Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ακριβώς για αυτό... η επόμενη επιλογή μου ήταν upper lower αλλά για μένα το leg day είναι lower day οπότε δεν μπορώ (αντιδρώ ουρλιάζοντας) στην ιδέα και μόνο να περάσω ξανά σε full lower-leg day ξέρω ξέρω ακόμα και αν θα σπάσω το volume - intensity σε δύο προπονήσεις... 

η επόμενη επιλογή ήταν το front/back (δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ και θα θέλα να δω πως είναι) 

Τι να σε πω. Δεν είναι να πεις ότι δεν γίνεται, όλα γίνονται αλλά μου κάνει κάπως κουλό. Στην lower πάντως δεν χρειάζεται το ξεκώλιασμα της bb leg day. Κάνε α μέρα squat, άρσεις (ή variation)  και καμία απομόνωσης και την β μέρα squat variation και καμία Light μετά τύπου lunges και μηχανηματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τι να σε πω. (μιλάς έτσι σωστά) Δεν είναι να πεις ότι δεν γίνεται, όλα γίνονται αλλά μου κάνει κάπως κουλό. Στην lower πάντως δεν χρειάζεται το ξεκώλιασμα της bb leg day. Κάνε α μέρα squat, άρσεις (ή variation)  και καμία απομόνωσης και την β μέρα squat variation και καμία Light μετά τύπου lunges και μηχανηματα. 

διπλό squat?!?! jesus, ξεκώλιασμα...θες να με αποτελειώσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς για αυτό... η επόμενη επιλογή μου ήταν upper lower αλλά για μένα το leg day είναι lower day οπότε δεν μπορώ (αντιδρώ ουρλιάζοντας) στην ιδέα και μόνο να περάσω ξανά σε full lower-leg day ξέρω ξέρω ακόμα και αν θα σπάσω το volume - intensity σε δύο προπονήσεις...

η επόμενη επιλογή ήταν το front/back (δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ και θα θέλα να δω πως είναι)

Τιποτα δεν ειναι δημητρα, κολλησε το μυαλο σου οτι τα σκουοτ ειναι επωδυνα.

 

Δεν χρειαζεται σε καθε προπονηση και pr.

 

Ασε τα 3*12 4*8 πανε με πιο λιγα κιλα σε 5*10 η ανεβασε απλα επαναληψεις.

 

Εγω μετα τα ποδια παντα εχω ρεπο, αλλα δεν μου λεει κατι μπορει το πιασιμο να με ακολουθει και για δευτερη μερα.

 

Αν οας ξανακανεις ποδια μετα τα ζεσταμα και τα πρωτα σετ το χεις ξεχασει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διπλό squat?!?! jesus, ξεκώλιασμα...θες να με αποτελειώσεις 

Ρε συ δεν χρειάζεται να είναι τέρμα τα γκάζια και τις δύο μέρες. Μία από τις δύο μέρες μπορείς να σταματάς 1-2 επαναλήψεις πριν το failure. Πάντως τι περιμένεις? Το γυρνάς σε 2x frequency για τα αποτελέσματα υποθέτω...δεν πρέπει να βγεις και λίγο από το comfort zone ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα δεν ειναι δημητρα, κολλησε το μυαλο σου οτι τα σκουοτ ειναι επωδυνα.

 

Δεν χρειαζεται σε καθε προπονηση και pr.

 

Ασε τα 3*12 4*8 πανε με πιο λιγα κιλα σε 5*10 η ανεβασε απλα επαναληψεις.

 

Εγω μετα τα ποδια παντα εχω ρεπο, αλλα δεν μου λεει κατι μπορει το πιασιμο να με ακολουθει και για δευτερη μερα.

 

Αν οας ξανακανεις ποδια μετα τα ζεσταμα και τα πρωτα σετ το χεις ξεχασει

δεν μπορώ να βγάλω πια pr, ότι ανέβασα ανέβασα (κλείδωσα σε 8 επαναλήψεις στα 32.5κ σε δίσκους - όνειρο τα 40-)...τώρα διόρθωμα τεχνική σε κάθε επανάληψη .. κάνω και drop set (η μοναδική που το κάνω)

Ρε συ δεν χρειάζεται να είναι τέρμα τα γκάζια και τις δύο μέρες. Μία από τις δύο μέρες μπορείς να σταματάς 1-2 επαναλήψεις πριν το failure. Πάντως τι περιμένεις? Το γυρνάς σε 2x frequency για τα αποτελέσματα υποθέτω...δεν πρέπει να βγεις και λίγο από το comfort zone ?

θα έσπαγα squat και DL στις δύο μέρες του Back... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις λαθος δημητρα.

 

Οκ γυναικα εισαιι.

 

Αλλα ξεκινα να την δεις αλλιως τι γυμναστικη... νομιζω κανεις το λαθος να φοβασαι απο την προηγουμενη μερα τα κιλα/ασκησεις που θα κανεις στην μερα των ποδιων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πάντων, εγώ σε είπα...θα έκανα upper/lower αλλά δεν θα πάθεις και κάτι να δοκιμάσεις και αυτό που θες. Απλά κρίνε το αντικειμενικα...αν κάτι δεν σου πάει δεν χρειάζεται να κάτσεις σ αυτό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πάντων, εγώ σε είπα...θα έκανα upper/lower αλλά δεν θα πάθεις και κάτι να δοκιμάσεις και αυτό που θες. Απλά κρίνε το αντικειμενικα...αν κάτι δεν σου πάει δεν χρειάζεται να κάτσεις σ αυτό

όταν δούλευες το lower/upper spli 4 day, στις δύο μέρες του lower είχες βάλει squat ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν δούλευες το lower/upper spli 4 day, στις δύο μέρες του lower είχες βάλει squat ?

Εννοειτε σκουοτ μπροστινα κανονικα, σισσυ, σουμο ολα

 

Μια μερα πχ

 

Σκουοτ

Αρσεις

Εκτασεις τετρακεφαλων

Leg curl

Γαμπες

 

Δευτερο

 

Μπροστινα σκουοτ

Προβολες

Πρεσσα

Σουμο/σισσυ σκουοτ

Slbl

 

 

Καπως ετσι μπορεις να βγαλεις αρσεις και να προσθεσεις μια ασκηση σκουοτ ακομα.

 

Εφιαλτης ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα και ψευτοπροπόνηση χεριών να έχω μετά, δεν μπορώ να βγάλω το μεταερόβιο.... για μένα το μεταερόβιο είναι το ζόρι όλων

 

Κόψε το μεταεροβιο την μέρα μετά το leg day. Δεν θα γίνει τίποτα αν κάνεις 4 φορές αεροβιο αντί για 6 (η 2 αντί για 3 δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι κανεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόψε το μεταεροβιο την μέρα μετά το leg day. Δεν θα γίνει τίποτα αν κάνεις 4 φορές αεροβιο αντί για 6 (η 2 αντί για 3 δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι κανεις)

το έχω βγάλει ήδη .... αναγκαστικά γιατί δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου. 

απλό βάδην για αποθεραπεία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω την πεμπτη εκανα κοιλιακους .

 

Εκατσα σε κατακλινη και σηκωνα τα ποδια μου. 3*12 συν δυο σετ σανιδα επι 1:30 λεπτο.

 

Χτες ούτε να γελασω δεν μπορουσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...