Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αδύνατο δεν με λές , εξάλλου είναι και ο λόγος που με αφορμή τον Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο πέρσι πήρα απόφαση να ξεκινήσω υγιεινή ζωή . Κρέπες , πίτσες , γύρους κλπ ουτε που βαζω στο στόμα (πάνω απο 8 μήνες εχω να δω τι γεύση έχουν ) .

Και μεταξύ άλλων είναι και ο λόγος που ξεκίνησα γυμναστήριο .

Προσπαθώ να χάσω κιλά περισσότερο , παρά να κάνω γράμμωση , ρεπς κλπ κλπ , δηλ δεν εχω στοχο να κανω τα τρελά που αναλύεις κάθε φορά , ούτε να γίνω τούμπανος .

 

Απλά σκέψου οτι ειμαι ενα ατομο που ανέκαθεν απο μικρό , αν με εβλεπε καποιος, ΔΕΝ θα με ελεγε αδύνατο , αλλά κανονικοστρουμπουλό .

Στη ζωη μου ειμαι γεμάτος με έντονα σκαμπανεβάσματα .

Σκέψου οτι Γ' Λυκειου που έδινα τα αθλήματα για στρατιωτικες σχολες , δεν ειχα παρει πρεφα οτι ημουν εκτως οριου , και σε 1 μηνα εραψα το στομα μου , επινα σκετο φραπε , σοδα , και νεροβτραστα , και εχασα 9 κιλά ,

Μετά , στα επόμενα 6 χρόνια στο πανεπιστημιο , πήρα 22 κιλά , και τώρα έχω χάσει τα 3 , Θέλω δηλαδή να χάσω αλλα 15-16 κιλά και θα είμαι υπερευτυχισμένος να φτάσω τα 90 ( ειμαι 105 τωρα )

 

Απλά επειδή είμαι ψηλός και όχι λιπώδης , αλλά περισσότερο μυώδη θα με έλεγες , γενικα το "γεμάτο" προφιλ μου ταιριάζει . Απλά θέλω να γίνω λίγο πιο ανθρώπινος . Και λέγοντας ανθρωπινος , εννοώ να νοιώθω πιο άνετα με τοσ ώμα μου .

Απλά δυστυχώς χάνω απίστευτα δύσκολα ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

εγω οροτεινω να μην κανεις αλλη μια μερα γυμναστικη στηθος. Που θα την χρειαζεσαι για ξεκουραση.

 

Γυρνα το σε upper lower ή fuel body. Τα αλλα ειναι τραβηγμενα ή αλλιως τα λεω προπονησεις για τα καλοκαιρι να πεταξουμε στηθος να ειμαστε ουαου.

 

Ποδια και ωμους δουκεψε να δεις διαφορα ...

 

Δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα γενικα μιλαω..

 

Αντωνη, πρεπει να.φας να συνιθισεις. Αλλιως ενα τιπ ειναι να τρως πχ σουποειδη φαγητα, οι υγρες τροφες αλλωστε ειναι οι πιο υπουλες δεν καταλαβαινεις ποσο τρως

Το να τα κοψεις ολα τελειως ειναι κακο..

 

Γι αυτο μετα ξαναπερνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι οπως εχω φτιαξει το προγραμμα τωρα κανω:

ποδια

ωμοι τρικεφαλα

πλατη

στηθος δικεφαλα

το καλύτερο για εμένα ειναι 1 ομάδα τη μέρα και να της αλλάζεις τον αδόξαστο 

περίμενε να σου δώσουν ιδέες και οι άλλοι αλλα έχε στο μυαλό σου οτι οι μυς αναπτύσσονται στην ξεκούραση και πως περισσότερο δεν σημαίνει πάντα και καλύτερο. 

 

 

Αδύνατο δεν με λές , εξάλλου είναι και ο λόγος που με αφορμή τον Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο πέρσι πήρα απόφαση να ξεκινήσω υγιεινή ζωή . Κρέπες , πίτσες , γύρους κλπ ουτε που βαζω στο στόμα (πάνω απο 8 μήνες εχω να δω τι γεύση έχουν ) .

Και μεταξύ άλλων είναι και ο λόγος που ξεκίνησα γυμναστήριο .

Προσπαθώ να χάσω κιλά περισσότερο , παρά να κάνω γράμμωση , ρεπς κλπ κλπ , δηλ δεν εχω στοχο να κανω τα τρελά που αναλύεις κάθε φορά , ούτε να γίνω τούμπανος .

 

Απλά σκέψου οτι ειμαι ενα ατομο που ανέκαθεν απο μικρό , αν με εβλεπε καποιος, ΔΕΝ θα με ελεγε αδύνατο , αλλά κανονικοστρουμπουλό .

Στη ζωη μου ειμαι γεμάτος με έντονα σκαμπανεβάσματα .

Σκέψου οτι Γ' Λυκειου που έδινα τα αθλήματα για στρατιωτικες σχολες , δεν ειχα παρει πρεφα οτι ημουν εκτως οριου , και σε 1 μηνα εραψα το στομα μου , επινα σκετο φραπε , σοδα , και νεροβτραστα , και εχασα 9 κιλά ,

Μετά , στα επόμενα 6 χρόνια στο πανεπιστημιο , πήρα 22 κιλά , και τώρα έχω χάσει τα 3 , Θέλω δηλαδή να χάσω αλλα 15-16 κιλά και θα είμαι υπερευτυχισμένος να φτάσω τα 90 ( ειμαι 105 τωρα )

 

Απλά επειδή είμαι ψηλός και όχι λιπώδης , αλλά περισσότερο μυώδη θα με έλεγες , γενικα το "γεμάτο" προφιλ μου ταιριάζει . Απλά θέλω να γίνω λίγο πιο ανθρώπινος . Και λέγοντας ανθρωπινος , εννοώ να νοιώθω πιο άνετα με τοσ ώμα μου .

Απλά δυστυχώς χάνω απίστευτα δύσκολα ,

όσο τρελά και αν σου φαίνονται αυτά που κάνω ειναι τόσο απλά , 40-50 λεπτά προπόνηση τη μέρα/5 φορές την εβδομάδα και αποφεύγω τα ψωμιά ;)

αν θες να χάσεις κιλά το κάνεις λάθος με το να τρως λίγο , θα νιώθεις αδύναμος , θα εξασθενίσεις το ανοσοπιειτικό σου σύστημα και δεν θα έχεις και αποτέλεσμα γιατι ο μεταβολισμός σου θα σέρνεται άρα δεν θα καίς. Ξέρεις τι ειναι να τρώει ο άλλος 2 μήλα τη μέρα και να μη χάνει γραμμάριο ? με γυμναστήριο και κόκα(όχι κόλα) , επειδή τον είχα ζήσει στο δίνω σαν ακραίο παράδειγμα , δεν ειναι παραμύθι , το σώμα μας έχει συστήματα να το προστατεύουν , αν δεν του δώσεις φαγητό θα κρατάει τα αποθέματα ενέργειας δουλεύοντας στο ρελαντί . 

 

όσο για τα κιλά μιλάς με κάποιον που ήταν αδύνατος σαν παιδί , στην εφηβεία κ μετά έφτασε τα 132 κιλά σε ύψος 1,72, έπεσε στα 65 χωρίς μυς(ποτέ δεν γυμνάστηκα πριν , ούτε στο σχολείο) και τώρα είμαι στα 80φευγα. Καταλαβαίνεις δηλαδή οτι αυτό που θες να κάνεις δεν ειναι κάτι τρελό και ακατόρθωτο . Τι νομίζεις οτι τρώω ? νερόβραστα ? λολ 

στη γράμμωση θα κόψω θερμίδα και δεν θα τρώω σαβούρα παρα κάθε 8 μέρες και όταν λέμε γράμμωση καλοκαίρι 

δεν είναι κάτι δύσκολο ούτε περίεργο αυτό που κάνουμε κ έχει αποτέλεσμα , αλλα ξέρουμε τι κάνουμε

όταν μ λες έκοψες το φαγητό έπινες φραπε-σόδα κ νερόβραστα ε λολ ρε αδερφέ 

καταρχάς τη σόδα κ τα αναψυκτικά όταν θες να χάσεις κιλά ξέχνα τα , νερό ,νερο και νερό ακόμα κ αν μιλάμε για light 

 

αν θες βάλε μια φωτογραφία σου και με ρούχα (καμια φανέλα όχι μπουφάν για χιόνια χαχαχ) και σβήσε πρόσωπο για να καταλάβουμε με ποιον μιλάμε κ να σε βοηθήσουμε καλύτερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ετσι οπως εχω φτιαξει το προγραμμα τωρα κανω:

ποδια

ωμοι τρικεφαλα

πλατη

στηθος δικεφαλα

το καλύτερο για εμένα ειναι 1 ομάδα τη μέρα και να της αλλάζεις τον αδόξαστο

περίμενε να σου δώσουν ιδέες και οι άλλοι αλλα έχε στο μυαλό σου οτι οι μυς αναπτύσσονται στην ξεκούραση και πως περισσότερο δεν σημαίνει πάντα και καλύτερο.

 

Αδύνατο δεν με λές , εξάλλου είναι και ο λόγος που με αφορμή τον Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο πέρσι πήρα απόφαση να ξεκινήσω υγιεινή ζωή . Κρέπες , πίτσες , γύρους κλπ ουτε που βαζω στο στόμα (πάνω απο 8 μήνες εχω να δω τι γεύση έχουν ) .

Και μεταξύ άλλων είναι και ο λόγος που ξεκίνησα γυμναστήριο .

Προσπαθώ να χάσω κιλά περισσότερο , παρά να κάνω γράμμωση , ρεπς κλπ κλπ , δηλ δεν εχω στοχο να κανω τα τρελά που αναλύεις κάθε φορά , ούτε να γίνω τούμπανος .

 

Απλά σκέψου οτι ειμαι ενα ατομο που ανέκαθεν απο μικρό , αν με εβλεπε καποιος, ΔΕΝ θα με ελεγε αδύνατο , αλλά κανονικοστρουμπουλό .

Στη ζωη μου ειμαι γεμάτος με έντονα σκαμπανεβάσματα .

Σκέψου οτι Γ' Λυκειου που έδινα τα αθλήματα για στρατιωτικες σχολες , δεν ειχα παρει πρεφα οτι ημουν εκτως οριου , και σε 1 μηνα εραψα το στομα μου , επινα σκετο φραπε , σοδα , και νεροβτραστα , και εχασα 9 κιλά ,

Μετά , στα επόμενα 6 χρόνια στο πανεπιστημιο , πήρα 22 κιλά , και τώρα έχω χάσει τα 3 , Θέλω δηλαδή να χάσω αλλα 15-16 κιλά και θα είμαι υπερευτυχισμένος να φτάσω τα 90 ( ειμαι 105 τωρα )

 

Απλά επειδή είμαι ψηλός και όχι λιπώδης , αλλά περισσότερο μυώδη θα με έλεγες , γενικα το "γεμάτο" προφιλ μου ταιριάζει . Απλά θέλω να γίνω λίγο πιο ανθρώπινος . Και λέγοντας ανθρωπινος , εννοώ να νοιώθω πιο άνετα με τοσ ώμα μου .

Απλά δυστυχώς χάνω απίστευτα δύσκολα ,

όσο τρελά και αν σου φαίνονται αυτά που κάνω ειναι τόσο απλά , 40-50 λεπτά προπόνηση τη μέρα και αποφεύγω τα ψωμιά ;)

αν θες να χάσεις κιλά το κάνεις λάθος με το να τρως λίγο , θα νιώθεις αδύναμος , θα εξασθενίσεις το ανοσοπιειτικό σου σύστημα και δεν θα έχεις και αποτέλεσμα γιατι ο μεταβολισμός σου θα σέρνεται άρα δεν θα καίς. Ξέρεις τι ειναι να τρώει ο άλλος 2 μήλα τη μέρα και να μη χάνει γραμμάριο ? με γυμναστήριο και κόκα(όχι κόλα) , επειδή τον είχα ζήσει στο δίνω σαν ακραίο παράδειγμα , δεν ειναι παραμύθι , το σώμα μας έχει συστήματα να το προστατεύουν , αν δεν του δώσεις φαγητό θα κρατάει τα αποθέματα ενέργειας.

 

όσο για τα κιλά μιλάς με κάποιον που ήταν αδύνατος σαν παιδί , στην εφηβεία κ μετά έφτασε τα 132 κιλά σε ύψος 1,72 και τώρα είμαι στα 80φευγα. Τι νομίζεις οτι τρώω ? νερόβραστα ? λολ

στη γράμμωση θα κόψω θερμίδα και δεν θα τρώω σαβούρα παρα κάθε 8 μέρες και όταν λέμε γράμμωση καλοκαίρι

δεν είναι κάτι δύσκολο ούτε περίεργο αυτό που κάνουμε κ έχει αποτέλεσμα , αλλα ξέρουμε τι κάνουμε

όταν μ λες έκοψες το φαγητό έπινες φραπε-σόδα κ νερόβραστα ε λολ ρε αδερφέ

καταρχάς τη σόδα κ τα αναψυκτικά όταν θες να χάσεις κιλά ξέχνα τα , νερό ,νερο και νερό ακόμα κ αν μιλάμε για light

 

αν θες βάλε μια φωτογραφία σου και με ρούχα (καμια φανέλα όχι μπουφάν για χιόνια χαχαχ) και σβήσε πρόσωπο για να καταλάβουμε με ποιον μιλάμε κ να σε βοηθήσουμε καλύτερα

Κοιτα , ημουν πανω απο το οριο στον Δεικτη Μαζας Σωματος , οποτε ηθελα να χασω καποια κιλα ισα ισα για να ειμαι εντος οριου για να μην με. Κοψουν στην εξεταση στο Νοσοκομείο . Ηταν εξορισμου δηλαδη "εξοδος μεσολογγιου" "διαιτα" .Απλα οπως ηταν αναμενομενο οσο γρηγορα τα εχασα αλλο τοσο γρηγορα και εις διπλουν τα ξαναπηρα με την σκατοζωη στο πανεπιστημιο .(Για φωτο ισως λιγο πιο μετα γτ τωρα αδυνατω)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αράξτε δεν χρειάζεται φωτογραφία , αλλα θα βοηθούσε 
Γνώμη μου προσπάθησε λιγο να φτιάξεις τη διατροφή σου , ειναι το σημαντικότερο πράγμα και μετά όταν τα χάσεις και έχεις ενα καλό μεταβολισμό κ υγεία θα νιώθεις πολύ καλύτερα. Μην βασανίζεσαι τζάμπα , μάθε να τρως να ησυχάσεις 4 life με το θέμα του βάρους  γιατι αν έχεις τον έλεγχο ακόμα και σκατοπεριόδους να περάσεις που τρως οτι νάνε κλπ μετά έρχεσαι στα ίσια σου σε χρόνο 0.


 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντωνη ασκηση κκαι καπακι ασκηση! μην ασχολεισαι με το προγραμμα κ αν θα κανεις πλατη η στηθος ! κανε περπατημα τρεξιμο βαρη οτιδηποτε σε κανει να ιδρωνεις και σου ανεβαζει σιγα σιγα τους παλμους , να κυκλοφορησει το αιμα  να φτιαξει ο μεταβολισμος και η ψυχολογια σου ! επισης σαλατες , βαλε πολλες σαλατες στην διατροφη σου πρασινες, μαρουλια, μπροκολα, σπανακια κ δωστου.πετα τελειως ψωμια λαδερα ζαχαρες και αλατια κ προσπαθησε να τρως  γευματα πλουσια σε πρωτεινη  κ σαλατεςς ! δεν υπαρχει ''χανω πολυ δυσκολα'' υπαρχει ''κανω τα σωστα πραγματα πολυ δυσκολα''

σιγα σιγα χωρις ανχος και πιεση χρονου  και θα γινεις αλλος ανθρωπος αντε και καλη επιτυχια !

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ 2-3 πραγματακια ειναι να προσεχεις. Αν απο αυτη την ηλικια χαλας ετσι το μεταβολισμο σου, σε δεκα χρονια δε θα μπορεις να χανεις ουτε γραμμαριο (οκ που λεει ο λογος)

 

Για να καψεις, πρεπει να φας ειναι νομος!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα χτες να κάνω superman extensions πάνω σε fitball... Ένα θα σας πω: challenge accepted! Πολύ δυσκολότερη άσκηση (σε εκτέλεση) από το να την κάνω στο μηχάνημα του γυμναστηρίου.

 

Ο λόγος; Απλός! Εάν δεν είμαι πλήρως συγκεντρωμένος στην εκτέλεση της άσκησης και στη διατήρηση της ισορροπίας μου, απλά.....κυλάω και πέφτω! Κορυφή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ασκήσεις που απαιτούν ισορροπία έχουν πολύ γούστο ;)

 

Θα δώσω στον πεθερό μου τον σιδερά να μου φτιάξει ένα Τ για να κάνω kettlebell με δίσκους. Έχω φτάσει ήδη από τα 8 στα 13 κιλά και ανεβαίνω, δε λέει να αγοράζω ένα για κάθε ξεχωριστό βάρος, είναι πολύ ακριβά τα άτιμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, ακουστε τι παθαινω εγω και προτινετε μου μια λυση...

 

Τρωω ανα τρεις ωρες, αρκετα καθαρα γευματα, π.χ. κοτοπουλο ψητο με σαλατα, σολομο με αγγουρι, μοσχαρι με σαλατα κλπ...

στις τρεις ωρες που τρωω ποτε δεν πειναω, δεν ζοριζομαι για να φαω αλλα δεν εχω και πολυ ορεξη. Μολις φαω και περασουν 15-20 λεπτα πειναω, πειναω πολυ... μαλλον... Π Ε Ι Ν Α Ω.

 

Αυτο εχει ξεκινησει εδω και 10 μερες περιπου και διαρκει για μιση με μια ωρα και μετα μου περναει και ξαναρχιζει 15-20 λεπτα μετα το επομενο γευμα.

 

ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ;;;;;;;;;;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως τρως λιγακι γρηγορα ? πριν καθησεις δηλαδη στο τραπεζι μηπως τα εχεις εξαφανισει ολα ? αν τρως κανονικα και κανονικες ποσοτητες  τιποτα δεν συμβαινει καλα το πας ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...