Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

http://musclemax.gr/ygeiines-trofes/walden-farms-fruit-spread-12oz-340gr-detail#.VhlPoeztmko

 

 

έχω εθιστεί ... μαρμελάδα φράουλα 

Ρε θα σε φερω εγω της γιαγιας μου που εκανε την ανοιξη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε θα σε φερω εγω της γιαγιας μου που εκανε την ανοιξη!

μουχαχαχαχαχαχα φέρε φέρε έχω τρωκτικά που καταναλώνουν τη ζάχαρη στο πι και φι σπίτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

http://musclemax.gr/ygeiines-trofes/walden-farms-fruit-spread-12oz-340gr-detail#.VhlPoeztmko

 

 

έχω εθιστεί ... μαρμελάδα φράουλα 

1) εδω ειναι λιγο πιο φτηνη :P

2) μονο υγιεινη δεν ειναι

3) εχω δοκιμασει τη σοκολατα και μαντεψε! την πεταξα! απαισια γευση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) εδω ειναι λιγο πιο φτηνη :P

2) μονο υγιεινη δεν ειναι

3) εχω δοκιμασει τη σοκολατα και μαντεψε! την πεταξα! απαισια γευση 

fruit spead λέω εγώ, και καλά μαρμελάδες 

αυτό που λες εσύ είναι το dip for fruit 

 

αυτό με την φράουλα όμως έπαθα πλάκα, ακριβώς σαν μαρμελάδα 

Παιζει να χει και βερικοκο ;)

ναι τώρα -την επόμενη εβδομάδα- θα πάρω πρωτεϊνη (jaffa cake tpw whey 90)  και θα πάρω και το apricot να δοκιμάσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

fruit spead λέω εγώ, και καλά μαρμελάδες 

αυτό που λες εσύ είναι το dip for fruit 

 

αυτό με την φράουλα όμως έπαθα πλάκα, ακριβώς σαν μαρμελάδα 

ναι τώρα -την επόμενη εβδομάδα- θα πάρω πρωτεϊνη (jaffa cake tpw whey 90)  και θα πάρω και το apricot να δοκιμάσω 

οπως και να χει ηταν απαισιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης Expertr είπε:

Δοκιμασε σαν ζεσταμα 2-3 σετακια στο extension χωρις να παιζεις πολλες μοιρες και με πολλα κιλα...Μετα απο αυτο σταματανε εμενα τα τριξιματα και οτιδηποτε αλλο.Επισης εαν το γονατο το εχεις μαθει να δουλευει δεμενο, εαν βγαλεις τα wraps θα ποναει...Καλο ειναι να το δουλευουμε χωρις στα κανονικα κιλα ωστε να αφηνουνμε την επιγονατιδα να παιρνει την δικη της "μορφη" ..Και αν παιξουμε κανενα δυνατο σετ ας τα φοραμε..
Φιλέ η μαργαρίτα έχει χοντροπαθια. Και bodyweight squat να κανεις αν δεν είναι δεμένο μπορεί να πονάει μια εβδομάδα. Το δέσιμο χρειάζεται μέχρι να περάσουν όλοι οι πόνοι (3 με 6 μήνες για εμενα), μετά αρχίζει δειλά δειλά χωρίς wraps στο ζεσταμα


 Συμφωνώ για το ζεσταμα στο extension και χωρίς wrap αν δεν πονάει. Στην περίπτωση της Μαργαρίτας αλλά και την δική μου το ζεσταμα για squat δεν είναι ξερα "squat με λίγα κιλα" και ανεβαίνουμε.. Εγώ δυστυχώς την μέρα που έχω squat χρειάζομαι και ζεσταμα στο extension και διατάσεις και bodyweight squat πριν μπούνε κιλά στην μπάρα, αλλιώς πάντα μια μέρα γίνεται στραβή και ο πόνος επιστρέφει για κάνα μήνα.. 


 Τρεις φορές νόμιζα ότι το πρόβλημα πέρασε και την έπαθα έτσι από ελαφρύ ζεσταμα.. και τώρα έχω ένα μηνα να κάνω squat για αυτό το λόγο.. το έπαιξα μάγκας μια μερα, "ε καλοκαίρι, γαμα το ζεσταμα"..



 Τώρα κάνω τον ίδιο κύκλο που προτείνω την Μαργαρίτα. Αποχή από squat αλλά μονο μηχανήματα μέχρι να περάσει ο πόνος, μετά θα κάνω squat με wraps και μέτα squat χωρίς wrap μέχρι το βαρύ set. Σε εμένα πάντα δουλεύει οκ όταν κάνω μαλακια

 

Σωστα.Και εγω που δεν εχω θεμα παντα τετοιο ζεσταμα κανω γιατι τα γονατα ειναι γονατα..;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περίπτωση της Μαργαρίτας αλλά και την δική μου το ζεσταμα για squat δεν είναι ξερα "squat με λίγα κιλα" και ανεβαίνουμε.. Εγώ δυστυχώς την μέρα που έχω squat χρειάζομαι και ζεσταμα στο extension και διατάσεις και bodyweight squat πριν μπούνε κιλά στην μπάρα, αλλιώς πάντα μια μέρα γίνεται στραβή και ο πόνος επιστρέφει για κάνα μήνα..

 

Πως την παλεύεις ? Έχω περάσει κι εγώ τέτοια φάση, όχι λόγω τραυματισμού αλλά επειδή νόμιζα ότι θα έχω καλύτερο form μετά. Μιλάμε και για 30 λεπτά "ζέσταμα". 

 

Πλέον 1 λεπτό δυναμικές διατάσεις, μετά μπάρα και μετά για να "ανοίξουν" λίγο τα ισχία με 60 κιλά κάθομαι στο κάτω μέρος για 20-30 δευτερόλεπτα και "παίζω" μέχρι να νιώσω άνετα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θα πει πως την παλεύω ρε boss. Μιλάμε η διατάσεις η τέλος τα squat. Αυτες είναι οι επιλογές μου.

 

Για εσένα δεν ειναι (εισαι νεος και χωρις προβλήματα). Αν ήταν αυτές οι δύο επιλογές σου τι θα έκανες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είναι και αυτό, προφανώς θα έκανα ο,τι χρειάζεται. Το εννοούσα από άποψη ψυχολογίας. Εγώ κάθε φορά εβριζα και το μετανιωνα που τις άρχιζα.

 

Υ.Γ. Οι decaf καφέδες γευστικά έχουν διαφορά? Θα κάνω μια παύση λίγο από καφεΐνη αλλά θέλω και την γεύση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το παίζω ο ειδικός του καφέ boss αλλά εγώ δεν κατάλαβα τίποτα ουσιαστική διαφορά. Ασε που με decaf το κάνεις όσο δυνατό θες,.. και 4 κουταλια να βαλεις στα @@ σου.. οπότε ρυθμίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...