Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι παραπανω απο τις θερμιδες συντηρησης μου, καθως ειναι παραπανω θερμιδες απο οσες επαιρνα προηγουμενος ΑΛΛΑ ειναι καθαρη τροφη με ελαχιστα λιπαρα  και αρκετα καλα λιπαρα.

 

Δεν γίνεται να είσαι παραπάνω από θερμίδες συντήρησης εδώ και 4 μήνες και να μην βάζεις βάρος. Ξέχνα το. Υποτιμάς την ποσότητα των θερμίδων που έχει η σαβούρα, δεν έχει καμία σχέση με την καθαρή διατροφή που κάνεις τώρα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Απλά το recomp που κάνεις (μένεις στα ίδια κιλά) θέλει αρκετό χρόνο. 4 μήνες είναι τρίχες. Σε ένα χρόνο θα έχεις αρκετή διαφορά εφόσον γυμνάζεσαι σκληρά όπως λες, γιατί η διατροφή σου για recomp είναι μια χαρά. 

 

Κόψε το αερόβιο πριν τα βάρη (αν το κάνεις) όπως σου είπαν ήδη, είναι έγκλημα. 

 

Το recomp να ξέρεις είναι πολύ "ευαίσθητο" στο πόσο σκληρά γυμνάζεσαι, αν μένεις στάσιμος στην γυμναστική μένεις και στάσιμος στο σώμα. Εφόσον λες ότι δυναμώνεις όμως είσαι οκ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως καπου εχεις μπερδευτει..... χοντρικα για να βαλεις βαρος πρεπει να παιζεις υπερθερμιδικα , για να χασεις υποθερμιδικα και για να διατηρηθεις ισοθερμιδικα. Αν εσυ θες ταυτοχρονα να χασεις λιπος/βαλεις μυς θα διαλεγες την ισοθερμιδικη διατροφη , με πολλα βαρη εννοειται. Το θεμα ειναι αν μετρας θερμιδες ή οχι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως καπου εχεις μπερδευτει..... χοντρικα για να βαλεις βαρος πρεπει να παιζεις υπερθερμιδικα , για να χασεις υποθερμιδικα και για να διατηρηθεις ισοθερμιδικα. Αν εσυ θες ταυτοχρονα να χασεις λιπος/βαλεις μυς θα διαλεγες την ισοθερμιδικη διατροφη , με πολλα βαρη εννοειται. Το θεμα ειναι αν μετρας θερμιδες ή οχι

Το εχω τελικιασει στο θεμα μετρηματος θερμιδων, εχω βγαλει ακριβη chart με ακριβως οτι χρειαζεται ο οργανισμος για την ομαλη λειτουργία του, να μην παιξω με υποβιταμίνωση κλπ.

Μην εχω σταδιακη καταρρευση του οργανισμου και χασω και το λιγοστο μαλλι που εχω :P

 

Απλά το recomp που κάνεις (μένεις στα ίδια κιλά) θέλει αρκετό χρόνο. 4 μήνες είναι τρίχες. Σε ένα χρόνο θα έχεις αρκετή διαφορά εφόσον γυμνάζεσαι σκληρά όπως λες, γιατί η διατροφή σου για recomp είναι μια χαρά. 

 

Κόψε το αερόβιο πριν τα βάρη (αν το κάνεις) όπως σου είπαν ήδη, είναι έγκλημα. 

 

Το recomp να ξέρεις είναι πολύ "ευαίσθητο" στο πόσο σκληρά γυμνάζεσαι, αν μένεις στάσιμος στην γυμναστική μένεις και στάσιμος στο σώμα. Εφόσον λες ότι δυναμώνεις όμως είσαι οκ..

Το γνωριζω ειναι πιο δυσκολο, αλλιως επαιρνα τεραστιες ποσοτητες φαγητου να γουρουνιαζω.

Αλλα θελω να προσπαθήσω να κραταω ενα ισοζυγιο κιλων και να μεταβαλω το λιπος σε μυικο βαρος.

Βεβαια η καλυτερη κινηση που πρεπει να γινεται ειναι να φτασεις στο σημειο μηδεν, να χασω ολα τα περιττα κιλα, να κανω γραμμωση και μετα σε "καθαρο" σωμα να χτισω μυικη μαζα.

Κανονικο σωμα εχω περιπου fit με τις ατασταλειες του(βεβαιως βεβαιως, τι τα χουμε τα γαλονια διχως κανα κιλακι παραπανω), αλλα με εχει πιασει να αυξησω περισσοτερο την μυικη μαζα.

Καθε βδομαδα αυξανω κιλα αλλα δεν ξερω κατι δεν μου κολλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν θελω να παρω κιλα, αυξηση μυικης μαζας θελω :P

Δεν βλεπω μεταβολη στη μυικη σμίλευση

 

Οταν δεν βαζεις παραπανω  κρεας πανω σου και μενεις στην συντηρηση σου τα μυικα κιλα δεν μπαινουν ευκολα.Θα τα βαλεωις πολυ αργα.

 Αν θες να δεις διαφορες γρηγορες[σιγουρα θα δεις γαιτι ειναι τα noob gains],Πρεπει να αυξησεις τις θερμιδες σου[κανα 500αρι λεω εγω].Αν οι διατροφη σου ειναι καθαρη οπως γραφεις,το να βαλεις λιγα κιλα καλα πανω σου δεν θα σε πειραξουν,εινι καλα τα κιλα.Δεν σου ειπα να βαλεις 10 κιλα,απλα σε 4 μηνες επρεπε τουλαχιστον να εχεις παρει ενα 3αρι κιλακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν δεν βαζεις παραπανω  κρεας πανω σου και μενεις στην συντηρηση σου τα μυικα κιλα δεν μπαινουν ευκολα.Θα τα βαλεωις πολυ αργα.

 Αν θες να δεις διαφορες γρηγορες[σιγουρα θα δεις γαιτι ειναι τα noob gains],Πρεπει να αυξησεις τις θερμιδες σου[κανα 500αρι λεω εγω].Αν οι διατροφη σου ειναι καθαρη οπως γραφεις,το να βαλεις λιγα κιλα καλα πανω σου δεν θα σε πειραξουν,εινι καλα τα κιλα.Δεν σου ειπα να βαλεις 10 κιλα,απλα σε 4 μηνες επρεπε τουλαχιστον να εχεις παρει ενα 3αρι κιλακια.

Να προσθεσω δηλαδη ενα γευμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωριζω ειναι πιο δυσκολο, αλλιως επαιρνα τεραστιες ποσοτητες φαγητου να γουρουνιαζω.

Αλλα θελω να προσπαθήσω να κραταω ενα ισοζυγιο κιλων και να μεταβαλω το λιπος σε μυικο βαρος.

Βεβαια η καλυτερη κινηση που πρεπει να γινεται ειναι να φτασεις στο σημειο μηδεν, να χασω ολα τα περιττα κιλα, να κανω γραμμωση και μετα σε "καθαρο" σωμα να χτισω μυικη μαζα.

Κανονικο σωμα εχω περιπου fit με τις ατασταλειες του(βεβαιως βεβαιως, τι τα χουμε τα γαλονια διχως κανα κιλακι παραπανω), αλλα με εχει πιασει να αυξησω περισσοτερο την μυικη μαζα.

Καθε βδομαδα αυξανω κιλα αλλα δεν ξερω κατι δεν μου κολλάει.

 

Βιάζεσαι. Αν γυμνάζεσαι μόνο 4 μήνες θα ανεβάζεις κιλά (στα βάρη) κάθε μία / δύο εβδομάδες για καιρό ακόμα. Είναι το νευρικό σου σύστημα που μαθαίνει ότι υπάρχει :). Μετά θα αρχίζεις να ανεβάζεις κάθε μήνα, μετά κάθε 3-6 μήνες και μετά κάθε χρόνο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιάζεσαι. Αν γυμνάζεσαι μόνο 4 μήνες θα ανεβάζεις κιλά (στα βάρη) κάθε μία / δύο εβδομάδες για καιρό ακόμα. Είναι το νευρικό σου σύστημα που μαθαίνει ότι υπάρχει :). Μετά θα αρχίζεις να ανεβάζεις κάθε μήνα, μετά κάθε 3-6 μήνες και μετά κάθε χρόνο..

Τη μαζα δεν βλεπω να τονώσει εστω λιγο γιαυτο ρωταω, εστω και στους 4 μηνες μια απειροελαχιστη διαφορα θα επρεπε να υπηρχε ανατομικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτογραφίες τράβηξες πριν / μετά?  Με μεζούρα μετρήθηκες μέση , στήθος χέρια τετρακέφαλους πριν ξεκινήσεις και τώρα? Το τι βλέπεις εσύ στον καθρεύτη σε 4 μήνες είναι άκυρο, τα φαινόμενα απατούν. Τον εαυτό μας τον βλέπουμε ανάλογα με τον χαρακτήρα μας, άλλος βλέπει πάντα αυτό που θέλει να βλέπει, ενώ άλλος βλέπει μόνο αυτό που δεν θέλει να βλέπει. 

 

Άρχισε να τραβάς φώτο και να μετριέσαι με μεζούρα μια φορά τον μήνα, μην κοιτάς μόνο ζυγαριά, για να είσαι σίγουρος ότι όντως υπάρχει θέμα τους επόμενους 2-3 μήνες. 

 

Το ότι βλέπεις ένα 17 χρονών πιτσιρίκι να γίνεται τούμπανο σε ένα 6 μηνο είναι επίσης άσχετο με εσένα, η τεστοστερόνη σε αυτόν βαράει κόκκινο, όλη μέρα κάνει βάρη και παίζει το πουλί του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτογραφίες τράβηξες πριν / μετά?  Με μεζούρα μετρήθηκες μέση , στήθος χέρια τετρακέφαλους πριν ξεκινήσεις και τώρα? Το τι βλέπεις εσύ στον καθρεύτη σε 4 μήνες είναι άκυρο, τα φαινόμενα απίστευτο είναιύν. Τον εαυτό μας τον βλέπουμε ανάλογα με τον χαρακτήρα μας, άλλος βλέπει πάντα αυτό που θέλει να βλέπει, ενώ άλλος βλέπει μόνο αυτό που δεν θέλει να βλέπει. 

 

Άρχισε να τραβάς φώτο και να μετριέσαι με μεζούρα μια φορά τον μήνα, μην κοιτάς μόνο ζυγαριά, για να είσαι σίγουρος ότι όντως υπάρχει θέμα τους επόμενους 2-3 μήνες. 

 

Το ότι βλέπεις ένα 17 χρονών πιτσιρίκι να γίνεται τούμπανο σε ένα 6 μηνο είναι επίσης άσχετο με εσένα, η τεστοστερόνη σε αυτόν βαράει κόκκινο, όλη μέρα κάνει βάρη και παίζει το πουλί του. 

Ναι εχω τραβηξει μερικες δεν βλεπω διαφορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Jethro οταν λες ανεβαζεις κιλα απο ποσα ξεκινησες και στα ποσα εισαι τωρα 

και τι αναλογιες εχεις? (νομιζω εγραψες πισω αλλα βαριεμαι να δω :P )

 

αν θες ανεβασε εδω να σου πουμε και μεις για μια δευτερη γνωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχω τραβηξει μερικες δεν βλεπω διαφορες

 

Ε πρέπει να τις δούμε να σου πούμε, γιατί οκ είπαμε σε 4 μήνες η διαφορά θα είναι μικρή, αλλά δεν θα είναι τόσο μικρή ωστε να μην φαίνεται καν σε μια φώτο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jethro οταν λες ανεβαζεις κιλα απο ποσα ξεκινησες και στα ποσα εισαι τωρα 

και τι αναλογιες εχεις? (νομιζω εγραψες πισω αλλα βαριεμαι να δω :P )

 

αν θες ανεβασε εδω να σου πουμε και μεις για μια δευτερη γνωμη

Δικεφαλους πχ σε στραβομπαρα απο 40kg στα 65kg

μια προχειρη εχω φωτογραφια τωρα, θα ανεβασω ισα ισα για τον σωματοτυπο και οταν επιστρεψω σπιτι θα ανεβασω και αλλη με ακριβη αναμετρηση γιατι με εχει πιασει το καραβανικο πεισμα να "ογκιασω" λιγο :P

post-175970-0-06838800-1436273578_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικεφαλους πχ σε στραβομπαρα απο 40kg στα 65kg

μια προχειρη εχω φωτογραφια τωρα, θα ανεβασω ισα ισα για τον σωματοτυπο και οταν επιστρεψω σπιτι θα ανεβασω και αλλη με ακριβη αναμετρηση γιατι με εχει πιασει το καραβανικο πεισμα να "ογκιασω" λιγο :P

φαι θες,

Οσο το δυνατον ασε τις ασκησεις  απομονωσης,καιποτε μην βγαλεις απο το προγραμμα σου,αρσεις squat bench press

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...