Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

05:15 για να πάω δουλειά @ 07:00

Άντε μετά να πάς για προπόνηση...(22:00~00:00)

 

μακερώσω...

που σκατα εισαι και τι δουλεια κανεις και μεχρι τι ωρα/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα πλούσια πρωϊνά πως τα παλεύετε δεν ξέρω. Από 8.15 που ξυπνάω, πάει 10.30-11.00 για να τσιμπήσω τπτ, με το που ξυπνάω το μόνο που πάει κάτω είναι καφές και κανά κουλουράκι.

 

11.00 γιαούρτι 2% + μπανάνα

13.00 τοστ (ψωμί ολικής-βούτυρο-τυρί-ζαμπόν γαλοπούλας)

15.30-16.00 μεσημεριανό

21.00 (μετά από προπόνηση) 500ml γάλα με 1 σκουπ + βρώμη ή smoothie με αχλάδι/μπανάνα/μήλο

23.00-24.00 βραδυνό

 

Το πλάνο δουλεύει τέλεια μπορώ να πω :P ( μισήμερίδαforever )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα πλούσια πρωϊνά πως τα παλεύετε δεν ξέρω. Από 8.15 που ξυπνάω, πάει 10.30-11.00 για να τσιμπήσω τπτ, με το που ξυπνάω το μόνο που πάει κάτω είναι καφές και κανά κουλουράκι.

 

11.00 γιαούρτι 2% + μπανάνα

13.00 τοστ (ψωμί ολικής-βούτυρο-τυρί-ζαμπόν γαλοπούλας)

15.30-16.00 μεσημεριανό

21.00 (μετά από προπόνηση) 500ml γάλα με 1 σκουπ + βρώμη ή smoothie με αχλάδι/μπανάνα/μήλο

23.00-24.00 βραδυνό

 

Το πλάνο δουλεύει τέλεια μπορώ να πω :P ( μισήμερίδαforever )

 

Για αυτο σου λεω,κανε fasting να γουσταρεις αφου δεν σου αρεσει το πρωινο :-D :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ συνολικά τώρα σε μια μέρα τρώω 6 αυγά ολόκληρα , 100γρ βρώμη , 2-3 φρούτα , 400γρ πατάτα φούρνου , 500γρ ζυγ ψημένο κοτόπουλο (1kg σχεδόν άψητο) , 1 μπιφτέκι μοσχάρι(μοσχάρι-κρεμμύδι-βρώμη-αυγό χ 10 φτιάχνω τη φορά κ μπαίνουν κατάψυξη)  σε τόστ με τυρί-κρεμμύδι-μουστάρδα-τομάτα ), αυτά είναι τα στάνταρ κάθε μέρα ,  όποτε μου τη βαράει τρώω και κανα γιαούρτι το βράδυ ιδικά Π-Σ που κοιμάμαι πολύ αργά και είναι κ κάτι άλλα ψιλι κοκό όπως κακάο, γάλα  κλπ που βάζω στο πρωινό για να τρώγεται ευχάριστα (σύνολο 150-200cal πρπ να είναι) και όποτε παίζει κ κανα ψωμί ότι έχει βγει απ το φούρνο τρώω αλλα μόνο εκείνη τη στιγμή π είναι ζεστό. Επίσης τρώω και καμια αραβική πίτα αν βρεθεί μπροστά μου  

Τώρα όμως που θα μπω όγκο για χειμώνα θα το κρατήσω πεντακάθαρο(εκτός 1 φορά στο τόσο) και θα βγάλω ποσότητες μπαμ γιατι θα παίζω σε μεγάλες cal , όπως επίσης θα μπει και νηστική πρωινή αερόβια στον όγκο για να speedάρω τον μεταβολισμό κ να κρατήσω off τα νερά 
Αυτά^ βέβαια σε 10-15 μέρες που θα βρίσκομαι και σε καινούριο γυμναστήριο αλλα και θα έχω όρεξη κ χρήμα να το κάνω. 

βέβαια δε θέλω φέτος να πάω πάνω απο 85 κιλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως το έχετε ξαναδεί, αλλά βλέπεται πάντα ευχάριστα... O μεγάλος Bas Rutten εξηγεί πώς έχουν τα πράγματα...

https://www.youtube.com/watch?v=mosX7L25HV8

 

Κορυφαίο πολύ γνωστό video και πάρα πολύ αστείο επίσης. Υπάρχει και η full version σε torrent

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

που σκατα εισαι και τι δουλεια κανεις και μεχρι τι ωρα/

 

5:15 ξύπνημα,πρωινό:Ψωμί με βούτυρο+μέλι,cornφλέκια με γάλα,μια μπανάνα

7:00~15:00,ξενοδοχείο,υποδοχή.Άγχος+ορθοστασία+χωρίς διάλειμμα.Τσίμα-τσίμα ένα pot πράσινο τσάι που έχω φτιάξει απο το πρωί.

16:00~16:30 μπαίνω σπίτι κατάκοπος, τρώω και ταφιάζομαι κατα τις 18:00 που έχω ψευτοχονέψει.

21:00~21:30 σηκώνομαι.Ξανά μπάνανα να πάρω ένα boost και 22:00 με 00:00 προπόνηση.

Καρκίνος το επάγγελμά μου...καρκίνος... 

Επεξ/σία από Tenshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως το έχετε ξαναδεί, αλλά βλέπεται πάντα ευχάριστα... O μεγάλος Bas Rutten εξηγεί πώς έχουν τα πράγματα...

https://www.youtube.com/watch?v=mosX7L25HV8

Βασικές τεχνικές Krav maga είναι. Για να σου βγουν αυτά όμως σε στιγμές που η αδρεναλίνη έχει χτυπήσει κόκκινο, πρέπει να έχεις από πίσω σου αμέτρητες ώρες προπόνησης και το αντίστοιχο spirit.

Lol... άμα έχεις όμως αμέτρητες ώρες προπόνησης,αξιολογείς και κάνεις ότι μπορείς για να αποφύγεις να βρεθείς σε μια τέτοια κατάσταση η τον μαμάκα ,χωρίς χαζούς εγωισμούς. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα εκει να δεις προβλημα... να ψαχνεις τι δεν εχει ζαχαρη να το βαλεις πανω σε γυναικειο σωμα για στοχασμο...

 

Εχω σπασει το κεφαλι μ τιποτα δεν μπορω να βρω. Σαντιγι την σιχαινομαι. Σοκολατες ολα εχουν ζαχαρη.

 

Φυστικοβουτυρα ταχινι κλπ ειναι ξενερωμα...χααχχαχα

Κόκκινο κρασί ή σαμπάνια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

5:15 ξύπνημα,πρωινό:Ψωμί με βούτυρο+μέλι,cornφλέκια με γάλα,μια μπανάνα

7:00~15:00,ξενοδοχείο,υποδοχή.Άγχος+ορθοστασία+χωρίς διάλειμμα.Τσίμα-τσίμα ένα pot πράσινο τσάι που έχω φτιάξει απο το πρωί.

16:00~16:30 μπαίνω σπίτι κατάκοπος, τρώω και ταφιάζομαι κατα τις 18:00 που έχω ψευτοχονέψει.

21:00~21:30 σηκώνομαι.Ξανά μπάνανα να πάρω ένα boost και 22:00 με 00:00 προπόνηση.

Καρκίνος το επάγγελμά μου...καρκίνος...

Δεν εννοούσα τόσο αναλυτικά αλλά ντάξει. Τρως υπερβολικά λίγο και για Αυτό είσαι ζόμπι στη δουλειά και Επίσης πολλές ώρες χωρίς φαγητό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5:15 ξύπνημα,πρωινό:Ψωμί με βούτυρο+μέλι,cornφλέκια με γάλα,μια μπανάνα

7:00~15:00,ξενοδοχείο,υποδοχή.Άγχος+ορθοστασία+χωρίς διάλειμμα.Τσίμα-τσίμα ένα pot πράσινο τσάι που έχω φτιάξει απο το πρωί.

16:00~16:30 μπαίνω σπίτι κατάκοπος, τρώω και ταφιάζομαι κατα τις 18:00 που έχω ψευτοχονέψει.

21:00~21:30 σηκώνομαι.Ξανά μπάνανα να πάρω ένα boost και 22:00 με 00:00 προπόνηση.

Καρκίνος το επάγγελμά μου...καρκίνος... 

 

Κατ' αρχάς, το μήνυμα γράφει ότι υπέστη επεξεργασία στις 3.10 το πρωί. Τι διάολο έκανες ξύπνιος τέτοια ώρα με το πρόγραμμα που έχεις;

 

Κατά δεύτερον, ο τρόπος ζωής σου είναι απάνθρωπος. Δε γίνεται να δουλεύεις 8 ώρες χωρίς κανένα διάλειμμα. Συζήτησε το με την εργοδοσία σου, έστω ένα 20λεπτο στη μέση της βάρδιας, να φας ένα μήλο να πάρεις δυνάμεις και καμιά ανάσα.

Επίσης πάλεψε το να αλλάξεις πρόγραμμα. Μόλις γυρίσεις ΓΕΡΟ γεύμα, υπνάκος μισής ώρας -κάνει θαύματα, trust me- στις 18:30 που έχεις χωνέψει/ξεκουραστεί προπόνηση, στις 20:30 δεύτερο ΓΕΡΟ γεύμα και στις 22:00-22:30 ύπνος. 

 

Με τον τρόπο που ζεις πας για κατάρρευση φίλε. Λίγο φαί, πολύ κούραση/ένταση, άπειρο άγχος. Άλλαξε το πριν στο αλλάξει ο γιατρός.

 

Φιλικά πάντα. :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Γιαννη  στα λογια μου ερχεσαι δεν ειπα κατι διαφορετικο ,το διατροφικο σου πλανο δεν θεωρειται φαγητο .Για γυμναστικη καλο ειναι   να το κανω εγω η' ο Αλεξ  για οτιδηποτε αλλο ειναι ανυπαρκτο επισης με αυτο εσυ δεν θα βαλεις ποτε κιλα η' θα κανεις 300 χρονια ...

Το μεσημεριανο σου ειναι αερας κοπανιστος και βραδυνο απλα δεν εχεις .

 

Γιατί ρε είναι ανύπαρκτο; Δεν μετράω θερμίδες αναλυτικά αλλά ξεπερνάω κατά πολύ τις 3.000.

 

Το μεσημεριανό είναι κανονικό γεύμα. Μια πιατάρα φαί απ' ότι καλό έχουν φτιάξει τα χεράκι μου ή της γυναίκας μου ή της πεθεράς μου (το χειμώνα που δουλεύουμε τα δυο μας παίζει πολύ η κουρτίνα 3)  :-D

Από το μεσημέρι και μετά είμαι δουλειά γι αυτό και τα γεύματα είναι μικρά. Το πολύ πράγμα το τρωω μέχρι το μεσημέρι. Θα μπορούσα να φάω γερά όταν γυρνάω σπίτι στις 10+ αλλά δε λέει γιατί αμέσως μετά πέφτω για ύπνο και θα κάνω ζημιά να κοιμάμαι με γεμάτο στομάχι, σωστά;

 

Τι να πω, αυτό το πλάνο προς το παρών δουλεύει. Κιλά μπαίνουν, μυς μπαίνουν, επιδόσεις ανεβαίνουν. Άμα φτάσω σε τέλμα και πρέπει να αυξήσω θερμίδες, απλά θα αυξήσω -αν μπορώ- τις ποσότητες στα υπάρχοντα γεύματα για να συνεχίσω να είμαι υπερθερμιδικός μέχρι να φτάσω στα κιλά που θέλω. 

 

Υ.Γ. Είμαι ο μόνος που δεν του αρέσει να τρώει; Είναι περιτός, χαμένος χρόνος. Άμα μπορούσα να αντικαταστησω τα γεύματα με ένα χαπάκι και να μη χρειάζεται να τρώω θα ήμουν ευτυχής. Γι αυτό ζορίζομαι που πρέπει να τρώω συνέχεια. Και προφανώς κι όταν φτάσω στα κιλά που θέλω θα πρέπει να συνεχίσω να τρώω πολύ/συχνά για συντήρηση. Meh  :-(

Στας Καναδας ειναι

 

A, για αυτό εγραφε στις 3; ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...