Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

θα συμφωνήσω κάργα με τον bosei, άρσεις τραπεζοειδή σε συνδυασμό με κωπηλατικές θα σε βοηθήσουν πάρα πολύ 


για όσους προσπαθούν να ρυθμίσουν θυρεοειδή ας δοκιμάσουν L-Tyrosine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ που είχα παρατημένους τραπεζοειδής τα πρώτα χρόνια γυμναστικής και έβαλα στις μέρες ώμων τα shrugs ειναι η μόνη άσκηση που κάνω και τα κάνω με δύο δίσκους των 20kg απο 20reps και πάνω το κάθε set μέχρι να μου πέσουν απο τα χέρια με εναλλαγή στο tempo κ στο pause  χ 4 set μία φορά την εβδομάδα και το αποτέλεσμα να έχω δυο κομμάτια κρέας κολλημένα αριστερά κ δεξιά στο λαιμό μου  :-D 

post-212651-0-15360900-1425853383_thumb.jpg

και φαντάσου οτι την έβγαλα το πρωί πριν την προπόνηση , ήθελα να βγάλω και μετά αλλα το ξέχασα . 

Με ρωτάνε τη μυστική συνταγή άτομα που γυμνάζονται 5-6 χρόνια παραπάνω απότι εγώ και παλευουν με 2 και 3 ασκήσεις τραπεζοειδών και όταν τους λέω τι κάνω νομίζουν οτι τους δουλευω, επειδή ακόμα νομίζουν και λανθασμένα πως το περισσότερο σημαίνει και καλύτερο.
Αμ δε 

(εκτός αν μιλάμε για φαί λελ) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι έχω να κάνω απομονωτικές για traps κανά 6 μηνο κοντά και πάλι ίδιοι είναι (κλασικά, πάντα ήταν ανεπτυγμένοι). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.. τα κάνω με δύο δίσκους των 20kg απο 20reps και πάνω το κάθε set μέχρι να μου πέσουν απο τα χέρια με εναλλαγή στο tempo κ στο pause  χ 4 set μία φορά την εβδομάδα..

Κι' γω Nicoc με 20κιλους αλτήρες, 20 reps, 4 σετάκια. Αλλά μόνο μια φορά τη βδομάδα??

Λέω να το καθιερώσω 2 φορές τουλάχιστον σαν τελευταία άσκηση πριν τελειώσω το όποιο άλλο πρόγραμμα κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι' γω Nicoc με 20κιλους αλτήρες, 20 reps, 4 σετάκια. Αλλά μόνο μια φορά τη βδομάδα??

Λέω να το καθιερώσω 2 φορές τουλάχιστον σαν τελευταία άσκηση πριν τελειώσω το όποιο άλλο πρόγραμμα κάνω.

παίζουν πολλά ρόλο , ειναι και τι προπόνηση κάνεις , για παράδειγμα την δική μου λίγοι την βγάζουν και μπορούν να ακολουθήσουν και σχεδόν κανένας δεν μπορεί να κρατήσει καν τους 2 χ 20kg δίσκους γιατι εννοείται οτι ειναι άσκηση που την έχω τελευταία.  Πρέπει να δουλεύεις αυτά που μπορείς στην δεδομένη φάση και ότι βλέπεις οτι δουλευει επάνω σου. Ειναι μεγάλο λάθος να αντιγράφει ο ένας το τι κάνει ο άλλος κατα γράμμα γιατι το επίπεδο του καθενός μας καθορίζει τι ειναι καλύτερο την δεδομένη στιγμή και αυτό ισχύει και στην διατροφή (κάποιος που ξεκινάει να μαθαίνει να τρώει και προσπαθεί να φάει σαν αγωνιστικός πχ)

 

Βέβαια όπως είπαν κ απο πάνω μετράνε και οι υπόλοιπες ασκήσεις , όταν κάνω κωπηλατικές μεγάλα κιλά πχ 100 πλάτης κλπ όλα παίζουν το ρόλο τους αλλα οι 20kg δίσκοι ειναι υπέρ αρκετοί στην περίπτωση μου όπως βλέπεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νικο τρελανε κοσμο λενε....χαχαχα...

 

Παω και στην δουλεια και χω ενα μπαχλαμα μου λεει να παρατησω την γυμναστικη να το γυρισω στην νεα μοδα με ασκησεις του σωματος.

 

Λεω ναι φτασαμε σε γαματω επιπεδο και εμεινε να δοκιμασουμε αυτο..

 

Μου τα ελεγε ενω εγω εβαζα μεσα στο ψυγειο την σακουλα με τα φαγητα, λεει ολα αυτα θα τα φας, του λεω οχι τα εβγαλα βολτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ εγώ έχω μερικούς dreamkillers αποτυχημένους διαφόρων ηλικιών που απ τη ζήλια τους λένε ένα εκατομμύριο μαλακίες 
το μόνο που ήξεραν ηταν να κουνάνε βάρη και να κάνουν αλόγιστη χρήση φαρμάκων , τίποτα άλλο 
μπορεί να τους ακούσεις να λένε "τι και να γίνω μαλάκας για τη γυμναστική?" αναλύοντας την άποψη τους πως όσοι προσέχουν τι τρώνε ειναι μαλάκες , λένε λένε λένε , οτι όσοι είμαστε σε καλό επίπεδο κάνουμε υπερβολές κ οτι μετά δεν θα μπορούμε γιατι θα έχουμε οικογένειες κλπ

άσχετο αλλα αυτοί που τα λένε δεν έχουν οικογένεια και ειναι 50ρηδες με το label του αποτυχημένου , συνήθως παρακμιακοί τύποι , έχω γνωρίσει αρκετούς κ γενικά οι old school τέτοιων ηλικιών ειναι σκαλωμένοι κ νομίζουν οτι ξέρουν τα πάντα αρνούμενοι να διαβάσουν λίγο τι λέει η επιστήμη . (φυσικά όλοι με μικρά η μεγάλα προβλήματα υγείας ε) 

πρόσφατα έγινε ξανά ένα τέτοιο σκηνικό

 ξαφνικά απ το βάθος σκάω το γέλιο του joker(τουλάχιστον έτσι μου λένε οτι ακούγετε ), κρατιόμουν ώρα αλλα φώναζαν και άρχισα να εκνευρίζομαι γιατι θεώρησα πως ίσως έχω γίνει εγώ ο στόχος του "φωνάζω να τα ακούς" τους πλησιάζω και χωρίς ίχνος επιθετικότητας  τους ξεφτιλίζω με επιχειρήματα σε σημείο να παραδεχθούν και οτι έκαναν λάθος και να προσπαθούν να το σώσουν και λέω στον ένα , κοίτα λίγο στον καθρέφτη , κοίταξε μας και τους δύο
επειδή τρώω όπως τρώω και προπονούμε όπως προπονούμε είμαι έτσι κ εσύ είσαι έτσι , γιαυτό έχω δίκιο , νιώθεις ?

κοκκίνισε σαν το παντζάρι , σε άλλων δεν θα το έκανα αλλα το συγκεκριμένο άτομο έχει ξεφύγει



i dont give a fuck live , ο καθένας ας πει την παπαριά του , όσο με βλέπουν με κιάλια απλά ξεφτιλίζονται 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

63,26χλμ σήμερα, λίγο πιο χαλαρά από την προηγούμενη φορά, αλλά προς όφελος της κοπελιάς. Καλά ήταν, το επόμενο Σάββατο πάω για ανάβαση!

 

Τελικά, πρυτάνευσε η λογική. Εφόσον όλοι όσοι είχαν δηλώσει επιθυμία να έρθουν μαζί μου στην ποδηλασία, για τον έναν ή τον άλλο λόγο, άλλαξαν γνώμη, έμεινα μόνος μου. Στη σκέψη ότι μπορεί να μου συνέβαινε οτιδήποτε και να μην μπορούσαν να καλέσω βοήθεια, αποφάσισα να μην κάνω τη διαδρομή. Δεν έκατσα σπίτι όμως! 

 

Πήγα μια σύντομη ποδηλασία, της τάξης των 2 ωρών σε υψηλή ένταση και ήμουν ευχαριστημένος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ εγώ έχω μερικούς dreamkillers αποτυχημένους διαφόρων ηλικιών που απ τη ζήλια τους λένε ένα εκατομμύριο μαλακίες

το μόνο που ήξεραν ηταν να κουνάνε βάρη και να κάνουν αλόγιστη χρήση φαρμάκων , τίποτα άλλο

μπορεί να τους ακούσεις να λένε "τι και να γίνω μαλάκας για τη γυμναστική?" αναλύοντας την άποψη τους πως όσοι προσέχουν τι τρώνε ειναι μαλάκες , λένε λένε λένε , οτι όσοι είμαστε σε καλό επίπεδο κάνουμε υπερβολές κ οτι μετά δεν θα μπορούμε γιατι θα έχουμε οικογένειες κλπ

 

άσχετο αλλα αυτοί που τα λένε δεν έχουν οικογένεια και ειναι 50ρηδες με το label του αποτυχημένου , συνήθως παρακμιακοί τύποι , έχω γνωρίσει αρκετούς κ γενικά οι old school τέτοιων ηλικιών ειναι σκαλωμένοι κ νομίζουν οτι ξέρουν τα πάντα αρνούμενοι να διαβάσουν λίγο τι λέει η επιστήμη . (φυσικά όλοι με μικρά η μεγάλα προβλήματα υγείας ε)

 

πρόσφατα έγινε ξανά ένα τέτοιο σκηνικό

 

 

ξαφνικά απ το βάθος σκάω το γέλιο του joker(τουλάχιστον έτσι μου λένε οτι ακούγετε ), κρατιόμουν ώρα αλλα φώναζαν και άρχισα να εκνευρίζομαι γιατι θεώρησα πως ίσως έχω γίνει εγώ ο στόχος του "φωνάζω να τα ακούς" τους πλησιάζω και χωρίς ίχνος επιθετικότητας τους ξεφτιλίζω με επιχειρήματα σε σημείο να παραδεχθούν και οτι έκαναν λάθος και να προσπαθούν να το σώσουν και λέω στον ένα , κοίτα λίγο στον καθρέφτη , κοίταξε μας και τους δύο

επειδή τρώω όπως τρώω και προπονούμε όπως προπονούμε είμαι έτσι κ εσύ είσαι έτσι , γιαυτό έχω δίκιο , νιώθεις ?

κοκκίνισε σαν το παντζάρι , σε άλλων δεν θα το έκανα αλλα το συγκεκριμένο άτομο έχει ξεφύγει

 

 

i dont give a fuck live , ο καθένας ας πει την παπαριά του , όσο με βλέπουν με κιάλια απλά ξεφτιλίζονται

Δεν μπορω να ακουω να μου λεει δοκιμασα τα παντα powerlifting εφτασα να κανω σκουοτ 180 κικα και δεν ειχε να μου δωσει κατι παραπανω.. λεω τι να σου πω, εγω και μισο κιλο πανω να κανω σκουοτ την αλλη φορα παω πιο γκαυλωμενος, ε μου λεει δεν ειναι ετσι, πρεπει να κανει bodyweight ασκησεις, λεω καλα ναι.

 

Το βλεπω να φευγει και πηγαινε σαν παπια, λεω εσυ εκανες 180 κιλα σκουοτ δυο ενδεχομενα υπαρχουν ή γαμησες την μεση σου απο κακες τεχνικες ή μαλλον μου λες μαλακιες..

 

Δεν λεω και γω χτες που ειχα δικεφαλλα/τρικεφαλλα εκανα καμψεις μαζι με βυθισεις στο παγκο, αλλα δεν θα το κανω συνεχεια, ετσι για αλλαγη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ένα κομμάτι του μυαλού μου λέει ότι είμαι βλαμμένος που συνέχεια ανεβάζω βάρος στο Kettlebell.

 

Το άλλο προσμένει την επόμενη Κυριακή που θα πάω +2.

 

Σχιζοφρένεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ένα κομμάτι του μυαλού μου λέει ότι είμαι βλαμμένος που συνέχεια ανεβάζω βάρος στο Kettlebell.

 

Το άλλο προσμένει την επόμενη Κυριακή που θα πάω +2.

 

Σχιζοφρένεια :)

Αυτό. Keep up the good work!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ένα κομμάτι του μυαλού μου λέει ότι είμαι βλαμμένος που συνέχεια ανεβάζω βάρος στο Kettlebell.

 

Το άλλο προσμένει την επόμενη Κυριακή που θα πάω +2.

 

Σχιζοφρένεια :)

Γιαννη κανενα deload παιζει.. μην πεσεις αποτομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...