Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 
 

 

Καλά τα λές αλλά δεν νομίζω ότι είναι καλή ιδέα ο Γιάννης να φάει μέχρι σκασμου.. δεν είναι 17 χρονών. 

 

Σιγά και σταθερά να ανεβαίνουν οι θερμίδες καλύτερα. Και 1+ λίτρο γάλα την μέρα βοηθάει. 

 

Re οκ  σαν παραδειγμα τον εφερα  τον Γιαννη προφανως ,  κυριως αναφερομαι σε αυτους που λενε "μα τρωω πολυ και δεν παχαινω"  το οποιο ειναι πανμεγιστη μαλακια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Έστω ότι νομίζω ότι κατάλαβα ό,τι διάβασα, πως θα το φτιάξω ρε συ αυτό χωρίς να έχω ιδέα ? Παρά είναι περίπλοκο.

 

το επαιξες nerd και σου έκανα nerd joke, αλλά παραήταν high level :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το επαιξες nerd και σου έκανα nerd joke, αλλά παραήταν high level :D

Πάλι καλά δηλαδή που έσβησα και μία παράγραφο-ανάλυση για ένα concept. Θα παραήταν πετυχημένο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θ αρχισω διατροφη με μια κοπελα διατροφολογο. Θα παω 3-4 φορες να μπω σ ενα προγραμμα , να δουμε τι δουλευει πανω μου και μετα θα συνεχισω μονη μου

 

Κατα τ αλλα για μας τα καλα νεα συνεχιζονται, ο πατερας μου πρεπει να βαλει βηματοδοτη. Ενταξει τη πρωτη μερα που το ακουσα και σοκαριστηκα πηγα προπονηση κ ηταν η τελεια ψυχοθεραπεια

Τωρα θα το κανει τη Δευτερα ελπιζω ολα να πανε καλα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Φώτη, δε διαβάζεις τι γράφω; Σε όγκο είμαι εδώ και 5-6 βδομάδες. Πρόγραμμα:

 

1. 7:30, πρωινό, το δικό μου ψωμί (αυγά, γάλα, βρώμη, κτλ), κάποιες φέτες με κασέρι, κάποιες με φυστικοβούτυρο. Μεγάλη ποσότητα, μιλάμε για 25' αδιάλλειπτο μάσημα, 40+πρωτείνης.

2. 10:30, μετά την προπόνηση, μεγάλη σαλάτα με κότα ή τόνο ή παγκάσιους, 40+πρωτείνης.

3. 13:30, μεσημεριανό, 40+ πρωτείνης 

4. 4.30, φρούτο

5. 18:30, Σκουπ πρωτείνης με μισό λίτρο γάλα και 5-6 πιτάκια βρώμης με ταχίνι, 40+ πρωτείνης

5. 20:30, 300γρ πρόβειο γιαούρτι, 18γρ πρωτείνης.

6. 22:30, νάνι :)

 

Ελπίζω να σου γεμίζει το μάτι γιατί κοντεύω να ξεράσω, όλη τη μέρα τρώω. Είμαι προφανώς σε υπερθερμιδική φάση αλλά άμα έρθει σύντομα η μέρα που αυτό το πρόγραμμα θα γίνει ισοθερμιδικό, σε αυτά τα κιλά θα μείνω κιόλας, δεν παλεύετε να φάω παραπάνω.

 

Υ.Γ. Παχυντικά φαγητά (άκα γλυκά, κτλ) απλά δεν έχουν θέση στη ζωή μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα εκει να δεις προβλημα... να ψαχνεις τι δεν εχει ζαχαρη να το βαλεις πανω σε γυναικειο σωμα για στοχασμο...

 

Εχω σπασει το κεφαλι μ τιποτα δεν μπορω να βρω. Σαντιγι την σιχαινομαι. Σοκολατες ολα εχουν ζαχαρη.

 

Φυστικοβουτυρα ταχινι κλπ ειναι ξενερωμα...χααχχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος ξεκινάει τώρα και θέλει να γυμνάζεται σπίτι του για οποιοδήποτε λόγο και δεν θέλει να πηγαίνει γυμναστήριο, ας κοιτάξει αυτο το πρόγραμμα γυμναστικής:

 

https://www.reddit.com/r/bodyweightfitness/wiki/kb/recommended_routine

 

Γυμνάζει σχεδόν όλες τις μυικές ομάδες και σε συνδυασμό με καλή διατροφή και αερόβιο, μπορεί να φέρει ικανοποιητικά αποτελέσματα. Βασίζεται στην άσκηση μόνο με το βάρος του σώματος. Το καλό είναι ότι έχει progressions και άμα φτάσεις σε σημείο που σου φαίνεται εύκολη η άσκηση τότε ανεβαίνεις επίπεδο και προχωράς σε πιο δύσκολη άσκηση. Απο εξοπλισμό το μόνο που χρειάζεται είναι μια μπάρα για έλξεις, για αρχή. Σε κάποια τελευταία επίπεδα χρειάζεται κρίκους αλλά άμα κάποιος δεν έχει, απλά το προσπερνάει.

 

Υπάρχει και σε δωρεάν εφαρμογή Android με βιντεάκια για το πως γίνονται οι ασκήσεις.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=io.mazur.fit.free&hl=en

Ωραίος σύνδεσμος, με βιντεο και οδηγίες. Πολύ καλό πρόγραμμα επίσης, θα δοκιμάσω/ενσωματώσω ασκήσεις στο πρόγραμμά μου.

 

Χαζομάρα που τον τελευταίο χρόνο τα είχα σχεδόν παρατήσει... άρχισα ξανά δυνατά εδώ και ενάμιση μήνα.

Ευτυχώς, με τα χρόνια έχω επιτέλους πλέον ένα σχεδόν πλήρες σπιτικό γυμναστήριο και τις σοβαρές προπονήσεις(για το γούστο μου, δεν είμαι επαγγελματίας ούτε και κατεβαίνω σε αγώνες) τις κάνω εκεί.

 

Πάω και στο γυμναστήριο τελευταία για τις πολύ χαλαρές προπονήσεις της εβδομάδας, χάρη σε μια προσφορά που βγήκε πριν κανά μήνα σε γνωστή αλυσίδα και για να αλλάζω και λίγο περιβάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Φώτη, δε διαβάζεις τι γράφω; Σε όγκο είμαι εδώ και 5-6 βδομάδες. Πρόγραμμα:

 

1. 7:30, πρωινό, το δικό μου ψωμί (αυγά, γάλα, βρώμη, κτλ), κάποιες φέτες με κασέρι, κάποιες με φυστικοβούτυρο. Μεγάλη ποσότητα, μιλάμε για 25' αδιάλλειπτο μάσημα, 40+πρωτείνης.

2. 10:30, μετά την προπόνηση, μεγάλη σαλάτα με κότα ή τόνο ή παγκάσιους, 40+πρωτείνης.

3. 13:30, μεσημεριανό, 40+ πρωτείνης 

4. 4.30, φρούτο

5. 18:30, Σκουπ πρωτείνης με μισό λίτρο γάλα και 5-6 πιτάκια βρώμης με ταχίνι, 40+ πρωτείνης

5. 20:30, 300γρ πρόβειο γιαούρτι, 18γρ πρωτείνης.

6. 22:30, νάνι :)

 

Ελπίζω να σου γεμίζει το μάτι γιατί κοντεύω να ξεράσω, όλη τη μέρα τρώω. Είμαι προφανώς σε υπερθερμιδική φάση αλλά άμα έρθει σύντομα η μέρα που αυτό το πρόγραμμα θα γίνει ισοθερμιδικό, σε αυτά τα κιλά θα μείνω κιόλας, δεν παλεύετε να φάω παραπάνω.

 

Υ.Γ. Παχυντικά φαγητά (άκα γλυκά, κτλ) απλά δεν έχουν θέση στη ζωή μου. 

 

χαιρω πολυ :P

Ρε Γιαννη  στα λογια μου ερχεσαι δεν ειπα κατι διαφορετικο ,το διατροφικο σου πλανο δεν θεωρειται φαγητο .Για γυμναστικη καλο ειναι   να το κανω εγω η' ο Αλεξ  για οτιδηποτε αλλο ειναι ανυπαρκτο επισης με αυτο εσυ δεν θα βαλεις ποτε κιλα η' θα κανεις 300 χρονια ...

Το μεσημεριανο σου ειναι αερας κοπανιστος και βραδυνο απλα δεν εχεις .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τα κρέατα ψάχνω :D

 

Εμένα μια τυπική μέρα είναι κάπως έτσι. Με αυτή την διατροφή είμαι 83 κιλά με κόφτη δεν βάζω ούτε γραμμάριο. Ανέβασα λίγο τώρα να πάω 85 σιγά σιγα

 

10:00 450 ml γάλα με σκουπ.

13:00 - 18:00 2 γιαούρτια Χ 200 γραμμάρια με στεβια, 200 ml γαλα φραπε decaf πλέον, με στεβια.

19:30 μετά την προπο:

450 ml γαλα με σκουπ, 250 γραμμάρια μακαρονια και 400 γραμμάρια κοτοπουλο

10:30 300 γραμμάρια κοτοπουλο και σαλάτα

12:30 450 ml γαλα με σκουπ

 

Αυτή είναι διατροφή πεινα σχετικα. μονο το βράδυ κάτι πάει να γίνει χαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τα κρέατα ψάχνω :D

 

Εμένα μια τυπική μέρα είναι κάπως έτσι. Με αυτή την διατροφή είμαι 83 κιλά με κόφτη δεν βάζω ούτε γραμμάριο. Ανέβασα λίγο τώρα να πάω 85 σιγά σιγα

 

10:00 450 ml γάλα με σκουπ.

13:00 - 18:00 2 γιαούρτια Χ 200 γραμμάρια με στεβια, 200 ml γαλα φραπε decaf πλέον, με στεβια.

19:30 μετά την προπο:

450 ml γαλα με σκουπ, 250 γραμμάρια μακαρονια και 400 γραμμάρια κοτοπουλο

10:30 300 γραμμάρια κοτοπουλο και σαλάτα

12:30 450 ml γαλα με σκουπ

 

Αυτή είναι διατροφή πεινα σχετικα. μονο το βράδυ κάτι πάει να γίνει χαχα

10.00 ξυπνάς;;;;;;!!!!!

 

work out day

9. αυγά - βρώμη/ψωμί πλήρους σίκαλη/κρέμα ρυζιού ολικής

13.30 μοσχάρι-πλιγούρι

προπονηση

16.00 σκουπ -μπανάνα

17.00 κοτοπουλο-μπασματι-λαδι

20.00γιαούρτι/κοτατζ

22.30τονος/μπακαλιαρος/κοτα/γιαούρτι -σαλατα με λαδι -αμυγδαλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...