Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανως όλα μετρημένα και ανα μηνα αιματολογικες και γενικες ουρων για να μην εχω προβλημα με συκωτι και μεταβολισμο της πρωτεινης και κατ'επεκταση ουρικο οξυ.

Τα σκουπ πρωτεινης ειναι 30γρ. πρωτεινης, στο φαγητο κοτοπουλο παντα 250-300γρ. κατα προσεγγιση οπως και το μοσχαρι.

Εχω χασει λιπος και παραμενω στα ιδια περιπου κιλα.

Υδατανθρακες συνθετους, ρυζι, μαυρα μακαρονια κλπ. αποφευγω απλους.

Να προσθέσω εγώ, μείνε σε καθαρό υδατάνθρακα και αυξημένο στα γεύματα του πρωινού και γύρω από τις προπόνησης. 

Ερώτημα, ζυγίζεις την πρωτεϊνη σου για να ξέρεις ότι είναι όντως 200γρμ; 
Η ουρία θα δείξει την κατακράτηση αζώτου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

άρα παίζεις στις θερμίδες συντήρησης σου. κάνεις το λεγόμενο recomp.
Εντελώς φιλικά, αν δεν ζυγίσω τροφή και δεν τα περάσω στο myfitnesspal δεν μπορώ να πω εκ του ασφαλούς στα πόσα γρμ μακροσυστατικών είμαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι παραπανω απο τις θερμιδες συντηρησης μου, καθως ειναι παραπανω θερμιδες απο οσες επαιρνα προηγουμενος ΑΛΛΑ ειναι καθαρη τροφη με ελαχιστα λιπαρα  και αρκετα καλα λιπαρα.

Μεταβολη του ποσοστου του βαρους του λιπους σε μυικο ποσοστο.

Αν δεν δουλευε προφανως δεν θα ανεβαζα συνεχως τα κιλα καθως δυναμώνω, απλα δεν αυξάνεται στο οπτικό κομμάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι παραπανω απο τις θερμιδες συντηρησης μου, καθως ειναι παραπανω θερμιδες απο οσες επαιρνα προηγουμενος ΑΛΛΑ ειναι καθαρη τροφη με ελαχιστα λιπαρα  και αρκετα καλα λιπαρα.

Μεταβολη του ποσοστου του βαρους του λιπους σε μυικο ποσοστο.

Αν δεν δουλευε προφανως δεν θα ανεβαζα συνεχως τα κιλα καθως δυναμώνω, απλα δεν αυξάνεται στο οπτικό κομμάτι

η μυική υπερτροφία δεν συσχετίζεται με την αύξηση της μυικής δύναμης 

http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=41237

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος(τουλαχιστον ιατρικα), ο μυς ειναι εκατονταδες χιλιαδες ινες. Κατα την καταπονηση σπανε αυτες οι ινες και απο πανω απο τις σπασμενες γινεται επουλωση για την ενισχυση του μυ (ετσι κιολας αυξανεται σε ογκο).

Η μεταβολη της μυικης συστασης του οργανισμου ειναι κατασταση αμυνας, ο οργανισμος την σωματικη ασκηση δεν την λαμβανει ως "κανω γυμναστικη" αλλα ως κατασταση αντίξοης συνθηκης. Η μεταβολη του σωματος με αυξημενη μυικη μαζα ειναι αμυντικος μηχανισμος για να ανταπεξελθει στις δυσκολες συνθηκες που βιωνει (γυμναστικη). Αρκει βεβαια να υπαρχει αρκετη προσβαση στην απαιτουμενη τροφη !

Το "νευρο" που λεμε ειναι διαφορετικο

η μυική υπερτροφία δεν συσχετίζεται με την αύξηση της μυικής δύναμης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να μένεις στα ίδια κιλά σωματικού βάρους και να λες ότι είσαι παραπάνω από τις θερμίδες συντήρησης, προσωπικά δεν μου κολλάει. 
ας μιλήσουν οι του ιδίου φύλου 


ο μυς καταστρέφεται με την άσκηση ενδυνάμωσης, μεγαλώνει με τον ύπνο και την κατάλληλη διατροφή. Δεν είναι όμως τόσο απλά, συντρέχουν και ορμονικές συγκυρίες. Πρέπει να δεις τις testo σου, ελεύθερη - ολική. Επίσης είσαι μόνο 4μήνες σε προπονητικές/διατροφικές συνθήκες και σε 30+ ηλικία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ξυπνημα ενα σκουπ whey isolate πρωτεινης μετα απο μια ωρα πρωινο βρωμης με γαλα & μελι

Δεκατιανο μπανανα με whey.

Στις 12:00 ενα σαντουιτς με ψωμι ολικης αλεσης και τονο

Στις 14:00 δυο μπιφτεκια κοτοπουλο ή μοσχαρι ή φιλετο κοτοπουλο 250γρμ. με ρυζι ή μαυρα μακαρονια & βλητα ή σαλατα με λιγο ελαιολαδο

Στις 15:30 πριν την προπονηση whey.

Στο τελος της προπονησης whey & μπανανα

Κατα τις 20:00 βραδινο που ειναι παρεμφερες με το μεσημεριανο

Αντε και κατα τις 21:00 λιγο cottage να σπασει η λιγουρα ή κανα γιαουρτακι 0% ή 2% λιπαρα

Τουλαχιστον 2 λιτρα νερο/day

 

Υ/Γ No comments για τα συμπληρωματα αλλα ως εργενης πλεον δεν εχω την πολυτελεια να ετοιμαζω ολα τα γευματα μου συν το θεμα της ταχυτητας και ευκολιας.

 

Προπονησεις ειναι 3 μερες βαρη & 2 μερες αεροβια(με ειχε παχυνει η καριολα αλλα εγω την παχυνα παραπανω χα! eat that bich).

 

Υψος 1,83,  83 κιλα συν πλην

 

Εγώ είμαι ίδιο ύψος και ίδια κιλά, αλλά αν έκανα την διατροφή που κάνεις θα ήμουν κάνα 90ρι. Έχεις σίγουρα αρκετά πιο γρήγορο μεταβολισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω γραψει προηγουμένως οτι εχω κανει και ορμονολογικες και ειμαι jet.

Το θεμα δεν ειναι να αυξησω τα σωματικα κιλα, αλλα η μετατροπη των κακων κιλων σε μυικων. Tricky βεβαια αλλα το προσπαθω σταδιακα.

Ισως τα νιατα με εγκατέλειψαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω γραψει προηγουμένως οτι εχω κανει και ορμονολογικες και ειμαι jet.

Το θεμα δεν ειναι να αυξησω τα σωματικα κιλα, αλλα η μετατροπη των κακων κιλων σε μυικων. Tricky βεβαια αλλα το προσπαθω σταδιακα.

Ισως τα νιατα με εγκατέλειψαν

φίλος, το recomp που θες είναι μια αργή διαδικασία έτσι και αλλιώς (και στα δύο φύλα). Πρέπει να οπλιστείς με υπομονή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι ίδιο ύψος και ίδια κιλά, αλλά αν έκανα την διατροφή που κάνεις θα ήμουν κάνα 90ρι. Έχεις σίγουρα αρκετά πιο γρήγορο μεταβολισμό.

Ναι εχω ολιγον, Αυγουστο 2014 ημουν 77 κιλα και απριλιο 2015 90kg με καθημερινο junk food.

Ετρωγα 2 πιτσες ντομινος μια με φιλαδελφεια τυρι και την αλλη με λουκανικο στη ζυμη.

Εχω χασει λιπος μυικη μαζα απογοητευομαι

φίλος, το recomp που θες είναι μια αργή διαδικασία έτσι και αλλιώς (και στα δύο φύλα). Πρέπει να οπλιστείς με υπομονή. 

Το γνωριζω, παραυτα εστω και 1% μεταβολη να δεις σε οπλιζει με υπομονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχω ολιγον, Αυγουστο 2014 ημουν 77 κιλα και απριλιο 2015 90kg με καθημερινο junk food.

Ετρωγα 2 πιτσες ντομινος μια με φιλαδελφεια τυρι και την αλλη με λουκανικο στη ζυμη.

Εχω χασει λιπος μυικη μαζα απογοητευομαι

Το γνωριζω, παραυτα εστω και 1% μεταβολη να δεις σε οπλιζει με υπομονη

αφού έχεις αβαντάζ τον καλό μεταβολισμό γιατί δεν παίζεις όγκο - γράμμωση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχω ολιγον, Αυγουστο 2014 ημουν 77 κιλα και απριλιο 2015 90kg με καθημερινο junk food.

Ετρωγα 2 πιτσες ντομινος μια με φιλαδελφεια τυρι και την αλλη με λουκανικο στη ζυμη.

Εχω χασει λιπος μυικη μαζα απογοητευομαι

Το γνωριζω, παραυτα εστω και 1% μεταβολη να δεις σε οπλιζει με υπομονη

 

Μήπως δουλεύεις και χειρωνακτική εργασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού έχεις αβαντάζ τον καλό μεταβολισμό γιατί δεν παίζεις όγκο - γράμμωση ;

Γιατι θα παρω και λιπος και παει και καθετε στην κοιλια το @#%νο

 

Μήπως δουλεύεις και χειρωνακτική εργασία?

Οχι φιλε μου γραφειο πλεον το 80% του χρονου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...