Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 μηνας απο το ξεκινημα με 2 εβδομαδες χωρις προπονηση και μια ξεσκισματος στο φαι (μεσα στο πασχα)
και βρισκομαι στο -7 . Ξερω οτι ειναι αρχη κ μπλα μπλα αλλα εγινε η αρχη και συνεχιζουμε γερα  :-)  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Κοίτα μη χάνεις μόνο κιλά γιατί το να γίνεις από χοντρός αγύμναστος --> κοκαλιάρης αγύμναστος δεν είναι και τίποτα σπουδαίο. Όλη μου τη ζωή ήμουν εκεί, δε λέει. :)

 

Από ποστάρισμα του Ben Pakulski: 

 

Do you put on body fat just by looking at a cupcake?
Here is a list of things that are effective to improve insulin sensitivity:
- Cinnamon Extract 500mg-3g morning and post workout (goes perfectly on your post workout carbs, sweet potatoes, rice, etc)
-Chromium Polynicotinate 100-200mg morning and post workout
- Alpha Lipoic Acid (R-ALA) 100-300mg morning, and post workout
- Fish Oil 1g-10g three times daily (more if you have higher BF %)
- Banaba Leaf Extract 200-400mg twice daily with carbohydrates
- Fenugreek 400-800mg twice daily
- Magnesium 200-400mg twice daily

 

Ρε φίλε, σκέτο φαρμακείο η καθημερινότητά του. Ούτε οι ετοιμοθάνατοι στα νοσοκομεία δεν έχουν τέτοια λίστα με φάρμακα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα μη χάνεις μόνο κιλά γιατί το να γίνεις από χοντρός αγύμναστος --> κοκαλιάρης αγύμναστος δεν είναι και τίποτα σπουδαίο. Όλη μου τη ζωή ήμουν εκεί, δε λέει. :)

 

Από ποστάρισμα του Ben Pakulski: 

 

Do you put on body fat just by looking at a cupcake?

Here is a list of things that are effective to improve insulin sensitivity:

- Cinnamon Extract 500mg-3g morning and post workout (goes perfectly on your post workout carbs, sweet potatoes, rice, etc)

-Chromium Polynicotinate 100-200mg morning and post workout

- Alpha Lipoic Acid (R-ALA) 100-300mg morning, and post workout

- Fish Oil 1g-10g three times daily (more if you have higher BF %)

- Banaba Leaf Extract 200-400mg twice daily with carbohydrates

- Fenugreek 400-800mg twice daily

- Magnesium 200-400mg twice daily

 

Ρε φίλε, σκέτο φαρμακείο η καθημερινότητά του. Ούτε οι ετοιμοθάνατοι στα νοσοκομεία δεν έχουν τέτοια λίστα με φάρμακα!

Χαχα Γιάννη το είδα κι εγώ στο fb. Κάπως πρέπει να βγει το ψωμί του ανθρώπου  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα μη χάνεις μόνο κιλά γιατί το να γίνεις από χοντρός αγύμναστος --> κοκαλιάρης αγύμναστος δεν είναι και τίποτα σπουδαίο. Όλη μου τη ζωή ήμουν εκεί, δε λέει. :)

 

χοντρος ναι..... αγυμναστος οχι ιδιαιτερα . Τοσα χρονια μπασκετ, βαρη κτλ Τα τελευταια 3 χρονια σαν φοιτητης πηρα γυρω στα 25-30 κιλα.

Ευτυχως ειμαι ψηλος (1.90 ) και ειμαι ανοικτος σε πλατες κτλ  και αν και 130 κατι κιλα κανεις δεν με εχει πει  χοντρο . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ετυχε ποτε στη ζωη μου να ριξω ουτε μια μπουνιτσα :P
εκτος απο 2α γυμνασιου που ειχα φαει μια γερη αγκονια στη μυτη και κληρωνομησα ενα στραβο διαφραγμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία έρευνα που αφορά αθλητές και τον ύπνο. 

 

Ολόκληρη η έρευνα εδώ: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4008810/pdf/40279_2014_Article_147.pdf

 

Και εδώ τα practical applications για όποιον έχει θεματάκια: http://postimg.org/image/quebgk4fp/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χοντρος ναι..... αγυμναστος οχι ιδιαιτερα . Τοσα χρονια μπασκετ, βαρη κτλ Τα τελευταια 3 χρονια σαν φοιτητης πηρα γυρω στα 25-30 κιλα.

Ευτυχως ειμαι ψηλος (1.90 ) και ειμαι ανοικτος σε πλατες κτλ  και αν και 130 κατι κιλα κανεις δεν με εχει πει  χοντρο . 

 

Άλλο γυμνασμένη καρδιά κι άλλο αυξημένη μυική μάζα. Όσον αφορά την υγεία, σημαντικότερο είναι το πρώτο, όσον αφορά την αισθητική το δεύτερο. Σ' αυτό αναφερόμουν :). Άμα κάνεις χρόνια βάρη, προφανώς υπάρχει μυική μάζα που περιμένει να αναδειχθεί μόλις εξαφανιστεί το λίπος από πάνω που την καλύπτει σαν κουβέρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα απλα να επισημανω ηθελα τη κατασταση μου. Δεν εκανα χρονια βαρη απλα τα 5-6 χρονια σε ομαδα μπασκετ καναμε και βαρη.
Απλα δεν ειμαι λαπας ...εχω καλη μυικοτητα σχετικα παντα..... αν και ντρουλης :P , αλλα απο φυσικη κατασταση (καρδια  οπως λες ) μας φαγαν τα ποτα και τα πιτογυρα στις 4 :P

@wizzy τιποτα μωρε ....τι να τον κανεις τον 1ο ξαδερφο?απλα του ελειπε για καμια βδομαδα  το ωραιο το δοντακι διπλα απο τα μπροστινα δοντια  απο μια δικη μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δεν κάνει τίποτα από τα δύο :)

ναι αλλα είπα μεταξύ των δύο , όταν δεν κάνει τίποτα απ τα δύο λογικό ειναι να μην έχει κανένας πρόβλημα    :-) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...