Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι τόσα κάνω στο τελευταίο σετ έχω δυσκολία ολοκλήρωσης μόνο.

Τι σιξ πακ πάνε αυτά τα είχαμε στα νιάτα στη κολύμβηση.

Εντάξει δεν είμαι λαπας κρέας παραπάνω θέλω να βάλω.

Άρα να ενισχυσω το πρωινό; και το μεσημεριανό ή μετά της προπόνησης; ή να βάλω ένα Mass gainer? Που είναι ένα 600ρι την ημέρα;

Δεν ξέρω στο θέμα τεχνικής στα @@ του ο γυμναστης πως το κάνω όχι δεν την ρίχνω μέχρι κάτω παράλληλα στο έδαφος την φτάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Προσεχε πολυ τη μεση σου οι περισσοτεροι που δε νερουν προσπαθωντας να σηκωσουν κανουν "κουνια - μπελα".. Μπορεις να τραβηξεις ενα βιντεο και να σου πουν εδω τα παιδια αν εισαι οκ, ασε που θα σε βοηθησει κι εσενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνω τραμπαλα παραδόξως απλά μάλλον εκτελω λάθος :-P

Ραχαιους δόξα το θεό έχω αρκετά δυνατούς και έχω γλυτώσει από μέση.

Απλά φοβάμαι ότι κάνω λάθος τις ασκήσεις και έχω χάσει χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ,

 

ξέρει κανείς το χρονικό διάστημα για την ανάρρωση των μυών ;

Γύρισα από γυμναστήριο πριν λίγο και θα ήθελα να ξέρω ανα πόσες μέρες/ώρες ? είναι καλό να ξανά κανείς γυμναστική ...

Ευχαριστώ εκ των προταιρων.

 

Ps Δήμητρα μια φωτό να δούμε αν η γυμναστική σου αποδίδει ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
Απλά φοβάμαι ότι κάνω λάθος τις ασκήσεις και έχω χάσει χρόνο

 

 

1000% κάνεις λάθος πολλές ασκήσεις αν δεν μπορείς να κάνεις σωστά μια από τις πιο άπλες ασκήσεις (bicep curl με μπάρα)


Καλησπέρα παιδιά ,

ξέρει κανείς το χρονικό διάστημα για την ανάρρωση των μυών ;
Γύρισα από γυμναστήριο πριν λίγο και θα ήθελα να ξέρω ανα πόσες μέρες/ώρες ? είναι καλό να ξανά κανείς γυμναστική ...
Ευχαριστώ εκ των προταιρων.

Ps Δήμητρα μια φωτό να δούμε αν η γυμναστική σου αποδίδει ..

 

Την ίδια μυική ομάδα μπορείς να την γυμνάσεις μετά από 48 ώρες (μέρα παρά μέρα), αναλόγως φυσικά το πρόγραμμα και τον όγκο προπόνησης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alex ετσι οποιος κανει full body μπορει να γυμναζεται μονο 3 φορες τη βδομαδα!

 

φυσικά, μέρα παρά μέρα γυμνάζονται όσοι κάνουν full body. 3 φορές την μία εβδομάδα και 4 την άλλη. 1 χρόνο έκανα full body και εγώ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το θυμομουν οτι εκανες full body

 

Ενταξει και οργανισμος με οργανισμο διαφερει οπως κ προπονηση με προπονηση.. Το χω ακουσει κι εγω το 48ρο αλλα οταν εκανα full body δε το τηρουσα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

η μυική υπερτροφία δεν συσχετίζεται με την αύξηση της μυικής δύναμης 
http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41237

Βλέπω αυτή την πρόταση και λινκ από κάτω και λέω μόνο με έρευνα το υποστηρίζεις αυτό. Μετά είδα αυτό το χαζό thread του Σταύρου (Mazda) που ο κακομοίρης ο Μιχάλης (Ultramodus) προσπαθεί να αποδείξει ότι η γη είναι όντως στρογγυλή.

 

Καλησπέρα παιδιά ,

ξέρει κανείς το χρονικό διάστημα για την ανάρρωση των μυών ;
Γύρισα από γυμναστήριο πριν λίγο και θα ήθελα να ξέρω ανα πόσες μέρες/ώρες ? είναι καλό να ξανά κανείς γυμναστική ...
Ευχαριστώ εκ των προταιρων.

 

 

 

Την ίδια μυική ομάδα μπορείς να την γυμνάσεις μετά από 48 ώρες (μέρα παρά μέρα), αναλόγως φυσικά το πρόγραμμα και τον όγκο προπόνησης. 

Όπως σε είπε ο Άλεξ χοντρικά μετά από 48 ώρες αλλά αυτό εξαρτάται από πααααααρα πολλά και τι στόχους έχεις. Θεωρητικά, μετά από μία προπόνηση η πρωτεΐνοσύνθεση γυρνάει στα baseline values μετά από 48 ώρες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ,

 

ξέρει κανείς το χρονικό διάστημα για την ανάρρωση των μυών ;

Γύρισα από γυμναστήριο πριν λίγο και θα ήθελα να ξέρω ανα πόσες μέρες/ώρες ? είναι καλό να ξανά κανείς γυμναστική ...

Ευχαριστώ εκ των προταιρων.

 

Ps Δήμητρα μια φωτό να δούμε αν η γυμναστική σου αποδίδει ..

Φώτο μου ή τον κώλο μου θες να δεις; 24/48 ώρες ανάρρωση ανάλογα και με το επίπεδό σου και το επίπεδο της προπόνησής σου. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 όχι δεν την ρίχνω μέχρι κάτω παράλληλα στο έδαφος την φτάνω

Jethro, με 4 μήνες γυμναστήριο και τέτοιο χέρι (no offence...δεν είμαι σε καλύτερη μοίρα) δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις 65 κιλά σωστά. Ήδη λες δεν την πας μέχρι κάτω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Βλέπω αυτή την πρόταση και λινκ από κάτω και λέω μόνο με έρευνα το υποστηρίζεις αυτό. Μετά είδα αυτό το χαζό thread του Σταύρου (Mazda) που ο κακομοίρης ο Μιχάλης (Ultramodus) προσπαθεί να αποδείξει ότι η γη είναι όντως στρογγυλή.

 

Και με τον Αντώνη το είχαμε συζητήσει πάνω πάνω, το ότι αυξάνεις μου έλεγε είναι από το νευρικό σου σύστημα ανεξάρτητο τελείως από το αν χτίζεις ή όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...