Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να το δοκιμάσεις όσον αφορά το cut δεν έχω ακούσει κάποιον που το δοκίμασε να λέει κάτι αρνητικό. Εγώ το κάνω 2 χρόνια τώρα, αλλά στο bulking δεν λέει, επειδή η ποσότητα φαγητού είναι μεγάλη καλύτερα να μοιράζεται παραπάνω. 

ναι για κανα 3άρι γεύματα λέω , θα μου λύσει τα χέρια απο πολλές απόψεις κ αν έχει κ καλό αποτέλεσμα ακόμα καλύτερα :P

 

ρε νικολα που περιπου εισαι 40 λεπτα απο την πατρα ? 

pm :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Παντα μετα την προπονηση τα γευματα? Η μπορεις να φας ας πουμε το 1 απο τα 3 

κανα δυωρο πριν την προπονηση?

 

μετά την προπόνηση οι περισσότερες θερμίδες της ημέρας. Πολύ καλά είναι πχ 25% θερμίδες της ημέρας πριν την προπόνηση, και 75% μετά

 

εξαρτάται πολύ πάντως από το πότε κάνεις προπόνηση κτλ.. πχ αν πας για προπόνηση 8 το βράδυ είναι λογικό να φας περισσότερο κατά την διάρκεια της μέρας και ένα γεύμα μόνο μετά την προπόνηση. Ειναι αυτονόητα αυτά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ  ! απο περιεργεια ρωτησα να δω ποιες περιοχες ειναι κοντα στο 40λεπτο απο πατρα :)

 

αν πας πρωί με λεωφορείο μέχρι τις 7 φτάνεις στα 15 λεπτά (+15 που αράζει στο τέρμα ) = 30min

για να είσαι γύρω στις 8 κέντρο κάνεις 40 λεπτά άνετα :P

μετά το άνετο ειναι να μπεις στις 2 που όλοι βγαίνουν απο Πάτρα και πάει ντουφέκι 

 

σκέψου μόνο οτι τρώω +15 λεπτά που ειναι το άραγμα γιατι σκέφτηκαν να αλλάξουν το τέρμα και να το πάνε σε μια άκυρη περιοχή που ανεβαίνει λίγος κόσμος συνήθως λολολολολ

άρα θα ήθελα 15 λεπτά ή το πολύ 25 και κάνω 30 με 40+ γιατι πάνε με το ρολόι τα λεωφορεία τώρα (τουλάχιστον φτιάχτηκε το μόνιμο πρόβλημα να περνάνε 15 λεπτά πριν 15 λεπτά μετά).

 

Αλλα κλαιν θα πάρω ρόδα μέσα στους επόμενους 3ης μήνες οπότε κάνω υπομονή  B)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά την προπόνηση οι περισσότερες θερμίδες της ημέρας. Πολύ καλά είναι πχ 25% θερμίδες της ημέρας πριν την προπόνηση, και 75% μετά

 

εξαρτάται πολύ πάντως από το πότε κάνεις προπόνηση κτλ.. πχ αν πας για προπόνηση 8 το βράδυ είναι λογικό να φας περισσότερο κατά την διάρκεια της μέρας και ένα γεύμα μόνο μετά την προπόνηση. Ειναι αυτονόητα αυτά. 

 

Οκ και τελευταια ερωτηση ποσες φορες το μηνα το κανεις

 

Το θεμα ειναι να μη το συνηθισει ο οργανισμος και νομιζει οτι εισαι σε starvation mode και αρχισει να καιει το κρεας για να σου κραταει το λιπος για επιβιωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οκ και τελευταια ερωτηση ποσες φορες το μηνα το κανεις

 

Το θεμα ειναι να μη το συνηθισει ο οργανισμος και νομιζει οτι εισαι σε starvation mode και αρχισει να καιει το κρεας για να σου κραταει το λιπος για επιβιωση

το κανει εδω και 2 χρονια. ΤΟ IF ειναι πρωτοκολλο διατροφης οχι διαιατα! πως ειναι το να τρως πχ καθε 3 ωρες αυτο ενα πραγμα! Δηλαδη δεν το κανεις μερικες φορες το μηνα το κανεις καθε μερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες! Οπως καθε χρόνο ετσι και φετος πρόκειται να ξαναποσταρω την ιδια ερώτηση :P

 

Γιατι δεν φεύγει η μαμημενη κοιλια, ή εστω να παρουμε κανα λιπος σε αλλα μερη του σώματος!??? Μα πως ειναι δυνατον να συνοδεύονται ολα εκει περα, και ολα τα υπόλοιπα μερη του σώματος να παραμένουν ακριβώς ιδια >.>

 

Ναι γοητεία το ξερω, αλλα νομίζω οτι αρχίζω και ξεπερναω τα ορια, περσι ημουν 5ου μηνα κοιλια έγκυους, φετος ειμαι 7ου-8ου! Ολο το υπόλοιπο σωμα ειναι λεπτο/φυσιολογικό θα ελεγα. First world problems το ξερω αλλα.. Με 9ωρες καθιστικης δουλειας, με πελάτης of the month σε καθε σουβλατζιδικο τριγυρω οχι πως απορω που είμαι ετσι οπως είμαι αλλα παλια που ειχα δοκιμάσει μια μικρή προσπάθεια δεν έβλεπα αποτέλεσμα στο σημειο που ήθελα και τα παράτησα.

Δεν ψάχνω λύσεις, μιας και απο μενα καθαρα εξαρτάται απλα μονο γνώμες/συμβουλές για οτι εχετε ακούσει

περι αποτελεσματικοτητας μείωσης του τοπικου κοιλιακου λίπους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωρίζω οτι δεν ειναι εφικτο να χάσεις απο μεμονωμένα μερη του σώματος. Ποια tips υπάρχουν που θα βοηθήσουν (και) στην μειωση της κοιλιάς?

 

Και έχουμε τον Elliot, να λεει κομμένη η ζάχαρη. Η ζάχαρη..! Μπορεί να φαω γλυκο 1 φορά το μήνα, μπορει σοκολάτα να μην φαω καθόλου... Αλλα ειναι δυνατον να κατέβει κατω ο καφες χωρις ζάχαρη? Μια φορά δοκίμασα και πέρασε ολη η παιδική μου ηλικία απο μπροστα μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΘΑΡΗ 


2) ΑΣΚΗΣΗ ΜΕ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΕΥΞΗ ΜΥΙΚΗΣ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗΣ ΣΥΝ ΑΕΡΟΒΙΑ 


τα πάντα είναι επιτεύξιμα αρκεί να τα θες. Για τον καφέ δοκίμασε γλυκαντικό στέβια. και σιγά σιγά ελάττωσε το. 

Από την παιδική μου ηλικία έπινα γάλα πάντα στο πρωινό. δεν μπορείς να φανταστείς πόσο μου κακοφαίνεται που το σταμάτησα. όχι επειδή καιγόμουν, αλλά επειδή το είχα συνήθισει..... όλα τα καταφέρνεις αρκεί να τα θες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Από την παιδική μου ηλικία έπινα γάλα πάντα στο πρωινό. δεν μπορείς να φανταστείς πόσο μου κακοφαίνεται που το σταμάτησα. όχι επειδή καιγόμουν, αλλά επειδή το είχα συνήθισει..... όλα τα καταφέρνεις αρκεί να τα θες 

 

Γιατι το εκοψες? Εκοψες γενικα γαλακτοκομικα η απλα γαλα?Ρωταω γιατι απο πολλους το ακουω οταν αρχιζουν διατροφες.

Γαλα δεν πινω αλλα 2 γιαουρτια την μερα τα τρωω . Ειδικα για βραδυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το εκοψες? Εκοψες γενικα γαλακτοκομικα η απλα γαλα?Ρωταω γιατι απο πολλους το ακουω οταν αρχιζουν διατροφες.

Γαλα δεν πινω αλλα 2 γιαουρτια την μερα τα τρωω . Ειδικα για βραδυ

δεν είναι και τόσο καθαρή πηγή πρωτεϊνης. Προτίμησα να βάλω αυγά. Ευκολοχώνευτα και καλύτερη θρεπτική αξία. 

Γενικά στη φάση γράμμωσης θα ακούσεις πολλά, Χ σε γαλακτοκομικά, σε φρούτα, focus σε ψάρι πατάτα. 

το θέμα είναι, είσαι σε φάση να μπεις σε περίοδο γράμμωσης; 

Μπορείς να τακτοποιήσεις τη διατροφή σου με καθαρότερες τροφές, να πέσεις υποθερμιδικά και να δώσεις έμφαση σε αερόβιο. 

πολλά μπορείς, το θέμα είναι σε τι είσαι διατεθειμένος να αφοσιωθείς και το σώμα σου σε τι επίπεδο είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ και τελευταια ερωτηση ποσες φορες το μηνα το κανεις

 

Το θεμα ειναι να μη το συνηθισει ο οργανισμος και νομιζει οτι εισαι σε starvation mode και αρχισει να καιει το κρεας για να σου κραταει το λιπος για επιβιωση

 

το "starvation mode" έχει να κάνει με πόσες θερμίδες τρως όχι με το πότε. Το if το κάνω για μεγάλα διαστήματα όταν κόβω λίπος κ όταν κανω recomp (6 μήνες +)

 

ολες τις μερες της ευδομαδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...