Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι νταξει οκ επειδη εχω ηδη εναν πολυ σοβαρο τραυματισμο προτιμω να τα παιζω 90 τα εκατο τεχνικα πλεον και λιγοτερα κιλα παρα να κανω τετοια κουλα για να τα σηκωσω και να δειξω ποσο δυνατος ειμαι(εχω περασει και αυτο το σταδιο κομπλεξ ειναι καθαρα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

καλα οτι δεν ειναι οτι πιο ασφαλες ειναι λογικο. Και μονο στην πιεση που μπαινει το σωμα να σηκωσει ολα αυτα τα κιλα. Οσο και τερας να σαι υπαρχουν και ανθρωπινα ορια ε? (ειτε με φαρμακο ειτε χωρις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη και παχύσαρκος να γίνεις, εμείς θα σε αγαπάμε 

Και να ηθελα να γινω δεν πρεπει  γιατι για να μπορω να κανω αυτα που θελω πρεπει να ειμαι fit.

 

 

ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΟΜΩΣ ΘΑ ΓΙΝΩ !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φυσικα και ειναι κανει τοξο απλα δεν μπορει να τα σηκωσει σωστα και πιεζετε ολοκληρος.Οτι πρεπει για τραυματισμο.Τα εχει και πολυ μπροστα στον ισιο παγκο πρεπει να πιανει το μεσο-πανω μερος του στηθους.

Αυτή είναι η λογική. Δεν κάνει bb που και καλά βάζεις την τάση από κι από κει. Θες να σηκώσεις όσο πιό πολλά κιλά μπορείς...γι αυτό και βάζεις ακόμα και τα πόδια στο παιχνίδι. Πίστεψέ με το τι πιάνει είναι το τελευταίο που τον απασχολεί. 

 

αυτο ελεγα και εγω μανζαχ (πως σε λενε ρε ?) Τρωει πολυ πιεση η μεση και ειναι οτι πρεπει για να την παθει

Ούτε καν spect. Θα σε πειράξει αν έχεις ήδη θέμα. Επίσης "θέμα" μπορεί να έχεις όταν έχεις DOMS από squat ή άρσεις...όχι ότι είναι κανονικό θέμα...απλά εκνευριστικό. 

 

μανος.Το παουερλιφτινγκ δεν ειναι και οτι ποιο σειφ υπαρχει.Απλα πρεπει να σηκωσεις τα κιλα εχει καποιους κανονες παντως νομιζω δεν μπορεις σε ολους τους διαγωνισμους να κανεις αυτο που κανει αυτος τρως μπαν.Τα κιλα αν δεν μπορεις να τα ξεκολησεις και να κανεις 6 επαναληψεις μονος σου μην τα κανεις καθολου μονο σε σποτερ εμπειρο και εξυπνο που ξερει που να σε βοηθησει και ποσο.Υπαρχουν και ατομα που μπορει να σου κανουν ζημια εμενα πηγε να μου σπασει τους τενοντες ενας και ειχε και το γυμναστηριο αστα να πανε.

Παιδιά κατά την γνώμη μου είναι πολύ πιό safe από το bb κυρίως επειδή δεν ασχολείται και η κουτσή μαρία. Συνήθως θα δεις άτομα με έστω βασικές γνώσεις. Φυσικά υπάρχουν και τα καθυστερημένα που επειδή είναι προικισμένα και σηκώνουν από τα 18 τους 4 πλάκες στο squat δεν τους νοιάζει τίποτα. 

 

Βασικά αυτός κάνει στην πιό legit ομοσπονδία (IPF) που πρέπει να έχεις φτέρνα-κεφάλι-κώλο κάτω. Μερικές ομοσπονδίες επιτρέπουν να σηκώνεται κεφάλι-φτέρνα.

 

Ναι νταξει οκ επειδη εχω ηδη εναν πολυ σοβαρο τραυματισμο προτιμω να τα παιζω 90 τα εκατο τεχνικα πλεον και λιγοτερα κιλα παρα να κανω τετοια κουλα για να τα σηκωσω και να δειξω ποσο δυνατος ειμαι(εχω περασει και αυτο το σταδιο κομπλεξ ειναι καθαρα)

Μιλάμε για powerlifting...διαγωνίζεσαι για να "δείξεις" πόσο δυνατός είσαι. Δεν είναι θέμα κόμπλεξ. Λες κι εγώ σήμερα π.χ. που έβαλα 185 στις άρσεις να είχα κανά ζόρι να δείξω στους bros εκεί πόσο δυνατός είμαι ?

 

Υ.Γ. let the flame begin  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα βαριεμαι να τσακωθω μαν πες μου και το ονομα σου δεν ξερω πως να σε πω.Το κομπλεξ το αναφερα για εμενα γιατι ειχα κομπλεξ να σηκωνω πολλα κιλα δεν αναφερομαι στα ατομα που κανουν παουερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα βαριεμαι να τσακωθω μαν πες μου και το ονομα σου δεν ξερω πως να σε πω.Το κομπλεξ το αναφερα για εμενα γιατι ειχα κομπλεξ να σηκωνω πολλα κιλα δεν αναφερομαι στα ατομα που κανουν παουερ

Γιάννης. Για πλάκα είπα για το flame ρε...σιγά μην τσακωνόμαστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσακωθουμε που λεει ο λογος ενοω οτι για να υποστηριξω το δικο μου πρεπει να γραψω κατεβατα και ειναι μια ωρα δυσκολη που βαριεμαι που ζω.Εγω νομιζω παντως οτι ολα τα δεδομενα ειναι πολυ διαφορετικα απο ανθρωπο σε ανθρωπο βλεπεις κατι βορειους με κατι μεσες οσο ειμαι ολοκληρος και σηκωνουν μπετα τα γενετικα παιζουν πολυ μεγαλο ρολο στους τραυματισμους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα γενετικα παιζουν πολυ μεγαλο ρολο στους τραυματισμους.

Και συμφωνώ και διαφωνώ. Δεν πρόκειται να αναλύσω όμως γιατί θα αρχίζω να κάνω μονόλογο που δυστυχώς ούτε συμφοιτητές μου δεν θα καταλάβαιναν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη πλακωσαν οι ζεστες, αυτή εδω η συνταγη για ισοτονικό ποτό ειναι σωστή; http://www.toxrisimo.gr/2014/04/diy-isotoniko-poto.html#.VWNdGU-qpBc 

Θα χρειαστείς:
200ml χυμό φρούτων
800ml νερό
Μια πρέζα αλάτι (1g)
Ανακάτεψε τα όλα μαζί και κράτησέ το παγωμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον παγκο παντως πολλοι κανουν το εξης λαθος.Κανουν τρικεφαλα δυο φορες την βδομαδα.Αν δεν παιρνεις φαρμακι σοβαρο παγκο δεν προκειτε να παιξεις αμα κουραζεις τοσο τον τρικεφαλο.

Εγω δηλαδη που κανω στηθος τη δευτερα και χερια την παρασκευη ειναι "λαθος" ? Εννοω πιστευεις οτι μπορει να ειναι κ αυτο παραγοντας του οτι εχω πεσει σε παγκο συγκεκριμενα? Ψαχνω να βρω αιτιες που επεσα τοσο πολυ σε δυναμη μεσα σε 2-3 μηνες αν και πιστευω πως κατα 90% φταιει που εχασα 15 κιλα (απο 95 πηγα 80) και το οτι κανω χαλια διατροφη λογω τσεπης.

Πολυ χαμηλο intake πρωτεϊνης και ασταθης σε γευματα και συχνοτητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...