Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ το link για live streaming από powerlifting meet που γίνεται στο Arnold Classic: http://www.bodybuilding.com/fun/usa-powerlifting.html

 

Θα το πάνε από light weight μέχρι 120+ κιλά. Σχετικά γνωστοί που μπορεί να τους ξέρει κάποιος είναι ο Candito (στα 83 κιλά) και ο Layne Norton (93 κιλά). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

τελικά άρχισα πάλι βαριά squat γιατι με τη δοκιμή που έκανα σήμερα δεν είχα πρόβλημα με την μέση μου. Μάλλον επειδή δυνάμωσα τους κοιλιακούς μου και κοντεύω και χρόνο απο το χειρουργείο πλεον δεν πέφτει μεγάλο στρεσάρισμα στην μέση 
ε μέχρι 120kg χ 5 πήγα σήμερα (απ τα 90 που είχα βάλει όριο) και μου άρεσε , θυμήθηκα το παλιό συναίσθημα που μ έδινε. 
Αν είχα κ spotter ίσως δοκίμαζα παραπάνω αλλα δεν πειράζει , 30 κιλά πάνω απ τη μια προπόνηση στην άλλη ηταν αρκετά για να μην μπορώ να περπατήσω , όχι απο πόνο , απο πρήξιμο.

Μετά έπαιξα στα 100-150-170-190-210kg πρέσα επικλινή  και leg extention μέχρι 100 , όσα έχει δηλαδή . 

Ευχαριστήθηκα μετά απο καιρό προπόνηση ποδιών  
έλεγα μη ζορίζω τη μέση και τελικά δεν ζορίζεται άρα δεν υπάρχει λόγος να κρατάω πίσω 
Τώρα θα επαναφέρω και τα deadlifts γιατι ηταν η άσκηση που είχα στα 120 όταν squat καλά καλά δεν μπορούσα 80 τότε που ξεκίνησα σοβαρά βάρη 
μου έχει λήψει το τσίτωμα στους μυς απο DL

food intake = MASSIVE



 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

poyline ase ta running εσυ εισαι για diving εκει δινεις πολυ !

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

το diving δεν εμποδιζει το Running ουτε το gym.οταν θες τα προλαβαινεις ολα και ας δουλευεις και 10 ωρα.γυρισα απο δουλεια στις 6 πηγα για τρεξιμο και στις 04:00 σηκωνομε για ταξιδι για δουλεια.οπως λεω  μαρεσει ο υπνος αλλα εχω μαλωσει μαζι του τωρα τελευταια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το diving δεν εμποδιζει το Running ουτε το gym.οταν θες τα προλαβαινεις ολα και ας δουλευεις και 10 ωρα.γυρισα απο δουλεια στις 6 πηγα για τρεξιμο και στις 04:00 σηκωνομε για ταξιδι για δουλεια.οπως λεω  μαρεσει ο υπνος αλλα εχω μαλωσει μαζι του τωρα τελευταια.

 

Δικός μου είσαι εσύ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Ερωτηση. Ποσους κοιλιακους ειναι καλο να κανει ενας που παει σχεδον καθε μερα γυμναστηριο (4-5 φορες την εβδομαδα). Χωρια την σανιδα και χωρια την διατροφη. Απορια το εχω για να ξερω .!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως μετα τα βαρη με το ζορι βγαζω κοιλιακοραχιαιους. Ο νους μου ειναι να λιωσω στο αεροβιο. Τι ζορια τραβαμε και μεις οι λιπανθρωποι.

Χαχαχαχ εχεις πολυ λιπος εσυ ε? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε κανένα tip για να φανεί ο τραπεζοειδής από την πάνω μεριά? Παίζω ανασηκώσεις ώμων με αλτήρες κυρίως, αλλά προσπαθώ τελευταία να κάνω και κυκλικές κινήσεις. Αυτός εδώ καλά τα λέει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε κανένα tip για να φανεί ο τραπεζοειδής από την πάνω μεριά? Παίζω ανασηκώσεις ώμων με αλτήρες κυρίως, αλλά προσπαθώ τελευταία να κάνω και κυκλικές κινήσεις. Αυτός εδώ καλά τα λέει?

Τα shrugs (ανασηκώσεις) που κάνεις μιά χαρά είναι για την άνω μοίρα των τραπεζοειδών. Μαζί με διάφορες κωπηλατικές ασκήσεις και άρσεις θανάτου είσαι καλυμένος θεωρώ για τους traps.

 

Α...μην κάνεις κυκλικές κινήσεις...δεν έχει κανένα απολύτος νόημα εφόσον είσαι όρθιος. Μόνο πάνω κάτω την μπάρα/αλτήρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...