Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπαρχει θεμα ο γραπτος λογος παρεξηγειτε παντα και εχω αποτρεψει πολυ κοσμο απο το να παρει οτιδηποτε.Επισης αυτος που θα παρει μια τετοια ουσια προφανως και πρεπει να ειναι γυμνασμενος σε καλη φυσικη κατασταση και χωρις καρδιακα προβληματα αυτο ειναι ευθυνη δικη του.Απλα με τις καταλληλες γνωσεις γενετικα και ψυχολογικες αντοχες(πιστεψε με ειναι ψυχοφθορο πολυ) μπορεις να την βγαλεις καθαρη με τα ροιντς και οτι αλλο αυτο δεν σημαινει οτι θα πω στον αλλον πηγαινε και παρε ,συζητηση κανω.Το ειπα και πριν δεν επρεπε να ποσταρω ηταν λαθος δικο μου ποσταρα σε λαθος μερος και ατομα σε αυτο εχεις δικιο

οκ είμαστε κομπλέ

Μπορεί να είμαι κατά (για εμένα) αλλα δεν την λέω ούτε κράζω όποιους παίρνουν ουσίες και ξέρουν τι κάνουν αποδεχόμενοι μελλοντικά προβλήματα που ίσως εμφανίσουν 

απλά αυτό που είπες στο τέλος ηταν και το θέμα μου. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Φιλε μου δεν μπηκα εδω μεσα για να τσακωθω.Πεταξα μια σποντα για πλακα και αντιδρασατε λες και δεν ξερω εγω τι ειπα γιαυτο απαντησα στο αναλογο υφος.Τελοσπαντων οβερ and out απο μενα

μα μονο για πλακα μπορεις  να γραψεις κατι τετοιο , γι αυτο και απαντησα με πολλα χαχχχαχαχα αληθεια με εκανες κ γελασα  ρε φιλε !! μην το παρεις στραβα το εννοω το βρηκα πολυ αστειο και απορω γιατι εγινε τοσο μεγαλο θεμα !

-----

εντομεταξυ - μεταξυ μας  , τις μαλακιες που θα διαβασεις στο bb.gr  μιας και το ανεφερες δεν θα τις διαβασεις πουθνα αλλου ρε φιλος ! ο χαμος ο ιδιος μιλαμε  , κατω απο μιστερ Ελλας δεν γραφει εκει .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα μονο για πλακα μπορεις  να γραψεις κατι τετοιο , γι αυτο και απαντησα με πολλα χαχχχαχαχα αληθεια με εκανες κ γελασα  ρε φιλε !! μην το παρεις στραβα το εννοω το βρηκα πολυ αστειο και απορω γιατι εγινε τοσο μεγαλο θεμα !

-----

εντομεταξυ - μεταξυ μας  , τις μαλακιες που θα διαβασεις στο bb.gr  μιας και το ανεφερες δεν θα τις διαβασεις πουθνα αλλου ρε φιλος ! ο χαμος ο ιδιος μιλαμε .. 

ερίμι είχα νεύρα για άσχετο λόγο και του μίλησα λάθος 

το point ειναι όχι αναφορά ανοιχτά γιατι μας βλέπουν και παιδάκια :P

 

το bb.gr γιατί το αναφέρεις ? σχετικά με το θέμα που συζητούσαμε ή γενικά ? γιατι γενικά φαίνεται άδειο , ποιο πολύ παρεΐστικο οπότε μη σου κάνει εντύπωση xD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το bb.gr γιατί το αναφέρεις ? σχετικά με το θέμα που συζητούσαμε ή γενικά ? γιατι γενικά φαίνεται άδειο , ποιο πολύ παρεΐστικο οπότε μη σου κάνει εντύπωση xD

γιατι το ανεφερε εμεσα το παλικαρι πριν  στα μηνυματα που σβηστηκαν !

 

εχει και ατομα που το κατεχουν και το σκελος της εκγυμνασης και της διατροφης και των υπολοιπων απλα εχουν βαρεθει και δεν γραφουν πλεον.

ακριβως αυτο ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το "starvation mode" έχει να κάνει με πόσες θερμίδες τρως όχι με το πότε. Το if το κάνω για μεγάλα διαστήματα όταν κόβω λίπος κ όταν κανω recomp (6 μήνες +)

 

ολες τις μερες της ευδομαδας.

 

Α ναι? Εγω ηξερα απο παλιοτερα οτι το πρπει να γινεται 2 φορες το μηνα απλα σαν αποτοξινωση για να ενεργοποιησεις τον fasting μηχανισμο. Αν μπορω με ασφαλεια να το κανω καθε μερα οπως λες χωρις επιπτωσεις, βολευει. Θα ξεκιναω πρωτο γευμα στις 4 και θα τρωω μεχρι να κοιμηθω (εντος οριων παντα)

 

Επισης λεει καλο ειναι αν τη παλευεις απο θεμα ενεργειας να γυμναζεσαι και σε fasting γιατι καις λιπος εφοσον τροφη δεν εχεις. Για να δουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι? Εγω ηξερα απο παλιοτερα οτι το πρπει να γινεται 2 φορες το μηνα απλα σαν αποτοξινωση για να ενεργοποιησεις τον fasting μηχανισμο.

Δεν έχει τίποτα τοξικό ο οργανισμός σου για να χρειάζεται αποτοξίνωση. Ακόμη και να είχε, κάτι θα σου έλεγε. Δεν έχουμε τόσο χαζούς οργανισμούς...μόνο έξυπνα μυαλά που βγάζουν αυτά προς τα έξω μπας και κονομήσουν τίποτα από την τελευταία super "detox diet". 

 

 

Επισης λεει καλο ειναι αν τη παλευεις απο θεμα ενεργειας να γυμναζεσαι και σε fasting γιατι καις λιπος εφοσον τροφη δεν εχεις. Για να δουμε

Είναι χαζό να γυμναστείς όντας νηστικός. Άσε τα βάρη να κάνουν την δουλειά που έχουν να κάνουν (όχι να σου κάψουν λίπος αλλά να χτίσους/διατηρήσουν μυς) και άσε το έλλειμμα θερμίδων να δουλεύει κατά του λίπους. 

Α και για όποιον give a fuck και θέλει να διαβάσει ένα ωραίο άρθρο που αναπάντεχα για το θέμα έχει ~100 reference. Link.png Site: Why "clean eating" is a myth

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ερώτηση προς όλους , πότε κάνετε καλύτερη προπόνηση , όταν κάνει ζέστη ή όταν κάνει κρύο ? δοκίμασα δυο μέρες να πάω μεσημέρι στις 3ης για προπόνηση και το μετάνιωσα(χειμώνα δεν έχω πρόβλημα , αλλα τώρα κάνει πολύ ζέστη κ έχει κ κόσμο εκείνη την ώρα , φούρνος φάση)  , οπότε τώρα ψάχνομαι μήπως για καλοκαίρι πηγαίνω πριν τη δουλειά , αλλα θα ήταν καλύτερα να πηγαίνω αργά το μεσημέρι με απόγευμα περίπου λόγο fasting

:"S
im confused xD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ερώτηση προς όλους , πότε κάνετε καλύτερη προπόνηση , όταν κάνει ζέστη ή όταν κάνει κρύο ? δοκίμασα δυο μέρες να πάω μεσημέρι στις 3ης για προπόνηση και το μετάνιωσα(χειμώνα δεν έχω πρόβλημα , αλλα τώρα κάνει πολύ ζέστη κ έχει κ κόσμο εκείνη την ώρα , φούρνος φάση)  , οπότε τώρα ψάχνομαι μήπως για καλοκαίρι πηγαίνω πριν τη δουλειά , αλλα θα ήταν καλύτερα να πηγαίνω αργά το μεσημέρι με απόγευμα περίπου λόγο fasting

 

:"S

im confused xD

Χειμώνα ftw. Δεν μου αρέσει που δεν μου αρέσει το καλοκαίρι (σε σχέση με τον χειμώνα), βάλε και την προπόνηση μαζί είναι ας τα να πάνε. Επίσης αυτό το πράγμα με τον ιδρώτα δεν το μπορώ με τίποτα. Α και το νερό...κανονικά πίνω bcaa's μέσα στην προπόνηση προφανώς όχι γιατί είμαι φοβο-καταβολικός αλλά επειδή αν είναι να πάρω νερό μαζί μου θα είναι 1,5 λίτρο για προπόνηση 40 λεπτών και δεν μου αρέσει να πηγαίνω τουαλέτα μέσα στην μέση της προπόνας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω χειμώνα....τώρα που καλοκαιριάζει καλύτερα πρωί με την δροσιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ερώτηση προς όλους , πότε κάνετε καλύτερη προπόνηση , όταν κάνει ζέστη ή όταν κάνει κρύο ? δοκίμασα δυο μέρες να πάω μεσημέρι στις 3ης για προπόνηση και το μετάνιωσα(χειμώνα δεν έχω πρόβλημα , αλλα τώρα κάνει πολύ ζέστη κ έχει κ κόσμο εκείνη την ώρα , φούρνος φάση)  , οπότε τώρα ψάχνομαι μήπως για καλοκαίρι πηγαίνω πριν τη δουλειά , αλλα θα ήταν καλύτερα να πηγαίνω αργά το μεσημέρι με απόγευμα περίπου λόγο fasting

 

:"S

im confused xD

 

Όταν δεν κάνει τίποτα από τα δύο :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...