Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέχρι την προπόνηση το Φαΐ είναι μια χαρά, μετά την προπόνηση χάνει λίγο, θέλει καπάκι σκουπ και μετά από λίγο μασα όχι στις 8! Μην ξεχνάμε πάντως ότι μιλάμε για παιδί που γυμνάζεται 4 μήνες ,πάμε στην υπερβολή μετά ..

Με εκανες λιωμα ! 30+χρονων και ξαναγινα παιδι !

 χαχα

Κοιτα τελευταια φορα γυμναστικης ηταν καμια 5ετια απο τοτε μονο καμια πορεια εχω κανει μεχρι εκει

Αυτο με φοβίζει ειναι μηπως το θερμιδικο ισοζυγιο πασχει

Γλυκογονο λαμβανω αρκετο απο την τροφη υπολογισμενα !

Λαμβανω περιπου 200γρ. πρωτεινης την ημερα

 

τι λιγο ρε μαους και σταματαει το φαι και στις 9 τι ωρα το σταματαει.Απωλειες μπορει να μην εχεις αλλα ουτε προκειτε να βαλεις χωρις εξτρα γλυκογονο για να βγαλεις καλη προπονηση τραβιεσαι και ολη μερα στο δρομο.Μαλλον δεν σου αρεσε η απαντηση μου αλλα αργα η γρηγορα θα καταλαβεις οτι τα βαρη δεν ειναι το ιδιο για ολους.Α κανεις και διαδρομο πριν τα βαρη γλυκογονο μηδεν δηλαδη.Καλη τυχη.Επισης δεν υπερτροφοδοτεις με πρωτεινη ουτε για πλακα το μποντι θελει το σωματικο σου βαρος χ3 για υπερτροφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ναι ρε μια χαρά ήταν αλλιώς θα έπαιρνα πίσω το λαικ στο είπα :-)

Λοιπόν θες σχόλιο? Οκ!

1. Πολύ καλός πολύ δυνατός για τα κιλά σου μπράβο!

2. Η δεύτερη δεν ανέβαινε με τίποτα χωρίς αυτό το ελάχιστο έστω κλικ του άλλου!

Σου μιλάει η εμπειρία τώρα..

---------

Μάνο έχεις δει πολλούς να γυμνάζονται 4 μήνες και να τρώνε 200 γραμμάρια πρωτεΐνης? Γι αυτό σου λέω σχετικά είναι όλα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης το τεταρτο σκουπ πρωτεινης που παιρνεις να ξερεις οτι το μισο του κατουρας δεν το αποροφας μεχρι τρια θα παιρνεις την μερα τα υπολοιπα φαγητο και αμινοξεα.4 σκουπ και πανω πρωτεινη ορου γαλακτος θελεις φαρμακο.Τελοσπαντων να στο ξαναπω αυτα που τρως ειναι για διαιτα μυικη μαζα δεν μπαινει ετσι οι αλλοι μαλλον τρωνε περισοτερο και εχουν καλυτερα γονιδια γιαυτο βλεπεις την διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ναι το ξερω! Συνηθως η βοηθεια που θες ειναι μερικα γραμμαρια! Να κανεις το κλικ να κουνηθει η μπαρα ελαχιστο! Αλλα αυτη ειναι και η επαναληψη που γουσταρεις στο τελος! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις να επιλεξω σκουπ αμινοξεων αντι για σκουπ πρωτεινης ?

Επισης το τεταρτο σκουπ πρωτεινης που παιρνεις να ξερεις οτι το μισο του κατουρας δεν το αποροφας μεχρι τρια θα παιρνεις την μερα τα υπολοιπα φαγητο και αμινοξεα.4 σκουπ και πανω πρωτεινη ορου γαλακτος θελεις φαρμακο.Τελοσπαντων να στο ξαναπω αυτα που τρως ειναι για διαιτα μυικη μαζα δεν μπαινει ετσι οι αλλοι μαλλον τρωνε περισοτερο και εχουν καλυτερα γονιδια γιαυτο βλεπεις την διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι να παρεις αμινοξεα βραδεας αποδεσμευσης εσυ εισαι ολη μερα στο δρομο με τις δυο δουλειες δεν εχεις τις ιδιες αναγκες με εναν που καθετε σπιτι τρωει και παει γυμναστηριο κοινως αποθηκευει ενεργεια ολη μερα.Και παραπανω γλυκογονο και οχι διαδρομο πριν τα βαρη μετα τα βαρη.Ο τροπος που τρως η παιρνεις σκουπ-χαπια πρεπει να κρατανε την συνθεση της πρωτεινης σε θετικο ισοζυγιο την λεγομενη κατακρατηση αζωτου δεν στα λεω για να στην πω στα λεω για να δεις αποτελεσμα ποιο γρηγορα


Ναι ρε μια χαρά ήταν αλλιώς θα έπαιρνα πίσω το λαικ στο είπα :-)
Λοιπόν θες σχόλιο? Οκ!
1. Πολύ καλός πολύ δυνατός για τα κιλά σου μπράβο!
2. Η δεύτερη δεν ανέβαινε με τίποτα χωρίς αυτό το ελάχιστο έστω κλικ του άλλου!
Σου μιλάει η εμπειρία τώρα..
---------
Μάνο έχεις δει πολλούς να γυμνάζονται 4 μήνες και να τρώνε 200 γραμμάρια πρωτεΐνης? Γι αυτό σου λέω σχετικά είναι όλα!

Μαν αν βγαινουν οντως 200 γραμαρια πρωτεινης ξερεις πολυ καλα οτι με την δραστηριοτητα που εχει ο οργανισμος του το γλυκογονο που δινει στο σωμα του ειναι τιποτα.Πρωτα πρεπει να βαλει μαζα και μετα να παει σε διαιτα γιατι αυτο που κανει διαιτα ειναι ουσιαστικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι να παρεις αμινοξεα βραδεας αποδεσμευσης εσυ εισαι ολη μερα στο δρομο με τις δυο δουλειες δεν εχεις τις ιδιες αναγκες με εναν που καθετε σπιτι τρωει και παει γυμναστηριο κοινως αποθηκευει ενεργεια ολη μερα.Και παραπανω γλυκογονο και οχι διαδρομο πριν τα βαρη μετα τα βαρη.Ο τροπος που τρως η παιρνεις σκουπ-χαπια πρεπει να κρατανε την συνθεση της πρωτεινης σε θετικο ισοζυγιο την λεγομενη κατακρατηση αζωτου δεν στα λεω για να στην πω στα λεω για να δεις αποτελεσμα ποιο γρηγορα

Μαν αν βγαινουν οντως 200 γραμαρια πρωτεινης ξερεις πολυ καλα οτι με την δραστηριοτητα που εχει ο οργανισμος του το γλυκογονο που δινει στο σωμα του ειναι τιποτα.

Οχι εξ αρχης αυτο ειναι το ερωτημα μου.

Δηλαδη τι boost θελει η διατροφη? τι αλλαγη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραπανω υδατανθρακα θελει και μικροτερη συχνοτητα στα γευματα απο το μεσημερι και μετα δεν υπαρχει το σταματαω το φαι στις 9 το βραδυ μετα μπαινεις σε κανιβαλισμο μυων μεχρι το πρωι που θα ξαναφας.Και κοψε το αεροβιο και βαλε 4 μερες βαρη οχι 3 3 ειναι λιγες.Παρε υδατανθρακα σε σκονη για να μην κουβαλας εκατο ταπερ μαζι σου θα σε βοηθησει πολυ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ συγγνωμη για τον τόνο του γραψίματος.Φωτο μάλλον δε θα βάλω γιατί όταν βλέπω τέτοια απονθαρυντικά σχόλια οπως της απο πάνω ,φοβάμαι.

έχω και όνομα φιλαράκι, δεν σχολίασα κάτι το αρνητικό/αποθαρρυντικό. αλλά πες μου με τι λογική μας γράφεις την προπόνησή σου και μετά μας λες έχω φτιάξει ένα καλό σώμα;;; αφού έχεις φτιάξει καλό σώμα τι μας το γράφεις; 

όταν γράφεις κάτι δημόσια να είσαι έτοιμος να δεχτείς και την κριτική, είτε αρνητική είτε θετική. 

αν έχεις όντως ένα καλό σώμα με την Χ προπόνηση, τότε απέδειξε το μας. 

 

Και γω μπορώ να πω ότι έχω κωλάρα, αν δεν το δείξω, πως θα με πιστέψεις; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φαΐ μετά την προπόνηση ειναι που μετράει πιο πολύ. Εκει τροφοδότεις τους μυς σου. ΜΕ ρέγουλα τον υδατανθρακα φίλε μου.

Να προσθέσω εγώ, μείνε σε καθαρό υδατάνθρακα και αυξημένο στα γεύματα του πρωινού και γύρω από τις προπόνησης. 

 

Ερώτημα, ζυγίζεις την πρωτεϊνη σου για να ξέρεις ότι είναι όντως 200γρμ; 

Η ουρία θα δείξει την κατακράτηση αζώτου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειώνοντας λέω το εξής! 200 γραμμάρια πρωτεΐνης με 2 γεύματα κοτόπουλα μπιφτέκια πρωί βράδυ όπως λέει, βρώμη, μπανάνες σκουπακια κάθε λίγο είναι διατροφή που δεν την κάνω εγώ που γυμνάζομαι 20 χρόνια και όχι ένας που γυμνάζεται 4 μήνες! Εννοείται πως δεν είναι τέλεια και πως έχει πολλά να μάθει ακόμη αλλά για τον καιρό που ασχολείται είναι Οκ!

Σιγά σιγά όλα , δεν υπάρχουνε μαγικά εδώ υπομονή θέλει και να αγαπάς αυτό που κάνεις να μην το βλέπεις σαν αγγαρεία ούτε την προπόνηση ούτε την διατροφή !

Αυτά, τα λέμε παίδες..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω και όνομα φιλαράκι, δεν σχολίασα κάτι το αρνητικό/αποθαρρυντικό. αλλά πες μου με τι λογική μας γράφεις την προπόνησή σου και μετά μας λες έχω φτιάξει ένα καλό σώμα;;; αφού έχεις φτιάξει καλό σώμα τι μας το γράφεις; 

όταν γράφεις κάτι δημόσια να είσαι έτοιμος να δεχτείς και την κριτική, είτε αρνητική είτε θετική. 

αν έχεις όντως ένα καλό σώμα με την Χ προπόνηση, τότε απέδειξε το μας. 

 

Και γω μπορώ να πω ότι έχω κωλάρα, αν δεν το δείξω, πως θα με πιστέψεις; 

Εσύ είσαι στη φώτο του αβαταρ σου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...