Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

Εγω δηλαδη που κανω στηθος τη δευτερα και χερια την παρασκευη ειναι "λαθος" ? Εννοω πιστευεις οτι μπορει να ειναι κ αυτο παραγοντας του οτι εχω πεσει σε παγκο συγκεκριμενα? Ψαχνω να βρω αιτιες που επεσα τοσο πολυ σε δυναμη μεσα σε 2-3 μηνες αν και πιστευω πως κατα 90% φταιει που εχασα 15 κιλα (απο 95 πηγα 80) και το οτι κανω χαλια διατροφη λογω τσεπης.

Πολυ χαμηλο intake πρωτεϊνης και ασταθης σε γευματα και συχνοτητα..

πιστευεις δεν εισια σιγουρος δηλαδη?

Γιατι δεν ξερω τι εχουν μεσα και πως κατασκευαστηκαν.

ε μα ναι γιατι ολα τα αλλα που τρωμε ξερουμε τι και πως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δηλαδη που κανω στηθος τη δευτερα και χερια την παρασκευη ειναι "λαθος" ? Εννοω πιστευεις οτι μπορει να ειναι κ αυτο παραγοντας του οτι εχω πεσει σε παγκο συγκεκριμενα? Ψαχνω να βρω αιτιες που επεσα τοσο πολυ σε δυναμη μεσα σε 2-3 μηνες αν και πιστευω πως κατα 90% φταιει που εχασα 15 κιλα (απο 95 πηγα 80) και το οτι κανω χαλια διατροφη λογω τσεπης.

Πολυ χαμηλο intake πρωτεϊνης και ασταθης σε γευματα και συχνοτητα..

Problem detected.

 

Ίσα ίσα αν κάνεις σωστό programming το αυξημένο frequency θα σε ανεβάσει δεν θα σε ρίξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Problem detected.

 

Ίσα ίσα αν κάνεις σωστό programming το αυξημένο frequency θα σε ανεβάσει δεν θα σε ρίξει. 

Και γω αυτο πιστευω αλλα θελει και καλη διατροφη για να δουλεψει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε μα ναι γιατι ολα τα αλλα που τρωμε ξερουμε τι και πως!

 

Καλό θα ήταν να ξερουμε. Ενιγουει όπου υπάρχει πιο φυσικός και ασφαλής τρόπος τον προτιμώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω αυτο πιστευω αλλα θελει και καλη διατροφη για να δουλεψει :P

Διάλεξες κι εσύ πάντως το lift που έχει την μεγαλύτερη συσχέτιση με το σωματικό βάρος.

 

Πάντως για να ελέγξεις αν όντως έγινες πιό αδύναμος ακόμη και με τα κιλά που έχασες, υπολόγισε το wilk's score σου (πάτα wilk's score calculator) και βάλε τα νούμερα που είχες στα 95 και στα 80...μπορεί και να βελτιώθηκες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλό θα ήταν να ξερουμε. Ενιγουει όπου υπάρχει πιο φυσικός και ασφαλής τρόπος τον προτιμώ. 

 

 

γενικα στο θεμα ηλεκτορλυτων εγω εχω καταληξει οτι για βαρη δεν χρειαζεαι. Αν τρεχεις,κανεις ποδηλατο και γενικα τετοια αθληματα αντοχης που διαρκουν ωρες τοτε και μονο τα χρειαζεσαι! Για ολα τα αλλα υπαρχει το νερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δηλαδη που κανω στηθος τη δευτερα και χερια την παρασκευη ειναι "λαθος" ? Εννοω πιστευεις οτι μπορει να ειναι κ αυτο παραγοντας του οτι εχω πεσει σε παγκο συγκεκριμενα? Ψαχνω να βρω αιτιες που επεσα τοσο πολυ σε δυναμη μεσα σε 2-3 μηνες αν και πιστευω πως κατα 90% φταιει που εχασα 15 κιλα (απο 95 πηγα 80) και το οτι κανω χαλια διατροφη λογω τσεπης.

Πολυ χαμηλο intake πρωτεϊνης και ασταθης σε γευματα και συχνοτητα..

Μπα χλωμο εχεις δυο μερες αναρωσης και τον χρησιμοποιεις σαν δευτερευον μυ στον παγκο.Οτι σου ειπε και ο απο πανω εχασες πολλα κιλα αρα και μυικο ιστο+χαμηλη πρωτεινη+ασταθη γευματα συχνοτητα=καταβολισμος=απωλεια μυικης μαζας.Εγω ποτε δεν εκανα χερια μονα τους παντως εβαζα τα δικεφαλα μετα το στηθος και τα τρικεφαλα μετα την πλατη(ακομα αυτο κανω δηλαδη).Ο φυσικος θα χασει και καποια δυναμη με την απωλεια βαρους και την διαιτα δεν γινετε αλλοιως

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι, συναγωνιστές, δεν χάνονται αυτά τα τελευταία 4 κιλά, για κανενα π0)(στΗ λόγο.

Αν δεν τρως τραγικά λίγες θερμίδες τότε ρίξε λίγες ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάλεξες κι εσύ πάντως το lift που έχει την μεγαλύτερη συσχέτιση με το σωματικό βάρος.

 

Πάντως για να ελέγξεις αν όντως έγινες πιό αδύναμος ακόμη και με τα κιλά που έχασες, υπολόγισε το wilk's score σου (πάτα wilk's score calculator) και βάλε τα νούμερα που είχες στα 95 και στα 80...μπορεί και να βελτιώθηκες.

Πρωτη φορα το βλεπω αυτο, καλη φαση :P Δε νομιζω να βελτιωθηκα παντως..

 

Παγκος πριν

(m) [email protected] BW = 62.50

Παγκος μετα

(m) [email protected] BW = 61.44

 

Squats πριν

(m) [email protected] BW = 81.25

Squats μετα

(m) [email protected] BW = 68.27

 

 

 

 

 

Μπα χλωμο εχεις δυο μερες αναρωσης και τον χρησιμοποιεις σαν δευτερευον μυ στον παγκο.Οτι σου ειπε και ο απο πανω εχασες πολλα κιλα αρα και μυικο ιστο+χαμηλη πρωτεινη+ασταθη γευματα συχνοτητα=καταβολισμος=απωλεια μυικης μαζας.Εγω ποτε δεν εκανα χερια μονα τους παντως εβαζα τα δικεφαλα μετα το στηθος και τα τρικεφαλα μετα την πλατη(ακομα αυτο κανω δηλαδη).Ο φυσικος θα χασει και καποια δυναμη με την απωλεια βαρους και την διαιτα δεν γινετε αλλοιως

Στον πρωτο χρονο που ξεκινησα το γυμναστηριο αυτο εκανα και δεν ενιωθα οτι τα χερια μου ειχαν βελτιωση.

Μετα διαβασα καπου οτι τα χερια θελουν τη δικη τους μερα για να "παρουν", το δοκιμασα και ειχε αποτελεσμα.Μεχρι ενα σημειο βεβαια γιατι τωρα οπως ειπα και πριν, μου φαινεται πως εχω παρει την κατω βολτα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτη φορα το βλεπω αυτο, καλη φαση :P Δε νομιζω να βελτιωθηκα παντως..

 

Παγκος πριν

(m) [email protected] BW = 62.50

Παγκος μετα

(m) [email protected] BW = 61.44

 

Squats πριν

(m) [email protected] BW = 81.25

Squats μετα

(m) [email protected] BW = 68.27

 

 

 

 

 

Στον πρωτο χρονο που ξεκινησα το γυμναστηριο αυτο εκανα και δεν ενιωθα οτι τα χερια μου ειχαν βελτιωση.

Μετα διαβασα καπου οτι τα χερια θελουν τη δικη τους μερα για να "παρουν", το δοκιμασα και ειχε αποτελεσμα.Μεχρι ενα σημειο βεβαια γιατι τωρα οπως ειπα και πριν, μου φαινεται πως εχω παρει την κατω βολτα :P

Ο Πάγκος δεν είναι τόσο τραγικός. Τα squat όμως πήραν την κάτω βόλτα...σαν να σταμάτησες να προπονείσαι. 

 

Άρχισε να αυξάνεις την συχνότητα όπου βλέπεις μένεις στάσιμος. Βάλε και 2η μέρα χέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες πηγα μαζι με την κοπελα μου, πηραμε μια σαλατα ενα κοτοπουλο σουβλας 1.100, τα τσακισαμε, ενα κοτοπουλο δυο ατομα...που η κοπελια ειναι μιση απο μενα...

 

Σημερα αρσεις 1*110, 2*115, 2*120, 1*120, 5*100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...