Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δεν ξερω δεν εχω ρωτησει γιαυτο ρωταω, μηπως κανω καποιο λαθος τεχνικης ή μπαζει η διατροφη μου ή κατι αλλο.

Στο θεμα ftiness πριν 4 μηνες ημουν στο επιπεδο dominos, σουβλακια, TGI Fridays και οικογενειακα παγωτα απο τη λεσχη με 2€

Ευτυχως εχω καλο σωματοτυπο

Οι άλλοι τι παίρνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λογο να παρει καποιος πρωτεινη αφου οοργανισμος "παιρνει" οση θελει..(λιγη)μεχρι ενα σημειο δηλαδη..

Γιατι να μην φτασει μια μπριζολα πχ?

Απο τα συμπληρωματα πρωτεινης το υπολοιπο λιπος δεν θα γινει?


(Αυτο δεν το εχω καταλαβει ποτε!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λογο να παρει καποιος πρωτεινη αφου οοργανισμος "παιρνει" οση θελει..(λιγη)μεχρι ενα σημειο δηλαδη..

 

Γιατι να μην φτασει μια μπριζολα πχ?

 

Απο τα συμπληρωματα πρωτεινης το υπολοιπο λιπος δεν θα γινει?

 

 

(Αυτο δεν το εχω καταλαβει ποτε!)

1 με 1,5 γρμ. ανα σωματικο κιλο για την συντηρηση του μυικου ιστου, για την αυξηση μυικης μαζας 1,5+ ανα κιλο.

Αν δεν υπαρχει αρκετη ποσοτητα αναλογα με τις ενεργειακες αναγκες του σωματος καθως και την αναπτυξη της μυικης μαζας δεν θα αυξηθει η μυικη μαζα ισα ισα που ισως χασεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα να γινω ντουκι

Ε πες το και γίνε :-)

 

Μια χαρά είναι η διατροφή σου ποιος τρώει δυο γεύματα μεσημέρι βράδυ με φουλ πρωτεΐνη κοτόπουλα μπιφτέκια κτλ συν 4 φορές whey την ημέρα?? Και με τράπεζες κλειστές!! :-)

Μην κοιτάς τους άλλους κάθε σώμα είναι διαφορετικό αφού ανεβάζεις δύναμη μια χαρά τα πας θα ξεκολλήσει και το σώμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ναι καλα η μαμα πατριδα ! :P

Το θεμα μου ηταν αν οποιαδηποτε λαθος στη τεχνικη δεν πιασει σωστα ή ισοτοπα τις μυικες ομαδες για την εκτελεση της κινησης θα μπορουσε να ηταν αυτο ενδεχομενο για αυτο το κολλημα ?

Οι γυμναστες του τζιμ ειναι παντελώς ουγκαλα, μονο τους κωλους κοτσαρουν απο τις γυναικες και ενας αλλος μονο αντρικους κωλους. Οποτε θεμα ουσιαστικης βοηθείας δεν παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πρέπει να ξέρεις κάθε άσκηση που κάνεις αν γυμνάζει και τον συγκεκριμένο μυ! Εσύ τόσο καιρό δεν έχεις δει να πρήζεσαι στην προπόνηση? Αίμα πηγαίνει στους μύες? Και λάθος λίγο να είναι η τεχνική αν πρήζεσαι γίνεται δουλειά! Στους 4 μήνες μην περιμένεις να τα κάνεις όλα τέλεια σιγά σιγά γίνονται αυτά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

genetics εχω βαρεθει να το γραφω αλλοι χρειαζονται τριπλασια προσπαθεια απο αλλους τα βαρη δεν ειναι μπαλα και μπασκετ που μπορουν να παιξουν ολοι εστω και ερασιτεχνικα.Εισαι hard gainer απλα.Ωπα κατσε τρως μια μπανανα με ενα σκουπ και μετα ξανατρως στις 8?Ξεχνα το δεν παει ετσι μετα απο μιση ωρα που θα χεις παρει το σκουπ θα φας μην σου πω θα ξαναφας και πριν τις 8.Το φαγητο που τρως ειναι πολυ λιγο γενικα πολυ λιτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ αυτο το αισθημα πιασιματος στο κωλο ειναι ολα τα λεφτααααα, καταραμενα γονατα που δε μπορω να κανω αυτα που θελω!!!!

 

Αντε μια μερα εμεινε μεχρι το γιατρο..

 

Το ικανοποητικο ειναι υποκειμενικο. Αν εσενα σ αρεσεις δεν εχεις να πεισεις κανεναν γι αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πρέπει να ξέρεις κάθε άσκηση που κάνεις αν γυμνάζει και τον συγκεκριμένο μυ! Εσύ τόσο καιρό δεν έχεις δει να πρήζεσαι στην προπόνηση? Αίμα πηγαίνει στους μύες? Και λάθος λίγο να είναι η τεχνική αν πρήζεσαι γίνεται δουλειά! Στους 4 μήνες μην περιμένεις να τα κάνεις όλα τέλεια σιγά σιγά γίνονται αυτά!

Ναι υπαρχει πρηξιμο και φλεβικοτητα, δεν περιμενω θαυματα προς θεου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Με το ξυπνημα ενα σκουπ whey isolate πρωτεινης μετα απο μια ωρα πρωινο βρωμης με γαλα & μελι<br />

Δεκατιανο μπανανα με whey.<br />

Στις 12:00 ενα σαντουιτς με ψωμι ολικης αλεσης και τονο<br />

Στις 14:00 δυο μπιφτεκια κοτοπουλο ή μοσχαρι ή φιλετο κοτοπουλο 250γρμ. με ρυζι ή μαυρα μακαρονια & βλητα ή σαλατα με λιγο ελαιολαδο<br />

Στις 15:30 πριν την προπονηση whey.<br />

Στο τελος της προπονησης whey & μπανανα<br />

Κατα τις 20:00 βραδινο που ειναι παρεμφερες με το μεσημεριανο<br />

Αντε και κατα τις 21:00 λιγο cottage να σπασει η λιγουρα ή κανα γιαουρτακι 0% ή 2% λιπαρα<br />

Τουλαχιστον 2 λιτρα νερο/day<br />

 <br />

Υ/Γ No comments για τα συμπληρωματα αλλα ως εργενης πλεον δεν εχω την πολυτελεια να ετοιμαζω ολα τα γευματα μου συν το θεμα της ταχυτητας και ευκολιας.<br />

 <br />

Προπονησεις ειναι 3 μερες βαρη & 2 μερες αεροβια(με ειχε παχυνει η καριολα αλλα εγω την παχυνα παραπανω χα! eat that bich).<br />

 <br />

Υψος 1,83,  83 κιλα συν πλην<br />

 

<br />

Κόψε αεροβιο. Πόση ώρα κανείς; Κοιτά πόσες θερμίδες θες ( όταν τρως σωστά το να βάλεις 3000 θερμίδες ειναι αρκετά δύσκολο ). Γενικά δες πόσες θερμίδες θες να παραμείνεις στε κιλά σου και πρόσθεσε 500 θερμίδες έξτρα. Αλλα αν είσαι 200 θερμίδες παραπάνω στην διατροφή σου και μου βάζεις και 2 φορές αεροβιο μην περιμένεις να ανέβεις κιλά.</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξεπερναω τα 30 λεπτα γιαυτο το λογο, προσπαθω στο να καψω μονο το λιπος γιαυτο και υπερτροφοδοτω με πρωτεινη για να μην εχω απωλειες μυικου ιστου.

Και τις ημερες με τα βαρη κανω μονο ενα 15το διαδρομο για ζεσταμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι την προπόνηση το Φαΐ είναι μια χαρά, μετά την προπόνηση χάνει λίγο, θέλει καπάκι σκουπ και μετά από λίγο μασα όχι στις 8! Μην ξεχνάμε πάντως ότι μιλάμε για παιδί που γυμνάζεται 4 μήνες ,πάμε στην υπερβολή μετά ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μαους δεν σε ειδα να σχολιαζεις μαλλον θα σ'αρεσει το βιντεο :P

 

η πλακα ειναι οτι λιγο πριν ειχα βοηθησει το γυμναστη (αυτος που με βοηθουσε στα 50+ χρονια του πλεον ) στα 120 κιλα για 1 επαναληψη και δεν την εβγαλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λιγο ρε μαους και σταματαει το φαι και στις 9 τι ωρα το σταματαει.Απωλειες μπορει να μην εχεις αλλα ουτε προκειτε να βαλεις χωρις εξτρα γλυκογονο για να βγαλεις καλη προπονηση τραβιεσαι και ολη μερα στο δρομο.Μαλλον δεν σου αρεσε η απαντηση μου αλλα αργα η γρηγορα θα καταλαβεις οτι τα βαρη δεν ειναι το ιδιο για ολους.Α κανεις και διαδρομο πριν τα βαρη γλυκογονο μηδεν δηλαδη.Καλη τυχη.Επισης δεν υπερτροφοδοτεις με πρωτεινη ουτε για πλακα το μποντι θελει το σωματικο σου βαρος χ3 για υπερτροφια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...