Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ένα κομμάτι του μυαλού μου λέει ότι είμαι βλαμμένος που συνέχεια ανεβάζω βάρος στο Kettlebell.

 

Το άλλο προσμένει την επόμενη Κυριακή που θα πάω +2.

 

Σχιζοφρένεια :)

έχεις δύο κόρες να παντρέψεις, κανόνισε ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εγω παντως μετα τα βαρη με το ζορι βγαζω κοιλιακοραχιαιους. Ο νους μου ειναι να λιωσω στο αεροβιο. Τι ζορια τραβαμε και μεις οι λιπανθρωποι.

Eιδικα εσυ εισαι πολυ χοντρη   τι να σου πω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να ακουω να μου λεει δοκιμασα τα παντα powerlifting εφτασα να κανω σκουοτ 180 κικα και δεν ειχε να μου δωσει κατι παραπανω.. λεω τι να σου πω, εγω και μισο κιλο πανω να κανω σκουοτ την αλλη φορα παω πιο γκαυλωμενος, ε μου λεει δεν ειναι ετσι, πρεπει να κανει bodyweight ασκησεις, λεω καλα ναι.

 

Το βλεπω να φευγει και πηγαινε σαν παπια, λεω εσυ εκανες 180 κιλα σκουοτ δυο ενδεχομενα υπαρχουν ή γαμησες την μεση σου απο κακες τεχνικες ή μαλλον μου λες μαλακιες..

 

Δεν λεω και γω χτες που ειχα δικεφαλλα/τρικεφαλλα εκανα καμψεις μαζι με βυθισεις στο παγκο, αλλα δεν θα το κανω συνεχεια, ετσι για αλλαγη...

τα κιλά δεν μου λένε ποτέ κάτι , ξέρω άτομο που κάνει 120kg squat εδώ και χρόνια , πάντα τα ίδια , έχει chicken legs , στήθος βάζει 100 κιλά κ ειναι ανύπαρκτο 

εγώ με 110kg squat πρήζομαι τόσο που δεν μπορώ να περπατήσω γιατι τα πόδια μου ακουμπάνε μεταξύ τους , ομείως και στήθος με 100kg set είναι έτοιμο να σκάσει

 

το θέμα ειναι πως δουλεύεις τα κιλά , όχι να τα κουνάς γιατι έτσι κ εγώ μπορώ να βάλω πολύ παραπάνω , να ξεχάσω τεχνική να ξεχάσω τα πάντα και να κάνω μια προπόνηση σαν πίθηκος , να γελάνε και οι τοίχοι 

 

σήμερα να καταλάβεις προς το τέλος της προπόνησης στήθους με ρώταγε ενας αν είμαι σε προετοιμασία για αγώνες , γελάω του λέω όχι ρε πλάκα κάνεις , μου λέει μπορείς να πάρεις μέρος αν θες , σκέψου το (για του χρόνου) αλλα πάλι γέλασα , του λέω για την καύλα μου γυμνάζομαι , ποιος τους χέζει τους αγώνες  

 

Είδα αρκετές ξινισμένες φάτσες γύρω μου αλλα κλαιν , να μου κόψουν την καλημέρα , έτσι κ αλλιώς αυτοί μου μιλάνε πρώτοι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο αν εχεις παρει πολλα και ληγμενα ταυτοχρονα .

δεν  ξέρω, αλλά σκέφτομαι να πάω να εγγραφώ σε latin-salsa σχολή χορού. 

Μετά τα squat και τα dl να ρίχνω και μια salsa

 

Το λες και ληγμένο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο να λεγεται..

 

Δεν εχουν.σημασια τι κιλα κανεις πχ εσυ και τι κιλα κανω εγω.

 

Μπορει τα οφελει να ναι παρομοια αλλα με διαφορετικα κιλα, διαφορετικη ενταση.

 

Δεν ξερω αλλα μερικοι ειναι κολλημενοι.

 

Αλλοι θελουν να ξεκινησουν τωρα και το καλοκαιρο να ναι οι ουαου.. ενω ολο το χειμωμα το παιζανε. Μετα καθονται και κραζουν αλλους, λεγοντας τι μπορει να παιρνει τι κανει αυτος να το κανουμε και μεις...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν  ξέρω, αλλά σκέφτομαι να πάω να εγγραφώ σε latin-salsa σχολή χορού. 

Μετά τα squat και τα dl να ρίχνω και μια salsa

 

Το λες και ληγμένο. 

Xoρευτριες απλα τα καλυτερα  γυναικεια σωματα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο να λεγεται..

 

Δεν εχουν.σημασια τι κιλα κανεις πχ εσυ και τι κιλα κανω εγω.

 

Μπορει τα οφελει να ναι παρομοια αλλα με διαφορετικα κιλα, διαφορετικη ενταση.

 

Δεν ξερω αλλα μερικοι ειναι κολλημενοι.

 

Αλλοι θελουν να ξεκινησουν τωρα και το καλοκαιρο να ναι οι ουαου.. ενω ολο το χειμωμα το παιζανε. Μετα καθονται και κραζουν αλλους, λεγοντας τι μπορει να παιρνει τι κανει αυτος να το κανουμε και μεις...

εμένα μου την σπάνε όσοι πάνε και κολλάνε μπροστά στους πάγκους με τους αλτήρες και δνε μπορείς να πάρεις αλτήρα. 

 

Xoρευτριες απλα τα καλυτερα  γυναικεια σωματα .

με νιώθω ιδανικά αλύγιστη/δύσκαμπτη για να χορέψω salsa 

θα νιώθω έξω από τα νερά μου !!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο να λεγεται..

 

Δεν εχουν.σημασια τι κιλα κανεις πχ εσυ και τι κιλα κανω εγω.

 

Μπορει τα οφελει να ναι παρομοια αλλα με διαφορετικα κιλα, διαφορετικη ενταση.

 

Δεν ξερω αλλα μερικοι ειναι κολλημενοι.

 

Αλλοι θελουν να ξεκινησουν τωρα και το καλοκαιρο να ναι οι ουαου.. ενω ολο το χειμωμα το παιζανε. Μετα καθονται και κραζουν αλλους, λεγοντας τι μπορει να παιρνει τι κανει αυτος να το κανουμε και μεις...

όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα αρκετές ξινισμένες φάτσες γύρω μου αλλα κλαιν , να μου κόψουν την καλημέρα , έτσι κ αλλιώς αυτοί μου μιλάνε πρώτοι 

 

Σε μια μέρα έχεις περισσότερες συναναστροφές στο gym από ότι έχω εγώ όλα αυτά τα χρόνια από τότε που πήγα πρώτη φορά 16 χρονών..

 

τόλμη και γοητεία είναι εκεί μέσα! 

 

------- 

 

Άσχετο, Φώτη είχες πει πέρυσι ότι είχες πάει μέχρι 92 και έκοψες για το καλοκαίρι στα 84. Ερώτηση σε εσένα και προς όλους, πόσα κιλά βάζετε και κόβετε μετά το χειμώνα? Πόσο καιρό παίρνει το κόψιμο?

 

εγώ αν και άνετα μπορώ να ξεφύγω και στα 95 -100 ακόμα (λόγω ύψους), είμαι συμμαζεμένος σχετικά. Φέτος ήδη 1 φορές από 82-86 και πίσω.. Τώρα είμαι 85 θα βάλω ένα κιλό ακόμα και μετά πίσω στα 82 για την δεύτερη φορά. Πάντως παίρνω αρκετό λίπος ανεξάρτητα πόσο σκληρά γυμνάζομαι. Βλέπω βεβαία πόλους στο gym που το χειμώνα γίνονται σαν μπαλόνια και το καλοκαίρι φέτες :D

 

Δεν νομίζω ότι αυτό που κάνω εγώ είναι το καλύτερο από άποψη αποτελέσματος αλλά έχω την εντύπωση οτι δεν είναι ότι καλύτερο για την υγεία να έχουμε μεταβολές +-10 κιλά μια φορά τον χρόνο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...