα φιλαράκι λέει "πιέζομαι να φάω" κ του λέω καλά ρε μαλάκα φέρτα να τα φάω εγώ κ κάτσε κλάψε τη μοίρα σου σαν κοριτσάκι  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τώρα? κράτα κανα μήνα ακόμα  

εγώ αμα κόψω τώρα το φαΐ θα δαγκώσω κόσμο , χθες ξυπνάω τρώω , φευγω για προπόνηση μετά 2 μπανάνες κ δυο whey choco με γάλα(γάλα μετά την προπόνηση inb4 "μα αργεί την χώνεψη" but truth is ολη μέρα χωνεύω) , γυρνάω σπίτι κανα 2ωρο μετά τρώω , μετά το μεσημέρι τρώω, νωρίς το απόγευμα , αργά το απόγευμα , βράδυ , αργά το βράδυ ξανατρώω και πείναγα πριν κοιμηθώ μου τη βάρεσε άσχημα , το τελευταίο π έφαγα ηταν 500γιαούρτι με κακάο για γευση, βρώμη και φουντούκια και κάθε φορά που τρώω ειναι απο 600cal κ πάνω  :X 

καλά π έχω κ όρεξη , ενα φιλαράκι λέει "πιέζομαι να φάω" κ του λέω καλά ρε μαλάκα φέρτα να τα φάω εγώ κ κάτσε κλάψε τη μοίρα σου σαν κοριτσάκι  :-D

Και εγω να δαγκωσω κοσμο ειμαι και να τον φαω ζωντανο κιολας .Αλλα δεν γινεται αλλιως πρεπει να ξεκινησω νωρις για να ειμαι ετοιμος οταν θελω και να μην πιεστω πολυ .Η χειροτερη μου περιοδος ειναι οταν κοβω το φαι το κανονικο οχι   αυτο που θα αρχιζω να τρωω τωρα γιατι πολυ απλα αυτο δεν ειναι φαι ειναι χαρτι εφημεριδας.

Αχχχ ποσο ζηλευω αυτους που δεν τους ενδιαφερει καν το θεμα φαγητο και μπορουν  να τρεφονται με βρυα και λειχηνες που μπορω να το κολησω και εγω αυτο ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω αν μπεις στο τρυπάκι να τρώς 800 φορές την ημέρα , λογικό και επόμενο απο ένα σημείο και μετά να συνηθίσεις ετσι και στο οτιδήποτε πλην αυτο΄θυ που σηνίθισες να σου φαίνεται "άρρωστο" .

Εγω πχ δεν παίζει να τρώω τόσες φορές .

Αντε μια πρωι , μια μεσημεριανο και μια μετά κατα τις 22:00 .

Ειναι ενα 2 βδομαδο τωρα που δε τρωω ουτε καν μεσημεριανο παρα μονο κουλουρια , γαλα και αντε τίποτα κοτοπουλοειδές νωρίς το βράδυ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρως 2 φορες την μερα και την μια απο αυτες κουλουρια ?? οχι ρε φιλε , γιατι ? τι σου εχει κανει ο εαυτος σου και του ξηγιεσαι ετσι ??

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα,γενικα στη ζωη μ δεν ημουν του προγραμματος στη διατροφη με ωρολογιο προγραμμα ξερωγω .

Τα 3 βασικα για εμενα γευματα δε τα αφηνω (πρωινο μεσημεριανο βραδινο) αλλα θα ειναι υποτυπωδη , πχ γαλα με κατι (κανα δημητριακο,κανα κουλουρι απτο φουρνο που παιρνω καθε μερα,κλπ) το πρωι , το μεσημερι το μεσημεριανο και βραδυ παλι γαλα με δημητριακα ή κανα τοστ . Στα ενδιαμεσα για τη λιγουρα κανα φρουτο ή κατι κουλουρακοειδες .

 

Απλα μετα την γαστρεντεριτιδα μου εχει κοπει η ορεξη,απο το πρωινο και μετα (αντε και μετα το μεσημεριανο) νοιωθω απιστευτο κορεσμο,δε πειναω ολη την ημερα . Αν φαω θα ειναι απο συνηθεια και κατι υποτυπωδες .

 

Αυτο βεβαια ξερω δεν ειναι οτι καλυτερο και το διαπιστωσα τη προηγουμενη εβδομαδα οταν και πηγα γυμναστηριο καιβπραγματικα σερνομουνα λογω αδυναμιας .

Και τωρα δηλαδη νοιωθω αδυναμια.

 

Αλλα τι να κανω , με το ζορι να μπουκωθω ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω αν μπεις στο τρυπάκι να τρώς 800 φορές την ημέρα , λογικό και επόμενο απο ένα σημείο και μετά να συνηθίσεις ετσι και στο οτιδήποτε πλην αυτο΄θυ που σηνίθισες να σου φαίνεται "άρρωστο" .

Εγω πχ δεν παίζει να τρώω τόσες φορές .

Αντε μια πρωι , μια μεσημεριανο και μια μετά κατα τις 22:00 .

Ειναι ενα 2 βδομαδο τωρα που δε τρωω ουτε καν μεσημεριανο παρα μονο κουλουρια , γαλα και αντε τίποτα κοτοπουλοειδές νωρίς το βράδυ .

αν δεν φάω οταν πεινάω γίνομαι αντιπαθητικος, απότομος και σε extreme καταστάσεις πείνας βίαιος , η υπομονή μου ειναι εξαντλημένη πριν μου την εξαντλήσουν 

δεν τρώω με ρολόι και ωράρια , υπάρχουν εποχές που τρώω 3 φορές τη μέρα επειδή πρέπει να φάω, τι να κάνουμε αν δεν σε νοιάζει η υγεία η εμφάνιση και η δύναμη του σώματος σου μπορείς να το ρίξεις και στην αεροφαγία λελ 

αυτή την εποχή τρώω όταν πεινάω , δηλαδή όλη μέρα και ειναι ωραία γιατι γουστάρω να τρώω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι αντι για 4 μερες γυμναστηριο να πηγαινω 5 και να προσθεσω μια ακομα προπονηση για το στηθος (θελω δουλεια ακομα :-D ).Τι θα ηταν καλυτερο,να κανω και τις 2 μερες τις ιδιες ασκησεις η να κανω διαφορετικες σε στυλ πανω μερος και κατω πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και τωρα δηλαδη νοιωθω αδυναμια.

 

Αλλα τι να κανω , με το ζορι να μπουκωθω ;

είσαι αδύνατος ή παχύς ?

αν εισαι στην πρώτη περίπτωση μπορείς να φας άλλες τόσες θερμίδες με κανα shaker που να έχει γάλα , φυστικοβούτηρο και whey , αν πάλι δε θες συμπληρώματα γάλα , πιες 1 λίτρο γάλα με φυστικοβούτυρο και κακάο να γεμίσεις θερμίδα , να μην νιώθεις αδυναμία και ΝΑ ΜΗΝ μπουκωθείς .

 

αν είσαι παχύς και είσαι σε φάση να χάσεις κιλά u doing it wrong επίσης γιατι αυτό που κάνεις καθυστερεί το αποτέλεσμα σου 

 

για να σου δώσω να καταλάβεις αυτή τη στιγμή έχω φάει 2000 θερμίδες και ακόμα δεν εχω φάει μεσημεριανό , η κοιλιά μου δεν πετάει άρα δεν μπουκώθηκα , δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο . Πάντως αν είσαι στην πρώτη περίπτωση ειναι εύκολο γιατι μπορείς να φας και ποιο βρώμικα (όχι junk), δεν ειναι ανάγκη να φας λες και κάνεις γράμμωση για αγώνες , φάε μπριζόλα αντί για κοτόπουλο , μην τρως στεγνά και θα μαζέψεις θερμίδα., ελπίζω μόνο να μην έχεις εξαλείψει τελείως τα λιπαρά και να μην παίζεις πολύ low carb . Δεν ξέρω πως ειναι η ζωή σου αυτή τη στιγμή αλλα αν δουλευεις ή έχεις και ενα ποιο βαρύ πρόγραμμα αργότερα ΔΕΝ θα την παλέψεις στάλα , το ποιο πιθανό να καταρρεύσεις αν νιώθεις αδυναμία τώρα . 

 

αυτό που μ αρέσει στο θέμα της υγείας ειναι πως εγώ που μια ζωή ημουν άρρωστος και στα νοσοκομεία με το παραμικρό έχω φτάσει να κυκλοφορώ έξω με φανέλα όταν έκανε -2 για να κάνω δουλειές του σπιτιού (2 φορές φέτος ) και να μην αρρωσταίνω. Δηλαδή και το "σώμα" σου να μην σε νοιάζει κάντο για την υγεία σου , κρίμα ειναι να υποσιτίζεσαι όταν υπάρχουν τόσες νόστιμες τροφές που με μικρές ποσότητες μπορούν να σου δώσουν οτι χρειάζεσαι.

Σκεφτομαι αντι για 4 μερες γυμναστηριο να πηγαινω 5 και να προσθεσω μια ακομα προπονηση για το στηθος (θελω δουλεια ακομα :-D ).Τι θα ηταν καλυτερο,να κανω και τις 2 μερες τις ιδιες ασκησεις η να κανω διαφορετικες σε στυλ πανω μερος και κατω πχ

ποιο ειναι το πρόγραμμα σου ? δε πιστευω να μη κάνεις πόδια? χαχ

αν θες ανάπτυξη καλό ειναι να του δίνεις χρόνο να ξεκουραστεί αλλα ίσως και να σε βοηθήσει γιατι δεν έχω ιδέα σε ποιον μιλάω , υποθετικά πάντα θα μπορούσες να βάλεις τη μία μέρα μπάρες κλπ και την άλλη του στήθους αλτήρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...