Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μηπως τρως λιγακι γρηγορα ? πριν καθησεις δηλαδη στο τραπεζι μηπως τα εχεις εξαφανισει ολα ? αν τρως κανονικα και κανονικες ποσοτητες τιποτα δεν συμβαινει καλα το πας ..

Τρωω κανονικές μερίδες και δεν τρωω γρήγορα, μασάω αρκετά.

Παλιότερα δεν το πάθαινα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Στο τρέξιμο τώρα που ανεβαίνουν και τα χιλιόμετρα παρατηρώ πως η αριστερή μου γάμπα σκληρένει πολύ πιο γρήγορα και γενικά τουμπανιάζει (με την κακή έννοια, μιας και μιλάμε για τρέξιμο που τα θες ελαφριά τα πόδια). Μήπως είναι αυτό που είχα διαβάσει από εδώ μέσα ότι είναι λόγο ίδιας κυκλικής φοράς που τρέχεις όλη την ώρα και δεν αλλάζεις κατεύθυνση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα ωμους κ μετα χερια η το αντιθετο? Εχω ακουσει οτι πρωτα κανεις χερια κ μετα ωμους γιατι λεει σχηματιζεται καλυτερα το χερι με αυτη τη σειρα.. :fear:

Εγω εδω και τοσα χρονια κανω το αντιθετο ομως για να μην εχω κουρασμενο τρικεφαλο στους ωμους.

 

Εσεις τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη θα κανεις χερια και μετα θα μπεις πχ να κανεις στρατιωτικες ... δεν νομιζω ουτε να βγακεις τα κιλα.που θες ουτε τις επαναληψεις που θες.

 

Γιατι παλι θα γυμναζεις χερια εμμεσα ομως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως λεω κ γω, δε θα εχεις την ιδια δυναμη κ αντοχη αν κανεις χερια πριν τους ωμους στα push-exercises.

Κιομως υπαρχουν πολλοι που λενε αυτο π ειπα για τον σχηματισμο του χεριου :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι που το λενε τι χερια και τι ωμους εχουν επρεπε να.αναρωτηθεις...

 

Και δεν σημαινει οτι επειδη δουλευει σε αυτους θα δουλεψει και σε σενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ειναι αυτοι που τα λενε ρε, απλα επειδη δεν το χω δοκιμασει κ λεω να το κανω καμια 4-5 προπονησεις ειπα μηπως ξερει κατι κανενας απο δω xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν γυμναζεις δυο ομαδες παιζεις παντα πρωτη  την μεγαλυτερη μυικα ομαδα επειδη στις ασκήσεις για τις μεγάλες μυϊκές ομάδες συμμετέχουν αναγκαστικά και μικρότεροι μύες ..  ετσι εάν γυμναζεις πρώτα τις μικρές μυϊκές ομάδες, αυτές θα είναι ήδη κουρασμένες, θα έχουν περιορισμένη ικανότητα συστολής, άρα και απόδοσης (πλατη - δικεφαλα πχ)!

τα χερια και τους ωμους μπορεις να τους γυμνασεις με οποια σειρα θελεις , κοιτα εσενα τι σε πιανει καλυτερα και ασε τους αλλους ..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη, έγινα το πρότυπό σου; Χα, κάτσε να δεις σε κανα μήνα που θα ανεβάσω φώτο από τα 71 μου κιλά :P

 

Σκατόκρυο is back, παρέα με βροχούλα. Ο φετινός χειμώνας δε λέει να φύγει ωρέ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες επαιξε πρωτη φορα το νεο προγραμμα.. Ο Γολγοθας θα το ονομασω :P

 

Πρωτη φορα εκανα ραχιαιους στον παγκο και φοβομουνα να σκυψω μπροστα μην ερθει τουμπα. Ειχαμε κανα πενταλεπτο συζητηση με τη κοπελια που προσπαθουσε να με πεισει οτι δεν εχει πεσει ποτε κανεις :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δημητρα μην μασας... οσο και να το φοβασαι δεν πεφτεις.

 

Αλλη παιρνουν παραμασκαλα και κανενα πεντακιλο και κανουν, ή ξαπλωνουν αναποδα, για κοιλιακους αλλα αυτο δεν στο συνιστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κ με μετονομασες :P .. Ενταξει μετα μου φυγε το θεμα ηταν το πρωτο σοκ :P

 

Εν τω μεταξυ ειχα κανει γεφυρα γλουτων στο bosu (ενα ποδι να παταει πανω & το αλλο τεντωμενο ψηλα), προβολλες & καθισματα με βαρος. Και παω μετα να κανω εκτασεις τετρακεφαλων στο μηχανημα . Οκ βγηκε το πρωτο σετ με μεγαααλη δυσκολια, με το ζορι σηκωνα το ποδι, το παρατησα.

Μετα εμαθα οτι ενα συμβολο που μου χε βαλει διπλα στην ασκηση ηταν για να τη κανω πρωτη :P

Λεω δε γκρινιαζα αδικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω απο ταχυτητα...

 

Σιγα σιγα να τις κανεις και βαρος βαζε οταν νιωθεις οτι τραβαει, πχ εγω θα το εκανα ενα σετ σαν ζεσταμα χωρις βαρος και μετα θα δοκιμαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαργαριτα θελεις να κανεις μια σουπερ ασκηση που σφιγγει τους ραχιαιους και κανει τον κορμο πετρα ?

ξαπλωσε σε εναν παγκο σαν και αυτον  μπρουμιτα  με τα ποδια σου να εξεχουν απο τον παγκο 

Pagkos-koiliakon--rachiaion-Pegasus-SUB-

και να εχεις μια κοπελα να βαλει στα ποδια σου μια μπαλα σαν και αυτην , και κρατα την οπως αυτη στην φωτο αλλα μπρουμιτα εννοειται

mcdc22_side_exercise_fitness_ball.jpg

 

κρατησου με τα χερια απο τον παγκο ψηλα και σηκωνε την μπαλα με τον κορμο σου αργα αργα προς τα πανω !

στην αρχη ια σε δυσκολεψει πολυ , οσο την κανεις ομως θα δεις σουπερ αποτελεσματα , πες στην γυμναστρια σου κ αν ξερει θα στην δειξει ! η μπαλα αναμεσα στα ποδια , οριζοντιονεσαι και την σηκωνεις πανω κατω μαζι με τον κορμο σου !  δοκιμασε ..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...