Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Πάγκος δεν είναι τόσο τραγικός. Τα squat όμως πήραν την κάτω βόλτα...σαν να σταμάτησες να προπονείσαι. 

 

Άρχισε να αυξάνεις την συχνότητα όπου βλέπεις μένεις στάσιμος. Βάλε και 2η μέρα χέρια.

Ποδια μηπως εννοεις?? Το εχω ηδη στο μυαλο μου να ξεκινησω να πηγαινω και 6η μερα (σ/κ) για ποδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ποδια μηπως εννοεις?? Το εχω ηδη στο μυαλο μου να ξεκινησω να πηγαινω και 6η μερα (σ/κ) για ποδια..

Όχι...για τα χέρια δεν είπες έχεις θέμα ?

 

Και τα squat όμως. Προσωπικά θεωρώ must για όποιον θέλει να αυξήσει δύναμη και να φτιάξει τεχνική το 2x frequency. Practice makes best.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι...για τα χέρια δεν είπες έχεις θέμα ?

 

Και τα squat όμως. Προσωπικά θεωρώ must για όποιον θέλει να αυξήσει δύναμη και να φτιάξει τεχνική το 2x frequency. Practice makes best.

Οχι οχι, αναφερθηκα σε αυτο που ειπε ο Manzah λιγες σελιδες πισω.

 

στον παγκο παντως πολλοι κανουν το εξης λαθος.Κανουν τρικεφαλα δυο φορες την βδομαδα.Αν δεν παιρνεις φαρμακι σοβαρο παγκο δεν προκειτε να παιξεις αμα κουραζεις τοσο τον τρικεφαλο.

 

 

Βαλε σκουοτ βαρια στο προγραμμα σου, περα απο μια φορα και θα δεις να ππαιρνου τα χερια, χωρις να αγχωνεσαι κιολας...

:shock: :shock: Αυτο ειναι το μυστικο σου για μεγαλα χερια? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οχι, αναφερθηκα σε αυτο που ειπε ο Manzah λιγες σελιδες πισω.

Διαφωνώ εγώ αλλά τέλος πάντων. Κάντο στα squat.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ εγώ αλλά τέλος πάντων. Κάντο στα squat.

Θα το κανω να δω πως θα παει.Μετα το διαλειμμα του καλοκαιριου παντως θα εφαρμοσω αυτο το x2 στις πιο αδυναμες μυικες μου ομαδες, εφοσον φτιαξω και τη διατροφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

:shock: :shock: Αυτο ειναι το μυστικο σου για μεγαλα χερια? :P

Μετρησου, δοκιμασετο, ξαναμετρησου, αλλα κανε 5*5,3*5 με αυξηση κιλων, αλλα να ναι σοβαρο σκουοτ, οχι μισες δουλειες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλο θεματακι βλεπω, κοσμο εμπειρο βλεπω, να μπλεχτω κι εγω. 

Ειμαι 1,76 και 80 κιλα. "Χοντρος" προφανως δεν ειμαι αλλα εχω βυζακια και ελαφρυ σωσιβιο. Σαν καλος κομπλεξας που ειμαι, καλοκαιριαζει και ξεκινησα να τρεχω μπας και χασω κανα κιλο αλλα εχω το κακο συνηθειο να σαβουριαζω. 

 

Τι θελω. Θελω να χασω 5 κιλα για αρχη και οτι μπορεσουμε ας φτιαξουμε. Εκανα εναν μηνα crossfit γυρω στον Δεκεμβρη αλλα το βρηκα πραγματικα εξαντλητικο. Πονουσα και μετα απο προπονηση ειχε τυχει να κανω και εμετο. Εχω επισης το κακο οτι οταν δεν βλεπω αποτελεσματα βραχυπροθεσμα απογοητευομαι και κοβω.

 

Γενικα, με το ολο motivation θεμα ειμαι ο μονος που εχει προβλημα; Ειναι ο πονος των πρωτων ημερων ρε γαμωτο που δεν τον μπορω. 

 

Καταληγουμε.

Παω γυμναστηριο;

Συνεχιζω τρεξιμο;

Κανω κατι στο σπιτι;

Παιζει καμια καλη διαιτα;

 

Thanks in advance σε οποιον ασχοληθει και μου γραψει ενα μικρο σεντονι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλο θεματακι βλεπω, κοσμο εμπειρο βλεπω, να μπλεχτω κι εγω. 

 

Ειμαι 1,76 και 80 κιλα. "Χοντρος" προφανως δεν ειμαι αλλα εχω βυζακια και ελαφρυ σωσιβιο. Σαν καλος κομπλεξας που ειμαι, καλοκαιριαζει και ξεκινησα να τρεχω μπας και χασω κανα κιλο αλλα εχω το κακο συνηθειο να σαβουριαζω. 

 

Τι θελω. Θελω να χασω 5 κιλα για αρχη και οτι μπορεσουμε ας φτιαξουμε. Εκανα εναν μηνα crossfit γυρω στον Δεκεμβρη αλλα το βρηκα πραγματικα εξαντλητικο. Πονουσα και μετα απο προπονηση ειχε τυχει να κανω και εμετο. Εχω επισης το κακο οτι οταν δεν βλεπω αποτελεσματα βραχυπροθεσμα απογοητευομαι και κοβω.

 

Γενικα, με το ολο motivation θεμα ειμαι ο μονος που εχει προβλημα; Ειναι ο πονος των πρωτων ημερων ρε γαμωτο που δεν τον μπορω. 

 

Καταληγουμε.

Παω γυμναστηριο;

Συνεχιζω τρεξιμο;

Κανω κατι στο σπιτι;

Παιζει καμια καλη διαιτα;

 

Thanks in advance σε οποιον ασχοληθει και μου γραψει ενα μικρο σεντονι! 

Αρχικά διάλεξε ότι σου δίνει έστω το κίνητρο να το συνεχίσεις...να μην λες ω πάω γυμναστήριο γαμώτο, αλλά να έχεις όρεξη. 

 

Τώρα για τα κιλά. Δεν θα σε αρέσει αυτό που θα σου πω αλλά ο πιό σίγουρος τρόπος είναι το μέτρημα θερμίδων. Αν δεν ψήνεσαι τότε αν τρως λογικές θερμίδες και δεν είσαι super low, τότε μία μικρή μείωση των θερμίδων will do the job. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα σημερα στα xtremestore να ρωτησω μεταφορικα για δυο 8κιλα kettlebells, δεν γνωριζω μου κανει, θα μιλησω με την μεταφορικη και θα σε παρω λεω οκ..

 

Ακομα παιρνει, τελικα θα τα παρω απο αθηνα μαλλον με 7€ εξοδα αποστολης, ελεγα να τα παρω απο θεσσαλονικη αλλα με γραψανε στα παπαρια τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπλα μπλα μπλα

 

... αλλα εχω το κακο συνηθειο να σαβουριαζω...

 

μπλα μπλα μπλα

 

Κόψε το σαβούριασμα. Αυτό αρκεί για να αδυνατίσεις.

 

Αν θες επιπλέον να σφίξεις, κάνε γυμναστική με αντίσταση.

Όχι...για τα χέρια δεν είπες έχεις θέμα ?

 

Και τα squat όμως. Προσωπικά θεωρώ must για όποιον θέλει να αυξήσει δύναμη και να φτιάξει τεχνική το 2x frequency. Practice makes best.

 

Ίσως η καλύτερη συμβουλή στις τελευταίες 50 σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλο θεματακι βλεπω, κοσμο εμπειρο βλεπω, να μπλεχτω κι εγω. 

 

Ειμαι 1,76 και 80 κιλα. "Χοντρος" προφανως δεν ειμαι αλλα εχω βυζακια και ελαφρυ σωσιβιο. Σαν καλος κομπλεξας που ειμαι, καλοκαιριαζει και ξεκινησα να τρεχω μπας και χασω κανα κιλο αλλα εχω το κακο συνηθειο να σαβουριαζω. 

 

Τι θελω. Θελω να χασω 5 κιλα για αρχη και οτι μπορεσουμε ας φτιαξουμε. Εκανα εναν μηνα crossfit γυρω στον Δεκεμβρη αλλα το βρηκα πραγματικα εξαντλητικο. Πονουσα και μετα απο προπονηση ειχε τυχει να κανω και εμετο. Εχω επισης το κακο οτι οταν δεν βλεπω αποτελεσματα βραχυπροθεσμα απογοητευομαι και κοβω.

 

Γενικα, με το ολο motivation θεμα ειμαι ο μονος που εχει προβλημα; Ειναι ο πονος των πρωτων ημερων ρε γαμωτο που δεν τον μπορω. 

 

Καταληγουμε.

Παω γυμναστηριο;

Συνεχιζω τρεξιμο;

Κανω κατι στο σπιτι;

Παιζει καμια καλη διαιτα;

 

Thanks in advance σε οποιον ασχοληθει και μου γραψει ενα μικρο σεντονι! 

 

 

Αρχικά διάλεξε ότι σου δίνει έστω το κίνητρο να το συνεχίσεις...να μην λες ω πάω γυμναστήριο γαμώτο, αλλά να έχεις όρεξη. 

 

 

Αυτό.

Πχ εγώ ώρες ώρες βαριέμαι να πάω γήπεδο για τρέξιμο.Εκείνες τις μέρες θα πάω βόλτα 2-3 ώρες και θα κάνω 5-7κμ.

 

Ξεκίνησε από χαμηλά,χαλαρά αλλά με επιμονή και υπομονή.

Επίσης, σήμερα έχουμε 25/5 ας υποθέσουμε ότι ξεκινάς για παραλία σε ένα μήνα από σήμερα.Πόσο θες και πόσο περιμένεις να χάσεις?Πάνω από 4-5 κιλά σε ένα μήνα δεν χάνεις εκτός και αν κάνεις υπερβολές με κίνδυνο την υγεία σου.

Άποψη μου,ξεκίνησε από τώρα κάτι χαλαρό(πχ περπάτημα ή τρέξιμο και ελαφρύ γυμναστήριο 1-3 φορές την βδομάδα) αλλά κράτησε το όλο το χρόνο.Καθάρισε την διατροφή σου(ίσως το πιο δύσκολο από όλα),μείωσε τους υδατάνθρακες  από τις σαβούρες(προϊόντα άρτου,γαριδάκια,αναψυκτικά,λαδερά φαγητά κτλ) και του χρόνου θα μας ξαναγράφεις τέτοια εποχή με ένα πολύ υγιές σώμα :)

Χίλιες φορές καλύτερο από διάφορες δίαιτες/διατροφές γιογιό που σε καταπονούν σωματικά,ψυχολογικά και τελικά ξαναπαίρνεις τα κιλά μετά από κάποιους μήνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα στο θεμα ηλεκτορλυτων εγω εχω καταληξει οτι για βαρη δεν χρειαζεαι. Αν τρεχεις,κανεις ποδηλατο και γενικα τετοια αθληματα αντοχης που διαρκουν ωρες τοτε και μονο τα χρειαζεσαι! Για ολα τα αλλα υπαρχει το νερο

Για τρέξιμο τα θέλω, μετά τα βάρη νιώθω εξάντληση και δεν αποδίδω καλά στο τρέξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...